PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hadise yurtdışında Tarkan’dan daha kolay başarılı olur

TarkanColl
16-11-08, 00:21
Geçtiğimiz hafta Hadise ile ilgili yazımı teslim ettikten hemen sonra Eurovision’da Türkiye adına yarışacağını öğrendim. TRT’nin seçimi bence son derece doğru.

Aslına bakarsınız, bu Eurovision denen organizasyonu hálá ciddiye aldığım için bir miktar sıkıntı çekmiyor değilim. Öte yandan Hadise’nin potansiyelini gösterebileceği bir platform olduğu da bir gerçek. Belçika’da başlayıp Türkiye’de devam eden kariyerinin 200-300 kişilik gece kulüplerinde sahne almakla sınırlı kalmaması gerekiyor çünkü.

Geçen haftaki yazımı okuyanlar hatırlayacaktır. Meselenin Hadise’nin Türkiye’de kaç sattığı değil, prodüktör ve menajerin o potansiyel kariyeri nasıl planladığı olduğundan söz ettim özetle. Hadise’yi; doğru strateji geliştirildiği takdirde, (bundan sonraki albümler için söylüyorum) Türkiye’nin potansiyeli çok yüksek bir star adayı olarak görüyorum. Hatta daha da ileri gideyim, yurtdışında başarılı olması da duruşu ve özellikleri itibariyle inanın Tarkan’dan daha kolay. Hadise’nin kariyeri ile ilgili küçük düşünmemek gerek.

Yazımdan hemen sonra Hadise’nin prodüktörü Murat Doğan ve menajeri Süheyl Atay’la konu üzerine uzun uzun konuştuk. Murat Doğan, Hadise’nin potansiyelinin farkında olduklarını ve bu gibi projeleri hak ettikleri noktaya taşımak için yeni bir yapılanmaya yöneldiklerini söyledi. Murat Doğan’ın yöneticisi olduğu Pasaj Müzik’in yakın gelecekte yeni bir şirket kurmayı hedeflediğini, bu şirketin uzun vadeli sponsor evlilikleri yaparak Hadise, Öykü Berk gibi yeni sanatçılarının dışında Asfalt Dünya, Gökçe, Malt gibi eski ve proje olarak bir miktar yalnız bırakılmış Pasaj Müzik sanatçılarını da konser potansiyellerine ulaştıracağını umduğunu anlattı. Daha da güzeli bu şirket, sadece Pasaj Müzik sanatçılarının konser satışını yapmayacak. Başka şirketlere bağlı sanatçıların da anlaşma imzalayabileceği bağımsız bir yapı olacak. Batıdaki örnekleri gibi...

Hadise’nin menajeri Süheyl Atay ise size yabancı biri değil aslında. Türkiye’nin belki de en önemli pop star projesi olan Tarkan’ın kariyerinin 10 küsur yıllık bir döneminde, hemen her aşamada yanındaydı. Adı hep Tarkan’ın avukatı olarak geçti ama Tarkan’ın kariyeri ile ilgili önemli dönemeçlerde kilit adamdı. Süheyl Atay’a göre Hadise’nin Belçika’da başlayan kariyeri, oradaki menajeri tarafından doğru yönetilememiş bir kariyer. Bundan sonrası için çok daha büyük düşündüklerini söylüyor. Ve şöyle devam ediyor: "Hedeflerimizden ilki, Hadise’nin hayran kitlesinin ’Hadise Eurovision’a’ talebini Hadise’nin ağzından TRT’ye iletmekti. Bu yıl bu hedefe ulaştık. Ama Eurovision Hadise’nin kariyerinde bir son nokta değil kuşkusuz. Biz 5 yıllık bir plan ve program sonucunda seslerinin, yeteneklerinin ve sahne performanslarının hiç de Hadise’den üstün olmadığına inandığımız uluslararası starlarla yarışırken hayal ediyoruz Hadise’yi. Ayrıca, İngilizce şarkı söylemekte hiçbir sorun yaşamamasına karşın Hadise’nin Türkçe şarkı da söylemesi gerektiğine inanıyoruz. Tarkan’la olan tecrübemden çok iyi biliyorum ki, Türkçe’nin o dili anlamayanların üzerinde yarattığı müzikal duygu büyülü bir şey..."

Geçen haftaki yazıma "Bir Hadise yaratmak" başlığını atmıştım. O Hadise’yi yaratmak için yapılacak şeyler belli. Aklın yolunun bir olduğunu da görüyorum. Öte yandan bu güzel hayalleri gerçekleştirmek, o potansiyellere ulaşmanın da yürütmesi kolay bir peynir gemisi olmadığını biliyorum. Şimdilik Hadise’nin kurmaylarıyla aynı fikirde olduğum için sevinmekle yetinip, huzurlarınızdan ayrılıyorum.

Tolga Akyıldız - Hürriyet

devilscream
16-11-08, 00:30
Açıkçası ben pek beğenmiyorum
Kendisini ve yaptigi müziği de samimi bulmuyorum
ama Türk ve ülkemizi temsil ediyor
umarim basarili olur
Tarkan'la kiyaslanmasi konusuna değinmeyeceğim
Herkes kimin daha iyi olduğunu biliyor zaten:20:
haber için teşekkürler;)

ozangüney
16-11-08, 00:47
ya süheyl atayla tarkan yollarını ayırdmı hiç bi bilgim yokta

özge
16-11-08, 02:26
ben hadiseyi seviyorum inş.. başarılı olur çünkü performansı ve şarkı seçimleri gayet güzell..ama tarkan kadar tabiki olamaz kendi bile böyle birşeyi iddaa etmez..bunun için çok yol kat etmesi lazım...

Sahsen bende kendisini antipatik buluyorum. Ama katiliyorum, Hadise gerçekten daha populer olabilir. Neden mi dersiniz? Cunku bu endustride baldir, bacak çok guzel kaset satiyor!

hilfa
16-11-08, 03:29
Sahsen bende kendisini antipatik buluyorum. Ama katiliyorum, Hadise gerçekten daha populer olabilir. Neden mi dersiniz? Cunku bu endustride baldir, bacak çok guzel kaset satiyor!

artık herkesi Tarkanla kıyaslamayı bıraksınlar kimin nerelerde ne durumda olduğu belli.Tarkanım 1 numara:20: :10:

Tarkan'in atilimlarini ben basarili bulmuyorum ne yazik ki. Tam bir promosyon fiyaskosu yasandi Come Closer ile. Ben Tarkan'in bir sarkidan ibaret olan "one-hit wonder" olmasini istemiyorum. O yüzden keske diyorum, keske Karma döneminde yurtdisinda bi atilimi olsaydi ingilizce sarkilar ile.
Ama bakalim... gelecek ne göstercek, fazla geç kalmadan güzel seyler ciksa ortaya keske.

bounce
16-11-08, 04:00

süper yorumların var senin yaaa......cidden çok gülüyorum

süheyl atay bi avukatsa nasıl bi menejer olabilir acaba?

MassConfusion
16-11-08, 04:32
Bencede herkez haddini bilse çok iyi olur.

Ozz
16-11-08, 05:18
Tarkan'in atilimlarini ben basarili bulmuyorum ne yazik ki. Tam bir promosyon fiyaskosu yasandi Come Closer ile. Ben Tarkan'in bir sarkidan ibaret olan "one-hit wonder" olmasini istemiyorum. O yüzden keske diyorum, keske Karma döneminde yurtdisinda bi atilimi olsaydi ingilizce sarkilar ile.
Ama bakalim... gelecek ne göstercek, fazla geç kalmadan güzel seyler ciksa ortaya keske.

Kesinlikle...arayı biraz daha açarsa, yurt dışı için geç olacağını düşünüyorum. Bu önümüzdeki yıl türkçe albüme değil, eğer niyetliyse yurt dışı çalışmalarına ağırlık vermesini isterdim. Sonuçta, remiksler ve çekilecek kliplerle metamorfoz en az bir yıl daha götürür... Ama tabi bize burdan konuşmak kolay geliyor da olabilir... Vardır bir bildiği diyelim...Ama bu Vardır bir bildiği
kredisinin de erimeye başladığını belirtelim...:18:

ezel1710
16-11-08, 13:24
hadiseye yavas,yavas isiniyorum.
basiralarinin devamini diiyorum da güzel ve seksi kadinlarin herzaman
öncelikleri var ve daha cabuk basarili olabilir.

tarkaseksüel
18-11-08, 18:45
hadıse bence baarılı bı sanatçıı onunu acık görüyorumm iyi yerlere gelecek

Yakisikli89
18-11-08, 22:12
Hadise'yi gayet basarili, ve güzel buluyorum.
Sahne isigi mükemmel.
Taabiki Tarkanla ayni kefene koyamayiz. bir kez ortada cinsel bakimdan büyük bir fark var. diger fark ise hadise ne yazikki tek ingilizce sarki söylemekle kaliyor ki bu dili günlük hayatda konusamiyor. tarkan'i amerikada egitim almis, orayi yasamis görmüs bir kisi olarak daha farkli ve basarili buluyorum.

tarkantutkunu
18-11-08, 22:28
merdivenleri tek tek tırmansa iyi olur ayağı kayabilir yükseklerde çünkü tarkan'ın konumu çok tepelerde bir yerde!

bana göre hadise dans etmeyi bilmeyen sesi olmayan demet akalın kadar bile kitleye sahip değil türkiye^'de

herseyim
18-11-08, 22:49
hadise gercekdenn bu isi becerecek ;) eurovision da 1. bile gelebilir :) gercekden cok dogru bir secim yaptilar ;)

x_y_z
19-11-08, 00:15
hadise'yi begeniyorum ama sarkilarini begenmiyorum..
dansi bile yok sadece güzelliginden kazaniyor..
eurovision da birinci olursa ( ki 100 de 100 eminim olamaz)
yine de Tarkan'dan daha popüler olamaz...cünki hadise öyle
milyonlar satan biri olmadi hic..

eLiF
19-11-08, 14:39
tarkanın hadiseyle kıyaslanmasına bile inanamıyorum bi de tarkandan daha iyi olacakmış... ya sabır:19:

eskalen
19-11-08, 17:27
Hadise Eurovision da ülkemizi temsil etmesi güzel....Hiç yoktan absürd bir sanatçı çıkmadı Hadise yerine....Hadise yine güzel pop şarkılarını seselendiren birisi....Hadisenin sahne performansı ve ışığı az çok olduğundan yine de gösterir kendini...Tarkan zaten bu ülkede sahne performansı ve sahne ışığı bakımından, karşıya o elektiriği veren en büyük sanatçı...Konserlerine giden herkes zaten bunu anlayabilir.... Düşündükçe de geçmişi ve şimdiyi beraber starlık Tarkan'da gerçekten doğuştan vardı :)

MEGASTAR
19-11-08, 19:55
Fazla sey soylemicegim Hadise yi severim ki onunda tek pop idolu Tarkan her firsatta bunu soyluyor bu tur haberler hep bizim yeni pop sarkicilarimiza fazla gaz veriyor ve onlarda ne yaptiklarini bilmeden buyuk pop sarkicilarina laf atiyolar o yuzden bu tur haberleri hic tasvip etmiyorum. Hadise ye gelince umarim Eurovision da 1. olur ve Ulkeyi tanitir

günışığım
20-11-08, 06:16
Suheyl Atay Tarkanın Avukatı Degılmıydı Hadısenın Menajerımı Olmus =)=)

didar
20-11-08, 17:59
bence hadisenin katılması çok iyi olmuş hem performansıda iyi onu baya iyi yerlere getireceğine inanıyorum.ne diyelim hayırlı olsun

prenses_elaa
20-11-08, 23:48
tarkanın eurovision a katılmammasının sebebi o yarışmayı önemsemiyor ve samimi bulmuyor bence o yarışmada şarkılara değil ülkelere baklıyooor siyaset yaniiiiiii tarkan hadiseyle kıyaslanamaz

denizmavisi
20-11-08, 23:59
kıyaslamak çok yanlış Tarkan bugün çıksa eminim 1.olur ama Hadise'ye de güveniyorum umarım başarılı olur

szr67
21-11-08, 00:13
siyasi bir yarışma kimse favori değil bu yarışma da asla da olamaz.madonna'Da avrupa ülkelerinin adına yarışsa,tarkan türkiye adınada yarışsa kimsenin bu yarışmada garantisi yok:11:

ottoboys34
21-11-08, 01:09
yaa böle bi cürreti nasıl buluyolar yaa önce türkiyeden avrupanın en iyi sanatcısı ödülünü alsın biri world music awardsı yani sonra konussunlar yazılarını yazssınlar yaa geldigi günden beri megastarımız bu böle sürecek piyasadan cekilmedigi sürece herzaman bir numara kimseyle kıyaslanmasın artık boşa çabaları bu gönüllerde yanii !! ;)