tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29

Thumbs up Lütfen güzel Türkçe'mizi doğru kullanalım!

Merhaba arkadaşlar,bu foruma yaklaşık ben uzun süredir üyeyim...Eski konuları ve mesajları karıştırırken,bazı fanların,Türkçe'yi aşırı dozda bozduğunu ve yıprattığını gördüm ve içten içten üzüldüm...Yabancı kelimeler için(Örneğin;Facebook,fortmanto,televizyon)ve yabancı forum üyeleri için asla böyle bir şey söyleyemem veya yabancı ülkelerde yaşayan Türk hayranlarımız için...Ancak,Türkiye'de yaşayan fan kısımdan bazı kişilerin de bu tarz konuştuğunu gördüm ve cidden içler acısı bir durum...V harflerini w yazmak,İngilizce'de bulunan,x,q gibi harfleri kullanmak...''Canım''a ''Janımss'' yada ''Aşkım''a,''Ashkemm''demek size hiç bir şey kazandırmadığı gibi kaybettirir de.
    Evet,bazen ben de Türkçe'yi yanlış kullanıyorum özellikle virgül(,)ve üç nokta(...) kullanımında.Fakat,asla Türkçe kelimeleri yabancı harflerle yazmıyorum...
    İngilizce,İspanyolca vs.Bunların öğrenilmesi konuşulması mükemmel bir şey,fakat bunları konuşurken Türkçe'mizi bozmayalım ve lütfen Türkçe'yi düzgün kullanalım...

Hatırlarsanız,Tarkan Türkçe'yi mükemmel ve net konuştuğu,albümlerinde deyim,atasözü ve tabirlere yer verdiği için,TDK(Türk Dil Kurumu)tarafından ödüllendirilmiş,ve ''Metamorfoz''adlı albüm,bir çok Türk ve yurtdışından hayranlar tarfından göğe çıkarılmıştı...

Lütfen Türkçe'mizi biraz daha saygı...
    Yoksa dil elden gidiyor...Tarkan'ın da ''Uyan'' şarkısında dediği gibi:

''Uyan,uyan,uyan,uyan,koy elini kalbine geç olmadan,
    Bu yolun sonu yokuştur,deme,dağları aşarız inanırsan.
    Uyan,uyan dostum uyan,koy elini kalbine geç olmadan,
    Bir olur geliriz üstesinden,her şey mümkün eğer inanırsan.''

Sevgiler...

Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Metamorfoz rosemary is a name known to all rosemary is a name known to all rosemary is a name known to all rosemary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15
    kesinlikle katılıyorum

Tarkan Koleksiyoncusu secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 has a reputation beyond repute secil.06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    26
    aslın da herkes bilirki türkcemizin her kesimesi ayrı bir güzel bende katlıyorum yazılanlara