Tarkan'ın ilk albümü Yine Sensiz çıkalı neredeyse 20 yıl oldu...Hatta 12 gün sonra,20.yılını doldurmuş olacağız Tarkan'ın sanat yılı olarak...Tarkan'ın ilk albümü Yine Sensizi bir şekilde ele aldım ve şöyle sonuçlara ulaştım:

- Tarkan ilk albümü Yine Sensiz'i,1991 yılında hazırlamış,ve İstanbul plak etiketi ile 26 Aralık 1992 yılında seyircileriyle buluşturmuştur.

- Albüm ve albümdeki parçalar,başlarda çok eleştirilsede,''Sahnelerin cesur ve delidolu''adamı Tarkan,yırtık kotları,saçları,küpeleri ve kimseyi umursamaz tavırlarıyla,Türk halkının göz bebeği olmuştur.

- Bu albüm Tarkan'ın ilk albümü olmasına ve hemen hemen albümdeki çoğu şarkının yurt dışından aranje olmasına rağmen,albüm Türkiye'de 700.000 adet satmış,ve Re-Mix albümü çıkartılmıştır.

- Remix albümü de Tarkan'ın ilk remix albümü olma ve,''Çok ararsın beni''de ilk remix klibi olma özelliğini taşımaktadır.Tarkan Toplam olarak bu remix albümüyle 1.200.000 adet albüm satmış,ve MÜ - YAP araştırmalarına göre,hala albüm satmaktadır.

- Tarkan bu albümde,Ozan Çolakoğlu,Alpay Aydın gibi bir çok sanatçıyla çalışmıştır...Ozan Çolakoğluyla,21 yıl süreyle çalışmasına rağmen,Alpay Aydın'ın kendisine bir kitapta ''Eş-cinsel''ithamı üzerine arkadaşlığını bozmuştur.

- Tarkan bu ilk albümde ''Kıl Oldum Abi'',''Vazgeçemem'',''Gelipte Halimi Gördün Mü'',''Çok Ararsın Beni'',''Kimdi'',''Selam Ver'' ve ''Söz Verdim'' adlı parçalarına klip çekmiş,bazı şarkılarına ise 2 adet veya 3 adet klip çekmiştir...Vazgeçemem ve Kıl Oldum hemen hemen her listede liste başı olmuştur.

- Tarkan bu albümüyle de çok konuşulmuş,çok eleştirilmiş ancak ''STAR'' olmak için ilk adımını bu şekilde atmıştır...