tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Tüm Şarkılar Ezberinde kanky is on a distinguished road kanky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17

Kiş Güneşi üzerine Bir Yazi...

Kış güneşi

Perihan Mağden

Türk Popu'ndan ennn sevdiğim parçaların başında gelir Tarkan'ın söylediği 'Kış Güneşi'.
    Klibi de güzeldir.
    Ama sözleri, ama sözleri!
    Yıldız Tilbe'nindir sözler.
    Ben o kadını seviyorum. İnsanın içini acıtan bir sahiciliği var: İçini parçalayan.
    Show TV'deki programı çok iyi reyting alıyordu diyelim. Sonra şak: baktık kovulmuş, kapının önüne konulmuş.
    'Yangında İlk Bırakılacaklar' kategorisinden biri işte Yıldız Tilbe.
    Hep o kovulacaktır, hep o basılacaktır, hep o muhtelif hürmetsizliklere maruz kalacaktır.
    Kabağını araba, mutfak farelerini arabacı olarak yutturmayı hiç akıl edemeyeceğinden, ne denli başarılı olursa olsun, her daim az biraz itilip kakılacak; bir türlü 'Ana Kraliçe', 'Sultanımız Efendimiz', 'Postmodernite Pınarı' vari taltiflerle konservelenip saygınlık rafında, ultra yerleşik bir köşeye kaldırılamayacaktır.
    Olsun. Yürekten sevenleri de var işte.
    En basit şarkısında dahi 'Ben o yari esasında çok severim' demeyi akıl eden bir kadın.
    Buradaki 'esasında' kelimesinin güzelliğine bakar mısınız?
    Nazan Öncel, Sezen Aksu, Yıldız Tilbe, sonra tabii Gülden Karaböcek.
    Bunlar hakikaten sıkı besteciler ve en hakikisinden söz yazarları.
    Bu topraklardan hiçbir şey çıkmıyorsa da hanımlar beyler; ŞİİR fışkırıyor
    valla billa.
    Leonard Cohen'in satırı bana hep bizleri (Türkler! Türkler!) hatırlatır:
    "We are ugly; but we have the music."
    (Çirkiniz; ama müziğimiz var.)
    Diyelim Tarkan'ın müziğinin gidişatını, kadın söz yazarı/bestecilerimiz belirliyor.
    Tarkan'ı Tarkan yapan, laf aramızda, Sezen Aksu'nun şarkılarıdır.
    Ben daha önce de yazmıştım gerçi. Ama bence Tarkan'ın şimdi Yıldız Tilbe'yle çalışması gerekiyor.

PERİHAN MAĞDEN'İN RADİKALDEKİ KÖŞESİNDEN
    Hiç Bir Şey yokluğundan daha yok değil..
    Hiç Bir Şey varlığından daha var değil..
    Sen Otur,Kainatın Tahtında,ey kalbim hadi eğil..
    Hiç Bir Şey Bu kölelik kadar özgür değil..

Vip Üye KarMa will become famous soon enough KarMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    21
    Basarili sarkilarinin cogu kadin söz yazarlarina ait oldugu dogru, ama buna kendi kisiligini sesiyle kattigi icin basarinin 100% sarki sözüne ait oldugunu düsünmüyorum. Kendi sarkilariylada gayet guzel basarilara imza attabilecegini ispatladi zaten. Ama Yildiz Tilbeden bi beste daha hos olabilir kesinlikle! Fazla arabesk kacmayacagi dairinde tabiki

Aktif Üye İZMİRLİ is a jewel in the rough İZMİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17
    tarkanı tarkan yapan sezenin şarkılarıymış(bu lafa sinir oluyorum) kaldı ki madem öyle levent yüksel - aşkın nuryengi - ışınkaraca - sertab erenerin dunyastarı olması gerekmiyormu...çünki tarkanın aldıgı sezen şarkılarının sayısıyla onların ki mukayese bile dinmez...

sezen aksu çok büyük bir isim ama tarkanıda tarkan o yapmadı hiç kusura bakmasın...sadece şöyle özetliyebiliriz ikisininde birbirini bulması İKİSİ içinde şans dı diye düşünüyorum...

örn: şımarık şarkısı ilk olarak levent yüksele gitmiş fakat o begenmemiş yada istememiş eger o okusaydı bu kadar ünlenirmiydi...

ŞAHİN G.Z.G.L

[C*] Söz konusu olan vatansa, gerisi teferruattır[C*]

Yasaklı x_y_z is on a distinguished road x_y_z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0
    Tarkanı Tarkan yapan Sezen Aksu sarkilari mi..neee gülüyorum sadece..hahaha...tabi ki sezen aksu şu an besteleriyle,her yerde taninan,sevilen bir sanatcidir,sesi de güzeldir..ama Tarkanda ses olmasaydi
    dünyanin bircok ülkesinde taninir miydi..
    konuya gelince,yildiz tilbeyi sevmem,aslinda kıs günesinden baska bir yazdigi sarkiyi da bilmiyorum..ama eger kıs günesinin yerini dolduracak güzellikte bir sarki olursa neden olmasin..

Sıkı Takipçi özge will become famous soon enough özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    PERİHAN MADEN süperrr bir köşe yazarıdır takip ederim kendsini çok iyide bir psikoloji uzmanıdır..en iyi köşe yazarlarından birtanesidir..ama bu konuda böle düşünmesi üzdü beni tarkanı Tarkan yapan sesi,karizması,duruşu ve şarkı seçimidir..yani sezen aksu değil Tarkanı Tarkan yapan... tabiki onun payıda yüksek biryerde ama Tarkanında şarkı seçimi önemlidir...

Tarkan Aşığı Ozz has a spectacular aura about Ozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    Bence...Tarkan ı Tarkan yapan TARKAN'dır. Tamam, Sezen Aksu'nun emeği özellikle A-acayipsin deki yaptıkları asla unutulmaz ama Tarkan daki enerji, star ışığı (hehe pop star jürisi gibi oldum idare edin...) ve ses olmasa sezen 100 şarkı verse işe yaramazdı ki yukarıda da arkadaşlarım bahsetti Sezen Aksu o kadar çok erkek vokale beste verdi ki neden bir Tarkan daha çıkmadı...

Tarkan'ı Tarkan yapan TARKAN'dır çünkü...
    O kendi potansiyelinin farkında ve zorluyor. Herkes eleştirse de.
    O kendisinin bir star olarak görüyor, bunu kaldırabiliyor ve kendine güveniyor.
    O ince eler sık dokur, sabırlı, asi, gizemli dir.

Eğer Tarkan'ı Tarkan yapan TARKAN'dan başka bir isim illa aranacaksa buna ben Ozan Çolakoğlu derim.

Tüm Şarkılar Ezberinde kanky is on a distinguished road kanky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17
    Belkide..perihan mağden..sezen aksu şarkılarıyla gündemde olduğu dönemleri kastetmiştir..genel olarak söylediğini düşünmüyorum..
    Hiç Bir Şey yokluğundan daha yok değil..
    Hiç Bir Şey varlığından daha var değil..
    Sen Otur,Kainatın Tahtında,ey kalbim hadi eğil..
    Hiç Bir Şey Bu kölelik kadar özgür değil..

Metamorfoz alitandogan is on a distinguished road alitandogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0
    Tarkanımın Bu Müzıgıne Bayılıyorummmmm

Gün Gıbı De Harıkaaaaaa

Tarkan Senı Sevıyorummmmm Yaaaaaaa

Ankara Temsilcisi hilfa is a glorious beacon of light hilfa is a glorious beacon of light hilfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    Tarkanı Tarkan yapan Sezen Aksu sözüne katılmıyorum.Tarkan da ses ve fizik olmasaydı Sezen Aksu ne yaparsa yapsın boştu.Tarkanım doğuştan yıldız
    tarkanım aybenizim

Aktif Üye tarkaseksüel is a name known to all tarkaseksüel is a name known to all tarkaseksüel is a name known to all tarkaseksüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    21
    bence yıldız ilbdben bi beste alabılırr