tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    Metamorfoz Bakinka will become famous soon enough Bakinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15
    ritmlerinde benzerlik var ama $arkilar farkli...tamamen tesadüf.

Yasaklı adını_kalbime_yazdım is on a distinguished road
    Tecrübe Puanı
    0
    Başında bir benzerlik var ama ilerleyen dakikalarda alakası yok

Metamorfoz SESA will become famous soon enough SESA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15
    altyapı benziyor ama şarkı ilerledikçe pek benzetemedim

Sıkı Takipçi ozgem__ is on a distinguished road ozgem__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15
    bir ufak ritim benzerliğinden bile neler çıkarıyolar hem benzemesi de çok doğal.. herşeyede bir bahane bulmayın artık yeter..

Vip Üye asd1234 has a spectacular aura about asd1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    Biliyordum.. Ama çalıntı(!) olduğunu değil,mutlaka Tarkan'ın klip ya da şarkısı için bu tip yorumlar yapılacağını biliyordum.. Alışığız ne de olsa.
    Müzik tutkusu ile beslenen ve daima bir adım önde duran Tarkan, bir sonra geleni hisseder. Bir sonra söylenecek olan onun şarkısıdır, bir sonra beklenen de Tarkan'ın ta kendisi.

Aktif Üye Bamboo has a spectacular aura about Bamboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    yok yaa ne benzemesi.. yanından bile geçmiyo bence.. cüneyt beyin kendi kulak ritmi benzetmiş ama şarkılar benzemiyoo.. resmen iftira atıyolar maksat çamur at izi kalsın hesabı..

Sıkı Takipçi leyla has a spectacular aura about leyla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    hic alakasi yok

Asistant Moderator xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    20
    Ya bu ilk degil ki arkadaslar, "Metamorfoz" da ilk cikdiginda "Vay anam vay"a Brithney Speares'ten calinti demistiler - neymis ilk baslarinda cok kucuk benzerlik varmis..
    Alti ustu 7 nottan cikan rithmler. Olucak o kadar benzerlik..
    Ama Tarkan calinti yapar mi?! Yapmaz tabii hayatta yapmaz!
    Alinti yapsa tamam ola bilir derim..Mesela yillar once okudugu "Asla vazgecem"emin muziyi calinti degil de yabancilardan alintiydi..Ya da Ajda Pekkan en unlu zamanlarinda alinti muziklere sarki yapti soyledi..Sezen Aksunun "Zalim" sarkisi olsun (muzigi azeri bestekar Eldar Mansurova ait) o da oyle..
    Yani Tarkan yabanci bir muzigi ailp ta kendi uslubunca yorumlaya bilir de onu hayatta calmaz! Bu kadar unlu olup da birisinden sarki calmak gibi sacma bir suclama ola bilir mi?!Hele hele pireden deve yapildigi bir toplumda ve durustluyu ile taninan bir kisi bunu yapar mi? Yorumu "acaba yapti mi?" diye kafasinda soru isareti olanlara birakiyorum..
    Konu xurush'nine tarafından (25-09-10 Saat 17:42 ) değiştirilmiştir.

Vip Üye eskalen is a glorious beacon of light eskalen is a glorious beacon of light eskalen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    21
    Dunya capinda gercekten bir sarki tuketimi icerisindeyiz....Yabaci albumler olsun kendi ulkemizde cikan albumler olsun...Calinti denen sarkiyi dinlemek te istemiyorum ama sunu soylemek istiyorum; En ufak bir benzerlige calinti yaftasi yapistirmak bu kadar kolay mi??? Calinti denmez ona, orasi surasi su Tarkan'in Op sarkisina benziyor denilir...Ki bu olayi abartmamak ve buyutmemek gerekir... Onune gelen her sarkiyi dunya capinda cikan bir yabanci sarkinin susuyla busuyla benziyor demek calinti polisciligi oynamaktir..Onune gelen her sarkiyi "aaa bizim Tarkan'in ya da (baska bir popcunun) sarkisina benziyor bu" demek cok basitlik oldu artik.. Magazin de gazeteci de bunu cok yapiyor...Tarkan ilk degil Ortac'a cok yapmislardii...

Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29
    Öncelikle,sarkiyi dinlemedim...Yani benziyor,yada benzemiyor gibi bir yorum yapamayacagim...Ancak,artik dünyada denenmemis sound yada ne diyelim biz ona alt yapi mi kalmis ki sanatcilar - bakin tek Tarkan icin söylemiyorum,dünyada yasayan bütün sanatcilar icin konusuyorum - farkli farkli soundlar deneyebilsin?Ki,Tarkan'in 4 yil gibi bir süre(dudu ve metamorfoz arasi) albüm yapmamisti...metamorfoz ciktiginda,Britney Spears'in Oh,I did it again sarkisina benzetildi(vay anam vay'dan bahsediyorum)...simdi de bu sarki benzetiliyor..iki nota,bir cistak cistak ayni diye - ki belki degildir dedigim gibi dinlemedim sarkiyi - ona calinti - alinti v.s denmesini abes,sacma,buluyorum...
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!