tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 26 Sayfa bulundu
    HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik is a name known to all HakanÇelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Dilaraer ile Röportaj

İşte bu haftaki ve ilk konuğum Dilaraer... Zevkle okuyacağınız ropörtaj için kendisine teşekkür ediyorum.

Biz tarkancoll ailesi olarak ilk röportajı seninle yapmaktan çok mutluyuz? Sen neler düşünüyorsun?

Bende mutluyum, ayni zamandada ilk ben olmama sasirdim. Çok teşekkür ederim.

Şu an eğitim durumun ne aşamada?

Biraz karışık bir aşamada...Hukuk ögrencisiyim ve Temmuz'da devlet tarafindan olan son imtihanlara girdim. Kasım'da sonuçları bekliyorum, başarılı olabildiysem bir de sözlü imtihanla üniversitenin sınavlarına girecem. Biraz karışık gelebilir şimdi...Seneye bu zamanda stajyer avukat olurum inşallah diyelim.

Umarım bütün isteklerin gerçekleşir

Haa, belki bilmeyenler için Almanya'da okuyorum, ondan biraz karışık oldu.

Kaç kardeşsiniz ve eğer sorun değilse yaşını öğrenebilir miyiz?

Yok, neden sorun olsun...1983 dogumuluyum yani şu an 25 yaşımdayım, Aralık'ta 26. Benim bir kız kardeşim, bir de babam'in ilk evliliginden bir abim var.

Gelelim Tarkan'a, ne zamandır Tarkan hayranısın?

Tarkan'i o meshur yılbaşı programinda izleyenlerdenim. Evde toplanmıştık yılbaşı nedeniyle ve büyüklerin hepsi kil olmustu, bi ben hariç. O zamanlar iste 9-10 yaslarimdaydim ve annemden o TV'deki abinin kasetini almasini istemistim...Hayranlik o anda basladi demeyelimde, kaseti dinleye dinleye hayranlik oluştu desek yeridir.

Tarkan'ın seni en kalpten vuran albümü hangisi?

Albümlerin arasında hep cok zaman gectiği için aslında hepsi "en" Ama sanirim en kalpten vuran albüm "Karma"ydı...Bu belki kendimin de daha olgun ve sarkilari daha bilinçli dinledigimden kaynaklanmis olabilir.

Peki Come Closer ve Metamorfoz albümleri hakkında çıkan olumsuz eleştirilere katılıyor musun?

Come Closer cok farkli bir albümdü. Bence Karma gibi cok iyi prodüksyonu olan, enstrümentallerin acayip kaliteli bir sekilde kayitlanmis bir albümdü. Come Closer icin olan elistiriler aslinda Tarkan'in cok emin olmayasindan kaynaklandigini düsünüyorum. " 10 sene sonra cikara cikara böyle bisey mi cikacakti" denildi ve Tarkan bu elestirelerden dolayi cekindi, ezildi gibiydi...
    Sanki bu albümün promosyonu icinden gelmiyomus gibi bi görünüm oldu. Yani tamamiyla bir promosyon kurbani oldu o albüm. Belki Tarkan biraz daha bu albüm promosyonun üzerine gitseydi o elestirenleri herzamanki gibi susturabilirdi. Darisi re-release'in basina
    Metamorfoz'a gelince: O'da aslinda cok kötü bir albüm degildi...Beklentilerimizin, alistigimizin disinda bir albümdü belki ama kötü bisey ortada yok. Yine tok soundlar, cok iyi prodüksyon, yani Tarkan farki
    Yeni bir tarz yaratmaya calisti, ama o tarzi tam oturtturamadi, biseyler eksikti. Belki de begenmeyenler henüz hazir degildi, bilmiyorum.

Yeni imajı da çok eleştirildi. Bu konuda ne düşünüyorsun?

Acikcasi bende begenmeyenler arasindayim ;ama bu imaji yaratinca bizden farkli düsünüldügü ortada zaten...New York'a tatil yapmaya gitti denildi, sanki Tarkan'in fazla vakti olunca böyle dengesiz imajlar yaratiyor havasi yaratildi. Halbuki sonradan ögrendigimiz gibi Fashion Week'e katildi, Fashio Week kapsaminda Emilie Humanitary diye sosyal bir proje icinde yer aldi vs.
    Yani o hafta icinde bir cok önemli isimlerle bir araya geldi ve tabiiki kendi reklamini yapmis oldu. E o ortamdada biraz farkli görünmek sart. Zaten 3 Ekim Lefkosa konserinde yine saclarin degistigini, "normal"lestigini gördük.

Bir klip yönetmeni olsan Tarkan'ın hangi şarkısına ve nasıl bir klip çekerdin?

Hmm..cok zor bir soru çünkü şansıma nerdeyse bütün favori sarkilarima klip cekildi zaten. A-acayipsin albümünde aslinda Biz Nereye? sarkisina klip cekebilirdi...Tarkan'in rockci yanini göstermek icin...Ölürüm Sana klibi biraz o tarzdaydi...Evet, Biz Nereye? ve esrarengiz, buharlar arasinda bir Tarkan
    New York'un yada Istanbul'un arka sokaklarında olabilirdi mesela...

Hayallerin arasında Tarkan'ın avukatı olmak var mı?

Hehehe...aslinda Tarkan'in 6 bucuk bin (TarkanColl, ki bunlar sadece bilinen Forum üye sayisi) avukati var. Şaka bir yana...neden olmasin; ama şimdiden cok daha fazla tazminat davalari acardik. ( hehehe)

Almanya'da Tarkan'ı tanıyan kesim çok fazla mı?

Tarkan'i tanimayan yok...Heleki türkce konuscam numaralari yapinca herkes illa bi "shikidim, muah" yapiyor. Daha dün bir alman arkadasim büyükannesinin dogumgünü partisinde alman dansöz grubu gösteri yaptigini ve Simarik caldigini anlatti. Keske ingilizce albümü cikarttigini da bilseler...ama onu kimse söylemiyor ne yazikki...

Yeni albümün saundu nasıl olmalı sence?

Bence Metamorfoz'un altyapisi kalabilir ama türk calgilar, nagmeler daha agir basmali...Hatta Come Closer, Metamorfoz karisimi süper olur Come Closerdeki söyleyis tarzi, yaylilar, darbukalar, sazlar, kanunlar...Metamorfozunda beatleri, synthesizer efektleri...

Çok teşekkürler Dilara, benim sormayı unuttuğum senin söylmek istediğin bir şey varsa son olarak alayım.

Bende tekrar cok tesekkür ederim...Ilk röportaj yaptiginiz üye olarak beni sectiginiz icin onurlandim gercekten.TarkanColl'a biz fanler icin cati olup topladigi icin de tesekkür ederim. Bide tabiiki Tarkan'a tesekkür ederim, onsuz bunlarin hicbiri olmazdi ve bir cok kisiyi tanima sansim olmazdi Nice albümlere, konserlere...
    Tarkancoll Fanclub Yönetimi

Vip Üye gence is just really nice gence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    Aaaa harika olmuş.Profösyenelce bi röportaj olmuş:))
    Hata yoktur, tecrübe vardır.

TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl has a brilliant future TarkanColl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10
    Sevgili Hakan, sevgili Dilara çok güzel ve kaliteli bir röportaj olmuş. Sanki Hürriyet gibi büyük gazetelerde yayınlanan röportajlara benzemiş. Elinize gönlünüze sağlık...

Vip Üye eskalen is a glorious beacon of light eskalen is a glorious beacon of light eskalen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    21
    Roportaj fikri çok güzel, açıkcası şaşırdım....Fan Röportajı olarak çok güzel olmuş..Hem birbirimizi tanıma da oluşuyor, böylece... Ben çok beğendim...
    Umarım röportaj fikri kalıcı olarak sürer, iyi katkısı olur foruma... Soru ve yanıtlarınıza sağlık :) Teşekkürler paylaşım için...

Aktif Üye pare pare is a jewel in the rough pare pare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    17
    Super roportaj bence . . .

Metamorfoz au13 is on a distinguished road au13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0
    Harika roportaj olmush super

Vip Üye Pamela_beyazgul has a spectacular aura about Pamela_beyazgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    bende sasirdim bu bolumu gorunce :) roportaj cok guzel olmus!!!

Vip Üye Yakisikli89 is a name known to all Yakisikli89 is a name known to all Yakisikli89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    20
    Cok ilginc. Dilara ablayi severim. Kendisi cok iyidir. Ve siki bir Tarkan takipcisidir kendisi Hehe. Sira kimde? :-)

Konserde En Önde tara is on a distinguished road tara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    19
    yeni bolum hayirli olsun
    hakan cim ellerine saglik guzel bi is cikartmissin
    dilaraya da tesekkurler guzel cevaplari icin
    O KADAR ICIME DALMISSIN KI,HER ANI SENINLE YASAMAMAK EL DE DEGIL
    BENDEN BI PARCASIN AMA DISIMDA
    COK ZOR

Aktif Üye Ferya is on a distinguished road Ferya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16
    Emeginize saglik ropörtaj pek bi profesyonel olmus.Peki bu ropörtajlar haftalik mi ayda mi ne siklikla yapilacak???
    Tarkan sen baskasin bambaskasin
    03.10.2008 Köln / 16.12.2008 Düsseldorf