tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu

Konu: Haydi Sezen!

Vip Üye Yakisikli89 is a name known to all Yakisikli89 is a name known to all Yakisikli89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    20

Haydi Sezen!

Haydi Sezen, Tarkan’ı yine uçurursun sen!

Tarkan, “Şımarık” şarkısı yüzünden küstüğü Sezen Aksu ile Amerika’dan el ele gelince, 2 Nisan 2007’de şöyle bir yazı yazmıştım Milliyet’te:
    Tarkan, bugün yurtdışında biraz da olsa tanınıyorsa bunu okuduğu Sezen Aksu şarkılarına borçlu. Ancak sonra bana göre Tarkan’ın yaptığı bir yanlış yüzünden araları açıldı. Tarkan da Sezen’e inat Nazan Öncel’le çalıştı.
    Tarkan’a, Sezen Aksu’yla aralarının açık olduğu ama Nazan Öncel’le henüz çalışmaya başlamadığı dönemde-yanılmıyorsam Moskova’da - senin yerinde olsam her şeyi bir yana bırakır, “Minik Serçe”yle barışırdım demiştim. Tabii Tarkan beni değil içinden gelen sesi dinledi. Çünkü Sezen’e kırgınlığı henüz geçmemişti.
    Ve aradan yıllar geçti.
    Tarkan’la Sezen, birlikte tatil yaptıkları Amerika’dan eskiden olduğu gibi yine sıkı dostlar olarak döndüler Türkiye’ye...
    Geç de olsa Tarkan’ın doğru yolu bulmasına sevindim.
    Tarkan gibi starlar ya “Sezen Aksu’cu” ya da “Nazan Öncel’ci” olmamalı.
    Tarkan gibi “megastar”lar herkese eşit mesafede durmalı, şarkının iyisini kim yapıyorsa gidip ondan almalı.
    Tarkan’ın bu yaza yetiştirmeyi planladığı albümünde eskiden olduğu gibi yine Sezen Aksu şarkıları olacak.
    Tarkan’la Sezen Aksu’nun işbirliğini özlemiştik. Bu işbirliğinden ortaya “Şımarık” tadında yeni eserler çıkar ve bu sayede “Megastar”ın yıldızı yeniden parlar.
    “Tarkan, ‘doğru’yu buldu” başlıklı yazımın üstünden 26 ay geçti ve “Megastar” yeni albümünde Sezen Aksu şarkıları olacağını açıkladı.
    Sadece Tarkan ve Tarkan hayranları için değil, müzik adına da olumlu ve sevindirici bir gelişme...
    Peki Sezen Aksu, Tarkan’ı adeta uçurup “Megastar” yapan “Şımarık” ve “Şıkıdım” gibi yeni besteler yapabilir mi?
    “Böyle şarkılar 10 yılda bir çıkar” derler...
    Aradan tam 10 yıl geçtiğine göre mesele yok!

Haydi Sezen, Tarkan’ı yeniden uçuracak “bomba”lar bekliyoruz senden...
    Dip not: Tarkan, albüm kartonetine “Şımarık”ın bestesinin Sezen Aksu, Ozan Çolakoğlu ve kendisine ait olduğunu yazmıştı. Aksu, yapım şirketine, “Şımarık, yüzde 100’ü bana ait bir şarkıdır” diye ihtarname çekince, araları açılmıştı.

Kaynak: Haberkonseyi.com (Yazar: Ali Eyüboglu)

Metamorfoz yasinenessahin has a spectacular aura about yasinenessahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17
    güzel yazı . teşekkürler

Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    29
    :) doğruuu....şımarık gibi şarkılar 10 yılda bir gelir...ve o 10 yıl bitti! :) ve bizde şarkımızı bekliyoruz...ha sezen ha nazan ha yıldız ha diğerleri....hiiiiiç farketmez...biz TARKAN'ı bekliyoruz...!
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!

Aktif Üye tarkaseksüel is a name known to all tarkaseksüel is a name known to all tarkaseksüel is a name known to all tarkaseksüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    21
    tarkan çok buyuk bı cahıllık yapmış gençliğine kaptırmış olmalı neysekı aklı basına geldi...
    sezen ın çok buyuk hakkı yendii...

Aktif Üye denizmavisi has a spectacular aura about denizmavisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18
    herkes hata yapabilir Tarkan da geçmişteki hatalarını anlamıştır eminim, bana göre bu albüm Tarkan'ın 2. dönüm noktası olacak kendisi de farkındadır bunun o yüzden şarkı seçiminde çok dikkatli olmalı ve sıradan değil de kendisine yakışan güzellikte bir albümle karşımıza çıkar inşallah
    İSTEDİM AMA YAPAMADIM
    ÜSTÜNE GÜL KOKLAYAMADIM
    DENEDİM AMA OLMADI
    KİMSELERİ YERİNE KOYAMADIM
    SEN BAŞKASIIN...

Tarkan Aşığı meryem_17 is on a distinguished road meryem_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16
    Sana aynen katlyorum koskoca Orhan Babamız bile ne demiş^^Hatasız Kul Olmaz.^^Gençlikte herkez hata yapablir albüm we şarkı konusunada gelince Tarkan'ın albümüne adını werdiği gbi bu albümde Bomba gbi Patlıycak bundan hiç şüphem yok.

Aktif Üye pare pare is a jewel in the rough pare pare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17
    Sezende Tarkanda ayrilikda ikisine guzel sarkilar besteliyor . . . Simdi ikisi bir olunca gorun neler olur o zaman . . . Inanilmaz bir sey . . .

Metamorfoz TorNadO is on a distinguished road TorNadO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15
    Neden herşeyi Sezen'e bağlıyorlar, bu ülke'nin %85'i Sezen'den beste alıyor ne oluyor peki hepsi birer yıldız halinemi geliyor.

O şarkıları öyle bir yorumladı ki Tarkan o şarkılar o yorumların etkisi ile efsane oldular, ayrıca devamlı Sezen-Nazan-Tarkan üçgeni şaçmalıgı bi kesin bir bilgisi olmayan insanlar hep yanlış şeyler biliyorlar.

Tarkan kendi yazdığı şarkılar ile efsaneliğini garantiledi Tarkan şarkı yazamıyor muş gibi devamlı böyle ondan bundan beste alması konusu yazılıp çiziliyor.

Kuzu Kuzu-Gül Döktüm Yollarına-Unutmamalı-Ölürüm Sana-Arada Bir-Gitti Gideli Tarkan bu ve bir çok hitt olmuş şarkılarında hep söz müziğine kendisi imza attı

Bu şekilde devamlı mecburmuş gibi böyle yapıldıgı zaman ben Sezen Aksu'dan soğuyorum
    sevdiğim insandan beni soğutuyorlar.

Son zamanlarda o kadar kötü şarkılara imza attı ki Sezen açıp dinlemeye değmez diyeceğimiz şarkılar,bazen överken görmemek yada başka deyişle bazı şeyleri görmezden gelmek Tarkan'a yapılmış en büyük haksızlık

Adam tek başına albüm yaptı dört koldan eleştirdiler yinede başarılı oldu fakat tüm bunlara rahmen Tarkan için neler yazılmadı.

Sezen birbirinden kötü şarkılara imza atıyor hala Sezen Aksu'yu Tarkan'nın kurtarıcısıymış gibi yansıtıyorlar.

Evet Sezen Aksu çok çok büyük bir bestecidir,bunu kimse inkar edemez fakat Tarkan bir o kadar büyük bestecidir ve hareketli şarkıları en iyi yapan bu ülke'ye bu şarkılara yaparak yol göstermiş bir insandır.

Kuzu Kuzu nakaratı arada bir dinletmek lazım bu insanlara...

Yasaklı start_the_fire is on a distinguished road
    Tecrübe Puanı
    0
    Sezen aksu acıkca söylemek gerekirse türkiyenin en büyük sanatcısı ve tarkan artık sezen aksudan yardım istemesi tarkanı kücük düsürüyor bence nedemek Tarkan sezen aksunun oğlundan şarkı alıyormus ne kadar komik öyle değilmi arkadaslar Tarkan artık olgunlaştı ne yaptığını bundan sonra neler yapacağını bilen bir insan ve bir magastar diye düsüyorum Sezen aksuya muhtaç kalacaksaa OoO olmaz ama böyle tarkanın kendisine gelmesi lazım megastara bu 5 yılda hic yakısmayacak hareketler görüyorum Hani Kuzu kuzu geldim diyorsun yineee gel kavur bizi.... tarkan cok özledik o danslarını o saclarını hadi tarkan cık artık görsün türkiyenin en büyük sanatcısı kim olduğuna artık senin yola tek basına devam etmen gerekiyor artık ayaklarının üstünde durmak gerekiyor kimseye muhtac kalma tarkan En büyük star sensin ve hep öyle kalacaksın Albüm cıktıktan sonra ben bu tarkandan bile iyi giyinirim diyenleri görmek isterim burda bakalım nasıl giyiniyorlarmıs göreceğiz birlikte tabikide simdi sezen aksu ile düet yaparsa bülent ersoy ile düet yaparsa tabikide iyi bir albüm olacağından hic süpem yok ama benim dediğim su tarkan tek basına birşey yapsın ki görsün cümle alem tarkanımın ne olduğunu

Aktif Üye Bamboo has a spectacular aura about Bamboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    tarkan sezen olmadan da çok iyi işler çıkartabiliyo.. bunun en büyük kanıtı şımarık'tan bi kat iyi olan kuzu kuzu şarkısı var.. ben böle bişey bekliyom..