tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Vip Üye nedjohnlansen has a spectacular aura about nedjohnlansen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

adımı kalbine yaz albümü şarkı sıralaması

ben albümdeki şarkı sıralamasının yanlış tercih edildiğini düşünüyorum. tabi ki bence bu durum, belki tarkan ve ekibinin bu sıralamadaki tercihi doğrudur, bazı kriterleri vardır, ben bilmiyorum. ben bir sıralama yaptım ve ona göre dinlediğimde albümden aldığım tat artıyor. ben zaten albümlerdeki şarkı sıralamalarının albümün güzelliğini etkilediğini düşünüyorum. benim sıralamam:

01.işim olmaz
    02.öp
    03.adımı kalbine yaz
    04.kayıp
    05.sen çoktan gitmişsin
    06.acımayacak
    07.usta-çırak
    08.sevdanın son vuruşu

bir kere de böyle dinleyip aldığını tatta bir fark oldu mu belirtirseniz sevinirim.
    Ve beni karanlıklar sarar,
    Kendimi ararken çıkmazında bilmecemin.
    Ay bile bulutlardan düşer,
    Bağrımı deşerken melekleri, her gecenin.

Dudu Dilli garez is on a distinguished road
    Tecrübe Puanı
    17
    bence mantıklı.. daha ayrı bir tadı oldu..insan şarkıları bu sıralanışı ile dinlerken daha da adapte oluyor sanki..

Aktif Üye pare pare is a jewel in the rough pare pare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17
    Ne biliyim bence onemli olan sarkinin olmasi siralama o kadarda onemli digil nasil olsa herkes daha cok sevdiyi parcayi dinlemek ister ilk olarak )))

Tüm Şarkılar Ezberinde e.r is on a distinguished road e.r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    14
    bi tarkan albümü bu..sıradan tüm şarkıları dinliyosun yanii..hiç birini es geçmeden..o bakımdan benim için farketmiyo..

Vip Üye nedjohnlansen has a spectacular aura about nedjohnlansen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15
    albümde arabesk tınılı 3 şarkı var. işim olmaz, acımayacak, kayıp. bunlar da ardı ardına koyulmuş. hatta albüm ilk çıktığında tarkan'ın albümü çok arabesk olmuş diye yorumlar vardı. sen çoktan gitmişsin ve usta-çırak da aynı tarzda şarkılar. metamorfoz tarzına yakınlar, onlar da arka arkaya. oysa ki biraz karıştırılarak koyunca hiç göze batmıyor bu durum. daha bir her telden, karmakarışık bir albüm olduğunu hissettiriyor. bana göre doğrusu, tabi bana göre, tarzlara göre sıralama yapmak değil de, tempoya dikkat etmek. slowları arka arkaya koydum bu yüzden. işim olmaz orta tempo, sevdanın son vuruşu da öyle, bunları en öne ve sona koydum. bu şekilde arada tempo artıyor, ortada yavaşlıyor, sonra yine artıyor. biraz karılsın istedim yani böyle dizerek.
    Ve beni karanlıklar sarar,
    Kendimi ararken çıkmazında bilmecemin.
    Ay bile bulutlardan düşer,
    Bağrımı deşerken melekleri, her gecenin.

Tarkancı **aysgl** is on a distinguished road **aysgl** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0
    farketmez şarkı sırası degil sarkı önemli...zaten bütün şarkısı güzel oldugundan sıralama yapılmıyor

Vip Üye asd1234 has a spectacular aura about asd1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    Bence senin yaptığın sıralama albümün mozaik olduğunu,birkaç çeşit müzik içerdiğini daha bir belli ediyor nedjohnlansen. Aynı tip şarkıları art arda koymaktansa karma yapmak daha mantıklı.
    Müzik tutkusu ile beslenen ve daima bir adım önde duran Tarkan, bir sonra geleni hisseder. Bir sonra söylenecek olan onun şarkısıdır, bir sonra beklenen de Tarkan'ın ta kendisi.

Dudu Dilli Dogancan_Bay has a spectacular aura about
    Tecrübe Puanı
    15
    1-Sevdanın Son Vuruşu
    2-Acımayacak
    3-Sen Çoktan Gitmişsin
    4-Kayıp
    5-Öp
    6-İşim Olmaz
    7-Adımı Kalbine Yaz
    8-Usta Çırak

böyle olsa daha iyi olurdu :) ama yine de albümdeki de güzel :)