tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 32 Sayfa bulundu
    Vip Üye nedjohnlansen has a spectacular aura about nedjohnlansen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

tarkan'ın albümlerini kendinizce sıralar mısınız?

tarkan'ın bugüne kadar çıkardığı albümleri en beğendiğiniz, en hoşunuza giden, en başarılı bulduğunuzdan en kötü bulduğunuz albüme kadar sıralar mısınız? nedenlerini de yazabilirsiniz tabi ki. ben başlayayım. come closer albümünü dışarıda tutuyorum sıralamamda ama onun hakkında da yorum yapacağım.

1-karma
    2-ölürüm sana
    3-aacayipsin
    4-adımı kalbine yaz
    5-metamorfoz
    6-dudu
    7-yine sensiz

1-karma: bu albüm benim açımdan hem tarkan'ın en iyi albümü hem de türk pop tarihinin en iyi albümlerinden. hatta en iyisi dersek de kesinlikle yanlış olmayacaktır. rakip albümler olarak da yine tarkan'ın ölürüm sana veya aacayipsin albümünü, sertab erener'in sertab veya lâl albümünü gösterebilirim. belki kenan doğulu'nun bir albümü veya levent yüksel'in med cezir albümü de bunlara rakip çıkarılabilir. elbet vardır daha başka iyi albümler ama bana göre bunlardan bir tanesi gelmiş geçmiş en iyi pop albümüdür. karma aşk şarkısı ile başlar, verme şarkısı ile biter, arada tek bir fire bile vermez. değeri ancak uzun süre dinlenmeyince unutulur. tekrar dinleyin, tekrar hayran olun diyorum. bunun yanında tarkan karma albümünü bir şarkıcının bir albüme verebileceği en büyük destekle sundu. gerek dansları, gerek imajı bana göre tarkan'ın zirvesiydi. en iyi şarkısına gelirsek, zamanında da herkesin farklı bir beğenisi vardı bu albümdeki şarkılar üzerinde, hala da öyledir sanırım. bana göre en iyi şarkısı gitti gideli'dir. ardından o'na sor, aşk, kuzu kuzu, ay, yandım gelir ki ayırt edemem bir yerden sonra. ayrıca albüm altyapı olarak da çok zengin. her şarkıda değişik enstrümanlar denenmiş ve başarılı olmuş. her tarzdan şarkı konulması da albümü tek bir albüm değilmiş de gerçekten "karma" bir albümmüş gibi göstermekte.

2-ölürüm sana: tarkan'ın bana göre en genç, en kıpır kıpır olduğu albümdür. hareketli şarkılarından enerji akar insana. göbek attırmaz, dans ettirir. bu yönden karma'dan ayrılıyor. şarkılar daha bir saf pop kokuyor. hatta sırf bu sebeple karma ile arasında mukayese yapmak bile yanlış. ikisi de farklı tarzlarda en iyiler. bu albüm hepimizin bildiği gibi dünya'yı tarkan ile tanıştırmış olan albümdür. çünkü kullanılan altyapılar evrenseldir. karma, dudu gibi alaturka yönü ağır basmaz, metamorfoz gibi de sadece elektronik tınılara sahip değildir, dengelidir. bu yönden aacayipsin'e benzer fakat gelişen teknoloji ile yapılan kayıt bu albümü ondan sıyırıyor, bir öne geçiriyor. en iyi şarkısını seçmek benim için gerçekten çok zor. salına salına sinsice, gecenin ürkek kanatları, inci tanem, delikanlı çağlarım arasında bir seçim yapamıyorum ne yazık ki.

3-aacayipsin: bir şarkıcının ilk albümünden 2. albüme geçerken ne kadar gelişebileceğini göstermek için harika bir örnek. tabi ki bu albümde tarkan arkasına harika bir ekip ve destek almıştı. bu şekilde bana göre ilk "tüm şarkıları güzel" albümüne imza atabilmiş tarkan. en iyi şarkı seçimini yapmak yine zor fakat bana göre öne çıkanlar: dön bebeğim, şeytan azapta, kış güneşi, gitme...

4-adımı kalbine yaz: metamorfoz'un kötü değil ama tek düze bir albüm olmasından sonra tarkan'ın yapabileceği en iyi şey "geçmişinin karması"nı çıkarmak olacaktı ki tarkan da öyle yaptı. sevdanın son vuruşu come closer'dan, acımayacak, usta-çırak ölürüm sana'dan, işim olmaz dudu'dan, öp, sen çoktan gitmişsin metamorfoz'dan, adımı kalbine yaz karma'dan, kayıp aacayipsin'den gelme gibiydi ki hakikaten de arkasındaki mantık budur bence. tarkan da öp şarkısında "geç oldu, temiz oldu geçmişin karması" diyerek bunu kendisi de belirtiyor. fakat neden bu albüm 4. sırada o halde? nedenleri öznel biraz aslında. çünkü bana 8 şarkı bir albüm için az. ayrıyetten slow şarkı sayısı da 2'yi geçmediği için eski tarkan albümlerindeki tadı insana vermiyor diye düşünüyorum. hareketli şarkılar yönenünden kesinlikle olmuş bir albümken onu 4. sıraya koymamın sebepleri bunlardır. en iyi şarkısı bana göre sen çoktan gitmişsin'dir. onu öp, adımı kalbine yaz, usta-çırak aralarında ayırt edilemeksizin takip ediyor.

5-metamorfoz: tarkan'la ozan çolakoğlu'nun albümü. sözler tarkan'a, besteler ikisine, düzenleme de ozan çolakoğlu'na ait. ikisi neredeyse yardımsız bir albüm yaptılar ve bana göre sonuç tek düze bir albüm oldu. tarkan ölürüm sana'da dengeliyken karma'da alaturka'ya yakınlaştı, iyi de oldu, dudu'da tamamen alaturka şarkılar yaptı hatta alaturkanın dibine vurdu, bana göre hoş olmadı, metamorfoz'da da alaturka'nın a'sını albüme koymadı desek yalan olmaz. sadece dedikodu şarkısı vardı ki bana göre albümün en kötü şarkısı da odur. albüm vay anam vay ile başlayıp pare pare ile bitiyor ama sanki tek ve uzun bir şarkı havası da yok değil albümde. arada dedikodu ve hop hop şarkıları biraz eski albümleri hatırlatıyor o kadar. tek başlarınayken güzel olan şarkılar bu albümde bence tek düze iyi durmuyor. ayrıca bu albümde beğenmediğim şarkılar da var diğer tarkan albümlerinin aksine. hangileri onlar: arada bir, dilli düdük, dedikodu... zevk meselesi ama tarkan'a yakıştırmadığım şarkılardır bunlar. albümün en iyi şarkısı da bana göre bam teli'dir. hatta şöyle diyebilirim ki, bam teli, pare pare, istanbul ağlıyor, çat kapı şarkıları başka albümlere konulsaydı, o albümlere zenginlik katsaydı da bu albüm hiç yapılmasaydı...

6-dudu: karma'dan sonra tavana vuran beklentiyi bence karşılamayan bir albümdü. tarkan 5 orijinal 5 de remix şarkıyla albüm yaptı ve 5 orijinal şarkının 1 tanesi de türküydü. yani tarkan 4 şarkıya odaklandı. onların da istisnasız hepsi alaturka şarkılar. bu albümde hiç bir ses zenginliği yoktu. sanki karma albümüne bir ek paketti. ama şöyle söyleyebilirim, bu şarkılar karma'ya konsa karma albümü o dengesini kaybeder, alaturkaya çok yaklaşırdı. 5 şarkının az olmasının yanında "bu şarkılar da olmasa" şarkısı bana göre tarkan'ın en başarısız şarkılarından bir tanesidir. gerek müziğin sıradan olması, gerek sözlerin inandırıcı olmaması bunu sağlıyor. en iyi şarkısına gelirsek, sorma kalbim veya dudu ipi göğüsler. karma'dan sonra çıkması, alaturka olması, az şarkı içermesi sebebiyle bu albüm bana göre ilk albümden önce bir önceye yerleşti.

7-yine sensiz: bu albüm hakkında çok yorum yapamayacağım. çok fazla dinlemişliğim de yok. kayıt kalitesi çok iyi değil, tarkan'ın sesi daha tam oturmamış, tarkan'a yardım edecek o kitle henüz ortada değil ve tarkan ilk ve bence en kötü albümünü yapıyor. bu demek değil ki albüm kötü. tarkan'ın diğer albümlerinin iyi olmaları dolayısıyla kendisini en sona koyuyorum. en iyi şarkısı söz verdim'dir bana göre ve bence tarkan'ın da en iyi şarkılarından bir tanesidir.

come closer: tarkan'ın tek ingilizce albümü. türkiye'de tutulmasını zaten fazla bekleyemediğimiz albüm yurtdışında da fazla tutulmadı. nedenine gelirsek, bir kere amerika kıtasında albüm piyasaya çıkmadı. sadece avrupa'da çıkan bir albümden çok büyük bir başarı zaten beklenemez. 2.'si ise tarkan'ın ingilizce albüm yapacağım, yabancılara da beğendireceğim diye düşünüp şarkı sözlerini basit tutması. hele ki tarkan'ın bir türkçe şarkıda asla söylemeyeceği "dj daha çok çal, güzel kız sen de bana yaklaş" gibi basit ve sığ sözlerini şarkılarda kullanması. hatta albümde sırf bu sözlerden oluşan şarkılar da bulunuyor. müzikal açıdan bu albüm karma kadar zengin olmasına rağmen, tarkan o duygu yüklü sözlerini bu albümde kullanmayarak hata etmiştir bana göre. albüm türkçe olsaydı eğer müzikal açıdan ilk 3'e koyabilirimdim bu albümü fakat şarkı sözleri sebebiyle en son sırada da yer edebilirdi.
    Ve beni karanlıklar sarar,
    Kendimi ararken çıkmazında bilmecemin.
    Ay bile bulutlardan düşer,
    Bağrımı deşerken melekleri, her gecenin.

Konserde En Önde denizarya is a splendid one to behold denizarya is a splendid one to behold denizarya is a splendid one to behold denizarya is a splendid one to behold denizarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    her albümünde cok begendim sarkilar vardi..adimi kalbine yaz albümü de cook süper olmus..ama karma albümündeki danslari imaji bambaskaydi...o danslar ile o imajla ciksaydi simdi adimi kalbine yaz albümüde karma albümü gibi etkili olurdu hepimizde

Tüm Şarkılar Ezberinde e.r is on a distinguished road e.r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    14
    1-karma
    2-ölürüm sana
    3-adımı kalbine yaz
    4-aacayipsin
    5-dudu
    6-yine sensiz
    7-metamorfoz

Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29
    1-Adımı Kalbine Yaz
    2-Karma
    3-Come Closer
    4-Ölürüm Sana
    5-Aacayipsin
    6-Dudu
    7-Yine Sensiz
    8-Metamorfoz...(Hepte en sonda kalacak galiba :))
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Sıkı Takipçi TARQANIM has a spectacular aura about TARQANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15
    1.Ölürüm Sana
    2.Karma
    3.Adimi Kalbine Yaz
    4.Yine Sensiz
    5.Metamorfoz
    6.Aacaipsin
    7.Come Closer
    8.Dudu
    SERSERIM DELI DOLU TEREL50

Tarkancı sinemis is on a distinguished road sinemis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0
    1.ölürüm sana
    2.karma
    3.adımı kalbine yaz
    4.aacayipsin
    5.dudu
    6.metamorfoz
    olsun be güzelim olsun aşkın sagısolu belli olmaz
    ben aklımı senle bozdum hiç kimseyle işim olmaz

Dudu Dilli redjingle is on a distinguished road
    Tecrübe Puanı
    18
    1-Ölürüm Sana
    2-Karma
    3-Aacaipsin
    4-Adımı Kalbine Yaz
    5-Dudu
    6-Metamorfoz
    7-Yine Sensiz

Tarkancı zilli is on a distinguished road
    Tecrübe Puanı
    0
    1-Aacayipsin
    2-Karma
    3-Ölürüm Sana
    4-Yine Sensiz
    5-Dudu
    6-Adımı Kalbine Yaz
    7-Metamorfoz
    8-Come Closer

Aktif Üye ece** is a name known to all ece** is a name known to all ece** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    1-KARMA : sanırım bu albüm hep 1.kalacak gönlümde.tek kelimeyle efsaneydi..
    2-ölürüm sana
    3-aacayipsin
    4-adımı kalbine yaz
    5-dudu
    6-metamorfoz
    7-yine sensiz

** come closer için herhengi bi sıralama yapamıyorum.hem iyiydi hem kötüydü.

Sıkı Takipçi leyla has a spectacular aura about leyla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    1-olurum sana
    2-karma
    3-adimi kalbine yaz
    4-aacayipsin
    5-dudu
    6-yine sensiz
    7-metamorfoz