tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu
    HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Müzik kanallarının kriterleri resmen bilmece

Bu aralar müzik kanallarında sık sık "püf" ve "çakmak çakmak"ın klipleri dönüyor. Tarkan'ın besteleri sevinçlerim, hüzünlerim, yaşamdaki bütün hislerim olmuştur hep. Bu yüzden "püf" ve "çakmak çakmak"ı ayrı bir zevkle dinliyorum. Kendimi şarkıların melodilerinde ve sözlerinde buluyorum. Ahh keşke bu şarkıları Tarkan'dan dinleseydik diyor içimden bir ses ve efkarlanıyorum.

Efkarlanmamın bir çok sebebi var. Özel durumları bir tarafa koyarsak, bu yaz hiç de istediğim gibi geçmedi. Tarkan'lı bir yaz bekliyordum ben de, diğer tüm hayranlar gibi... Ama olmadı. Bu yüzden efkarlanıyorum, üzülüyorum, biraz da kızıyorum. Kızıyorum çünkü delice sevdiğim şeyleri bekleme gibi bir sabrım ve lüksüm yok. Mesela yarın Tarkan'ın albümü çıkacak deseler, gece yatamam. Yorganla yastıkla savaşırım. Sabah erkenden kalkar, müzik market sahiplerini itinayla deli ederim. Henüz gelmedi deseler, kavga bile çıkarabilirim. Ben böyle heyecanlı beklerken, albüm ertelendi haberleri ömrümden ömür alıp götürüyor. Tabii ki anlıyorum Tarkan'ı... Bizi bekletmesinin muhakkak ki geçerli sebepleri vardır. Ama elini çabuk tutsa iyi olur. Zira beklemekten şakına dönmüş bir kalbe sahibim sayesinde...

Bir de müzik kanallarının hangi kriterlere göre klipleri yayınladığını anlarsam, heralde Irak savaşını da anlamış olacam. Mesela "aşkı bulamam ben" ve "maxsimum"u yayınlayan Kral Tv şimdi "püf"ü yayınlamıyor. Sibel Can'da da durum aynı. Hala "lale devri"ni yayınlayan Kral Tv, "çakmak çakmak"ı yayınlamıyor. Oysa iki şarkı da emre plak etiketine sahip. Kral tv'nin klipleri para ile döndürdüğü biliniyor. Demek ki Sibel ve Murat Boz parayı kesmişler.
    Ama benim asıl sitemim "powerturk" ve "dream turk"e olacak. Petek Dinçöz ve Gülben Ergen'i yayınlıyorlar da, Sibel Can'a bu veto neden? Müzikalite açısından o isimlerin Sibel'den iyi olduklarını düşünmüyorlardır heralde...

hakançelik
    Tarkancoll gazetesi köşe yazarı :)

Konu HakanÇelik tarafından (08-08-07 Saat 18:00 ) değiştirilmiştir.
    Tarkancoll Fanclub Yönetimi

Tüm Şarkılar Ezberinde EsiN_maöl is on a distinguished road EsiN_maöl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17
    bu sarkı kanallarına hakkaten ben de şaşıyorum 3-4 yıldan beri hep dümen dönüyo gibi inşallah bir gün adalet sağlanır.. sesi güçlü, müzikalitesi yüksek insanları daha çok görmek istiorz son zamanlardaki sarkılar da hep birbirine benzio bundan dolayı malesef türkçe şarkı dinlemez oldum yabancı müziğe sardım hande yeneri pek sevmem fakat bakkal olayında cok haklı...
    Konu EsiN_maöl tarafından (08-08-07 Saat 15:29 ) değiştirilmiştir.

Tarkan Koleksiyoncusu arjen22-tarkan is on a distinguished road arjen22-tarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    20
    Katılıyorum hakan Abi nin Yazısına bu yaz pek şarkı yoktu Yine Tarkan'ın Çakmak Çakmak ve Püf Şarkıları Var Ve Müzik Kanallarında Sürekli Dönüyor ... Mustafa Sandal Beklediğim Gibi İyi Bi Çıkış Yapamadı Emre Altuğ beni Resmen Hayal Kırıklığına Uğrattı! Barış Akarsu'nun Ölümünden Sonra Albüm Satışları 200 bini Geçti Şu Anda Piyasada En Çok satan Sibel Can-Hande Yener-Bengü Var ... Dierleri Resmen Hayal Kırıklığı Yaşadı Ki Albümleri de Öyle Oldu ... Bengü Ve Hande Yener'in Albümleri de Gayet Başarılıydı !

Metamorfoz dudu will become famous soon enough dudu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    artık bunlara alışmamız lazım tarkanın starlığını gölgeleyemez herhalde düşünün bundan 3-4 yıl önce bazılarının klipleri şarkıları yabancı olmak üzere her yerde çıkıyordu tabi tarkana gelince iş değişti neyse albüm çıkınca herkes görecek...
    keyfimize bakalım...

TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10
    Aacayipsin albümü patladığı yıllar Kral Tv iki şarkıda bir Tarkan klibi yayınlıyordu. Ne kadar ödül varsa hep Tarkan'a veriyordu. Kral'la aralarında ne oldu bilemiyorum ters düştüler sanki. Kral Tarkan düşmanı oldu.

Kral'da eski yönetim parayı verenin düdüğünü çalıyordu. Tarkan da eminim bu "parayı bastır klibini yayınlat" oyununu oynamak istemedi. Zaten Tarkan'ın kliplerini ilk yayınlayan olmak için üstüne para bile vermişlerdir ama sonrası için misli misli istemişerdir. Biraz da arabesk bir kanal haline gelmişti. Şimdi yönetim değişti Kral'da ama bu seferde garip bir kanal haline geldi. 4-5 senedir Kral bitik bence.

Diğer kanallara gelince, Power Türk'ü kaliteli buluyorum. Onların da yayın politikalarını anlayamıyorum. Tarkan'ın İngilizce şarkılarını yayınlamamakta direndiler. Bence yanlış yaptılar. Şu anda yayınlanan bir program var. 3 klip telefon mesajıyla oylanıyor ve en çok oyu alan klip yayınlanıyor. Tarkan'ın tüm şarkıları hep açık arayla 1. oluyor orda. Dikkatinizi çekti mi bilemiyorum. Sms'den Tarkan sayesinde binlerce Ytl kazanırlar ama klibini lütfen yayınlarlar....

Metamorfoz berkan is on a distinguished road
    Tecrübe Puanı
    19

Thumbs up

hakan ben her habere msj atan birisi degilim cok nadir atarım ama yazdıkların öyle hos öle güzelki o yuzumdeki tebessümü görmeliydin söylediklerine tamamen katılıorum diger yazılarınıda merakla bekliorum...

Vip Üye devilscream is a name known to all devilscream is a name known to all devilscream is a name known to all devilscream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23
    Hakan abi gerçekten çok güzel yazmışsın.Düşüncelerine aynen katılıyorum.

Tarkan Aşığı ozgee will become famous soon enough ozgee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17
    kral zaten bitik vaziyette direk geciyorum powerturku seviyorum sormayı sık yayınlıyorlar ama ben tarkanın start the fire klibini daha cok görmek isterdim ya ben denk gelmedim yada gercekten cok az yayınladılar bunu anlayamadım daha dogrusu sindiremedim
    yazıda gercekleri ortaya koymussun ellerine saglık...
    Bi Baska Yakıyor Onun Atesi Öpüsü İc Cekisi Gülüsü Bi Baska
    Kalbimde Bas Kösededir Yeri Huzura Kavustum Kollarında

Konserde En Önde fantin will become famous soon enough fantin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    Kral TV nin yayın politikası yıllardır hep menfaat hatır ve gönül işlerine bağlı olmuştur. Uzanlar sahipken yeşil müziğin kliplerinden başkası yayınlanmazdı. Yayınlamak şöyle dursun diğer plak şirketlerinden albüm çıkaran sanatçılar karalanırdı.Bunun nedenini tahmin edersiniz Yeşil Müzik Uzanla evli olan Yeşim Salkıma aitti. Aynı olay Erol Köseylede devam etti. Sanırım el değiştirmesi Kral TV yi değiştirmemiş. Reklamları için kullanmaktan çekinmediler Tarkanı ama klplerini yayınlamıyorlar. Ben Tarkanın yerinde olsam hiç bir klibimi yayınlatmak için bu kanala para ödemem.

Metamorfoz MONZA is on a distinguished road MONZA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    kjatılıyıorum fantin kardelşim slmlar buarada :)
    YORUMSUZ FORUMUN

TADI ÇIKMAZ