tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29

dikkat Keşke,1 milyon TL isteseydin....

Tarkan,metamorfoz albümü çıktığı zaman,aylarca eleştirilmişti.
    Zaten dudunun,maxi single olması dudu'nun prömiyer gecesinde,
    hep aynı şarkıları söylemesinden dolayı sahnede ıslıklanmış;
    Tarkan,2 sene hiç bir albüm çıkarmamış,ve 9 yıldır,rafa kalkan,
    ingilizce albümünü çıkarmıştı...Ancak yine eleştiriler,tavan yapmış,
    ''Tarkan bitti''denmişti...Oysa Tarkan,bu albüm için ne promosyon
    yapmış,ne de şaşalı klipler çekmişti.Albüm Türkiye'de 200 bin civarı
    satarak,şu ana kadar Türk sanatçıların çıkardığı en fazla satan yabancı
    albüm olmuş,hiç bir ödül almamasına rağmen,Tarkan,bir çok yabancı
    programa çıkmış,ve ''dünya starı'' olarak lanse edilmişti.

Gel gelelim,Tarkan bu eleştirilere,hiç bir kulak asmamış,yepyeni Türkçe
    pop albümü için kolları sıvamıştı...2006'da çıkan Come Closer'ın,teşekkür
    notuna bakarsanız;20 küsür yıllık arkadaşı Ozan Çolakoğlu için;''Sana
    emeklerin için çok teşekkür ederim,bu albümde yollarımız ayrıldı.''
    gibisinden bir not yazmış,ancak bu ayrılık sadece bir albüm sürmüştür.
    Tarkan 2007'nin sonlarına doğru çıkaracağı albümde tekrar Ozan
    Çolakoğlu ile çalışmıştı.

Tarkan,2007nin ortalarına doğru,stüdyodan resimleri yayınlamış,
    ve 2008'e 1,5 hafta kala,albümünü çıkarmıştı.Albümün adı
    ''Metamorfoz'' du...Albüm Tarkan'ın bu güne kadar çıkardığı,
    6 albümden farklı bir yapıya,''Elektronik soundlu''bir yapıya
    sahipti.Tarkan,1 hafta içinde,üzerinde aylardır belkide yıllardır
    çalıştığı albümü ile 300.000 satmıştı...Fakat,albümün gerek
    müzik soundu,gerek felsefi yaklaşımı,merkezi otorite
    tarafından beğenilmemiş,Tarkan'ın bittiği sinyalleri verilmişti.

Oysa ki Tarkan bu albümle şu ana kadar 700.000 gibi bir satış
    yakaladı...4 klip çekilmesine rağmen,albümde ki hemen hemen
    her şarkı 1 numaraya yükseldi.Albüm sadece Türkiye'de değil,
    Avrupa,Güney Amerika,Kuzey Amerika ve Asya kıtalarına da
    dağıtıldı.Evet,Tarkan,''TARKAN'' albümü kadar hiç bir zaman
    satamadı...Ancak,yabancı hayranlar,yada yabancı medya tarafından
    asla ''bitti'' gözüyle bakılmadı...

Tarkan,Metamorfoz albümünün prömiyerini bir devlet kanalında
    tanıtacak,yepyeni şarkılarını 2008'e girerken TRT'de söyleyecekti.
    Fakat,Tarkan'ın yaptığı albümünü konuşmaya başlayanlar bir
    an önce,fesatlık yapıp,Yıl Başı için aldığı(pardon;aldığı söylenen)
    750 Bin TL(Eski paralara göre,750 milyar)astronomik bir ücret
    olduğu gerekçesi ile,günlerce - haftalarca eleştirildi.Tarkan
    cephesinden gelen;''O kadar parayı almadım.Sadece,
    bütün prodüksiyon ekibi aldı.''gibisinden bir açıklamaya rağmen,
    bütün gazeteler,medya kanalları,internet siteleri tarafından sürekli
    köstek olundu...

Ve şimdi,Hatırlarsanız,Tarkan 2011 yılında STAR'da yayınlanan,Hürriyet
    gecesinde kendisine yöneltilen ''Neden okul yaptırmadın?''sorusuna gülmüş,
    ve cevabı hali hazırda vermişti...Ve şimdi ben sorumu soruyorum;
    ''Neden 1 Milyon TL istemedin?Neden kendine özel ödüller verilmesini
    istemedin?'' bu cevabı,TARKAN bana asla veremeyecek ama,keşke
    en az 1 milyon TLye anlaşsaydın,hatta kendine bir sürü ödül verilmesini
    isteseydin...Keşke...Medya ve yayın/basın organları da kıskançlıklarından,
    - Tarkan'ın yıllar önce bir şarkısında dediği gibi - ''orta yerinden çatlasalar''dı...
    Keşke bunu yapsaydın...İşte o zaman seninle bir kez daha gurur duyardım,
    evet,zaten her zaman gurur duyuyoruz...Ama medyayı,ne kadar kıskandırırsan
    kendine o kadar büyüksün...Bu arada,aldığı parayı haketmiyor,diyenler,
    onlarca,başkan ve millet vekillerininin 1 ay içerisinde 30 milyar aldığını biliyor musunuz?
    Peki bu parayı hakediyorlar mı?Veya şöyle sorayım...TARKAN,onların,yanında en az
    30 kat daha para kazanması gerek miyor mu?Bence gerekiyor...

Üzerinden en az 5 yıl gibi bir zaman geçti ama,içimi dökmesem rahatlayamayacaktım...

Sevgiler....
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Metamorfoz rosemary is a name known to all rosemary is a name known to all rosemary is a name known to all rosemary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15
    kesinlikle o parayı hak ederdi.sahne ne kadar ter döküyor, sahnede gitmediği yer kalmıyor.valla düşecek diye aklım çıktı.

Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29
    Bir de ben şuna değinmek istiyorum;belki her zaman Michael örneğini veriyoruz,ama,Michael bir dünya starı ya o yüzden söylüyorum...Yani kesinlikle,Michaeli kötülemek amaçlı yada yermek amacıyla değil,Tarkan'ı yüceltmek amaçlı söylüyorum...

Michael Jackson,1982'de çıkardığı,Thriller albümü ile sadece Amerika'da 100 küsür milyon satmıştır,toplam satışı 200 milyonu aşmaktadır.
    Ancak çok değil 20 yıl sonra çıkan Michael Jackson'ın en son albümü Invicible,Amerika'da 9 milyon,toplamda da 15 milyon küsür satmıştır...
    İndirmelerle birlikte hadi olsun 20 milyon..

Bir de Tarkan'a bakalım,1997'de çıkardığı Ölürüm Sana ve 1998 de çıkan Tarkan albümü,4 milyon adetin üzerinde satmıştır...
    En az satan albümü ise,2010 yılında çıkan Adımı Kalbine Yaz,500 küsür bin satmıştır....

Tarkan düşüşte diyorsunuz,peki Michael düşüş yaşamamış mı burada?
    Tarkan,evet hiç bir zaman Michael Jackson kadar iyi dans edemedi,hiç bir zaman ''Amerikanın her yerinde tanınıyor''diyemeyiz,
    ancak,Tarkan'ın albümlerinde ki tiraj sayısının düşme oranı 10 katı kadar falan düşmüş gördüğünüz üzere,hatta daha bile az 9 kat diyelim.
    MJ'in ise,11 ila 15 kat arası bir düşüşte...

Michael bence,benim şahsi fikrimce sadece,dansları ve,çok güzel şarkı seçmeleriyle,1 numaraya varmıştır.
    Ki en kötü albümünde bile medya tarafından ''olsun''gibi yorumlar almıştır,oysa Tarkan en iyi albümüyle bile ''bitti'',''Öldü'' gibisinden;
    absürt ötesi,yorumlar almıştır...

Şimdi söyleyin bakalım...
    Tarkan'ın Michael olamamasının sebebi Tarkan mı?Yoksa bizler mi?

Tarkan Koleksiyoncusu secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    26
    hak ettiğini hepimiz biliyoruz bilmeyenler de ögrensin
    Konu secil.06 tarafından (17-12-12 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.

Tüm Şarkılar Ezberinde alafrancia has a spectacular aura about
    Tecrübe Puanı
    14
    Tarkan in MJ olmamasinin 3 nedeni var twilight:

1- Tarkan in 2001 de Karma albumunu Avrupa marketinde ( ozellikle Fransa'da) piyasaya surulmemesi. Cok BUYUK STRATEJIK bir hataydi.

2: Tarkan in hic bir zaman profesyonel manajerlerle calismamasi.

3: Turkiyemizin Tarkan in ne isler yaptiklarina goz yunmasi.

Ornek: 1998 de Tarkan polygram in destegiyle, Fransa yi heryerde sallarken, Olympia lari doldururken, listelerde 3 uncu siraya kadar gelirken, cannes da en iyi single odulunu alirken, bizim insamiz ne yapmisitir ? HICBIRSEY.
    Tv kanallarinda, kendini haber sunucusu sanan bazi insanlar, Tarkan in annesiyle canli yayinda baglanip, "Tarkan senin yaptigin cok buyuk bir terbiyesizlik, hemen ulkene geri don!!!" dediler. Hic bir zaman Tarkanimizin ulkesine yaptiklarini anlatmadilar, anlatmak istemediler.

Ayrica, donemin devlet buyukleri, Tarkan in Turk dilini, turk kulturunu, Turkiye nin sesi olmasina ragmen, hic bir zaman tarkan a odul vermegi birakin , kucuk bi resepsiyon bile organize ettiler.
    Herkes ne demek istedigimi anladi umarim.

Tarkan KIMSEYE ihtiyaci olmadan, ulkesinin destegi bile olmadan , herseye ragmen, kendi ulkesinde bir marka imajini 20 senedir yansitmistir, 3 kita da ingilizce ya da ispanyolda sarki soylemeden unlu olmustur ve hala da unludur.

Eger Tarkan , sesimi duyabiliyorsa, ya da mesajimi okuyabiliyorsa, kendisine yine yalvariyorum;

Tarkan 2013 ya da 2014 de cikacak album ne olursun ama ne olursun 1998 de ki albumu aratmasin. Dunyayi sallamanin vakti geldi Tarkan.

Ben de diyorum : Alem buysa KRAL TARKAN.

Saygilarla

Tecrübe Puanı
    29
    @alafrancia ; bazı yerlerde katılıyorum ancak bazı yerlerde de katılmıyorum.
    Katıldığım noktalar,
    Tarkan'ın askere gitmemesi falan,terbiyesizlik olarak görüldü...Hatta o zamanin devlet baskanlari,Tarkani yurttan cikaracaklardi...Menajer olayına kesinlikle katilmaktayim.
    Özellikle Uygar atas Tarkan'i iyiye degil,kötüye dogru götürmüstür...Bizde bir inanc var,''Ölünün ardindan konusulmaz..''evet uygar bizim icin öldü.Yani evet,bedenen ölmedi ama müzikal anlamda öldü...Tarkan'dan sonra kimle calisti ünlü?Ben hic hatirlamiyorum.
    Tarkan'i müzikal anlamda,en iyi yere getiren menajer Ahmet San ve ne kadar ret edersek edelim Alpay Aydindi...Alpay o kitabi yazmasaydi,belki su an Tarkanla 1-2 yil daha belki 1 albüm daha calismis olurdu...Keza Ahmet San'da 1999 - avrupa yolculuguna kadar hic birakmamisti kendisini,ancak 2005den sonra Ahmet San,Tarkani yerden yere vurmustu.

Katılmadığım noktalar,
    Tarkan'ın Karma,Ölürüm Sana,Tarkan,Dudu,Metamorfoz,Come Closer ve Aacayipsin adlı albümleri tüm dünyaya sürülmüştür.Ben böyle biliyorum...Ancak,Tarkan 1999 yılında bir yapım şirketi Polygam ile yaptığı anlaşmada yapılan tartışmalar nedeniyle,darbe aldı.Ve Universal olarak,2001de ki Karmayı ve peşin sıra çıkan 3 - 4 albümü yurt dışına sürmeyi engelledi...Ancak,yine de piyasaya sürüldü.Ki Tarkan Karma,Dudu albümleriyle yurtdışında 2 milyona yakın satış yaptı.Metamorfoz da 200 bin küsüratlı bir şey satmıştı.Tek yurt dışına sürülmeyen albüm Yine Sensiz,ki o da ilk albümdür...Adımı Kalbine Yaz ise,suudi arabistan gibi orta doğu ülkelerinde,balkanlarda,avrasyada sürülmüştür...Ve hatta ''150 bin''adet basım yapılmıştır...Böyle bir haber hatırlıyorum.

Ayrıca,Tarkan'ın 1999'dan sonra bir daha patlama yapmasını beklemeyelim çünki en önemli destekçisi Ahmet Ertegün ölmüstü...

Tecrübe Puanı
    14
    Twilight,

"Tarkan" albumunden sonra, Karma, Dudu, Come Closer, Metamorfoz ve ADKY ne Guney Amerika ulkelerinde , ne Kuzey Amerika, ne de Asya da muzik marketlerinde yerini almislardir.

Mesela Dudu Rusya haric hangi ulkerde piyasaya cikmistir ?
    Come Closer albumu. Albumu biz Ingiltere, Fransa, Belcika , Hollanda, Amerika, Meksika da beklerken, album nerede cikti ? Balkan ulkelerinde ve Ukranya , Beyaz Rusya gibi ulkelerde.
    Metamorfoz sadece Almanya da piyasa cikti ( kendim albumu Almanya da tatile gittigimde almistim, hatta cok ama cok sevinmistim:))
    ADKY , bildigim kadariyla Arap ulkelerinde sukse yapmis.

Elbette bu muzik piyasalari na ait olan ulkeri kuck gormuyorum ama lutfen albumlerin butun dunyada muzik marketlerinde oldu demeyelim, lutfen

Zaten ciksaydi, Tarkanimiz su an daha cok ama cok daha uluslararasi odul alirdi.

Su konuya katildim , evet Polygram France la olan sorunlar yuzunde, Universal a tasindigini duymustum.

Tecrübe Puanı
    14
    Tarkanimizin dunya yi sallamasi icin bir Amerikan sarkisina ihtiyac olmadi , ve sadece (dua ediyorum hep), sezen le bir calissa hersey 98 de ki gibi olacak ....

Tecrübe Puanı
    29
    Vallahi, ben şöyle bir başlık hatırlıyorum,Amerika basınında,2001 yılında ''Tarkan,tüm dünya listeleri zorluyor.''diye,
    hatta wash.post gazetesinde sürmanşet yayınlandı bu haber...Dudu da yayınlandı...Eminim.600 bin sattı,buna da eminim.
    Hatta Rusya hariç bir kaç ülkede daha listelerde çok iyi başarılar elde etti...Metamorfoz,sonradaan yayınlandı...
    Lütfen kaynaklı konuşalım...Benim kaynaklarım var.

Tecrübe Puanı
    14
    washington post taki basligi evet simdi hatirladim. Neyse her sey henuz gec kalmis degildir, 2013 de Tarkan firtinasi bekliyoruz tum dunyada.