PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TARKAN'ın Taşdelen meydanına verdiği isimle ilgili..

sengibisidünyayagelmez
28-08-08, 23:16
Neden ’Papatya Meydanı’ değil?

TAŞDELEN Belediye Başkanı Hüseyin Sipahi, Taşdelen Meydanı’nda konser veren Tarkan’dan, meydana yeni bir isim bulmasını istemiş.

Üç isim gelmiş Tarkan’ın aklına...

Özgürlük, Cumhuriyet, Barış.

Seyircinin beğenisine sunulmuş isimler, en çok alkış alan Barış’ta karar kılınmış.

Hayal kırıklığına uğramadım desem yalan olur. Tarkan’dan daha yaratıcı olmasını beklerdim.

Fakat neden şaşırıyorum... O da nihayet bu toplumun içinden çıkmış biri. Bugüne kadar "meydan" denince kimin aklına başka türlüsü gelmiş ki?

Sırf meydan değil... Park, cadde, anıt... Hepsinde aynı şey. Özgürlük, Cumhuriyet, Atatürk, Ulus, Barış, Demokrasi...

Gerçi bugünlerde "Demokrasi" biraz netameli. AKP’yle özdeşleşti bir nevi. "Demokrasi" dediniz mi "AKP’li misin?" diye soruyorlar.

* * *

Peki neden bu isimlere takılıp kaldık acaba?

Bakalım...

Özlem duygusu olabilir mi mesela?

Süklüm püklüm bir babanın yeni doğan oğluna Yiğit adını vermesi gibi?

Yahut "ağır" görünme telaşımız var...

"Papatya Meydanı olsun" deseydi mesela Tarkan... Belki de yuhalanırdı.

Dansöz elbisesi giyip çıkabilir sahneye, "yeni imajı" deyip alkışlarlar fakat işte "meydana isim" denince, "Papatya Meydanı" olmaz! Alaşağı ederler vallahi adamı. Tarkan’cık da bunu bildiğinden, "Özgürlük, Cumhuriyet, Barış" demiş.

"Kim memleketini daha çok seviyor" yarışı var tabii bir de.

Birbirimizle bu sebeple dövüşmediğimiz günlerde hiç olmazsa meydanlara isim takıyoruz.

"Benden Ulus!"

"Ben Cumhuriyet diyorum!"

"Atatürk!"

Açık artırma gibi bir şey.

* * *

Sebebi neyse ne...

Neticede bütün meydanları, bütün caddeleri, parkları şahsiyetsizleştiriyoruz.

Yozgat, Aydın, İstanbul, Antalya, Edirne, Malatya, Trabzon, Kütahya... Yüzlerce meydanın toplam üç tane ismi var.

"Taşdelen Meydanı"nın suyu mu çıkmıştı Sayın Başkan?

Tarkan’cım sen de repertuvarına iki marş ekle oldu olacak!

MIŞ-MUŞ
Yatakta bıçaklanarak öldürülen Bolu İl Genel Meclisi Üyesi’ni, karısı internette tanıştığı sevgilisine öldürtmüş.Kadınlar bir aldatır pir aldatır!

İlk yerli metro vagonları önümüzdeki ay teslim ediliyormuş.Hemen övünmeyelim derim ben, bekleyelim bakalım...

Bodrum’da yanan orman arazisi üzerine otel izni verilmiş.Yak, devret, işletsin!
Pakize SUDA

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/9763271.asp?yazarid=33&gid=61

x_y_z
28-08-08, 23:36
konu nereden nereye kaymış..işte ne güzel Tarkan "barış" demiş,pakizeye ne oluyor!

trkntrkn89
28-08-08, 23:53
o anda insan fazla yaratıcı olamaz,zaten bel. başkanı lafı uzatmış tvde gösterdiler tarkanın yüzü ekşimiş yani o anda zaten bulunamaz güzel bi isim

eLiF
29-08-08, 00:30
o kadar saçma ki düşünceleri...herkes aklındakileri söylermiş...tarkanın aklından onlar geçmiş o an...eğer bigün birisi bu kadına bu meydana isim koy derlerse o zaman kendi aklındakini koyar tabi öle bi gün olursa ;)

gülcan
29-08-08, 00:40
İnsanlarda artık neye nasıl yorum yapacaklarını şaşırmış ne varki ne güzel Meydanın ismini ''Barış Meydanı'' koydu.:s

özge
29-08-08, 01:11
boş konuşmaaa bunlarr tarkan nedediyseee içten sölerr..tarkandaa ölee düşünce olmazz çünkü halk TARKAN nedersee alkışlarr..meydanın adıda papatyaa değil ''BARIŞ'' varmı diyeceği:18:

Ozz
29-08-08, 01:19
Bu kişide de son zamanlarda yazarlarda sıklıkla görülen Tarkanis İsmiini Kullanis rahatsızlığı var. Genelde geceleri başlayan bu rahatsızlık, sabaha karşı, yazarın Bol Tarkan'lı ama özünde saçma bir yazı ortaya çıkarması ile sonuçlanıyor. Yapılan araştırmalara göre bazı yazarlar bu rahatsızlıktan kurtulsa dahi bir çoğunda kalıcı olabiliyorr ve albümden albüme nüksediyor. Bu rahatsızlığa ilaç bulmaya çalışan bilim adamları ise tamamen çaresiz... Çözümün Tarkan'ın hiç birşey yapmaması olduğunu söyleyen bilim adamları bunun da mantıken imkansız olduğu görüşünde birleştiler...:28: :28: :28:

sengibisidünyayagelmez
29-08-08, 01:44
Bu kişide de son zamanlarda yazarlarda sıklıkla görülen Tarkanis İsmiini Kullanis rahatsızlığı var. Genelde geceleri başlayan bu rahatsızlık, sabaha karşı, yazarın Bol Tarkan'lı ama özünde saçma bir yazı ortaya çıkarması ile sonuçlanıyor. Yapılan araştırmalara göre bazı yazarlar bu rahatsızlıktan kurtulsa dahi bir çoğunda kalıcı olabiliyorr ve albümden albüme nüksediyor. Bu rahatsızlığa ilaç bulmaya çalışan bilim adamları ise tamamen çaresiz... Çözümün Tarkan'ın hiç birşey yapmaması olduğunu söyleyen bilim adamları bunun da mantıken imkansız olduğu görüşünde birleştiler...:28: :28: :28:
:20: :18: :18: :18: :18:
harika yaaa tamamen katılıyorum. herkesde bi TARKAN'ın adını kullanayım da adımı duyurayım hewesi:@

**MegaStarkan**
29-08-08, 03:36
:18: :18: :18: :18:

gence
29-08-08, 15:43
Özünde üçü de çok anlam barındırıyo, şu zamanlarda yavaş yavaş uzaklaştığımız kavramlar aslında her nekadar isimleri çokça anılsa da

sarıpapatya
29-08-08, 16:21
hiç bişey söylemeye gerek yok devam etsinler ....