tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29

Thumbs up Metamorfoz'un 5.yılı!

Arkadaşlar,''metamorfoz''albümü bundan 5 yıl evvel piyasaya çıkmıştı(24 Aralık 2007)gerçi daha 1 hafta var 5.yılı doldurmasına;Fakat ben erken davranmak ve konu açmak istedim...İlk çıktığı zamanlar benim'de çok eleştirip,çok kurcaladığım ve yerden yere vurduğum albümdü...Ancak Tarkana bayağı bir başarı getirmişti...Bakalım inceleyelim bi albümü:

- Tarkan 6.Türkçe pop albümünü ve 7.stüdyo albümünün adını ''Metamorfoz''olarak koymuştur,bunun Türkçede ki meali,''Başkalaşım''dır.

- Tarkan 24 Aralık akşamı,25 Aralık sabahı,Metamorfoz'u piyasaya sürer.Albüm,Tarkanın ilk 6 albümüne göre,daha farklıdır.Çünki,bu albüm oryantal,alaturka ve pop tarzın dışında,rock ve elektronik soundlar içermektedir.

- Tarkan bu albüm çıkadan bir iki gün öncesinde,resmi web sitesi ''Tarkan.Com''dan nabız ölçmek amacıyla,Vay Anam Vay şarkısının introsunu yayınlamıştır...Aslında albümde köklü bir değişiklik olduğu,bu introdan da anlaşılmalıdır.

- Tarkan,bu albümün kapağında,gri bir takım elbise giymiş,arka fonda ki gri ve sarı otlarla bir bütün sağlamıştır.Ayrıca Tarkan,bu albümde saçlarını 3 numaraya kazıtmış ve,yıllardır alışık olan,top sakalını,kirli sakal haline çevirmiştir.

- Tarkan'ın bu albümde kendisine ait 10 söz ve Ozan Çolakoğlu'nun da bir kaç şarkıda kendisine yardımlarıyla,10 beste bulunmaktadır.Tarkan bu albümde hiç bir sanatçı dostundan yardım(müzikal açıdan)almamış,Sezen Aksu ve Nazan Öncel olmadığı için,büyük eleştirilere maruz kalmıştır.

- Ayrıca albümde,Pop şarkıların olmaması,Elektornik şarkıların çoğunluğu,bir kaç şarkının da elektronik - arabesk arasında kalması,bir çok basın yayın kuruluşunca eleştirilmiştir.

- Tarkan bu albüm de,''Vay Anam Vay'',''Pare Pare'',''Arada bir''ve ''Dilli Düdük''adlı 4 şarkısına klip çekmiş,ancak ''Arada bir''in vasat,''dilli düdük''ünde alıntı senaryo olmasıyla klipler aşırı dozda eleştirilmiştir.

- Tarkan bunca eleştirilere inat,albümün Türkiye'deki 600 bin civarı tirajıyla yetinmemiş,Avrupa başta olmak üzere 4 kıtaya sürmüştür ve 1.000.000 net tiraj almıştır.

- Tarkan ayrıca bu albümde ki şarkıları I.Beat'a konulmuş,Vay Anam Vay şarkı ve klibiyle,dünyada ilk I.Beat'i olan Türk şarkıcısı olma ünvanını almıştır.

- Tarkan ''Metamorfoz''un başarısını,''Remixes''albümü ile taçlandırmış,13 şarkılık bu albümde DJ Tiesto ile de çalışmıştır.Tarkan Remixes albümünde hiç bir şarkıya klip çekmemiştir.Ancak albüm Türkiye'de bir ilk olarak,bir remix albüm,bir normal olur olarak 2 CD ile sürülmüştür piyasaya.

- Tarkan bu albümle 200.000 tirajını geçen albüm ödülü olan Platin(2008),ve 300.000 tirajını geçen albüm ödülü olan Diamond(2009)almıştır.Ve bu iki ödülden 2 adet almıştır,birisi şirketine,birisi kendisine.

- Tarkan bu albümüyle de bayağı bir sükse yapmıştır.
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Tüm Şarkılar Ezberinde alafrancia has a spectacular aura about
    Tecrübe Puanı
    14
    herkes bu albumu begenmedi ama ben begeniyorum.

Tamam Olurum Sana, Karma gibi hic bir zaman olamadi ama bilmiyorum , mesela "Pare Pare", "Bam Teli", "Arada Bir", "Dedikodu" yani sarkilari cok mu kotu?? Hayir bence iyiydi , biraz abarticam cok iyi hem.
    Bizim millet Tarkan in sirtina vur demeyi pek sevdigimiz icin, zaten Tarkan ne yapsa , hangi dilde sarki soylerse herzaman elestirldi ve elestirelecek. Var mi ama Bati yi taklit etmek , avrupa li ya ozenmek? Onu yapmasini biliriz.

Bu arada twilight, Metamorfozun ne Amerika da, ne Asya da , ne de Avrupa da ( Almanya da haric) muzik marketlerinde piyasaya surulmustur.
    Bunu duzeltmek istedim :) )

Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29
    Hayır!Bütün dünyada sürüldü piyasaya...Sadece Avustarlya hariç 4 kitada(Asya,avrupa,amerika ve afrika)piyasada sürüldü...
    Lütfen bilip bilmeden yorum yapmayalim...Kaynaksiz konusmayalim.Vikipedi'den arastirabilirsiniz...
    Ayrica,benim bir cok sosyal sitede yabanci hayranlarla görüstügümü,ve bu hayranlarin hepsinde Metamorfoz albümünü oldugunu
    kanitlayabilirim...Hepsi türkiyeye mi geldi aldı yani albümü?bu imkansız..
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Tüm Şarkılar Ezberinde alafrancia has a spectacular aura about
    Tecrübe Puanı
    14
    sevgili twilight, wikipedia da yazan seyler e hepsine inanirsak ismiz zor olur. Onlarda hata yapabiliyorlar :)

Seni kirmak istemem ama album ne Guney Amerika da, ne Avrupa da piyasaya surulmustur. Arkadaslarin albumu aldigina inaniyorum ama sunu soylemek isterim, insanlarin Turkiye ye gelmelerine gerek yok, mesela amazon.fr, amazon.co.uk , vs vsvsvvs , internet ten alabilirler.
    Arti, albumun dedigimiz ulkelerde piyasada ciksaydi herhalde albumun promosyonu olurdu, lojik olarak da Tarkan kendisi o ulkelere gittip en azindan tanitim konseri verirdi. Gorsel ve yazili haber olarak ben ne gordum ne de duydum.

Tarkan in Avrupa dayken her ciktigi yabanci Tv programlarini o zamanlar VHS kasetlere hep kaydetmistim. Senin kadar ben de o kadar Tarkanciyim:)

( Ornek; bir gun adini vermeyecegim Tarkan hakkinda yazilan bir ingilzce internet blog unda, Tarkan in ikinci Simarik klibinin Malta da cekilmistigini yazmislar . Ben de klibin Marsilya da cekildigini ( hatta klibin arka sahnelerinde Tarkan la yapin bir roportaja kaset e kaydetmistim.) ve bunu kendilerine iletmistim. Kendileri de onaylayip degistirdiler.