PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Krd Ereğli Konseri --- FLASH FLASH---

wengin
25-05-06, 23:05
http://img445.imageshack.us/img445/4201/festivalx4nd.jpg (http://imageshack.us)bravo

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık 7-8-9 Temmuz tarihlerinde 13. sü gerçekleştirilecek Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali hazırlıkları kapsamında Ereğli’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütleriyle toplantı yaptı.

Başkan Posbıyık, festivalde sahne alacak sanatçıların biri hariç belirlendiğini belirterek Grup Hepsi, Ebru Gündeş, Serdar Ortaç, Grup 84, Dj Harem ve Asena, Hadise Sibel Can ile Kibariye ve Türkiye’nin Megastar’ı Tarkan’ın festivalde sahne alacağını söyledi.

Toplantıda konuşan Başkan Posbıyık, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük festivalinin gerçekleştirileceğini belirterek “ Festivalle ilgili olarak bütün vatandaşlarımızın teklifine önerilerine açığız. Belediye olarak biz organizasyonu yapıyoruz. Bu festivali Ereğli halkı yapıyor. Bugün burada Ereğli halkının temsilcileri sivil toplum örgütleriyle toplantı yapıyoruz. Bütün sivil toplum örgütleri, vatandaşlarımız yapmak istedikleri etkinlikleri bize bildirsinler. Festivaller sayesinde Ereğli’nin tanıtımını Türkiye’de ve Avrupa’da çok iyi yaptık. Bu sene çalışmalara çok erken başladık. Ben Ereğli’ye festivale gelip beğendikten sonra yatırım yapan işadamları, Ereğli’ye yerleşen vatandaşlar var. Bu festival Eerğli halkının birlik ve beraberliğinin bir göstergesidir. Festivalin daha cazip hale gelmesi için tüm vatandaşlarımızın önerilerini bekliyoruz” dedi.

EN BÜYÜK FESTİVAL

Bu sene festivalde özellikle Tarkan konserinde rekor kalabalık beklediğini belirten Başkan Posbıyık, festivale katılacak sanatçıların biri hariç belirlendiğini belirterek şunları söyledi; “Yine bu festivalde önceki yıllarda olduğu gibi Türkiye’nin starlarını getiriyoruz. 7 Temmuz Cuma günü Grup Hepsi ile Ebru Gündeş ve Serdar Ortaç birlikte sahne alacak. 8 Temmuz Cumartesi günü ise as sanatçı belirlenmedi onun dışında Grup 84, Dj Harem ve Asena, Hadise Sibel Can 9 Temmuz Pazar günü ise Kibariye ile Türkiye’nin Megastar’ı iki sene önce Ereğli’ye gelerek rekor kalabalığa konser veren Tarkan sahne alacak. Bu sene özellikle Tarkan konserinde rekor kalabalık bekliyorum. Çalışmalarımız bu yönde yoğunlaşacak”.

http://www.kdzeregli.bel.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=123&Itemid=2

wengin
25-05-06, 23:08
Kdz.Ereğli Tarkan konserini yaklaşık 750 bine yakın kişi izledi

Tarkan’dan ilk kez halk konseri
Kdz. Ereğli’de 9-10-11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali ünlü pop müzik sanatçısı Tarkan’ın verdiği muhteşem konserle sona erdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin son gününde sahneye çıkan Tarkan, ilk kez ücretsiz bir halk konserinde sevenleriyle buluşurken, yurdun dört bir tarafından gelen Tarkan hayranları konser alanını doldurdu.

Atatürk Anıtı önünde kendisi için özel olarak kurulan dev sahnede konser veren Tarkan, söylediği şarkılarla hayranlarını coştururken, caddelere sığmayan vatandaşlar cadde üzerindeki binaların balkon ve pencerelerine çıktı.Binlerce vatandaş da tekne ve kayıklarıyla denizden konseri izledi.

3 kilometrelik sahil şeridinde kurulan dört dev ekranda yaklaşık 700 bin kişiye konser veren Tarkan, gördüğü ilgi ve kalabalık karşısında şaşırarak ‘Hayatımda ilk kez böyle bir halk konseri veriyorum. Ben böyle bir manzara görmedim. Bu fotoğrafı hayatım boyunca unutmayacağım. Sizlerle tekrar birlikte olacağız.Böyle bir kitleye kola kolay rastlanmaz” dedi.

Tarkan konseri öncesi sahne alan Rebel Moves Grubu da müzikseverleri bir hayli coşturdu. Kdz. Ereğli’de binlerce kişiye seslenmekten dolayı son derece mutlu olduklarını belirten grup üyeleri, Tarkan konseri öncesi müzikseverleri bir hayli coşturdular.

Konserde konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 4 yıldır Tarkan’ı Ereğli’ye getirmek için uğraştıklarını ifade ederek;” Tarkan’ı Ereğli’ye getirmek için çok çaba sarfettik. 4 yıldır bunun için uğraşıyoruz. O’nu Ereğli’ye getirebilmek için araya bakan ve milletvekilleri soktuk, yine getiremedik. Ama bu yıl Tarkan Ereğli’ye kendisi gelmek istedi. İşte Türkiye’nin en büyük starı Tarkan Ereğli’de” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, daha sonra ünlü sanatçıya elpek bezinden dokunmuş bir atkı, Osmanlı çileği reçeli ile çiçek hediye etti.

Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından 9-10-11 Temmuz tarihleri arasında 11.si düzenlenen Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali muhteşem görüntülere sahne oldu.

Üç gün boyunca Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşlar Türkiye’nin en büyük festivalinde bir araya gelirken üç boyunca Ereğli renkli görüntülere sahne oldu.

Festivalin ilk gününde Barış, Yalın, Yıldız Tilbe, ikinci gününde Sinan Özen, Funda Arar,Kıraç sahne alırken festivalin son gününde Türkiye’nin starı Tarkan yaklaşık 700 bin kişiye konser verdi.

Bu yıl 11. si düzenlenen Sevgi Barış Dostluk festivali etkinlikleri kapsamında her yıl düzenlenen festival yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

Ereğli Lisesi bahçesi önünden başlayan festival kortejine ANAP Genel Başkanı Nesrin Nas, CHP Zonguldak Milletvekili Nadir Saraç, AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Mustafa Öncül, Kdz. Ereğli Kaymakamı Aziz İnci, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Gazeteci Yazar Yavuz Donat, Akademi Türkiye Birincisi Barış, ve binlerce vatandaş katıldı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türkiye’nin en büyük festivalinin gerçekleştirildiğini belirterek “Festival boyunca muhteşem anlar yaşadık. Yaptığımız kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanında verilen halk konserlerinde ise 100 binlerce kişi coşkulu dakikalar yaşadı. İddia ediyorum Tarkan konserini yaklaşık 750 bine yakın kişi izledi” dedi.

Tarkan’ın sahneden indikten sonra çok duygulandığını belirterek kendisine ‘Başkanım ben böyle kalabalık görmedim en kalabalık konserimi 90 bin kişi ile Ankara’da vermiştim. Bu konserde ise yüz binlerce kişi vardı. Bu fotoğrafımı unutmuyorum” dedi.

11. si Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali

Nzl
25-05-06, 23:10
teşekkürler engin....güzel haber

:36_1_11: :36_1_11:

Khaos
25-05-06, 23:17
Güzel haber.....

EmiLy
25-05-06, 23:21
evet engin çok teşekkürler..vay bee ankaranın rekorunu bile geçmişbravo :36_1_11:

TarkanColl
25-05-06, 23:37
Tabii ya rekor Karadeniz Ereğli'de. Kimseyede kaptırmazlar. :36_1_11:

wengin
25-05-06, 23:39
Tabii ya rekor Karadeniz Ereğli'de. Kimseyede kaptırmazlar. :36_1_11:

Türkiye'de zor bir konsere imza atmış. bravo

eastanbul
09-06-06, 16:07
Bursadada halk konseri versin bakalım ne oluyor. 1 milyonu bile aşarız...

Khaos
09-06-06, 16:09
Bursa'nın nüfusu kaç serkan...

eastanbul
09-06-06, 16:12
en son 4 milyon civarı çıkmıştı.şimdi ne olmuştur bilemiyorum 5 gibi heralde...

Khaos
09-06-06, 16:14
Offf o kadar varmı ...
Ankara kadar var o zaman belki de dahada çoktur nüfusu...

eastanbul
09-06-06, 16:23
Bursa çok göç alıyor...
Nasıl almasınki yemyeşil bir kent ve güleryüzlü insalnar...
Bir kere Ankaraya gelmiştin inan 2 günde içim karardı nasıl betonarme bir kent öyle yahuu...

RaSKaS
09-06-06, 16:23
bu rekor tarkan dan baskası tarafından kırılamaz imkanı yok 750 000 rakamı bir büyüksehir belediyesi nüfusu kadar.Karadeniz ereglide basacak toprak kalmadı herhalde 9 temmuz da da 750 000 olur insallah.Gideceklere iyi MEGASTAR seyirler...:36_1_39[1]: :36_1_39[1]: :36_1_39[1]: