PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Uyan" ı nasıl buldunuz?

asd1234
04-10-08, 18:19
Uyan ile ilgili görüşlerimizi burada paylaşalım arkadaşlar.Ben dergiyi bugün bulabildim ve hemen dinledim parçaları :) Ve benim değerlendirmem şöyle: :1:

1)Doğmak --> Kesinlikle çok güzel bir giriş olmuş.Ney sesi insanı alıp başka diyarlara götürüyor.âdeta sizden yardım isteyen doğa önünüze gelip yalvarıyor,dilsizce ama neyin tercümesiyle. Çok beğendim ben bu girişi.:20:

2)Uyan-Çoğalmak --> "Uyan"ın aslı bu sanırım.Ney'li ilk girişten sonra Çoğalmak'ın konması çok güzel olmuş.Hoş,ben CD'yi koyunca direkt 2.şarkıdan başladım dinlemeye ve Çoğalmak'ın girişi bi anda beni benden aldı resmen.Arada Tarkan "Ooooo" diyor sanki.Ve tabii ki ,herzamanki gibi Tarkan çoook duygulu söylemiş gerçekten,bir insan bu kadar mı içten okur yahu? :10: Benim beklediğimin daha üstünde bir şarkı olmuş "Uyan".Orhan baba herzamanki gibi mükemmel çalmış zaten,cura bağlama filan çok güzel olmuş,oturmuş gerçekten Uyan'ın müziğine.Tarkan iyi ki çalışmış Orhan Babayla.Şarkının sonuna doğru Tarkan ve Orhan babanın beraber söylediği kısmı da beğendim. Ha unutmadan,o kısma gelmeden Tarkan'ın "Yerimiz yurdumuz toprağımız" diye başladığı kısım,Uyan'ın en güzel kısımlarından biri bence. Kısaca, "Uyan" gerçekten uyandıracak gibi duruyor insanları :4:

3)Uyan-Konuşmak --> Tarkan'ın şiir okuduğunu daha önce Ayrılık Zor'da görmüştük sanırım. Ama bu sefer ordakinden çok daha güzel,duygulu okumuş bence.Fondaki kuş sesleri bir ara evde kuş varmış gibi hissettirdi bana :) Tarkan'ın "Uyan,uyan..uyan,uyan!" deyişlerine,bir de "Dağları aşarız,eğer inanırsan!" demesine tek kelimeyle bayıldım zaten :4: Kendinin doğa konusundaki hassaslığını,o duyguyu, bu şiiri dinleyenlere geçiriyor Tarkan. :20:

4)Uyan-Durulmak --> Bunun 2.den farkı girişi ve en sonunda Orhan babanın "Herşey mümkün eğer inanırsan" demeyişi sanırım. 2.yi gayet beğenmiştim,bunu da gayet beğendim :))

5)Uyan-Susmak --> Sazın,neyin,enstrümanların sesini daha iyi duymamıza olanak sağlamış bu versiyon.Başarılı tabii ki :)

6)Uyan-Yeniden doğmak -->Bundaki su sesleri çok güzel.Ama ilk parçanın neyi bence daha iyiydi. Ha bu da kötü mü,hayır.Ama kıyaslama yaparsak ilk parça derim :20:

Uyan'ı genel olarak çoook beğendiğim için bütün parçalar hoşuma gitti açıkçası,beklentilerimin üstünde olmuş Uyan.Tarkan yine bekletti ama beklettiğine de değdi :) O kadar güzel söylemiş ki kim dinlese etkilenir.Evde de herkese ayrı ayrı dinlettim şarkıyı zaten :4: Lafın kısası,ben Uyan'ı -belki de saz müziğini,sazı çok sevdiğimden,kendim de saz çaldığımdan- çok beğendim. Çok beğendiğim için de ayrı ayrı tüm şarkıları değerlendirdim. Ha tabii ki benim kadar beğenmeyenler de çıkacaktır :)

Sonuç olarak; Tarkan'ımızın yüreğine,diline,boğazına,sesine,eline,Orhan babanın sazına,sözüne ve eline sağlık.UYAN gerçekten uyandırır bizi.Mükemmel olmuş :)))

[Uzun oldu farkındayım arkadaşlar :D]

szr67
04-10-08, 18:22
bulamadım ki dergiyi sipariş versen kazık yiyiyorsun.sanırım korsan dinliyicem ilerde çıkarsa :11:

HakanÇelik
04-10-08, 20:59
bulamadım ki dergiyi sipariş versen kazık yiyiyorsun.sanırım korsan dinliyicem ilerde çıkarsa :11:

Eğer bir tanıdığının kredi kartı varsa, onu kullanarak sipariş edebilirsin. Böylece havale parasından kurtulmuş olursun. Sadece ek olarak en fazla kargo parası ödersin. Eğer dergiyi bulamazsan ve sipariş edemezsen bana özelden ulaş. Dergiyi alıp gönderirim sana. Korsana hayır !!! (Hele bu Tarkan'sa...)

szr67
04-10-08, 21:22
kredi kartı benimde var ama netten kartla alışveriş bana göre değil yaşanmışlıklar var zaten kazıkda yesem alırım dergiyi 40milyon feda olsun tarkan saol :20:

tarkaseksüel
04-10-08, 21:47
kredi kartı benimde var ama netten kartla alışveriş bana göre değil yaşanmışlıklar var zaten kazıkda yesem alırım dergiyi 40milyon feda olsun tarkan saol :20:bende buldumm 6 ytll bende gonderebılırımm ıstersenn

devilscream
04-10-08, 21:57
Bugun gittim,D&R dan aldim
Beklediğim tarzda olmus ama daha iyisi de olabilirdi
Sarkilarin isimlendirilmesi "Doğmak,coğalmak vs." güzel olmus
Benim en cok dikkatimi ceken yer ise sarkinin güftesi oturmamis
Sözler bazi yerlerde müziğe yetisemiyor
Bu durum nakaratta da var ama nakarat kulaga hos geliyor
Kapak konusuna "Yeniden" değinmek istemiyorum...

Bekledigim gibi olmamis.
Siir okumasini begenmedim.
Sarki sözlerinde uyumsuzluk var, sakin melodik "tirsik" bi sarkiylami uyariyor insanlari? Uyandirmaya calisiyor?
Daha cok uyutuyor....

Orhan babanin eline koluna saglik, harika calmis herzamanki gibi

maximilian
04-10-08, 22:25
Ben parçayi cok beyendim, hemde çok !!
Tarkan'i boyle çok begeniyorum
Super!!!

szr67
04-10-08, 22:36
herkeze çok teşekkürler yardımlarınız için alırım ben o dergiyi elinde sonunda çok da önemli değil...:20:

çok tatlısınnn
04-10-08, 22:38
uyan şarkısı süper bayıldımmmmmmmmm TARKAN ortalığı yıkmış süper söylemişşşş orhan babanın da ellerine sağlık

asd1234
04-10-08, 23:14
Benim beğenmediğim,herkes bildiği için de yukarıda yazmadığım tek yönü kapağı.Ona da daha fazla değinmeye gerek yok zaten,devilscream söylemiş.

szr67
04-10-08, 23:49
demekki tarkan 2ay çalışıp çıkaracağı albüm satmaz demek oluyo onumu anlıyorum.çünkü tarkanın en kısa çalıştığı proje oldu bu

x_y_z
05-10-08, 00:08
"Uyan"i nasil buldunuz ?Maalesef bulamadim,aradim aradim yok yok yok..Cok sevdigim bir tanidigim vesilesi ile dinledim..sarkinin nakarati cok güzel..diger versiyonlari dinlemedim,o yüzden tam bir yorum yapmak istemiyorum,ama kapak resmi bile yeni olmayan cd'ye parantez icinde belirtiyorum (gereginden cooook fazla) para vermek beni pek zorladi..
maalesef albümü almadim,almayi da düsünmüyorum :)
saygilar..

dudu
05-10-08, 04:43
bence süper olmuş ellerine sağlık

MassConfusion
05-10-08, 05:12
şarkı mükemmel olmuş elbette :D:D

HakanÇelik
05-10-08, 12:46
Albümün kapağı yeni olmayabilir. Fakat Tarkan'ın anlatmak istediği temaya son derece uygun bir resim. Çöl gibi çorak bir yerde çekilen resimde, Tarkan'ın duruşu parmak basılmak istenen yarayı çok güzel özetliyor. Tabii ki yeni resimler de çekildi. Bunlar dergide mevcut zaten. Ama kapak olarak Tarkan bu resmi uygun gördüyse, içlenmemek lazım. Çünkü amaca çok uygun bir resim.

Ayrıca şarkı hakkındaki olumsuz hiç bir eleştiriye katılmıyorum. Hiç birimiz notaları Tarkan, Orhan Gencebay, Ozan Çolakoğlu, Murat Matthew Erdem, Barış Büyük, Mehmet Akatay kadar bilmiyoruz. Bir de sırf kapak resmi yeni değil diye "albümü almayacam" demek, Tarkan'ın doğa için bunca ter dökmesinden zerre kadar pay çıkarmamak demektir. Albüm resmi olmasada, şarkı insan kulağıyla dinlenilmeyecek kadar kötü olsada bu dergiyi alacaktım. Çünkü doğanın buna ihtiyacı var.

Anadolu'nun varoş diye tabir edilen yerlerinde türkü dinlenir, türkü söylenir. Saz çalmayı bilmeyen yoktur. Herkes birbirine saz dersleri verir. Şarkının türkü formatında olması ve sazın bolca kullanılması okula bile gitmemiş insanların dikkatini çok çabuk çekecektir. Bu anlamda Tarkan çok akıllıca davranmıştır. Bilmem dikkatinizi çekti mi? Sorma kalbim'de Türk sanat müziği formatında bir besteye söz yazan Tarkan, bu defa türkü tadında bir beste yapmış. Yani isterse her dalda beste yapabiliyor. Bu yetenekli adamı alkışlamak lazım.

tarkantutkunu
05-10-08, 13:29
sözleride şarkıyada çok beğendim

tunalı
05-10-08, 13:41
tarkan herzamanki gibi harikalar yaratmış
onun yaptığı bütün çalışmalar çok konuşuldu bu da öyle olacaktır. eminim hasankeyf için çok güzel bir fırsat
tarkan teşekürler

Ozz
05-10-08, 14:28
Anamm Anamm bir iki hafta yoktum.. Millet " Uyan " mış :D daha dinlemedim merak ediyorum en kısa zamanda dinleyip yorumu yazarım ama yazılanlardan anladığım kadarı ile kapak o üzerinde çok tartışılan kapak olmuş :D ince eler sık dokur Tarkan'ınımızdan beklenmeyen bir olay...

love_speak
05-10-08, 19:41
gerçekten süper olmuş harika süper gerçekten ama maalesef hala alamadım çünki bulamıyorum yardım ediiinnnnn!!!

love_speak
05-10-08, 19:42
gerçekten süper olmuş harika süper gerçekten ama maalesef hala alamadım çünki bulamıyorum yardım ediiinnnnn!!! :9:

Blg
05-10-08, 22:42
bence daha modern, new age tarzı birşey yapılabilirdi. ne bileyim içime sinmedi. ama niyeti güzel, icrası güzel... inşallah amacına ulaşır.

**MegaStarkan**
05-10-08, 23:07
Benim de ne yazik ki tarzim degil.
Uyan kisiminda daha bir haykiris bekliyordum.
Örnek ölürüm sanadaki rock girtlagini kullansaydi.
Bu iki uyumu saglayinca degisik, her iki jenerasyona hitap eden birsey olusurdu. Daha güzel olurdu...
Sonucta genclere daha cok hitap etmesi gerek, gelecek onlarin elinde.
Albüm kapagi uyumlu ama eski. Genel olarakta pek önemsenmemis calisma.
Bunu Tarkan tabii ücretsiz yapdigini unutmayalim, ondan kaynaklaniyordur.
6 YTL sanirim fiyati. Almayi düsünmüyorum demek yersiz bence.
Herkesin kendi karari, saygi duyarim ama icindeki önemli bilgiler var ve sonucta Tarkanin SESI.

denizmavisi
06-10-08, 00:02
Kim ne derse desin şarkı gayet güzel olmuş nihayet Tarkan özüne dönmüş zaten sesine bu tip Türk ezgileri taşıyan şarkılar daha çok yakışıyor tebrik ederim çok güzel bir çalışma çıkarmışlar

gülcan
07-10-08, 21:12
Bugün aldım dinledim hepside çok güzel olmuş, çok beğendim özelliklede şarkının sözleri çok anlamlı. Tarkan'ın sesi şiirde kendini ortaya çıkarmış, anlamlı bir sesi var..Dergideki resimleri, röpörtajı verdiği cevaplar hepside muhteşem.(özellikle resimler çok güzel)Dergide sade ama anlatılmak istenenler iyi anlatılmış..
Orhan Gencebay da sazıyla sözüyle eşlik etmiş, Teşekkürler..

Tarkan...Teşekkürler!:41:
İnşallah alınması gereken mesajlar yerlerine ulaşır..

asd1234
07-10-08, 21:27
Dergide sayfa 74-75'te bulunan fotoğrafı Tarkan çekmiş :)

gülcan
07-10-08, 21:39
Dergide sayfa 74-75'te bulunan fotoğrafı Tarkan çekmiş :)
evet, çok güzel bir fotoğraf.. :20:

hilfa
08-10-08, 00:48
Slm Arkadaşlar Sonunda Doğa Dergisini Bulabildim.uyan Bence Mükemmel Ve Dugusal Hele Tarkanımızın Resmi Offffff Mükemmel.yine Mega Starlığını Gösterdi:20:

sarıpapatya
08-10-08, 01:09
valla bende beyendim hemde çokkk bişey sorucam cahil kaldım bikaçgün yoktum buralarda dergiylemi satılıyo cd yoksa müzik marketlerden mi bulucaz yaa ona göre harekete geçicem gerçi burda biraz zor olucak ama olsun dağları aşarım eğer inanırsam:))

love_speak
08-10-08, 04:09
ben hala dergiyi bulamadım arkadaşlar napcm ya meraktan çatlıcm walla :(

ellow
08-10-08, 23:16
bende daha dinlemedim,eminim ki guzel olmustur,mesaji olan bir sarki....

asd1234
09-10-08, 01:07
valla bende beyendim hemde çokkk bişey sorucam cahil kaldım bikaçgün yoktum buralarda dergiylemi satılıyo cd yoksa müzik marketlerden mi bulucaz yaa ona göre harekete geçicem gerçi burda biraz zor olucak ama olsun dağları aşarım eğer inanırsam:))
Dergiyle beraber veriyorlar cd'yi:20:

özge
09-10-08, 01:23
bencee süper çok hoş bi şarkııı:20: tarkan yine yapmışş yapacağınııı:20:

szr67
09-10-08, 13:39
şarkı çok güzel ama orhan gencebay'ın vokal yapması hoşuma gitmedi..müziğin tınılarını kendi müziklerine benzetmiş orhan gencebay tarkan müzik de gencebayın etkisinde kalmış..sorma kalbim tarzında bir şarkı..tarkan bu yolda tek başına ilerlemeli diye düşünüyorum düet falan bozuyo tarkan'ı

sarıpapatya
09-10-08, 15:37
Dergiyle beraber veriyorlar cd'yi:20:
hımmm tamm teşekkürler bulcaz arık bana izmit yolu gözüktü burda zor olur biraz varsada tektük oda hemen bitio

MSLNA&SİBEL
09-10-08, 17:34
merak ettim bu dergiyi bakalım ben bulabilecekmiyim :)

boocat
12-10-08, 19:28
bence de cok güzel, tarkan herzamanki gibi cok cok icten söylemis...tarkanin her sarkisinda bize verdigi mesajlar var, zaten tarkanin bu yani güzel: biz ondan cok sey ögrendik hayata dair!kendin olma gibi cabalari, sevgiyle yaklasmayi,...ve yine bize bir mesaj verme cabasinda, emegi gecen herkese tesekkürler, ömrüne saglik!maalesef cok az dikkat ediliyor dogaya, ve tarkan herkese ulasiyor o yöndön cok iyi bir mesaj, dikkat edilmesi lazim, daglari asariz inanirsak- hic bir zaman azimi kayip etmemek lazim, hersey olur diye bakilmali. tarkan da bunun altini herzaman ciziyor!SAG OL!!!

ben almanyadanim nerden alcam dergiyi.lütfen haber verin biliyorsaniz.

szr67
12-10-08, 19:38
D&R dan sipariş verebilirsin.sanırım uluslararası çalışıyorlardır:20:

http://www.dr.com.tr/FO/ProductDetailForMagazine.aspx?work_no=000000026267 1

:20:

**MegaStarkan**
12-10-08, 19:51
ben almanyadanim nerden alcam dergiyi.lütfen haber verin biliyorsaniz.
Du kannst Dich mit dieser Dame in Verbindung setzen:

Esra Kartal
Teşkilatlanma Sorumlusu
Doğa Derneği
Kaldırım Cad. No:9/2 Çengelköy İstanbul
Tel: +216 462 27 24
Faks: +216 462 27 44
E-mail: esra.kartal@dogadernegi.org
Website: www.dogadernegi.org

Eine E-Mail reicht vollkommen aus. Diese Zeitschrift kostet ungefähr über 3 Euro, aber ich fürchte, dass die Versandkosten ziemlich teuer sind...
Ich hab' nämlich irgendwo gelesen, dass es ungefähr 40 Euro ist.
Angabe ohne Gewähr.

Am besten wäre es, wenn sie jemand aus der Türkei mitbringen könnte.

megastar_mert
14-10-08, 18:56
arkadaşlar ben tarkanın uyan şarkısını bulamadım nereden bulabilirim?

didar
14-10-08, 19:09
walla ben dinledim muhteşem olmuş benim çok hoşuma gitti.dinlemeyenlere dinlemelerini tavsiye ederim

Yakisikli89
14-10-08, 20:13
Tarkan ozan mi oluyor ne :20: :18:
sarki mükemmel
kulaga cok hos geliyor
ve sesi fevkaladenin fevkinde kadife gibi ön plana cikiyor
begendim :20:

sEçİl
14-10-08, 20:51
ewet bnde bır kaç gun once aldım gayet gzel olmus tarkanım yaparda hangı iş kotu olurkı zatenn(=

askmeleyi
15-10-08, 01:49
Ben de yeni dinledim) Mühteşem olmuş.. Başka söze gerek yok.. Özellikle Uyan-Konuşmak versionu begendim Super;):20:

MassConfusion
15-10-08, 04:49
bende dinledim gayet güzel en kısa zmn da yaptığı bir cd sanırım bu bence gayet güzel we hoş

kevser
15-10-08, 17:29
çok beğendim sesi o kadar güzel olmuşki incecik böyle kımıl kımıl:)

Pamela_beyazgul
15-10-08, 20:44
bend yani coook begendim, cok guzel soylemis !!!!

prenses_elaa
16-10-08, 11:55
ben bu cdyi nasıl alabilirim

szr67
16-10-08, 12:21
country amerika gösteriyor.gerçekden ordamı yaşıyosunuz? ona göre yardımcı olabilirim.

tarkmino
17-10-08, 13:14
ben de çok çok çok beğendim....o hisseder yazar da...o hisseder söyler de güzel olma mı....!!!!canların canı....

xmenon
17-10-08, 14:56
Tek kelimeyle harika olmuşlar...

MEGAFUN
17-10-08, 15:08
:20: çok güzel:10:

megasterkan
17-10-08, 15:13
çok iyi bir çalışma çok güzel türkü tadında bir şarkı ayrıca orhan gence bayında bu işin içinde olması tarkana fazladan bir artı getirecektir tarkanı seven sevmeyen herkes tarafından:19:

bounce
17-10-08, 16:14
çok iyi bir çalışma çok güzel türkü tadında bir şarkı ayrıca orhan gence bayında bu işin içinde olması tarkana fazladan bir artı getirecektir tarkanı seven sevmeyen herkes tarafından:19:
bence tam tersi bu durum orhan gencebaya artı getirecektir...orhan gencebay eskiden çok iyi şarkılar yapardı ama şimdi popstar da jürilik yapıyor...neyse konu bu değil uyan çok güzel olmuş....1.30 dakikalık bi haber vardı orada dinledim ama beğenmedim demiştim şimdi söylüyorum süper olmuş....zaten bu tarz bi mesaj için pop türü bi şarkı olmazdı....güzel düşünce tarkan helal olsun...şarkının ismi de çok iyi...UYAN.....
TEBRİKLER....

KelebeQ
18-10-08, 07:29
müthiş bi çalışma olmuş. şimdi klibi indirdim tekrar tekrar izliorum.

harika.

kezban12
18-10-08, 12:49
her zaman ki gibi süper

sEçİl
19-10-08, 02:09
herseyıyle super olmus sarkı sozlerı muzık klıp tamda degınılmek ıstedıgı gıbı sade we hos olmus nede olsa tarkanın parmagı war bu ıste orhan gencebayda baglamasıyla çok gzel eslık etmıs bravo bravo bravo harıkasın tatlım(=

Ozz
25-10-08, 22:22
Sonunda baştan sona yorum yapacak kadar dinledim :)

Genel olarak, böyle bir çalışmada türkü ezgilerini beklemiyordum ama çok güzel olmuş. Muhtemelen, Tarkan, bu çalışmaya yapmaya karar verdiğinde, anadoludaki gezileri etkili oldu ve ister istemez türkü formatında çıktı şarkı. Sonuçta Tarkan, Türkiye'deki doğanın, özellikle Hasankeyf'in harap olmasından çok etkilendi.

Ayrıca, "önce kendimizden başlayalım, sonra tüm dünyaya yayılırız" düşüncesi ile de düşünürsek türkü formatında olması çok mantıklı

Bir de tabii, Orhan Gencebay var. Tarkan, Gencebay ile çalışmakla çok akıllılık etti. Türkiye'de Tarkan belirli bir kesime hitap ediyorsa, Gencebay'da diğer kesime hitap ediyor (yaptığı müzik açısından) böylelikle, Tarkan her iki kesime de mesajını vermiş oldu. Eee eğer Orhan Gencebay varsa, bağlama da olmalı, bağlama varsa, türkü formatında olmalı. Bence Tarkan şarkıdan önce kiminle çalışacağına karar vermişti zaten (ki röportajında da ona benzer şeyler söylemişti)

Gel gelelim Uyan'a

1. Doğmak: Muhteşem... söyleyecek söz yok...
2. Çoğalmak: Şu aralar, aranjeleri çok rutinleşti diye korktuğum Ozan Çolakoğlu'na tekrar ümitle bakmamı sağladı. Aranjesi mükemmel, müzik de harika. Sözleri kısmen, müziğe göre daha vasat buldum. Vasat diince arkadaşlar kızmasın lütfen kötü anlamında demiyorum, sadece müzikle kıyaslayınca diyorum ki aslında bence sözlerin müziğin arka planında kalmasında hiç sakınca yok. Ben her zaman sözleri ikinci planda tutmuşumdur.

3. Konuşmak: Bence gereksiz. Ama şahsi fikrim, sonuçta beğenenlere saygım var.

4. Durulmak: Adına uygun, daha sakin müziği var. Ama çoğalmak ile aynı akışta, belki biraz daha farklı olabilirdi. Aradaki bağlama solo yerine ney, kaval. vs konulabilirdi.

5. Susmak: Böyle çalışmalarda olmazsa olmazlardan.

6. Yeniden doğmak: Giriş, gelişme, sonuç açısından çok mantıklı.

Bu eleştrileri sadece dinleyici olarak ve müzikalite açısından yapıyorum. Çalışmayı genel olarak beğendim ama, bu çalışmada ki amaç tartışmaya gerek olmaksızın, takdir edilecek bir konu. Tebrikler ve dünya adına teşşekkürler TARKAN...

didar
25-10-08, 22:52
Sonunda baştan sona yorum yapacak kadar dinledim :)

Genel olarak, böyle bir çalışmada türkü ezgilerini beklemiyordum ama çok güzel olmuş. Muhtemelen, Tarkan, bu çalışmaya yapmaya karar verdiğinde, anadoludaki gezileri etkili oldu ve ister istemez türkü formatında çıktı şarkı. Sonuçta Tarkan, Türkiye'deki doğanın, özellikle Hasankeyf'in harap olmasından çok etkilendi.

Ayrıca, "önce kendimizden başlayalım, sonra tüm dünyaya yayılırız" düşüncesi ile de düşünürsek türkü formatında olması çok mantıklı

Bir de tabii, Orhan Gencebay var. Tarkan, Gencebay ile çalışmakla çok akıllılık etti. Türkiye'de Tarkan belirli bir kesime hitap ediyorsa, Gencebay'da diğer kesime hitap ediyor (yaptığı müzik açısından) böylelikle, Tarkan her iki kesime de mesajını vermiş oldu. Eee eğer Orhan Gencebay varsa, bağlama da olmalı, bağlama varsa, türkü formatında olmalı. Bence Tarkan şarkıdan önce kiminle çalışacağına karar vermişti zaten (ki röportajında da ona benzer şeyler söylemişti)

Gel gelelim Uyan'a

1. Doğmak: Muhteşem... söyleyecek söz yok...
2. Çoğalmak: Şu aralar, aranjeleri çok rutinleşti diye korktuğum Ozan Çolakoğlu'na tekrar ümitle bakmamı sağladı. Aranjesi mükemmel, müzik de harika. Sözleri kısmen, müziğe göre daha vasat buldum. Vasat diince arkadaşlar kızmasın lütfen kötü anlamında demiyorum, sadece müzikle kıyaslayınca diyorum ki aslında bence sözlerin müziğin arka planında kalmasında hiç sakınca yok. Ben her zaman sözleri ikinci planda tutmuşumdur.

3. Konuşmak: Bence gereksiz. Ama şahsi fikrim, sonuçta beğenenlere saygım var.

4. Durulmak: Adına uygun, daha sakin müziği var. Ama çoğalmak ile aynı akışta, belki biraz daha farklı olabilirdi. Aradaki bağlama solo yerine ney, kaval. vs konulabilirdi.

5. Susmak: Böyle çalışmalarda olmazsa olmazlardan.

6. Yeniden doğmak: Giriş, gelişme, sonuç açısından çok mantıklı.

Bu eleştrileri sadece dinleyici olarak ve müzikalite açısından yapıyorum. Çalışmayı genel olarak beğendim ama, bu çalışmada ki amaç tartışmaya gerek olmaksızın, takdir edilecek bir konu. Tebrikler ve dünya adına teşşekkürler TARKAN...
çok güzel bir yorum yapmışssın bravo :20: çok güzel bie klip olmuş sözleri özelllikle çok hoşuma gidiyor.

bounce
26-10-08, 17:36
ozz ozan çolakoğlu hakkındaki düşüncelerine katılıyorum çok basitleşti zeynep dizdar ve zarema nın son albümlerindeki soundlara baktığımızda anlayabiliriz...nille güzel şeyler yapıyor....

TARKANFREAK
06-11-08, 07:11
ben cd yi almanyaya gelemedigi icin hala alamadim ama netten dinliyorum.cook süper olmus bence.hem her kitleye hitap etmiyor diye birsey yok bence.sarkiyi dinleyince herkesi etkiliyo bence.hele sarkiyi kliple dinlemek dahada farkli oluyo.klip cok etkili olmus.hersiyle süperrrrrr tebrik ediyorum tarkaniii yüregine saglikk

http://s2b.directupload.net/images/081026/cupzve3a.jpg (http://www.directupload.net)

Ferya
07-11-08, 20:27
Cok güzel olmus,biz Türkiyeden getitirdik akrabalar sag olsun:-)
Tarkan yapar da kötü olurmu.

zeytin
12-11-08, 22:36
uyan klibi de süper sarkıda süper gerçekten çok ses getirecek getirdide orhan gencebayın da klipte oynaması muhtesemdi ayrı bir hava katmıs.tarkan çok yakışıklı çıkmış herzaman ki gibi bir numara tebrikler herzaman böyle kalması dilekleriyle tarkan seni çooooooooooooook seviyorum.sen bu dünya da teksin.....................

buse naz
12-11-08, 23:38
bence sarkı süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

bzesma
13-11-08, 01:56
evet parca süperr tarkanda süper sölemiş yaa ben cok beyendımm

prenses_elaa
14-11-08, 19:59
bende detrgiyi aldım ve güzeldi ama alana kadar canım çıktııııııııııııııııı

popstareyup
02-12-08, 01:08
Tek kelimeyle berbat bir şarkı.

Bounce21
02-12-08, 08:17
Tarkanin hangi yaptigi is kotu? onun agzindan cikan her kelime soyledigi her sarki altindan da degerli.. Ben cok sevdim Uyan sarkisini hem de klipini. Onun gibi duyarli olan var mi acaba...