tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    İşte Ben
    In Love
    Tecrübe Puanı
    22

Tarkan'ın yeni albümü...

Forumda in - cin top oynarken, paylaşayım bari, Tarkan'ın yeni albümünü duymak belki üyelerimizi aktifleştirir :)

Samsun Demir twitter'da, Tarkan'ın albümü son virajda, yazmıştı...
    İnternette 16 - 25 Haziran diye 2 tarih dolaşıyor... yani ben deyim 15 - siz deyin 25 gün sonra Tarkan'ın yeni albümüne kavuşuyoruz :)

Ayrıca, Tarkan FIZY ile birlikte Harbiye konserleri yapacak... Sonbahar'a :)
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    İşte Ben
    In Love
    Tecrübe Puanı
    22
    Peki neler var/yok bu albümde;

Önce olmayanlar;
    - ''Cuppa'' bu albümde olmayacak (Oben Budak yazmıştı)
    - Tüm şarkılar yeni olacağına göre ''Üşüdüm'' de yer almayacak. (Günay Çoban söylemişti)
    - Albümde, ''Yakar Geçerim''in Tarkan versiyonu da yok (Ozan Çolakoğlu tweet'inden)

Albümde olması beklenenler;
    - Gülşah Tütüncü * şarkı adı 'Çay Simit' olarak geçiyor İnternette.
    - Sezen Aksu
    - Günay Çoban * kendisi 3 şarkısının olacağını tweet'lemişti.
    - Tarkan (kendi şarkıları da olacak)

Albümde Mahzar Alanson, Ümit Sayın, Nazan Öncel ve Matthew Erdem isimleri de geçti, ama albüm çıkana kadar bilmiyoruz...

ve son olarak, aranjeler Ozan Çolakoğlu'na ait olup albüm DMC etiketiyle çıkacak.
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

3. Thanks nedjohnlansen thanked for this post
    Vip Üye nedjohnlansen has a spectacular aura about nedjohnlansen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    8
    Üşüdüm'ün yine olmaması beni üzer açıkçası. Ben o şarkıyı Betül Demir'le ortaya çıktığından beri beğeniyorum. Tarkan'ın youtube'da bu şarkıyı söylediği bir video var, Tarkan'a da yakışan bir şarkı olduğu belli. Uzun yıllardır çıkardığı slow şarkılardan çok daha iyi bir şarkı.

Albüm için genel olarak korktuğum iki şey var: birincisi ve bence en önemlisi Tarkan'ın sesi. 2008'den beri Tarkan'ın o eski kadife sesinden eser bulamıyorum. En son Ceylan'ın Mustafa Ceceli versiyonunda o sese biraz daha yakınlaştığını gördüm ama hala bir kartlık, bir kırçıllılık var sesinde. Bu beni rahatsız ediyor açıkçası. Karma'dan herhangi bir şarkıyı açtığınızda farkı çok iyi anlıyorsunuz. Tarkan'ın her yeni şarkısı çıktığında gözümü kapatıp eski Tarkan söylüyormuş gibi hayal etmeye çalışıyorum, oturmuyor eski Tarkan'a ses ve yorum. Umarım bu iş bir yorum meselesidir ve Tarkan şarkıları eskisi gibi yorumlamıştır. Yoksa kötü şarkıyı bile güzelleştiren Tarkan sesi bu albümde yer almayacaksa bu albüm benim için 2 3 puan eksiden başlayacak.

İkinci konu da teaserdan duyduğum kadarıyla düzenlemesi yakar geçerim şarkısına benzer bir şarkı var albümde. Albüm umarım genel olarak bu tarzda ilerlemez. Ajda Pekkan için iyi bir sound olabilir bu ancak Tarkan'ın bir farkı var. Basit ve biraz bayağı geliyor bana o teaserdaki intro.
    Ve beni karanlıklar sarar,
    Kendimi ararken çıkmazında bilmecemin.
    Ay bile bulutlardan düşer,
    Bağrımı deşerken melekleri, her gecenin.

Metamorfoz ercn will become famous soon enough ercn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    12
    Alıntı nedjohnlansen´isimli üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    Üşüdüm'ün yine olmaması beni üzer açıkçası. Ben o şarkıyı Betül Demir'le ortaya çıktığından beri beğeniyorum. Tarkan'ın youtube'da bu şarkıyı söylediği bir video var, Tarkan'a da yakışan bir şarkı olduğu belli. Uzun yıllardır çıkardığı slow şarkılardan çok daha iyi bir şarkı.

Albüm için genel olarak korktuğum iki şey var: birincisi ve bence en önemlisi Tarkan'ın sesi. 2008'den beri Tarkan'ın o eski kadife sesinden eser bulamıyorum. En son Ceylan'ın Mustafa Ceceli versiyonunda o sese biraz daha yakınlaştığını gördüm ama hala bir kartlık, bir kırçıllılık var sesinde. Bu beni rahatsız ediyor açıkçası. Karma'dan herhangi bir şarkıyı açtığınızda farkı çok iyi anlıyorsunuz. Tarkan'ın her yeni şarkısı çıktığında gözümü kapatıp eski Tarkan söylüyormuş gibi hayal etmeye çalışıyorum, oturmuyor eski Tarkan'a ses ve yorum. Umarım bu iş bir yorum meselesidir ve Tarkan şarkıları eskisi gibi yorumlamıştır. Yoksa kötü şarkıyı bile güzelleştiren Tarkan sesi bu albümde yer almayacaksa bu albüm benim için 2 3 puan eksiden başlayacak.

İkinci konu da teaserdan duyduğum kadarıyla düzenlemesi yakar geçerim şarkısına benzer bir şarkı var albümde. Albüm umarım genel olarak bu tarzda ilerlemez. Ajda Pekkan için iyi bir sound olabilir bu ancak Tarkan'ın bir farkı var. Basit ve biraz bayağı geliyor bana o teaserdaki intro.
    nedjohnlansen daha 20 saniyelik introyla yakar geçerimi kıyaslıyorsun.İntrodan ne çıkacağını bilemezsinki belkide daha rock tarzda bir parça olacak.Bu eleştirin çok gereksiz olmuş.

Üşüdümü umarım albüme koymaz.Daha önce başka bir şarkıcının söylediği parçayı 7 yılda bir çıkardığı albüme koyması albümün kalitesini düşürücektir.Hem şarkının perfonmansı çok düşük.Geçişler kuvvetli değil.dını kalbime yaz albümüne koyacaktı.Koymadı Kayıpı koydu.Kayıp kesinlikle doğru bir karardı.Konserlerinde şarkının şiir kısımını okuduğunda nasıl insanın kalbine dokunduğuna hepimiz şahit olmuştuk.

Tarkanın sesine takmış durmuşsun.Söylermisin senin 10 yaşındaki sesinle şuanki ses tonun aynımı?İnsanın ses teli zaman içerisinde kalınlaşır.Yani ses telimiz doğduğumuz gibi aynı kalsa ses tonumuz yaşlansakta çocuk gibi çıkardı.Tarkan içinde aynı durum geçerli.Yaşlandıkça ses telleri kalınlaşıyor ve dolayısıyla şarkıya olan yorumu farklılaşıyor bu sebepten dolayı.Mustafa cecelinin versiyonunda eskiye yakın olmasının sebebide şarkıda efert olmayıp daha çıplak sesini duyabilmen.Karmadan sonraki albümlerde daha farklı soundlar ve şarkılar efektli olduğu için sesiyle soundu ona göre ayarlıyorlar.Lütfen 10 albümü çıkıktan sonrada aynı şeyleri düşünme sakın.Eski sesin neden çıkamayacağını basit bir şekilde açıkladım.

Saygılarımla,

Metamorfoz levent_taka61 will become famous soon enough levent_taka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    11
    Magazin Ana Sayfa

Cumartesi Postası

Dünyadan Magazin

Pazar Postası

Televizyon
    Ana Sayfa > Magazin >
    Tarkan'ın yeni albümü yarın müzikseverlerle buluşuyor

Tarkan'ın yeni albümü '10', yarından itibaren tüm müzik marketlerde yerini alacak
    Son albümü "Adımı Kalbine Yaz"ı 2010 yılında çıkaran Tarkan, 7 yıl aranın ardından yeni pop albümünü yarın müzikseverlerle buluşturacak.

Sanatçının uzun süredir üzerinde titizlikle çalıştığı 10'uncu albümü "10"da, Tarkan'ın kendi söz ve bestelerinin yanı sıra Sezen Aksu, Aysel Gürel, Nazan Öncel, Günay Çoban, Gülşah Tütüncü, Ümit Sayın, Murat Matthew Erdem-Ayça Z. Aydın (Miya) ve Serdar İzzet Özdoğan imzalı şarkılar da bulunuyor.

DMC etiketiyle yarın yayınlanacak "10", müzik marketlerle birlikte dijital platformlarda ilk olarak sadece fizy ve iTunes üzerinden indirilebilecek, önümüzdeki hafta fizy ve Apple Müzik üzerinden çevrimiçi de dinlenebilecek.

Tarkan çekimler sırasında sakatlandı Tarkan çekimler sırasında sakatlandı

'CUPPA' YOK!

Geçen yaz yayınladığı 'Cuppa' şarkısının yeni çıkacak albümünün ilk şarkısı olduğunu söyleyen Tarkan'ın '10' albümünde bu şarkıya yer vermemesi dikkat çekti.

'Cuppa' şarkısı müzik eleştirmenlerinin de sert eleştirilerine maruz kalırken, Tarkan bu şarkıyla beklediği çıkışı yapamamıştı.

İşte Tarkan'ın yeni albümünde yer alan şarkılar ve albümün detayları şöyle:

1. YOLLA

Söz: Tarkan Müzik: Tarkan - Ozan Çolakoğlu

2. ÇAY SİMİT

Söz - Müzik: Gülşah Tütüncü

3. BENİ ÇOK SEV

Söz: Günay Çoban Müzik: Serkan İzzet Özdoğan

4. BEN SENİN…

Söz - Müzik: Sezen Aksu

5. ÇOK AĞLADIM

Söz: Ayça Z. Aydın (Miya) Müzik: Murat Matthew Erdem

6. HER ŞEY FANİ

Söz - Müzik: Sezen Aksu

7. KEDİ GİBİ

Söz - Müzik: Tarkan

8. HODRİ MEYDAN

9. BİZ ÇOCUKKEN

Söz: Günay Çoban Müzik: Tarkan

10. BAL KÜPÜ

Söz: Günay Çoban Müzik: Tarkan

11. ACIMASIZ

Söz - Müzik: Nazan Öncel

12. SEVDAM TEK NEFES

Söz: Aysel Gürel Müzik: Tarkan

13. O SEVİŞMELER

Söz - Müzik: Ümit Sayın

14. AFFEDİN BİZİ ÇOCUKLAR

Yeniden canlanmak için, Avrupa medeniyetini taklit değil, gücümüzün esası olan, İslamiyete dönmemiz gerekir!

II. Abdulhamid Han.