tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    İşte Ben
    Amused
    Tecrübe Puanı
    24

Tarkan'ın klibini kim çekti?

Yıl 1993, o zamanlar henüz Türkiye'de klip sektörü olmadığı gibi, müzik kanalı da yok. Dolayısıyla sanatçılar kanallarda yayınlansın diye şarkılarına klip çekmiyorlar ve klip yönetmenliği gibi bir sektör de henüz oluşmamış.

Ancak yeni yeni özel Tv kanallarının açılması ile birbirinden farklı eğlence programları kanallar arasında ki rekabeti kızıştırsa da kim ne yaptığını pek bilmiyor çünkü rayting denen şeyin ne olduğundan da kimsenin haberi yok.

İşte o yıllarda müzik dünyasına "Yine Sensiz" albümü ile giriş yapan genç Tarkan şimdi ki gibi klibini müzik kanalına verip geçip köşesinde oturmuyor, albümü ve kendi tanıtımı için kanal kanal geziyordu. Ancak yine de çanslı bir dönemdeydi ki, bu yeni açılan Tv kanallarında da birbirinden genç ve cıvıl cıvıl yönetmenler vardı. Onlarda değişik programlar yapmak, izleyiciden olumlu görüşler almak için var güçleri ile çalışıyordu. Daha yeni yeni yayın hayatına merhaba demiş olan ve şimdi yayında olmayan Kanal6 ile Tarkan'ın tanışması tam da bu zamanlara rastlar.

Kanal6 yepyeni bir eğlence programına başlayacaktır, adı "KinKong show" dur, o dönemin ünlü sunucusu Meltem Cumbul'un sunumuyla ekranlara gelecek olan program diğerlerinden farklı olacaktır. Sanatçılar stüdyo ortamında söylemeyeceklerdir şarkılarını, konuk olacak sanatçılara programa özel klipler çekilecektir.

Ekipte şimdilerin başarılı yazarlarından Perihan Maden vardır, kliplerin senaryolarını Maden yazmaktadır. İlk olarak kliplendirilecek şarkı "Vazgeçemem" dir, ancak Tarkan'ın o zamanlar ki menajeri senaryoyu beğenmez ve bu şarkıdan vazgeçilir, "Kimdi" de karar kılınır. Programın yönetmeni ise o yıllarda Amerika'daki eğitimini tamamlayıp Türkiye'ye dönmüş olan Metin Arolat'tır. "Kimdi" için yönetmen koltuğuna oturur, programı için "Kimdi"yi kliplendirir, dolayısıyla bu klip müzik kanalları için çekilmiş bir klip olmayıp sadece Metin Arolat'ın kendi programı için çektiği o yüzden de bu güne kadar pek ortaya çıkmamış bir kliptir.

[Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

2. Thanks asltrkn thanked for this post
    Likes Efsane_1 liked this post
    Metamorfoz Efsane_1 is a glorious beacon of light Efsane_1 is a glorious beacon of light Efsane_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    İşte Ben
    Bashful
    Tecrübe Puanı
    11
    Metin Arolat'ın Kuzu Kuzu'su daha iyiydi...;) Ben Onun çektiği klipler arasında en çok o klipi beğeniyorum çünkü...:)
    SEN O Bildiğim Bütün Aşk Bahçelerinin
    En Nadide Çiçeğisin.
    Taa İlk Bakışta Vurdun
    Mühürü Kalbime
    SEN Ezelden Vazgeçilmezimsin!...

4. Thanks twilight thanked for this post
    Likes twilight liked this post
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    İşte Ben
    Amused
    Tecrübe Puanı
    24
    Alıntı Efsane_1´isimli üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    Metin Arolat'ın Kuzu Kuzu'su daha iyiydi...;) Ben Onun çektiği klipler arasında en çok o klipi beğeniyorum çünkü...:)
    Bende kuzu kuzuyu severim hem akustik hem orijinal versiyonunu severim. Ayrıca kendisi kimdi, gülümse kaderine, sorma kalbim arada bir ve salına salına klibini de yönetti. ;))
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

6. Likes Efsane_1 liked this post
    Metamorfoz Efsane_1 is a glorious beacon of light Efsane_1 is a glorious beacon of light Efsane_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    İşte Ben
    Bashful
    Tecrübe Puanı
    11
    Alıntı twilight´isimli üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    Bende kuzu kuzuyu severim hem akustik hem orijinal versiyonunu severim. Ayrıca kendisi kimdi, gülümse kaderine, sorma kalbim arada bir ve salına salına klibini de yönetti. ;))
    Evet, Kuzu Kuzu'nun akustik versiyonunu ben de çok beğeniyorum...Hem Salına Salına da fena değil yani...:)
    SEN O Bildiğim Bütün Aşk Bahçelerinin
    En Nadide Çiçeğisin.
    Taa İlk Bakışta Vurdun
    Mühürü Kalbime
    SEN Ezelden Vazgeçilmezimsin!...

8. Thanks twilight thanked for this post
    Konserde En Önde asltrkn has a reputation beyond repute asltrkn has a reputation beyond repute asltrkn has a reputation beyond repute asltrkn has a reputation beyond repute asltrkn has a reputation beyond repute asltrkn has a reputation beyond repute asltrkn has a reputation beyond repute asltrkn has a reputation beyond repute asltrkn has a reputation beyond repute asltrkn has a reputation beyond repute asltrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    23
    Keşke yine çalışsalar Metin Arolat'la.

10. Thanks twilight thanked for this post
    Tarkancı underhand33 is on a distinguished road
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    0
    Tarkanın gelmiş geçmiş en iyi klibi "SALINA SALINA SİNSİCE"dir. Metin Arolat mükemmel bir yönetmendir.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓
    Konu underhand33 tarafından (04-03-19 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir.