tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29

Unhappy Tarkan ve Michael Jackson'a yapılan karalama kampanyaları...

Arkadaslar,bazi müzik sitelerinde ve bazi sosyal platformlarda,Tarkan'a da Michael Jackson'a yapıldığı gibi karalama kampanyalarinin yapildigini okumustum...Aslinda ilk zamanlar inanmasam bile,Michael Jackson'ın hayatı ve Tarkan'ın hayatı ele alındığında o kadar çok ''ortak nokta'' varki...Yazima söyle baslamak istiyorum:

Michael Jackson,ilk albümlerini,Jackson 5 grubundaki abi ve ablalariyla cikardi...Daha sonralar kendi kariyerine ''solo''albümleriyle devam eden,Jackson,THRILLER ile dünya çapında 200 milyon adet sattı...Şu ana kadar,dünya çapında ''En çok satan sanatçı''olan Michael Jackson'a 2000li yillarda(yıl olarak hatırlamıyorum,MJ hayranları düzeltebilir.)''Çocuklara yönelik cinsel yönelim''suçundan mahkeme yolu gözüktü...
    Daha önceleri,''VITILIGO'' namı değer ''Cild beyazlamasi''hastaligi varken de,''Estetik oldu...Rengini açtırdı''diye bariz gereksiz suçlamalar yapilmisti...Ama en cok üzücü olay ise,2008'de Michael Jackson,yepyeni albüm yapacak,''London Tour/Son Turne''kapsaminda sarkilar söyleyecek,ve belkide söyledikleri dogru müslüman oldu...Yada söyle diyelim:Olmadi,ama,Hristiyanliktan sogudu...Ki Hristiyanlikta,''Afaroz'',''Eldüjans'' gibi bir sürü absürt,ve gereksiz olay var(burada hristiyanligi kötülemiyorum,yanlis anlasilmasin),adami doktoru öldürttü...Verdigi bol,''tedavi(!)''haplariyla...Hatta,doktoru hapis cezasina carptirilmisti...Neyse,öldü...Simdi,birden 2009dan bu yanaya bakalim...
    O elestiriler nerede simdi?Herkes ''Ah ah,yasasaydi,pismanim söylediklerime''gibisinden son derece gereksiz,seyler söylüyorlar...albümleri hala cok satiyor,onun icin anma törenleri yapiliyor,imza günleri veriliyor,hatta MJ FAN TURKEY sitesinde bir cok hayrani ''Istanbul'' ve ''ankara''gibi büyük sehirlerde toplanmisti...Ama elestiri oklari birden kendilerine cevirdiler,bu ve bu gibi gereksiz,suclama ve atiflarda bulunanlar...

Bir de Tarkan'a bakalim mi?Gerci,herkesin bildigi hayati var ama:

Tarkan,1992de yine sensizi cikarir ve 1 milyon adet albüm satar,2 yil aradan sonra,1994te A-acayipsin adli albüm ile 3 milyon adet satar...Ancak Tarkan katildigi bir törende kendisine yöneltilen soruya ''Şu an konuşamam.Çişim var''deyince,Savaş ay tarfından ve Türk basını tarafından onlarca eleştiri alır...1997de Ölürüm Sana ile tüm Türkiye ve dünyada albümleri 10 milyon adete yakın satan Tarkan;dünya capinda bir cok ödüle ve basariya sahip olur...Ancak,askerlik olayi basina beladir...Daha önceleri,Tarkan askerlik yapmadigi icin,''Yurttan cikarilma,Türk vatandasliginda cikarilma''tüzükleri mahkemeye verilir.Ancak Tarkan isyan eder...''Bu kadar basarimin altinda,15 ay askerlik yapamam.'',ve tüzük geregi Tarkana 29 gün yapmak suretiyle,''Bedelli''yasasi cikarilir...Tarkan yurda döner...2001de Karmayi cikartip,3 single ile birlikte tam 5 milyon adete yakin satar,ve yine ödül alacaktir ki,''Malum fotograflar''cikar...Tarkana yapilan bu bir komplodur...ama ilk degildir...Tarkan,bu fotograflar hakkinda''Montaj degil.Bu bir santajdir...Escinsel degilim ve olmadim...Ama,eger gay oldugumu düsünüyorsaniz,benim umrumda degil...Size verecek bir gram hesabim yok...Verecegim tek yer yukarisidir(Allah kati)...2003de Duduyu cikartan Tarkan,5 yil boyunca elestirilere sanki kendini hazirlamiscasina itilir....Dudu 5 sarkidir,ve sahne aldigi,gece hep ayni sarkilari söylemesinden dolayi isliklanir,2005de Come Closerin albümü calinir,ve stüdyodan cikista Tarkan:''Sarkilarimin internete sizmasina üzüldüm.Ama yapilacak bir sey yok.''der,2006da Come Closer cikar ki,yine elestirilir...Kürk ile cekilen resim elestirilir,sarkinin full ingilizce üzerine kurulmasi elestirilir,elestirilir,elestirilir...2007de Metamorfoz cikar,yine elestiri...''Neden elektro?Neden kisa sac?Neden sezen yok?Neden öyle?Neden böyle'',Ki yilbasinda aldigi(!) ücret bile tartisilir...Tarkan her seye kulaklarini tikar,konserler verir...Ancak 2010 yilinda Tarkan uyusturucu kullanmak,bulundurmak,saklamak suclarindan 5 gün sorgu odasi ve nami diger hapis günlerine alinir...Tarkan:''Pismanim,hic kimseye örnek olmak istemiyorum''diye basliklar altinda bir sürü haber yapilir...Tarkan hic birini yalanlamasada,hic birinide kabul etmez...Ancak,avukatlarinca gönderilen dosyada,hepsi yalanlanir...Albüm cikar...Ödül gecesinde,Hülya Avsar,tugba ekinci,ata demirer,okan bayülgen gibi sanki cok gerekli sahis ve sahsiyetler tarfindan yerden yere vurulur...

Evet,benden bu kadar,yorum sizin...

P.s tarkanı daha uzun yazdim,cünki onun basina gelenler daha aci,ve üzücü! :(
    Sevgiler...
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Tarkancı IceTimePartisan is on a distinguished road IceTimePartisan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0
    Aynen çok ortak noktaları var.

Dudu Dilli Büşra ÇAĞLAR is a name known to all Büşra ÇAĞLAR is a name known to all Büşra ÇAĞLAR is a name known to all Büşra ÇAĞLAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    14
    Hepsi çekememezlikten kaynaklaniyor bir acigini bulduklarinda bitirmeye çalişiyorlar, bunu yaparken kendi kusur ve hatalarina olabir diyorlar. Ama bir Megastar'in hatasi olamazmis.
    Bencillikk ...