PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan gelince 'Bu uçak düşmez' dedik

gülcan
14-09-08, 12:42
Güneş gazetesinin Murat Bozla taptığı Röpörtajı..

N.Y: Sen Tarkan'ın vokalistiydin. Back-vokal sence Türkiye'de neden gelişemedi?

M.B: Vokalistlik Türkiye'de bir meslek olarak görülmüyor. Sadece albüme giden bir yol olarak bakılıyor. Vokalistliği hakkını vererek yapan insanların sayısı bir elin beş parmağını geçmiyor. Kenan tayfasından, Sezen tayfasından çok başarılı vokalistler var.
N.Y: Tarkan sana destek oldu. Ki Sezen Aksu da yeni seslere yardımcı oluyor. Ket vuranlar da var ya da vokallerine albüm yapacağım deyip bekletenler de var...

M.B: Şimdi söyle, yani tabii bir insanı bir şekilde engellemek değil ama her sanatçının doğal olarak tabii egoları oluyor.
N.Y: Sen bu ego çatışmalarını yaşadın mı? Tarkan'ın sana ben albüm yapacağım dediği zaman yaklaşımı nasıldı? Hangi cevabı aldın? A- tamam yaparız, B- biraz daha bekle C- bilemiyorum...

M.B: Ben ego çatışması yaşamadım. Benimle ilgili yaklaşımlarına eğer o şekilde bakarsanız kötü değerlendirebilirsiniz. Ben pozitif düşündüğüm için her şeyin bir zamanı olduğunu biliyorum. Tarkan bana albüm yapacağım dedi, sonra 3 sene yapmadı. O dönemde İngilizce albümü vardı bu yüzden yapamayacağını da söyledi. Negatif bakarsanız olaya, o dönem beni oyaladı diyebilirim ama ben olaya tamamen pozitif bakıyorum. Tarkan ile ilgili benim hiçbir problemim yok. Sonuçta gecikir ama illa ki çıkar albümüm, hatta beklemek bana yaradı bile... Her şeyin hayatta bir nedeni var. Tarkan zaten çok iyi bir insan. Yeni albüm şarkılarımı da ona dinletip yorumunu alacağım.

N.Y: Sohbetimizin başından beri pozitivizmden bahsediyorsun. Tarkan'dan etkilendiğin yönler var mı?
O da karma ile ilgileniyordu.

M.B: Yoga ve meditasyona zaman bulamıyorum ama ilgim var tabii... Tarkan'dan sahne tecrübesi aldım. Çalışkan ve titiz bir insan, onu çok gözlemledim. Her şeyin düşünce ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Pozitif düşünürsen her şey pozitif olur. Ben bu felsefe ile hareket ediyorum. Çok duygusalım, olaylara genelde negatif yaklaşırım. Bu yüzden beni de Eliz dengeliyor. Pozitif düşünmemi sağlıyor.

Tarkan gelince 'Bu uçak düşmez' dedik
N.Y: Başına gelen komik bir olay var mı?

M.B: Tarkan ile Azerbaycan'a turneye gitmiştik, oradan da Kazakistan'a uçacağız. Tarkan ile olunca orkestra bile VIP'ten geçiyoruz. Bizim için Azerbaycan hükümeti özel uçak ayarlamış. Özel uçağa doğru gidiyoruz, yol yürü Allah yürü bitmiyor. Neyse sonunda geldik, uçağa bineceğiz ama uçağı göremiyoruz. Ç ünkü uçağa Tarkan'ın devasa sahnesi de yükleniyor. Ve uçağı gördüğümüzde hepimiz şok... 1940' lardan kalma bir savaş uçağı. Onu yolcu uçağı yapmışlar ama her yeri paslı, çivileri çıkmış, vidaları oynuyor. Biz titreye titreye uçağa bineceğiz ama binemiyoruz. Ayaklar geri geri ama binmek zorundayız. Neyse uçağa bindik ve kimse konuşmuyor, tedirgin. O devasa sahne de uçakta... 'Nasıl kalkacak bu uçak' dereken Tarkan geldi, hiçbir şey yokmuş gibi arkaya geçti. Uçağın business class'ı da arkada, pervaneler önde olduğu için... 'Tarkan geldiğine göre, herhalde bu uçak düşmez' diye aramızda bir espri olmuştu. Ve hayatımda yaptığım en rahat yolculuktu bu...

http://www.gunes.com/2008/09/14/yazarlar/yp.html

Tarkan'dan beklenen davranış..sadece işine bakıyor korkusuz ve konfor düşkünü değil..:19:

tarkaseksüel
14-09-08, 14:59
haberler bolumunde okudum saollllll

eskalen
14-09-08, 15:09
Murat Boz anisi duymamistim...Cok ilgincmis, sevdim:) Tarkan'in sahne disinin yaninda beraber olmak da ayri bir macera lezzet yani :) Tesekkurler paylastigin icin.....

sarıpapatya
14-09-08, 15:46
negüzel anı içinde tarkan var:))) :4: teşekkürler hoş bi yazı

x_y_z
14-09-08, 16:08
çok ilginç bir anı..Tarkan'ın en sevdiğim huylarından birisi de cömert olması,bazı sanatçılar gibi "uçağımda şu olsun,bu olsun,o olsun" demiyor.
vidaları sökülmüş,sıradan,hatta bakımsız bir uçağa bile biniyor..
Tarkan binerse uçak düşmez,Allah bir türlü o uçağı korur :20:
haber için teşekkürler..

trkntrkn89
14-09-08, 18:11
güzel bi anıymış:D

erdem
12-02-09, 17:54
gerçekten güzel bir anıymış...

serdar
12-02-09, 19:46
Ayy cok komiksin ya :) yerlere yattım gülmekten allahım ya dimi yani tarkanım geldiyse düsermi düsmess :)

hilfa
13-02-09, 12:15
:29:işte Tarkanımın farkı :29:her haliyle adam gibi adam aşkııımmm yaaaa:29:haber için teşekkürler:22:

bounce
13-02-09, 19:04
:)))...çok güzel...sene 2004 olmalı...

flores
23-02-09, 17:10
bu murat boz ne demek istiyire. hele sevinsin ki o ozel ucaga minib tarkan sayesinde. Tarkan da gorduyum belki en sade insan .bu uzden onu cok sevirem.

siboss1992
23-02-09, 19:23
:4: süpermiss.. tarkanin bende bu yanini
seviyorum.. luks cok önemli degil onun icin..
allahim tarkanimizi herzaman korusun..

eLiF ..
16-07-09, 00:14
süper bi anı (:
uçakta tarkan olunca bnmde hayatımda yaptığım en rahat yolculuk o olurdu heralde x)

trknmania
17-08-09, 19:29
tarkanım harika bir insansın yaa...nasıl da herkesi rahatlatırmıışş:)))

ece**
17-08-09, 19:54
canım benim yaaa hiçte kapris yapmazmıymış oy oy oyyy :)))