tarkancoll.com foto galeri foto galeri foto galeri video mp3 player iletisim
tarkancoll.com facebook sayfamız twitter sayfamız foto galeri video sayfası mp3 player iletişim

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
11 den 20´e kadar. Toplam 20 Sayfa bulundu
    Metamorfoz levent_taka61 will become famous soon enough levent_taka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    11
    Bülent Ersoy 'un sesi varken İbrahim Tatlıses te kim oluomuş hiç sevmem Bülent Ersoy'u ama müthiş oktavlı bi sesi var...

Aktif Üye ece** is a name known to all ece** is a name known to all ece** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    İşte Ben
    Sleepy
    Tecrübe Puanı
    12
    Alıntı 90_model´isimli üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    tarkanın bilmiyorum ama bi yerde okumuştum bi araştırma yapmışlar bi kaç yıl önce sanırsam dünyanın en kusursuz sesi aklınıza gelebilecek bütün şarkıcılar yabancılar dahil en kusursuz sesi olan kişi KİBARİYE!!! sesinde hiç bi pürüz yok ;) bende kendisini çok severim tarkanda şarkısını vermişti boş yere değilmiş yani ;))
    bende zaten tarkan'da bu sebepten dolayı we kibariyeyi sewdiğinden şarkı werdi diye biliyorum..

ŞANSIM VARSA BEN ONA TALİBİM !!
    Bİ GEL DESE KAPININ ÖNÜNDEYİM :))

Aktif Üye Bamboo has a spectacular aura about Bamboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    12
    hala bulabilen yok mu yaa yada bu işlerden anlayan biri şarkılarını dinleyip fikir falan yürütemez mi.. bende çook merak ediyom tarkanın ses oktavını aradım taradım koocaa google hiç bi bilgi yok yaa..

Yasaklı smh is on a distinguished road
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    0
    arkadaşlar ibrahim tatlıses le burak kut'un 7 oktav üzerinde diye bılıyorm ama tarkan'ın büyk bı ıhtımal 3,5 4 oktav olması lazım çok oktavlı bı sesi yok sanırm

Vip Üye devilscream is a name known to all devilscream is a name known to all devilscream is a name known to all devilscream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    16
    Alıntı smh´isimli üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    arkadaşlar ibrahim tatlıses le burak kut'un 7 oktav üzerinde diye bılıyorm ama tarkan'ın büyk bı ıhtımal 3,5 4 oktav olması lazım çok oktavlı bı sesi yok sanırm
    Şarkı söylemek için zaten 1,5 ya da 2 oktavlik ses yeterli,Türkiye'de şarkıcıyım diye geçinen bi cok kişinin bununda altında olduğunu düşünüyorum...
    Tarkan'ın sesinin kac oktav olduğu konusunda bi fikrim yok,söylediği sarkilarda da 3 oktavlik ses yeterli olur,bazı şarkılar hariç tabi
    İbrahim Tatlises ve Burak Kut cok güclü sesler ama 7 oktavlik sesleri olduğunu da düsünmüyorum

Asistant Moderator xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine is a splendid one to behold xurush'nine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    İşte Ben
    Amazed
    Tecrübe Puanı
    14
    Ben de Tarkan'in ses rengini cok guzel oldugunu dusundugum icin hic takmiyorum sesinin kac oktav olduguna.Ve daha onemlisi sarkinin duygusunu cok iyi yansitiyor..Fakat sesinin de cok kucuk oktavda oldugunu sanmiyorum.Eski sarkilarinda, tsm okudugu zamanlarda bu daha cok ortaya cikiyor... Pop okudugunda sesini cok fazla kullanmiyor diye dusunuyorum..
    Ses kriterlerinden baktigimizda ise bence sesinin "eni" daha cok.Ama Takan opera sanatcisi degil ki. Hayran olmadigimi dusunun, normal halimle evimde, arabamda Hakan Aysev mi dinlerdim Tarkan mi?Tabii ki Tarkan. Hangisinin konserini tercih ederdim? Tabii ki Tarkanin.Hangisini canli performansla izlemek isterdim?Tabii ki Tarkani.
    Gerci Tatlisesi Hakan'a tercih ediyorum.. Amma ve lakin, dusuncelerim Tatlises icin de gecerli..Bulent Ersoy da oyle..

Bunun uzerine Tarkan'in sahne isigini,hakimiyetini de,sevimliligini,yakisikliligini da gelirsek, sorunun cevabi -en mega oktav Tarkandadir olur.. ;)))

Boylece demektir ki oktavi falan bosverelim, en buyuk Tarkan.. :))
    Konu xurush'nine tarafından (13-05-10 Saat 08:59 ) değiştirilmiştir.
    METAM'PSIXOZ
    GreenFire

AY AMAN AY AMAN NE YAMANSAN, SANA HAYRAN OLMUSAM,
    AY AMAN AY AMAN CAN ALANSAN, SANA KURBAN OLMUSAM...<3

Vip Üye nedjohnlansen has a spectacular aura about nedjohnlansen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    9
    dünya'da ses oktavı en yüksek olan şarkıcı cem adrian diye biliyorum. ama şarkıları söylediği sesi pek iyi seçememiş. daha iyi seçebilirmiş. gerçi bazı şarkılarında neredeyse çıkarabildiği tüm sesleri çıkarıyor ve aynı kişi mi söylüyor şüpheye düşüyorsunuz.

Tarkancı Ahmett is on a distinguished road
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    0
    [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]

Dudu Dilli karmaefsanesi will become famous soon enough karmaefsanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    İşte Ben
    Breezy
    Tecrübe Puanı
    4
    Nerde aacayipsin, ölürüm sana, karma, dudu hatta metamorfozdaki tarkan'in sesi 👍nerde şimdiki ses 👎Hayvan gibi diş yaptırdı sıçtı batırdı sesi boru gibi çıkıyor.

10. Dislikes twilight disliked this post
    Tarkan Koleksiyoncusu twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight has a reputation beyond repute twilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    İşte Ben
    In Love
    Tecrübe Puanı
    22
    Sesin rengi önemlidir oktavı değil... İbrahim Tatlıses'in oktavı, Cem Adrian'dan daha düşüktür, ama bu sesinin daha kötü olduğu anlamına gelmez.. Tarkan'ın ses oktavı 2,5 - 3 civarıdır.. Ayrıca dünyadaki en geniş ses oktavı, Cem Adrian'a ait değil, Mariah Carey'e aittir. Sanırım 6 oktavı bile rahatlıkla basabilmektedir... (Evde denemeyiniz :D )
    Yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam...
    Gözlerime bakma, bakarsan dayanamam!
    Bilirsin sen beni, ne çok sevdim seni,
    Ah, seni bekleyeli, belki, on dört bahar geçti!