Selam arkadaşlar. Bugün aklıma değişik bir fikir geldi. Hem bu fikri sizlerle paylaşmak ve görüşlerinizi almak hem de beğenirseniz bu fikrimin Tarkan'a da iletilmesini istiyorum.

Bildiğiniz gibi Tarkan'da bir huy vardır; çok beğenilen, mutlaka klip gelsin dediğimiz şarkılarına klip çekmez. Ya da fırsat olmuyordur vs... Ama olan güzelim şarkılara olur. Her birinin değeri o kadar büyük ki bizim için mutlaka değerlendirilsin isteriz. Bunun da yolu klipten geçer. Hafızalarda illaki yer eder şarkılar ama klibin de tadı bir başka ...

Adımı Kalbine Yaz fırtınası durulduğunda yani yaklaşık 1 sene sonraları falan hemen yeni albüm yeni albüm diye tutturacağız bu aşikar. Ama en az 2 senelik bir ara verdiğini düşünürsek, bir sonraki albümü 2012'den önce çıkmaz. 2011'i ise hem boş geçirmemek hem de bu senenin tekrarı olmaması adına farklı bir fikrim var: Klipsiz 'efsane'lere klip gelmesi... Hepimizin 'keşke bu albümde şuna da klip çekseydi...' dediği şarkıları vardır. İnci Tanem, Unut Beni, Ay, Gitti Gideli, Ona Sor, Sen Başkasın, Taş, Her Nerdeysen, Why Don't We, I Wanna Hear Love Speak (Shhh), İstanbul Ağlıyor, Dedikodu ... benim aklıma gelenleri. Bunlardan hareketli ve slow olanlarından en çok istenilenlerin bir kaçına klip gelmesini istiyorum. Bu benim gerçekten çok istediğim birşey. Bunun yanısıra 2011 konserlerinin de geçen 2009 yılında olduğu gibi bir önceki yılın aynısı şeklinde geçmesi benim için büyük bir hayal kırıklığı olacaktır. Bunun yerine 2009 Harbiye'deki gibi nostalji ağırlıklı şarkılardan oluşan konserler versin. Yalnız 2009 Harbiye dediysek alaturka haliyle değil :) Hem Tarkan hemen hemen her konserinde söyler ''eskilerden de söylemek isterim ama ...'' diye ... İşte bu yüzden 2011'i nostalji rüzgarıyla geçirmesini ümit ediyorum.

Yasin Enes ŞAHİN - 02.09.2010