tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Tarkancı bihter is on a distinguished road bihter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Bounce, Amazon'da 1.951'ncİ Sirada!..

Stefan Raab Megastara Yaramadı!
    Tarkan'ın on yıldır merakla beklenen İngilizce albümü 'Come Closer' 7 Nisan'da Almanya'da piyasaya çıkıyor. Ünlü popçu, albümden önce 24 Mart'ta 'Bounce' adlı single çalışmasıyla Alman müzikseverlerle buluştu. Bounce'ın satışları merakla beklenirken Universal Music'e gelen ilk tiraj bilgileri sanatçının prodüktörünü şoka uğrattı!

Bounce, dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon'un en çok satanlar listesinde çıktığı ikinci gün 951'nci sırada yer aldı. Single, üçüncü gün (27 Mart) aynı listede 1.951'nci sıraya geriledi
    (bkz. amazon.de). Bounce'ın ilk üç günde sadece 950 adet sattığı öğrenildi. Urban-Universal Music yetkilileri konuyla ilgili promosyon çalışmalarına Pro 7'de Stefan Raab'ın sunduğu 'TV Total' programıyla başladıklarını ancak satışların ilerleyen günlerde artacağına inandıklarını belirttiler.

Bugüne kadar Amazon'un en çok satanlar listesine giren Türkçe single'lar; Tarkan'ın Şımarık ve Şıkıdım, Sertab Erener'in Every Way That I Can, Mustafa Sandal'ın Aya Benzer 2003, Araba, Seven ve İsyankar adlı çalışmaları oldu. Aynı listedeki en büyük başarı Mustafa Sandal'ın Aya Benzer 2003 adlı single'ı olmuş ve bu haber Türk basınında da geniş yankı bulmuştu (bkz. medyatava arşiv).

Almanya'da satış listeleri kamuoyuna nasıl duyuruluyor?
    Almanya'da her hafta en çok satan single (Hitlist Germany) ve en çok albüm (Album Chart) listeleri hazırlanıyor. Bu listelerde o hafta en çok satan ilk yüz single/albüm, cumartesi günleri kamuoyuna duyuruluyor. Ülkedeki tüm radyo, internet siteleri ve televizyonlar bu listeleri yayınlıyorlar.

Albüm ve single satışlarının izlenebildiği ikinci platform ise, dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon! Bu sitede en çok satan yapıtlar günlük listeler halinde yayınlanıyor. Amazon Charts gün içerisinde iki kez güncelleniyor. Bu listeler, Alman müzik piyasasının günde iki kez heyecanla internet başına geçmesine sebep olan listeler diye tanımlanabilir.

Cansızkuş ekibi, ilk üç günlük sonuçlar ne olursa olsun Tarkan'a başarılar diler ve bu başarısızlığın geçici olmasını diler. Çünkü, Türk halkı ondan çok şey bekliyor!
    (cansizkus.com)

TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10
    Bu cansızkuş sitesi Mustafa Sandal'ın arkadaşlar. Ben hiç bakmıyorum oraya. :36_1_6:

Tarkancı bihter is on a distinguished road bihter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0
    Başladılar yine..albüm tutmadı..satmadı..bundan önce hep aynısı oldu..ilk aklıma gelen dudu albüm tanıtımından sonra söylenenlerdi..sonra neler olduğunu hepimiz gördük..şimdi de aynı haberlere başladılar..artık sıkılmadılar mı aynı bayat taktiği uygulamaktan anlamadım..ben şahsen böyle haberleri okumaktan sıkıldım..ama yine her zamanki gibi onlar da sonucu görecekler ne kadar böyle yazıp çizseler de..

Tecrübe Puanı
    0
    mustafa sandalın mı..e tamam o zaman anlaşıldı neden başladıkları:36_1_21:

Dudu Dilli serkan is on a distinguished road serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    it ürür...kervan yürür...

TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10
    Tarkan Mustiyi takmıyo bile ama Musti hep Tarkanla uğraşıyor. Doğru ama naapsın Musti. Sesi yok, karizması yok yok oğlu yok yok. :36_11_6:

HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10
    böyle haberlere gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum...:36_1_44:

Tarkancı barış güneş is on a distinguished road
    Tecrübe Puanı
    0
    ya bu haber gerçekten doğrumu,üzüldüm walla,ya bu albümümn manyak bi tanıtıma ihtiyacı var,neyse inşallah düzelir

Tüm Şarkılar Ezberinde bbbeats is on a distinguished road
    Tecrübe Puanı
    19
    arkadaslar bugün'de 503'inci sirada, oralara bakmayin siz...müzik marketlerdeki satis grafigi önemli, cünkü çogu müzik marketlerine giderler CD almak için ...kafanizi takmayin

Tüm Şarkılar Ezberinde bbbeats is on a distinguished road
    Tecrübe Puanı
    19
    simdi'de 366'inci...yani böyle sallanir