PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerika'daki okuluna hiç uğramadı

eastanbul
25-05-06, 20:20
Tarkan
Amerika'daki okuluna hiç uğramadı

Rize'nin İkizdere ilçesinin Rüzgarlı köyüne kayıtlı, Ali oğlu Tarkan Tevetoğlu, 27 Haziran 1994 tarihinde yurt dışında eğitim yapacağı için Rize Askerlik Şubesi'nden askerlik tecilini istiyordu... http://img365.imageshack.us/img365/3858/imperiaflex0007qb.jpg

Ve Beşiktaş Askerlik Şubesi, genç sanatçıya askerlik tecilinin 31 Aralık 1994 tarihine kadar uzatıldığını bildiriyordu. Tarkan apar topar Amerika'ya uçarken 'Okula kayıt yaptırdım, orada okuyacağım' diyordu. Diyordu ama dediğini yapmıyordu. New York'a giden Tarkan, 6 Ocak 1995 tarihinde kayıt yaptırdığı New Jersey'deki Fairleight Dickinson University'den aldığı kayıt belgesini Washington Büyükelçiliğimize bildiriyordu aceleyle. Washington da hazırlanan bu belgeyi New York Başkonsolosluğu'na gönderiyor ve Tarkan için 1994-95 öğretim yılı askerlik tecili böylece kesinleşmiş oluyordu. Ne var ki, New Jersey'deki bu okulda lisan ve konservatuar eğitimi görecek olan, ayrıca oradaki bir ailenin yanında kalacağını konsolosluğa bildiren Tarkan, 'New Jersey çok durağan bir yer, sıkıntılı bir yer, içime daral geldi' diyerek, doğru New York'a geçiyordu. Ve orada yaşamaya başlıyordu. Bu arada kayıt yaptırdığı okulun kapısından bile girmiyordu.

wengin
25-05-06, 22:11
yazık yaa insanlar nasıl durumlara düşüyorlar şu askerlik yüzünde... :36_1_6:

Blg
26-05-06, 00:46
Bu haftasonu gazetesinin haberiydi, sonra Hürriyet ve Milliyet gibi gazeteler yayınlamışlardı. Tarkan'da medya kuruluşlarına dönem karnesini göndermişti ve Tarkan'ın okuluna gayet normal uğradığı, evini de Manhattan'da kurduğu, haberin gerçek dışı olduğu ortaya çıkmıştı.Çünkü Tarkan New Jersey Üniversitesinde deil, yaklasik 2 yil New York'da Baruch College'de okuyarak Ingilizcesini ilerletmis, ve askerlik tecilini yaptirmiştir.

eratin
26-05-06, 11:26
Bu haftasonu gazetesinin haberiydi, sonra Hürriyet ve Milliyet gibi gazeteler yayınlamışlardı. Tarkan'da medya kuruluşlarına dönem karnesini göndermişti ve Tarkan'ın okuluna gayet normal uğradığı, evini de Manhattan'da kurduğu, haberin gerçek dışı olduğu ortaya çıkmıştı.Çünkü Tarkan New Jersey Üniversitesinde deil, yaklasik 2 yil New York'da Baruch College'de okuyarak Ingilizcesini ilerletmis, ve askerlik tecilini yaptirmiştir.
bravo bravo bravo bravo bravo