tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
    Tarkan Koleksiyoncusu arjen22-tarkan is on a distinguished road arjen22-tarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    20

Tarkan, Rahşan Gülşan'ın Yazısında (Açıkhava 2. Gün)

Sabah Gazetesi Günaydın eki yazarlarından Rahşan Gülşan bugünkü yazısını tamamen Tarkan'a ayırdı. Tarkan'ın Açıkhava Konserlerinin ikinci günü sonrası kaleme alınan yazı gazetelerde bu konuda çıkan en kapsamlı yazı. Yazının başlığı: "Ona bir şey olmaz!"

"Uzun süredir Türkçe albüm yapmadı, yabancı albümü yoğun eleştiri aldı. Ama Açıkhava Tiyatrosu'ndaki canlı performansı ona en az bir on yıl daha bir şey olmayacağını herkese gösterdi

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu önceki gece, tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Biliyorum çok klişe bir giriş oldu. Aslında Açıkhava Tiyatrosu'na giderken, son dönemlerdeki haberler nedeniyle biraz morali bozuk, formda olmayan bir Tarkan bekliyordum. Tarkan benim için farklı sanatçılardan biri... 20'li yaşlarımın başında 'A Acayipsin' albümünün yapımında Tarkan'ın basın danışmanı olarak çalışmıştım. Hatta albümün kapağındaki teşekkür bölümünde "Rahşan Gülşan: Gevezeliği sayesinde bu albümün geç çıkmasının sebeplerinden birisi de kendisidir" gibi bir şey yazmıştı. Tuhaf günlerdi onlar. Sanki bir arkadaşımıza piyangodan büyük ikramiye çıkmıştı ve biz de yanında sebepleniyorduk. Sonra ben yoluma farklı bir yön çizdim. Tarkan ise çok az insanın başına gelen renkli ve zor bir hayatı yaşamaya başladı. Sonra uzun süre görmedim Tarkan'ı. Arada bir, bir yerlerde rastladığımızda uzaktan merhabalaşma, sıradan "Nasılsın" muhabbeti dışında kontağımız olmadı. Son zamanlarda da insanlar onunla ilgili daha çok eleştiri dolu yazılar, yorumlar yapıyor. Bu nedenle Açıkhava'nın kulisinde buluştuğum Tarkan'ı biraz gergin bekliyordum. Çünkü eskiden böyle durumlarda çok sinirlenirdi.

Ama aksine çok sakin ve heyecanlı idi. Beni görünce "Rahşannn" diye çığlık atıp arkasından: "Long time no see" yani "Uzun zaman geçti yoksun ortalarda, özledim seni be güzelim... Bir ara buluşup eski günleri yad edelim" dedi... ve sımsıkı sarıldı. (Çeviri üzerinde biraz oynamış olabilirim...) 15 saniye filan sıkı sıkı sarıldık birbirimize. Ben bir anda "İyi Tarkan'ım asıl sen nasılsın?" diyebildim. Çünkü gerçekten bu kadar sıcak bir karşılama beklemiyordum. Biraz duraksayıp, sorumun alt metnini de cevaplayarak sakince; "İyiyim, hele dün geceden beri çok iyiyim" dedi. "Neler yapıcaksın bu gece?" sorusuna "Tam 2.5 saat sahnede kalacağım. Uzun zamandır bu kadar uzun kalmadım sahnede. Şok olacaksın" dedi. Bulmuşken "Tarkancım bana 4 ay önce röportaj sözü verdin, vallahi gazetede arkadaşların yüzüne bakamıyorum, Fatih Altaylı'yı ileriden görünce yolumu değiştirmek zorunda kalıyorum, çok mağdur oldum" dedim. Sıkı bir kahkaha patlattı "Tamam, beraber yurt dışı konserlerinin birine gidelim" dedi.

Sahnenin ışıkları açıldığında gerçekten dondum kaldım. Bence bu sahne Türkiye'de bir konser için yapılmış en güzel sahnelerden birisi. Arkada dev bir video duvarı yerleştirilmiş ve burada her şarkı için farklı bir kısa video yapılmış. Özellikle 'Uzun İnce Bir Yoldayım' ve 'Yandım' şarkılarının videoları çok güzeldi. Bu arada Bilge de tatlı bir kız. Konser öncesi tüm protokol konuklarının yanına gelip iyi olup olmadıklarını sordu. Şirin bir evsahibesi gibiydi. Kolundaki kocaman uzaylı dövmesi de dikkatimden kaçmadı.

Süper mini söyleşi
    Konser sonrası kuliste Tarkan'la biraz sohbet ettik. Röportaj demeye dilim varmasa da süper mini bir söyleşi yaptık!

* Tarkan, olmuşsun, olgunlaşmışsın...
    Farkındayım, şimdi daha hazır hissediyorum kendimi...

* Justin Timberlake'den daha iyi görünüyorsun sahnede..
    Onun arkası sağlam... Ben daha yeni başlıyorum ama Avrupa'da işler iyi gidiyor.

* Yabancı şarkıların, albümde bana böyle sıcak gelmemişti ama canlı hali daha iyi olmuş.
    Haklısın ben de canlı hallerini daha çok beğendim...

100 milyarlık sahne
    Kırmızının hakim olduğu sahnede dev sütunlar ve bir de tuğrayı andıran yeni bir Tarkan logosu vardı. Öğrendiğime göre Tarkan, konser sonrası bu sütunları evinin bahçesine koydurmayı düşünüyormuş! (Şaka yapıyor herhalde)

Sahne; Can Besbelli tarafından bu konsere özel tasarlanmış. 100 milyara mal olmuş. Ve buraya özel yapıldığı için başka bir konserde kullanılamayacakmış.

Konserin ilginç notlarından biri de protokol biletlerinin 150 YTL'ye satılıyor olması. Yani paraya kıyan konseri Tarkan ile diz dize göz göze izleyebiliyor.

Bu konserlerin gördüğü büyük ilgi üzerine Tarkan; 21 ve 22 Ağustos'ta Açıkhava Tiyatrosu'nda iki konser daha verecek!

Kulağımı Sibel'e dayadım
    Konserde yanıma Ece Erken, önüme Sibel Can denk geldi. Can, tüm şarkıları ezbere söyledi. Ben bir şarkının Sibel Can yorumunu merak edince öne eğilip, kulağımı Can'a yaklaştırıyordum. Özellikle 'Yandım' ve 'Kuzu Kuzu'yu çok güzel söyledi. Tam 'Gül Döktüm Yollarına' çıkınca önde o arkada ben göbek atıyorduk ki; Tarkan Sibel Can'ı sahneye davet etti. Sibel tüm sevimliliğiyle yüzünde makyajı olmamasına rağmen çıktı sahneye. Tarkan'la mükemmel bir göbek şov yaptılar. Küçük de bir düet... Sibel amma güzel söylüyormuş 'Gül Döktüm Yollarına'yı!

Performansı mükemmel
    Konser, Tarkan'ın son on yıldaki müzikal geçmişinin bir kolajı gibiydi. Sahne performansı mükemmeldi. Dans işini iyice oturtmuş. Oryantal havasından vazgeçmeden, batı hareketlerini de koreografisine katmış. Belli ki profesyonel bir yardım alıyor bu konuda. Şarkıları stüdyo kaydı kadar hatasız ve güzel söyledi. Bu arada yeni albümü bana çok fazla mekanik gelmişti. Ama şarkıları canlı izleyince (Bilmiyorum belki de konserin havası nedeniyle) daha bi sevdim. Ama bu durum Tarkan'ın derhal bir Türkçe albüm çıkarması gerekliliğini ortadan kaldırmıyor. "

Tarkan Koleksiyoncusu arjen22-tarkan is on a distinguished road arjen22-tarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    20
    saolasın Rahşan Gülşan Gerçekten de senin gibi insanlara çook tşk ederim...

duygutarkan
    Misafir
    katıldım...

Tarkan Aşığı pelince is on a distinguished road pelince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    çooook uzuna yaa bu yazı okuana kdr öldüm saol hehehehe