tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29

negatif Vakti zamaninda cok elestirdigim ''Metamorfoz''...

Arkadaslar,hatirlarsaniz Tarkanin 7.stüdyo albümü olan Metamorfoz,25 aralık 2007 de çıkmış,ve şarkılar basın tarafindan büyük elesitiri almisti...hatta basini gecin,ben ve bazi hayranlari tarafindan cok elestiri almisti...Ancak ben Metamorfozu bos bir albüm olarak degerlendirirken yeni,ögrendigim bir cok sey var...
    -Tarkan o albümle sadece 1 ödül degil,3 ödül birden almis.
    -TTNET'te 6 ay,en cok indirilen albüm olarak kalmis.
    -Youtube da dinlenme sayisi bayagi var özellikle Istanbul Agliyor,Vay Anam Vay,Dedikodu ve Pare Pare sarkilari icin.
    Acaba diyorum biz Tarkana vakti zamaninda cok mu haksizlik ettik?
    Hatalarimi kabul edip,herkesden özür diliyorum...ve bir daha Tarkan dünyanin en kötü albümünü de yapsa - ki yapmaz adamin her yaptigi albüm en az 500.000 satiyor 3-4 ödül aliyor...ha ne diyordum :) Yapsa bile elestirmicem.

Siz ne düsünüyorsunuz?
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Metamorfoz futureboy is a name known to all futureboy is a name known to all futureboy is a name known to all futureboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16
    Ticari amaçla yapılmış bir ürünü beğenmeme lüksün var. Manavdan aldığın domatesi beğenmeyebilirsin. Deli paralar döküp aldığın bir spor otomobil beklentilerini karşılamayabilir.

Ancak eğer o üründe emek varsa o ürüne 'boş' demek çok acımasızca... Ki Tarkan'ın bir albümü tamamlayana kadar çektiği sancıları en iyi biz fanları biliriz. Biz albümün çıkmasını sadece 'bekleyerek' bile çatlıyorken Tarkan o albümü 'hazırlamakla' ve içine sindirmekle geçen zamanda acaba neler yaşıyor?

Kaldı ki Metamorfoz saygın müzik eleştirmenlerince gayat başarılı bulunmuştur. Şahsi görüşüm,sonik kalite açısından bence MÜ-KEM-MEL'di..! Altyapılar,okumalar,efektler olağanüstüydü. Sadece biraz elektro takılmak istedi diye bu kadar eleştiriyi haketmedi bence. Tarkan doğrusunu yapıyor. Tarz olarak yaptıkları işlerin üzerinde artık örümcek ağları olan bir çok şarkıcıya göre;20 yıldır gram kendini yenileyememiş onlarca şarkıcıya göre Tarkan büyük risklere girip nasıl kendimi sürekli yenilerimin peşinde. Bunu yapmak herkesin harcı değildir.

Kıssadan hisse, eleştirirken olayı her boyutuyla ele alalım. Empatiyi asla es geçmeyelim.
    bir daha çalar mı bilmem postacı kapımı, sanmam...
    biliyorum dönmezsin...
    sen çoktan gitmişsin...
    ...

Metamorfoz futureboy is a name known to all futureboy is a name known to all futureboy is a name known to all futureboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16
    Al Metamorfoz cd'sini..
    Koy çok kaliteli bir ses sistemine...
    Aç Gün Gibi şarkısını...
    Aç sesi sonuna kadar ve ne demek istediğimi anla...

Vokaldeki detaylara inanamayacaksın...
    bir daha çalar mı bilmem postacı kapımı, sanmam...
    biliyorum dönmezsin...
    sen çoktan gitmişsin...
    ...

Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29
    Evet,zaten tüm sarkilardaki alt yapiyi cok gec farkettim...bastan albümün belki de en kötü sarkisi denilen''Dilli Düdük''bile zayif alt yapili geliyordu,adam iki cistak cistak-iki de ata sözü koymus- diyordum.fakat,alt yapilari,bunlarin hazirlanisi,ee müzik yapmakta kolay degil,hepsini harmanlayip yogurmak(evet,yanlis duymadiniz müzik kek yapmaya benzer,eger yeterli malzemeniz varsa yapabilirsiniz),kolay is degil!

Arti,950.000 gibi bir satis grafigi var...vakti zamaninda kabul ediyordum..''Metamor fos''diyenlerdendim.
    Fakat,artik en kötünün kötüsü hata serdar ortaçtan bile kötü albüm yapsa,ki yapacağını sanmıyorum-bu adam müziğin kralidir.
    He,yapsa bile alir,takdir ederim.
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Tarkan Aşığı fincan is a glorious beacon of light fincan is a glorious beacon of light
    Tecrübe Puanı
    17
    Kesinlikle çok iyi bir albümdu hala ac dinle aynı güzellikte.Özellikle pare pare çok özel bir şarkı İstanbul ağlıyorda öyle

Vip Üye bounce is a name known to all bounce is a name known to all
    Tecrübe Puanı
    22
    Tarkanın yapmış olduğu iyi bir albüm değil. kötü demek istemiyorum ama iyi bir albüm değildi. Allah Tarkan'a o kadar güzel ses rengi vermiş. ama kayıtlarda sesin üzerine efekt koyunca ve doğal olarak bu tarz albümde nağme de yapmayınca albüm bana hiç hitap etmedi.. zaten dikkat ettiyseniz Adımı Kalbine Yaz albümünden sonra şimdiye kadar yaptığı konserlerde bu albümden en fazla 2 şarkı okudu..
    Vay Anam Vay
    Gün gibi