tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29

kalp Kral,asıl Tarkan'la 'Kral'...

Sizce de son yıllarda,Kral Tv gurubu ''A-acayip''bir ''Metamorfoz''a uğramadı mı?
    1995 ile 2004 yılları arasında,Tarkan'a bir çok ödül veren,Tarkan'ın avrupa'daki
    başarılarından her zaman bahseden Kral Tv,gitti 2004 - 2008 arası absürd ötesi
    bir Kral Tv geldi...1995 yılından beri düzenlenen,Kral Tv video Müzik ödülleri'nde,
    Tarkan yaptığı her albümle,aday olmuştu,ve ödülleri silip süpürmüştü.''Karma''adlı
    albüme 4,''Ölürüm Sana''adlı albüme 3,''Aacayipsin''adlı albüme 2,''Dudu''adlı albüme
    ise 1 adet ödül gelmişti.Aynı zamanda bu yıllar arası,Tarkan'ın her klibi bakın,şu klip - bu klip,
    ayırmaksızın her klibi,liste başı olmuş,her 4 klipte 1 Tarkan şarkısı yayınlanmaktaydı.Ne olduysa,Tarkan'ın 2004 yılında,''Dudu''albümüyle,Kral Tv ödüllerine katılmamasıyla başladı herşey,daha önce hemen hemen her Kral Tv ödülüne katılmış,ödül almış,ödül vermiş,katılmasa bile görsel yayın ile Amerika'dan bağlanmış Tarkan,bu sene ödül törenine katılmamıştı.

2004'te,ilk kurulduğu zamanlar özel bir şirkete bağlı olan Kral Tv, gitmiş TMSF'ye verilmişti.
    E,haliyle,Tarkan'la arası iyi olmayan,TMSF;Tarkan'a bırakın ödül vermeyi,ödül törenlerine
    çağırmamış,ödüllerde aday göstermemiş,hatta 2004 ile 2008 arası hiç bir klibi doğru düzgün
    yayınlamamıştır.Ancak en büyük saygısızlığı,Kral Tv,2006 yılında çıkan ''Come Closer''albümünde ki bulunan bir şarkıyı mp3 olarak bir programda çalması idi.
    ''Mine/Benimsin'' adlı şarkısının 3 dakikasını çaldılar,ancak arada duyulan ''Alemim.com''
    sesi,tüm halk tarafından,Kral'ın halka mp3 aşılaması olarak kabul görmüş,ve bu yüzden,albüm
    satmamıştır.

2004 ila 2008 arasında yapılan haksızlık sadece Tarkan'a değil,bir çok sanatçıya yapılmıştır.
    Bir çok gereksiz şarkıcı,ödül almıştır...Seda Sayan,Hülya Avşar,Petek Dinçöz,Hilal Cebeci,Yıldız Kaplan,Hepsi gibi bir çok şarkıcı ödül almış,''gerçek sanatçılar''hep bir adım arkada kalmıştır.
    Ancak artık bu komplolara dur deme sırası gelmişti...2006'da ödül alan Hilal Cebeci'yi eleştirmek amacıyla,Hilal Cebecinin kaıtıldığı bir programa canlı bağlanan,Yeşim Salkım,Hilal Cebeci'yi topa tutmuş,bir ara evli olduğu Hakan Uzan'ın Kral markasında olduğu zamanlar,eşe dosta,kırılmasınlar,gücenmesinler diye ödül verildiğini açıklamıştır.Yine,2006'da,ödülünü almak için ödül törenine giden Tuğba Ekinci,ödülü Yıldız Kaplan'a verildiğini öğrenince,çılgına dönmüş ve sahneye atlamıştı.Gerçi ben Tuğba Ekinci'yi de sevmem,ancak ödül alacağını öğrenince,ödülü de alamayınca,kadın şaşırmıştır,siz de olsanız şaşırırdınız,eminim.

Şimdi diyebilirsiniz,Tarkan'a da haksız yere verilmiştir diye,ancak;Tarkan bu 2004 ile 2008 arası,
    hiç bir ödül törenine katılmadı.Ki adı bile geçmedi.Sadece 2008 yılında ''En iyi Klip''dalında adaydı.Ancak,ödülü Feridun Düzağaç'a verdiler,ki bence Tarkan'ın hakkıydı,sadece Tarkan Müyap ödülü olarak 2 tane platin(+200 000) ve 2 tane diamond(+300 000)ödülünü,(tirajları geçtiği için)bir yıl arayla almıştır,ve bu ödüller,Kral'la alakasız verilmektedir.

Ayrıca bu yıllar arasında,Kral Tv'yi tek ayakta tutan ve Tarkan'ı haklı - haksız,her konuda koruyabilen tek Kral VJ'i - ki bence asıl Kral Vj'de o'dur - Bülent'i özel hayatı ve cinsel imajı yüzünden işten kovulmuş,2009'un hemen başında,Disko Kralı'na katılan ve Okan Bayülgen'in sorularına cevap veren Bülent,''...cinsiyetim,inançlarım,hiç kimseyi ilgilendirmez ki,evet Kral Tvden ekmek yedim,haklarını ödeyemem,ama yattığım kişinin cinsiyetine karışan bir kanal,ne kadar üst düzey olabilir ki''demişti.

Neyse,yıllar 2009'u gösterdiğinde Kral Tv,Doğuş Yayın Grubu'na katılan Kral Tv,bundan dört yıl önceki tavır ve davranışlarından adeta pişman olmuştu,4 yıldır Tarkan'a ödül vermeyen,şarkılarını doğru düzgün yayınlamayan kanal,2010 yılında,Tarkan'ı uyuşturucu günlerinde bile yalnız bırakmamış,her daim destek vermiştir.Kral Tv,2010 Mayıs ayında,Tarkan'ın Sevda'nın Son Vuruşu adlı şarkısını,yerel radyosunda,Tv kanallarında,hatta kendi kardeş kanallarının yanında,bütün Türk müzik kanallarında yayınlatmış,şarkı sırasında normal akışına devam eden tüm kanallar,- saat 17.00 ila 17.05 arası,5 dakika- yayınlarını kesmiş,Tarkan'ın yepyeni şarkısını yayınlamıştılar.Tarkan,11 Mayıs'ta piyasaya sürdüğü''Sevdanın Son Vuruşu''nun tanıtımını,6 gün sonra,Kral Tv'nin 16.Kral Müzik Ödülleri kapsamında,yapmış,ve bütün radyolarda,yerli yayın yapan radyolarda,yerli yabancı yayın yapan radyolarda,sadece yabancı yayın yapan Türk radyolarında,hepsinde ilk 3e girmiş,1 numaraya kısa bir sürede yerleşmiş,''Tarkan'ın Mega Dönüşü''olarak adlandırılmıştı.Tarkan,Sevdanın Son Vuruşu'na klip çekmedi,ancak Kral Tv için yayınlanan 2 klibi var,ve bu kliplerle,şarkı 2010'un en çok dönen klibi oldu Kral ekranlarında,ayrıca,2010 da en uzun süre 1 numarada kalan klip(4 hafta),ve özel klipsiz 1 numara olan tek şarkı olmuştur.

2011'de vakitler Mayıs aylarını gösterirken bir olaylı gece daha Kral'dan olmuştur.Kral Tarkan'a
    ilk yıllarında veremediği,vermek istemediği ödül sayısını 1 gecede vermiş,ve Tarkan o gece 9 ödül birden almıştı.Kral Tv tarafından verilen ödüllerin 8'inde Samsun Demir,Ozan Çolakoğlu gibi Tarkan çalışanları ödül alırken,9.ödülde Tarkan'ın gölgesinin hemen ardından kendisinin görünmesi,tüm Kral izleyicilerini şoke etmişti.6 şarkısını play-back haliyle seslendiren,ve kendisine verilen ödüller için teşekkür eden Tarkan,bazı yayın kuruluşları tarafından bu özel gece için ''17.kral Tarkan'',''Kral'ın Kral'la dönüşü''gibi anlamlı mesajlar içeren yazılar yazsalar da,bazıları Tarkan'ın ödül alacağını bildiğini,ancak;Kendisine İlah gibi davranılmasını istendiğini,
    Tarkan'ın ödüllerin hepsinden bilgisi olduğunu ve şarkıların playback olduğunu,yazdılar...Tek gazeteciler değil,şarkıcılar,oyuncular,tiyatrocular,siyasetçil er,tarafından eleştiri yağmuruna tutulan Tarkan'a en büyük çamuru Hülya Avşar atmış;''Tarkan nasıl benim verdiğim ödüllere gelmez,de sonra çıkar?Eşek herif,Allah'ın cücesi.''diye eleştirmiş,yetmezmiş gibi kendisini ''benim verdiğim ödül''diye sanki kraliçe ilan etmişti.Tarkan'la Hülya'nın 1992 den 2010a kadar çok iyi bir arası olduğu belliydi,hatta Tarkan,hiç bir canlı yayına katılmamasına rağmen,2002 yılında Hülya Avşar'ın proğramına katılmış,Hülya Avşar da,ona bu jesti için,Rus bandosu tarafından söylenen ''Şıkıdım''şarkısıyla,jestin karşılığını vermiş olmuştu...Ancak bu ödül töreni ikisinin de arasını bozmuş,Sezen Aksu'nun 2011 sonunda yaptığı barış çağrısına,Hülya katılsa bile Tarkan katılmamıştı.

2011'in ortalarına doğru ''Mehmetin Gezegeni'',namı değer Mehmet Akbay,ödül gecesi ile ilgili eleştirilere:''Satışlara göre 2011de en çok satan Tarkan.son yılların en çok satan şarkıcısı.Sanatçılar,15 bin ile 100 bin arası satıyor.Hiç kimsenin adını vermeyeceğim,her şarkıcı ağlanmıyor mu?Evet ağlanıyor.Eh,bu devirde 100 bin'e 2 ödül veriliyor,Tarkan 8 ödül almış,çok mu?Bundan sonra verdiğimiz ödülleri eleştirenleri ben yayına çağırmayacağım.Ki,bence görüşmeyelim bile.''diyerek Hülya Avşar gibi sözde starları,topa tutmuş,2011 yılında,Mehmetin gezegeni'ne katılan,Bengü,Sıla gibi sanatçılar Tarkan'a yapılan bir komplo olduğunu dile getirip,Hülya Avşar'ın adını isim vermeden bile olsa,o kişilerle asla görüşmeyeceklerini söylediler.

Günümüz : Kral Tv,Eylül'de Kral Pop Tv(Pop kanalı) ve Kral İlaç Gibi(her tarz)olmak üzere 2 bölüme ayrıldı.Ve,adeta 2004te yapılan hataları affettirmek amacı ile,Kral pop hem radyo,hem televizyon olarak günde en az 10 kere Tarkan şarkısı yayınlıyor,en azından Tarkan'ın diğer şarkıcılara verdiği şarkıları yayınlıyor.Kral İlaç gibi ise,Tarkan'ın şu ana kadar okuduğu(bir ben bir Allah biliyor,kara toprak,hatasız kul olmaz,çakmak çakmak v.s)gibi şarkıların hepsini listesinde barındırıyor,ve her gün en az 3 kere yayınlıyorlar...

Kral hatasını anlamış,belli...Kral,asıl Tarkan'la KRAL...
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Tüm Şarkılar Ezberinde soheyla320 is just really nice
    Tecrübe Puanı
    12
    Bence mehmet kralin basina gecti kral tv daha kaliteli oldu gercekten o donem kral baya kotulesmisdi odul tornleri bile kalitesiz ve sikiciydi ama mehmet akbay cok iyi yonetiyo tarkanla mehmetin de arari cok iyi galiba tarkanin albumunun reklamini yapti resmen

Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29
    Ha,ben ayrıca bir şey daha eklemek istiyorum[bir saattir,mesaj düzenleme Paneli'nden mesajımı değiştirip,bunu eklemek istedim,ama bir kaç dakikadır mesajı düzenleme'ye giremedim,o yüzden tekrar mesaj yazıyorum,eğer sıkıntı olursa,özür dilerim.] izninizle,ben 1993 doğumlu olduğum için 1994'teki,Kral gecesini izleyemedim.1997 itibariyle,takip etmeye başladım Kral Tv ödüllerini.1997 ile 2001 arası üst üste 4 kez Ayna grubuna ödül verildiğini hatırlarım.1998,benim izlediğim Tarkan'lı ilk video müzik ödülüydü...Tarkan o gece,her zamanki mükemmeliği ve saatlerce konuşulan ''Hobby saç jöleleri''yle ve tabii ki aldığı 2 muhteşem ödül ile kendini kanıtlamıştı...Ben 1997den 2012ye kadar bütün video müzik ödülleri izledim...Sadece 2006da,izlememiştim ve o gün aşırı dozda Grip olmuştum,ve başım ağrıdan çatlıyordu,böyle nasıl diyim,öyle grip yani,neredeyse ölecektim gripten ve gripten ölen kişilerden biri olacaktım,nadir olarak...Ki o ödül gecesinde de Tarkan aday değildi,2008de Tarkan ''Dilli düdük''klibini çekmiş,ve hemen ardından,Kral Tv'de en iyi klip dalında aday olmuştu...Ödülü G.Babet'in çektiği Feridun Düzağaç klibi Beni Bırakma almıştı...Tarkan'a formaliteden ödül verildi verilmesine ama ben o gece,Tarkan'ın 700 küsür bin satan,albümü için hiç bir özel ödül verilmedi Kral adına...Ben 2009'un Nisan ayında gösterilen ''En iyi klip''adaylarında,Tarkan'ı görünce,Tarkan'a hem kendi telefonumda,hem arkadaşlarımın,ailemin kullandığı telefonlardan oy göndermiştim...Ki Tarkan hayranlarına sorduğumda,hepsi ''Tabii ki Tarkana gönderdik''demişti...Ve Tarkan hayranları asla yalan söylemez,benim bildiğim bu tür durumlarda...Tarkan'ın milyonlarca hayranı var,bu ödülü bence Tarkan haketmişti,niye Feridun'a verdiler?Tabii ki Tarkan'ı deliler gibi eleştiren Kral grubu,aynı sene içinde Tarkan'a ödül verip,yaptıkları nane mollayla ters düşmek istemediler,benim görüşüm bu...Amacım feridun'u küçük düşürmek değildir asla böyle bir niyetim yoktur,olamaz da...Ancak,Feridun Düzağaç fan sayfasında bile şöyle yazar:
    - Feridun Düzağaç,1997 yılından beri,8 albüm çıkarmış sadece ve 2 albümü satış rekorları kırmıştır.
    Bunu ben kendim yazmıyorum,Feridun'un sitesinde yazıyordu...
    Peki,Tarkan'a bakalım:
    1992'den beri 8 albüm ve 1 adet toplama albüm çıkarmış,bırakın tutmayan albümü,tutmayan 1 adet şarkısını bulursanız,
    gelin elinizi öpücem,valla çok ciddiyim...
    Bilmem ki neden,''metamorfoz'' en iyi şarkıları en azından 6-7 tanesini barındırmasına rağmen,ne sosyal medya,ne medya - basın,nede biz fanları tarafından sevilmedi....Çok üzücü!
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Tüm Şarkılar Ezberinde soheyla320 is just really nice
    Tecrübe Puanı
    12
    Bir de tarkan kral tv den en cok odul alan sanatci bunu 8 tane odulu almadan once kraltv de soylediler simdi kimse tarkanin rekorunu kiramaz