tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29

90'lar ve 2000'ler Pop Müzik!

Yıl 2010...Tam 42 gün önce,2010a girdik ve bu gün köşe yazımda 20 yıl önceden bu güne kadar zirveye ilerleyen şu sıralarsa yerini Rock'a bırakan Pop Müzikten bahsedeceğim.İşte Pop Müziğin 90'ları ve 2000'leri...

90'lar heralde Pop Müziğin Türkiye'de uyanmasına vesile olmuştur.Türk pop müziğin kalıcı isimleri teker teker bu yıllarda ilk albümünü çıkarırken Türkiye'nin ve Avrupa'nın gözde Türk'ü Tarkan olmuştu."Şımarık" ve "Şıkıdım" şarkıları sadece Türkiye'de değil,Avrupa'da,Asya'da hatta Amerika'da bile ünlü olmuş,tüm alışveriş merkezlerinde bangır bangır çalmıştır.Ayrıca,Tarkan'ın "Kış Güneşi"adlı slow parçası 17 hafta Kral TV'de bir numara kalarak rekor kırmıştır.
    Tarkan gibi,bir çok isimde bu yıllarda kendini duyurmuştur.Kenan Doğulu'nun "Yaparım Bilirsin"i,Mustafa Sandal'ın "Aya Benzer"i,"Araba"sı,Serdar Ortaç'ın"Bilsem Ki"si gibi bir çok şarkı Türk pop müziğine bir numaradan girmişken,Dünya çapında da,Los Del Rio'nun "Macerana"sı,Ricky Martin'in "Ole Ole Ole"si ve Cher'in "Believe"si bir numara yükseldi...

2000'ler o kadar fırtınalı olmasa da,yine Tarkan şarkıları ağırlık gösterdi."Kuzu Kuzu","Hüp","Dudu"ve"Ay"tüm listelerde bir numara olmuşken,Dudu albümü Rusya'da 2 milyon satmıştır.Sertab Erener'in Eurovisonda bir numara olan şarkısı "Everyway That I Can"i tüm listelerde bir numara oldu.Kenan'ın "Çakkıdı"sı,Gülben Ergen'in"Sürpriz"i yine haftalarca konuşuldu.Dünya çapında da 5 şarkı her yerde çalındı.
    Madonna'nın "Music"i,Britney'in,"Ooops!I Did It Again"i,Justin'in "Sexy Back"i,Madonna ve Justin'in düeti"Four Minutes"i ve Las Ketchup'un "Asereje"i aylarca listelerde bir numara oldu.

Güneş Gazetesi,Gülay Azer yazmış :)
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Aktif Üye ece** is a name known to all ece** is a name known to all ece** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    maalesef yerini rock'a bıraktı... ne anlarlar hiçbi zaman anlamadım

Aktif Üye Bamboo has a spectacular aura about Bamboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    ayy ne zekice bi yazı olmuş aman aman.. :X

Konserde En Önde sally will become famous soon enough sally - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    pek bisey anlamadim
    Yolun açık olsun demek isterdim
    Boğazım düğümlü, sözlerim kayıp
    Bir daha ömrümce kimseyi sevmem
    Çünkü bu bedende yüreğim kayıp

Tarkan Koleksiyoncusu jetaime is a glorious beacon of light jetaime is a glorious beacon of light jetaime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    bende anlamadim

Aktif Üye denizmavisi has a spectacular aura about denizmavisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    90'lar ayrı bi güzel ve anlamlıydı şimdi nerde eski şarkıların tadı...
    İSTEDİM AMA YAPAMADIM
    ÜSTÜNE GÜL KOKLAYAMADIM
    DENEDİM AMA OLMADI
    KİMSELERİ YERİNE KOYAMADIM
    SEN BAŞKASIIN...