tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 46 Sayfa bulundu
    TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Çakmak çakmak gözleri tam on ikiden vurdu kalbimi

Herkesin Tarkan’a hayran olduğu ilk anları mutlaka vardır. Ya bir konserine gitmiştir oradan sonra Tarkan’dan kopamamıştır, ya bir kasetini dinlemiştir o anda Tarkan kanına girmiştir. Hikayeler hep başka başka ama sonu aynı yere ulaşıyor. Tarkan’a…

Benim hikayem de 1994 yılının Mart veya Nisan ayında başladı. Aacayipsin albümü çıkmamıştı daha. O zamanlar hep yabancı müzik dinlerdim. En favori sanatçılarım Michael Jackson ve Madonna’ydı. Blue Jean dergisinin sıkı takipçisiydim. Bu dergi yabancı müzikle ilgili haberleri, şarkıcıları tanıtır, onlarla ilgili haberleri yazardı. –Şu anda hala yayınlanıyor sanırım- Derginin verdiği çıkartmalarla ve posterlerle odamın kapısını tamamen kaplamıştım. Defterlerim vardı çıkartmaların kalanını ve dergiden kestiğim sanatçıların resimlerini bu defterlere yapıştırır onlarla ilgili kısa notlar alırdım. Dergide bazı başlıklar hoşuma giderdi, kopya kağıdıyla o başlıkları deftere geçirir ve kurşun kalemi ıslatarak bu yazıları boyardım. Bu defterlerim hala duruyor. Çocukça şeylermiş belki ama arada çıkartıp bakmak çok zevkli oluyor…

İşte o zamanlarda Türk Pop Müziği de canlanmaya başlamıştı. Sezen Aksu’nun yıllardır Türk Hafif Müziği adı altında yaptığı tarz isim değiştirmişti. Yonca Evcimik’in “Abone” si patlamıştı. Tarkan da “Yine Sensiz” ile açılışı yapmıştı ama nedense o zamanlar hiç ilgimi çekmemişti. 1993 yılında üniversite sınavına hazırlanıyordum. Beklide yoğun derslerim arasında müzik dinlemeye zaman bulamamıştım.

Hangi kanal olduğunu hatırlamıyorum ama Aydan Şener’in Tarkan üzerine hazırladığı bir programa denk geldim. Tarkan daha Aacayipsin albümünü çıkarmamıştı. Saçı uzundu, arkadan toplamıştı. Yine Sensiz albümü imajındaydı hala. Sokak röportajları yapılmıştı Tarkan ile ilgili. Sokakta soru sorulan herkes Tarkan’ı çok beğendiğini söylüyordu ve bir kız cüzdanından Tarkan’ın resmini çıkartıp gösterdi. Tarkan ile yapılan uzun röportaj ardından bir masa etrafına oturdu Tarkan, Aydan Şener ve saz ekibi. Türk Sanat Müziği’nden şarkılar söyledi Tarkan o güzel sesi ve yorumuyla.

Bana Tarkan ışığı o programda yandı. O anda ne oldu beni o programı izlemeye itti bilemiyorum. Daha önce Tarkan’ın farkına neden varamadım bilemiyorum. Beklide Tarkan’ın şarkılarını duymuştum ama yüzüne, gözlerine iyi bakmadığım için farkına varamamıştım.

Ama öyle veya böyle. Yine Sensiz ile veya Dudu ile. Herkes mutlaka bir şekilde veya bir zamanda hayran oluyor Tarkan’a. Asıl güzel olan yediden yetmişe hayranlarının olması.

Onun o çakmak çakmak yeşil gözleri tam on ikiden vuruyor bütün kalpleri…

Ebru - 16.08.2007

Vip Üye gence is just really nice gence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    ben de taşıyorum cüzdanımda bi tarkan resmi uğruna inanırım niyeyse.teşekkürler tarkana hayran oluşunu paylaştığın için.adamda bağlayan bişey var bilmiyorum ne oldugunu ama herkes böyle düşünüyodur sanıyorum

HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10
    Benim de serüvenim 1997 yılında "Ölürüm Sana" albümü ile başladı.
    O gün bugündür, kurtulamıyorum bu çaresiz hastalıktan. Başımı yakan
    şarkının ismi ise "ikimizin yerine". Şimdi bütün şarkılarını ara ara alıyorum ilaç gibi.
    Almadığım takdirde nefesim daralıyor, süzülüp eriyorum. Yani beni hem
    hasta eden, hem de tedavi eden aynı şey. Teşekkürler Ebru. Yazı süper...

Tarkancoll Fanclub Yönetimi

Vip Üye devilscream is a name known to all devilscream is a name known to all devilscream is a name known to all devilscream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23
    hehe benim ki de çocukluktan başlıyo,hatta bebeklikten
    daha küçük bebekken bile tarkan şarkılarıyla oynuyormusum:D
    güzel bir yazı olmuş:)

Tarkan Koleksiyoncusu arjen22-tarkan is on a distinguished road arjen22-tarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    20
    Benim 6 Yaşımdan Beri Var İlk Hayran Olduğum Dinlediğim Şarkıcı Tarkan'dır Onun Hayatında Çok Önemli Bi Yeri Var...O Yaşlarda Danslarını Çok Beğenmişimdir Babamın Gömleklerini Giyer Onun Gibi Dans Ederdim ... :) Herkese Onun Gibi Şarkıcı Olucam Derdimm...:)

Konserde En Önde eLiF will become famous soon enough eLiF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    ben de 2001 yılında hastası oldun bu yeşil gözlerin kuzu kuzu klibini ilk gördüğümde ekranın karşısında donup kalmışım ölece...ahhh ahh ne güzel bi gündü... yazı için tebrikler çok güzel olmuş
    Varlığın binbir ömre bedel |Tarkan|

Metamorfoz tarkankolik1972 is on a distinguished road tarkankolik1972 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17

new ****aşkimmmmm Oku Lütfenn****

ben nde onun sarkılarıyla buyudum ve onu çokkkk seviyorumm iyiki varsın tarkan senii seviyorummmm askım benimmmmm ölürüm ben sana
    Yolun açık olsun demek isterdim ,Boğazım düğümlü, sözlerim kayıp ,Bir daha ömrümce kimseyi sevmem
    Çünkü bu bedende yüreğim kayıp...

**MegaStarkan** is a glorious beacon of light **MegaStarkan** is a glorious beacon of light **MegaStarkan** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10
    tskler ebru :)
    bende dudu'dan beri fan'im. bu kadar gec fan olma sebebim eskiden türk müzikten uzak yasiyordum. cogunlukla yabanci müzik dinliyordum.
    canak yoktu evde ozamanlar. bu yüzdende türk kanallari yoktu. sadece abime yada akrabalara gitdigimiz zmn izlerdim.
    yaz olmusdu ve abimlerde yaz tatilimi geciriyordum. biraz zor yaz tatilidi malum yegen daha 1 veya 2 yasindadi ve kerata durmuyordu yerinde :P
    sadece dudu klibini acarken susup oynuyordu kendi kendine. iste abimde hep sussun simariklik yapmasin diye dudu klibini dvd'ye cekmisdi.
    yegenim sussun aglamasin diye aciyorduk ve izliyorduk hep. dudu klibini bilmem kac sefer izlemisimdir ozmlar. vardir bi 50 kere. izleye izleye, dinleye dinleye tarkan hayrani oldum....

Konserde En Önde sarıpapatya will become famous soon enough sarıpapatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    yazı çok güzel olmuş benim tarkan sevdamda yine sensizle başladı vazgeçememi duydum şöyle bi kafamı kaldırdım işte tarkan aşkının başladığı an o oldu ve başka kımseye duyamadığım bi sevgi bu hiç bitmicek bi sevgi iyiki girdi hayatıma hiç çıkıcağada benzemıyo beni seven tarkan ıda sevmelı yoksa olmaz

Tarkan Aşığı gokhantevetoglu is on a distinguished road gokhantevetoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17
    valla benımkı cok ılgınc gelebılır ama aynı soyadını tasımak bence cok gurur verıcı