Tarkan hakkında ilkler,tekler ve enleri yazıcam...unuttuğunuz olursa,bana hatırlatın ekleme yapabiliriz:Başlıyorum.

1992...Yine Sensiz - İlk Tarkan albümü
Kıl Oldum Abi - İlk klibi

1993...Yine Sensiz Extended - İlk Türk Remix albümü
Çok Ararsın - İlk Remix Klibi(hem Türkiyenin hem Tarkan'ın)

1994...Aacayipsin - İlk bütün şarkıları Türk yazarlara ait Tarkan albümü,hiç yurtdışı aranjesi yok.
İlk konser klibi - Şeytan Azapta Remixi
Tarkan'ın EN çok satan 3.albümü (3 milyonu aşkın tirajla)
İlk Tarkan ödülü...Kral Tv!

1997...Ölürüm Sana -Dünya starlığına ilk adım.
Türkiye'de EN çok satan albüm(5 milyon tirajla),Tarkan'ın da en çok satan albümü.

1998... TARKAN...Tarkan'ın ilk yabancı ülkeye pazarladığı Türkçe albüm.
En Çok Satan Türk Albümü(Dünya çapında)
En çok ödül alan Türk sanatçısı(9 tane plak+Almanya Echo ödülü)
Tek Dünya Müzik Ödülü Sanatçısı(Şımarık'la)

2000..Askerlik...İlk Bedelli askerlik yapan 3 sanatçıdan birisi,Beyaz ve Musti ile.

2001...Karma...Türkiye'nin en çok satan 2.albümü
İlk Ferzan Özpetek'le klip(Hüp)ve galiba tek :)
En Çok satan single''Kuzu Kuzu'',bir gecede en çok ödül alan sanatçı(Kral Tv),3 ödül,sonra rekor 10 ödüle çıkıyor.

2002...Bir oluruz yolunda...İlk milli marş,
İlk Pepsiyle anlaşan Türk sanatçı.Özgürlük İçimizde' adlı promo single ile ilk single ile ödül alan sanatçı ve galiba yine tek :)

2003...Dudu...İlk Nazan Öncel düeti...İlk Rusya ödülü...
İlk washington Post röportajı,kapağı...Türkiye'nin en çok satan 6.Türk albümüdür.(2 milyon)

2005..Ayrılık Zor...Türkiye'nin bir reklam şirketiyle en çok satan single'ı(AVEA)...
İlk yabancı albüm(Come Closer),ilk yabancı single(Bounce),ilk Mıss Turkey pefromansı.Türkiye'nin En çok satan Yabancı albümüdür.

2007...Metamorfoz...İlk elektronik albüm..Son 5 yılın en çok satan Türk albümü.(700 bin)
En çok satan remixes albümü(500 bin,Metamorfoz remixes)en çok indirilen sanatçı,en çok dinlenen sanatçı...

2010...İlk sabıka ''Uyuşturucu''...Buna fazla girmeyeceğim.İnsanların özel hayatı yargılanmaz...Sadece şunu söyleyim,Tarkan uyuşturucu kullansada,kullanmasada her zaman arkasındayız!

2010...Adımı Kalbine Yaz...En çok satan albüm(son 5 yılda - 500 bin),bir gecede en çok,ödül alan sanatçı 10 ödül(kral tv),ilk altın kelebekte canlı performans...

2012...İlk 3D klip(Aşk Gitti Bizden)

Ayrıca Tarkan,ilk şarkısını ''Nalan''a vermiştir.(Canımsın,Usul Usul albümü)...
Tek megastar lakaplı sanatçıdır.En genç star ünvanı kazanan sanatçıdır(25 yaşında.)
En çok albüm satan Türk Pop Sanatçı'sıdır.(22 milyon),dünyada en çok satan Türk pop sanatçısıdır.(10 milyon).Ve adı yurtdışında EN çok bilinen Türktür(Atatürk'ten sonra).