tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu
    Tüm Şarkılar Ezberinde bordocan is a jewel in the rough
    Tecrübe Puanı
    10

Tarkan’ın okuduğu alaturka şarkılar

TARKAN’IN OKUDUĞU ALATURKA ŞARKILAR

Alice | Ali Eyüboğlu

Tarkan’ın içinde sadece sanat müziği eserlerinin olduğu bir albüm hazırladığı, “Ahde Vefa” isimli bu CD’nin 11 Mart’ta satışa sunulacağı haberlerini okumuşsunuzdur. Albümün repertuvarında hangi şarkılar olduğu ise henüz medyaya yansımadı. İşte Alice farkıyla o bilgiler:

Müzikseverlerin Muazzez Ersoy’un 12 nostalji albümünden tanıyacakları Ali İhsan Kısaç’ın yönetmenliğini yaptığı “Ahde Vefa”da Tarkan şu eserleri okudu:
    ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’, ‘Olmaz İlaç Sine-i Sad Pareme’, ‘Söyleme Bilmesinler’, ‘Enginde Yavaş Yavaş’, ‘Nasıl Geçti Habersiz’, ‘Kadehinde Zehir Olsa’, ‘Sevmekten Kim Usanır’, ‘Aşk Bu Değil mi?’, ‘Veda Busesi’, ‘Islak Daha Islak Öp Beni’, ‘Akşam Oldu Hüzünlendim Ben Yine’, ‘Zeytin Gözlüm’ ve ‘Kara Bulutları Kaldır Aradan’...
    Tarkan’ ın “Ahde Vefa”sını dinlemedim. Tarkan’ın albümde teşekkür ettiği isimlerden biri olan Metin Güneş, “Müthiş bir albüm oldu. Yok böyle bir ses, yok böyle bir yorum. Dinleyince sen de bana hak vereceksin” dedi. Metin Güneş’in müzik kulağına güvenirim. O öyle dediyse “Ahde Vefa”nın yaratacağı rüzgârın bu yaz Tarkan’a bir dizi alaturka ağırlıklı konser verdirteceğine eminim.

Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29
    Hepsi tamam da, ''Duydum Ki Unutmuşsun''suz bir Türk Sanat Müziği albümü olur mu yahu? Tarkan şu ana kadar bir çok Türk Sanat Müziği şarkısı söyledi, ama bir çoğunuz kabul edersiniz ki, en iyisi oydu...

Tirajı bol olsun...
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!