tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Metamorfoz arau has a spectacular aura about arau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16

Tarkan" evet" derse!!!

Tarkan 'evet' der de Günay'da üç gece bile olsa Türk Sanat Müziği konserleri verirse inanın çok şey yeniden başlayacak. İkinci Zeki Müren olayı, 'yeni sanat güneşi'nin doğuşu gibi...

*İşin özeti şu; İstanbul'un en güzide müzikholü 'Şişli Günay' Tarkan'ı resmen göreve davet etti. Buna misyon da diyebiliriz. Duygusal ama sorumluluk isteyen önemli bir görev...

*Günay'ın sahipleri Tarkan'a dedi ki:

*'Sayısını sen tespit et. Hatta tarihi de. İstediğin orkestra veya saz ile... İstersen Dede Efendi'den söyle, istersen Avni Anıl'dan... Sadece Türk Sanat Müziği söyle. Her sahneye çıkışın 'özel gala' olsun. Türkiye'nin en kalburüstü insanları seni Türk müziği söylerken dinlesin, buluşsun... Biz Günay olarak beş kuruş kazanmayı istemiyoruz. Hatta kasada senin menajerin dursun. Mutfak masraflarını bize versinler yeter.

*Ama şayet sen üç gala Türk müziği söylersen yani Zeki Müren gibi assolist olursan Türk sanat müziği tekrar canlanacaktır. Gençler müziğimizi tanıyacaktır, büyükler o eskisi gibi gazinolara gelmeye başlayacaktır. Binlerce müzisyen arkadaşın, meslektaşın tekrar para kazanmaya, eve ekmek götürmeye başlayacaktır. Eğlence sektörü sayesinde yaşamını devam ettiren, peynir satandan bulaşık yıkayana, camları silenden balık satana dek binlerce kişi sana dua edecektir. Sen Sadettin Kaynak, Selahattin Pınar, Münir Nurettin Selçuk besteleri söyledikçe, Türkiye'de çok şey değişecektir. Hadi Türk halkına üç Türk müziği gecesini çok görme. Senin müziğimizi ne kadar çok sevdiğini ve ne kadar iyi yorumcu olduğunu biliyoruz.'

*Ben kendi adıma bunlara inanıyorum. Sanki yeni bir 'sanat güneşi' doğacak gibi... Kusura bakmasınlar onları da çok seviyoruz ama... Emel Sayın, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy'u dinlemekten, görmekten bıktık. Severiz-sayarız ama... Yerlerini alacak genç de yok. Alaylı dediğimiz piyasadan yetişmeler, iki şarkısı beğenilince 'sanatçı' değil de 'iş kadını' oluyor. Sibel Can veya Ebru Gündeş gibi... Medyaya yansıyan haberlerine bakın. İçinde müzik veya sanat kelimesi geçen var mı? 'Evlilik, boşanma, tek taş yüzük, Amerika'da ev aldı' gibi haberler. Açıkçası para hesabı yaparken şarkı söylemeyi unutuyorlar. Gençler ise çok uyanık. Şarkıcılığı zengin iş adamı avlamak için kullanıyorlar. Şu günlerde bir zengin adamın ikinci eşi durumunda eve kapatılan şarkıcıları saysam, şok olursunuz.

*Konservatuvar mezunu olup TRT'ye demir atabilenler ise bence renksiz, yüreksiz ve star ışığını göremeyenler. Hani derler ya, dünyası küçük... TRT emekli ve sağlık sigortasını ödeyip, beş on bin lira maaş veriyor ya... Eh eşin dostun düğününe gidip zarf içinde verilen harçlıklar da var. 'Ben akademik sanatçıyım' yalanı ile kendini kandırıyorlar. Ki içlerinde çok yetenekli olanlar var. Bazılarına üzülüyorum ama ne yapayım...

*Tarkan'ın medeni cesareti milat olacak. Yeni Tarkan'lar, yeni mekanlar hatta yeni besteler çıkacak. Dediğim gibi her şey başka olacak.

Aykut Işıklar

Konserde En Önde günışığım will become famous soon enough günışığım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    20
    yeni TARKANlarin cikmasi zor bence...ciksa ciksa TARKANciklar cikar...
    TARKANI TARKANDA YAŞAMAK (Berru)

Tarkan Aşığı veli is on a distinguished road veli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    eğer TarkaN bu öneriye '' evet '' derse kendisi için çoq güzel olur ... umarız '' evet '' der..

Aktif Üye İZMİRLİ is a jewel in the rough İZMİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17
    Ben bu konuda Aykut beyi destekliyorum, 3 gece Tarkan ve Türk müzigi için bir milad olabilir bence oraya çıkması lazım.

ŞAHİN G.Z.G.L

[C*] Söz konusu olan vatansa, gerisi teferruattır[C*]

Metamorfoz tarkantutkunu is on a distinguished road tarkantutkunu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    Çıkabilir,TSM çok önemli bir geçmişe sahiptir,Zeki Müren'den sonrada öldü.

Tarkan ile Pop müzik öncelik kazandı şimdi Tarkan bu şarkıları tekrar yorumlarsa farklı olur.

Onun kitleleri çok fazla.

Asistant Moderator xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    20
    Tarkan'in TSM'ni yeniden canlandirmasi cok iyi olur ,sesinin rengi cok guzel ve TSM'ye de yatkin,popu da cok guzel yorumluyor.Allah vergisi bi kabiliyet,bunu zaten her kes biliyor. Ama yaziyi sabah sabah okurken altinda bi ziyaretci yorumuna rastladim.Diyordu ki:

Aykut bey, bu ne pehriz bu ne lahana tursusu?! Daha dun Tarkan'i yerden yere vuruyordunuz.. - diyordu.. Aynen katiliyorum..

Oysa Tarkan icin yazilan iftiralara -"Ben hic sasirmadim.." diyordunuz.Bunca yillarini yazip cizmege vermis birisi kendi kendini boyle paradokslamasina ben cok sasirdim ama - Isik efendi, bir saga bir sola,top mu oynuyorsunuz?!
    Konu xurush'nine tarafından (16-03-10 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.

Tarkan Aşığı meryem_17 is on a distinguished road meryem_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16
    Bencede bu teklife hemen ewet demeli tarkan bir tsm sewer olarak kabul etmesini çok isterim.We ayrıcada Türk Sanat Müziğini en güzel yorumlayan tek erkek santçıda Tarkandır.Tsm'nin diwası Müzzeyen Senar ile yaptığı düet bunun en güzel örneklerinden biridir die düşünüyorum.Tarkanımmmmmm n olur ama n olur kabul etttttttt.

Yasaklı start_the_fire is on a distinguished road
    Tecrübe Puanı
    0
    Bencede cıkmasını canı gönülden istiyorum artık yenilik lazım bazı konularda

Yasaklı smh is on a distinguished road
    Tecrübe Puanı
    0
    bence 1 gece sanhe alabılır ama suan tarkanın yapması gerekn bu değil bi türk sanat müziği albumu çıkıarsa neyse ama tarkan yeni albüm çıkarıcak ingilizce album projesı var bence 2-3 yıl sonra yapabılır ama şimdi yapacağını sanmıyorum...

Dudu Dilli Slyozi_Angela is on a distinguished road Slyozi_Angela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15
    bencede "evet" demeli.bu ONUN için çok iyi olur...çünkü ONDA Allah vergisi bir kabiliyet var...hadi BİTANEM o güzel sesinle TSM`ne yeni bir hayat ver.o güzel sesini esirgeme bizden...