tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29

Thumbs up Ben Tarkan'dan ''Karma''gibi bir albüm bekliyorum...!

Merhaba arkadaşlar;bir haftadır Tarkan'ın Karma albümüne son derece takmaktayım...
    Albümün bütün şarkıları ''HİT'' olabilir mi yahu...Ama öyle,3 klip çekilmesine rağmen albüm tirajı 3 milyonu geçkin,ki her halde 5-6 klip çekseydi,en az 4,5 milyon olurdu...Neyse konumuz şimdi o değil,Tarkan ''Karma'' adlı albümünde neredeyse,her tarzı barındırıyordu.
    Albümün en büyük hiti olan ve klibi ile yıllarca sükse yapan ''Kuzu Kuzu'',zaten batı-doğu sentezi yapan belki en iyi Tarkan şarkısı,''Hüp'' buram buram alaturka kokan,harika bir Nazan Öncel bestesi,''Verme''yi ele alalım,bilmiyorum neden ilk çıktığı zamanlar ben o şarkıyı ''İlahi'' zannediyordum... Sufi bir tarzı var,insanı rahatlatıyor...''Gitti Gideli''gibi bir gitar sesi bulunduran bir şarkı yapılmadı Türk müzik piyasasında...''Her nerdeysen'',rock soundlu ''Uzak'',bir Mazhar Alanson klasiği ''Yandım'' ve ''Ona sor'' hatta belkide klibi her ne kadar normal düzeyde olsa da ''Ay''...Ben Tarkan'ın kariyerindeki en ''KARMA''albümün KARMA albümü olduğuna inanıyorum...Adı gibi...Evet,belki siz Ölürüm Sana'yı,Aacayipsini hatta Adımı Kalbine Yaz'ı daha karışık şarkılar olarak adlandırabilirsiniz...Ancak bana göre böyle...İsterseniz diğer albümleri de bir ele alalım...Aacayipsin'de alaturka içeren bir çok şarkı var(durum beter var,gül döktüm var),rock içeren bir çok şarkı var(eyvah,biz nereye?,şeytan azapta),Ölürüm Sanaya bakalım...
    Albüm zaten çoğu ROCK üzerine kurulu,albüm adını taşıyan ''Ölürüm Sana'',''Gecenin Ürkek kanatları'' hatta ''Kır zincirleri'',''Salına Salına''bile...Alaturkayı hissedebildiğiniz şarkı yok kadar az,ancak,rock metaryeli içeren 4 şarkı saydım... :)
    Ve adımı kalbine yaz,bu albüm de ise,çoğu elektro - pop gibi...'Öp','Acımayacak','Usta çırak' hatta 'İşim olmaz'bile...Albümlerin hepsi ''İyi''ama ben açıkçası,Tarkandan karma karışık,rocktan elektroniğe,alaturkadan popa,hatta biraz jazz sesinide kullanabildiği KARMA bir albüm istiyorum...
    Bilmiyorum ki çok mu şey istiyorum?
    Ama Tarkan her zaman ki gibi beni dinlemeyip ''Metamorfozis''tarzına devam edicek..
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Metamorfoz Zaza is just really nice Zaza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    14
    Evet bende katiliyorum. Bence Karma, Tarkan'in simdiye kadar yapmis oldugu en iyi album. Hem hareketli sarkilar hemde slow sarkilar harikaydi
    Kişisel çalışmalarimi görmek isteyenler, buraya : http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=14649

Metamorfoz futureboy is a name known to all futureboy is a name known to all futureboy is a name known to all futureboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16
    Elektronik müzik çıktı mertlik bozuldu... Tarkan'ın Allah vergisi bir alaturka gırtlağı var ve sesi alaturka enstrümanlarla çok iyi uyuşuyor. Bakın bakalım Tarkan'ın ud ve keman ile olan şarkılarının hangisi başarısız? Yakışanı yap kardeşim ne diye Amerika'yı yeniden keşfetmeye kalkıyorsun?
    bir daha çalar mı bilmem postacı kapımı, sanmam...
    biliyorum dönmezsin...
    sen çoktan gitmişsin...
    ...

Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29
    Ben Elektronik müziğin öz geçmişini okudum...İnanmazsınız belki ama araştırın,1950li yillara dayaniyor...Vikipedi gibi kaynaklardan bakabilirsiniz...Tarkan'ın,müziği ise ''Türk Sanat müziği,dans pop,pop,pop rock''yazar...Ancak bence TARKAN her tarzı okuyabilen Türkiye'de tek demek istemiyorum ama en fazla böyle 5 isim vardır...En başında da Tarkan gelir...Tarkan'ın yaptığı müzik biraz karışık...Metamorfoz gibi tam batı albümünde,doğu ezgileri bile mevcut,klavye,gitar,bas gitar var,ama bunlardan dolayı değil,Dedikodu soft müzik olsa bile,yapılan nağmeler,yine Bam Telide,Pare Pare ve istanbul ağlıyorda,bu şarkıları resmen arabeske doğru itmiştir...Serdar Ortaç ki,2005den beri elektronik müzik yaptığını düşünüyorum...Ama hepsi aynı...Arkada ''Cıstak cıstak cıstak cıstak''at koşar ya hani...Böyle yada ne bileyim at arabası ilerler...O tür müzik...Üzerine de hiç uğraşmadan bile yazılabilecek 12 - 14 satır arası şarkı sözü...Tarkan bunu yapmadı...Şarkı sözleri güzeldi...
    Ama ben elektronik müziği sevmiyorum yaa...Handenin de elektronik albümlerini sevmedim.Ki hande yener,Sezen Aksu,Fettah Can,gibi bir çok sanatçıdan söz,beste almış şarkıcıdır...Bedük?Zaten onu hiç ele almayalım...Ben Tarkan'ı elektro,new age yada,ne bileyim soft müzikle değil(ki tekrar söylüyorum bence onu da çok iyi söyleyebiliyor),Pop,alaturka pop ve oryantal dans ve tabii ki müziğin damarlara kadar işlediği(slow da olsa,haraketli de)bir müzik istiyorum...

Çok şey istiyorsam namerdim...
    Tarkan zaten bunu,''Karma''da yaptı...Bir Karma yapması daha zor mu?
    Haa,derse ki,evet ortalıkta sanatçı kalmadı söz yazan...Biz şarkı yapalım ona...
    Benim evde,bir sürü halihazırda bekleyen 100ü aşkın alaturka şarkım var,ve en az(bakın bu bir iddia değil) 30unun Tarkanın sesi ve gırtlağına yakışacağını biliyorum....(tahmin değil kesin eminim!)
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!