PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çelik......

dogan
19-05-06, 20:31
İzel-Çelik-Ercan geri dönüyor

Eşi Buket Saygı'dan ayrıldıktan sonra kendini tamamen müziğe ve oğlu Ata'ya adayan Çelik, 13'üncü albümü "Kod adı: AŞK"la listelere hızlı bir giriş yaptı. "Ben susuyorum, bundan sonra şarkılarım konuşacak" diyen ünlü şarkıcı, İzel-Çelik-Ercan üçlüsünün seneye yeniden biraraya gelebileceğini söyledi

21 yıldır müzik dünyasının içinde olan Çelik
13'üncü albümü "Kod Adı: Aşk"la sevenlerine yeniden "merhaba" dedi. "13 benim uğurlu sayımdır. Bu albüm bana çok uğurlu gelecek" diyen Çelik, albümün her parçasında dinleyenlerin kendilerinden bir şeyler bulacaklarını söylüyor. Biz de bu yaza damgasını vuracak albümün "kodunu" Çelik'le çözdük:

* Şarkılarınızda hep aşk, ayrılık, özlem var... Eşiniz Buket Saygı'dan ayrıldınız. Bu bir ayrılık albümü mü?
Buket'le ayrılmadan önce yazdıklarım da var, boşandıktan sonra yazdıklarım da. Bundan böyle ben sustum, şarkılarım konuşacak. Çünkü konuşmalarınız zaman zaman işinizin önüne geçiyor. Şarkıların sihiri bozuluyor.

* Neden Kod adı: Aşk?
Çünkü ben aşk adamıyım. Duygularımla yaşıyorum. Tek kelimeyle en iyi özetleyebileceğim şey aşk olduğu için albümün kod adı aşk...

* Çok duygusal bir yapınız var. Boşanma sürecinde neler hissettiniz?
Evlenene kadar çok hızlı bir hayatım oldu. Buket'le beraber duruldum. Ona olan sevgimin büyüklüğünü herkes bilirdi. Böyle bir sevginin bitmesi çok zor oldu. Arada bir de oğlumuz vardı.

* Bu dönemde hiç oturup ağladığınız oldu mu?
Galiba Buket İstanbul'da yoktu. Ayrıldıktan hemen sonraydı. Evde yalnızdım. Efkârlıyım diye bir şarkı var bu albümde... O şarkıyı dinleyip çok ağladım.

* Hâlâ görüşüyor musunuz Buket hanımla?
Buket'le her zaman görüşüyoruz. Yüz yüze görüşemezsek mutlaka telefonla konuşuyoruz.

* Çiçek gönderip, barışmak istemişsiniz?
Ne çiçek gönderdim ne de barışma teklifi yaptım. Şu an böyle bir durum yok.

* Yeniden evlenir misiniz?
Şu anda hiçbir şekilde ne çocuk ne de evlilik düşünüyorum. Zaten ayrılığım çok yeni. Buket'le çıkana kadar 20 sene sokaklarda yaşadım. O yüzden "Aman boşandım hadi yeniden sokaklara döneyim" gibi bir merakım yok.

* Oğulunuzla görüşebiliyor musunuz?
Onu çok özlüyorum. Annesinin işi olduğu için birkaç gündür benimle. Geçen gün bana ilk defa "baba" dedi. Hissetiklerimi anlatamam.

* Peki ya eski eşiniz yeniden evlense... Oğlunuzun üvey babayla büyümesini kabul edebilir misiniz?
Buket birisiyle yeniden evlenirse ne yaparım bilmiyorum şu an. Ama tek istediğim Buket'in mutlu olması. Çünkü Buket'in mutluluğu oğlumun da mutluluğudur.

* Çelik'in bundan sonraki projelerinde neler var?
Mümkün olduğu kadar çok konser vermek istiyorum. 25. senem için bir projem var. Onun üstünde çalışmaya başladım. Çok iyi bir senfoni yazmak ve bir orkestra yönetmek istiyorum. Bir de 2007'de İzel-Çelik-Ercan olarak bir şeyler yapmak istiyoruz. Albüm, konser ve reklamlar...

* Grup yeniden biraraya geliyor yani...
Evet... Çünkü biz 10 yıl boyunca hiç kopmadık. İzel'le de Ercan'la da... Ayda bir toplanırız. İzel'e bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Çünkü başından sonuna kadar bu albümde benimleydi. "Şarkıları beraber seçeceğiz. Ama bana ukalalık yapmayacaksın" dedi. 3 ayını bana ayırdı. Bu camiada gönülden arkadaş dost bulmak gerçekten çok zordur. Ama İzel benim için her zaman iyi bir dost oldu. Benim İzel'e vefa borcum var...

Seray'ın albümü neden olay oldu anlamıyorum
* "Çelik gibi bir akademisyen neden Seray Sever'e albüm yapar" eleştirileri için ne diyeceksiniz?
Türkiye'de çok boş konuşan var. Seray'ın çok basit bir isteği vardı. Oyunculuk, sunuculuk ve tiyatro kimliğine "şarkı söyleyebilme" yi de eklemek. Çünkü ileride müzikal yapmak istiyor. Ebru Gündeş olacağım diye bir iddiası yok ki.. Kimler şarkı söylüyor bu piyasada. Neden bu kadar olay oldu anlamıyorum.

* Herkesin bir "yurtdışına açılma" isteği var. Sizin yok mu?
Yurtdışı projem yok. Çünkü ben Türkiye için şarkı yapacağım. Ama Mustafa Sandal'la Tarkan'ı çok başarılı buluyorum. Bir-iki sene sonra bakmak gerekiyor Tarkan'ın geldiği yere. Çünkü yaptığı iş çok zor. Destek vermek lazım...

http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=vataniki_detay&hkat=1&hid=9536

duygu
19-05-06, 21:02
bencede çok zor destek wermek lazm ama destek yerine köstek oluo çoğu kişi malesef...

Nzl
19-05-06, 22:03
destek vermek lazım diyenlerin sayısında banamı öyle geliyor bilmiyorum, ama
bir artış var gibi
Bu güzel bir gelişme

:36_1_11: :s341jv9dm: :36_1_11:

gökçem
19-05-06, 22:18
evet evet artış :36_1_11: bence artık akıllndılar:4:

duygu
19-05-06, 22:26
yavaş yavaş anlıyolar şarkıları...

Blg
19-05-06, 22:29
yavaş yavaş anlıyolar şarkıları...

onlar anlayışı ve idrak kabiliyetini, daha Tarkan'ın değerli isimlerini ağızlarına aldıkları ilk anda kaybediyorlar, cin çarpmışa dönüyorlar nedense:)

TarkanColl
19-05-06, 23:01
Çelik'e teşekkür ederim. Komplekslerinden arınmış bir cevap vermiş. bravo

Gerçekten Tarkan'ın yaptığı iş çok zor. Türkiyemizin adını iyi bir şekilde duyurmak istiyorsak destek olmalıyız Tarkan'a.:36_3_12:

duygu
19-05-06, 23:16
tüm türkiye tarkan a destek olmalı en önemlisi bir türk ün başarılı olması bunu kim istemez ki...

duygu
20-05-06, 00:04
sanırım azınlıkda kalıorz biz destek olanlar
ama bi gün gelick herkes görück kimin ne olduğunu doğruyu yanlışı...

Khaos
20-05-06, 00:44
Tarkan bu yola baş koyduysa olacaktır.Ne zaman dediği yada yaptığı işin altından kalkamadı ki...

ercn
20-05-06, 01:59
Şu mustafa sandalla tarkanı yanyana getiriyolar ya sinir oluyorum.Mustafayla tarkan artık bir degil.Tarkan daha büyük oynuyor ...
:36_1_30:

Blg
20-05-06, 02:54
mustafa sandal la tarkan en son hamamda bir araya geldiler, akıp giden kir mustafa sandal, durup parlayan saf , temiz star ışığı da tarkan oldu işte:)

eratin
20-05-06, 04:30
Şu mustafa sandalla tarkanı yanyana getiriyolar ya sinir oluyorum.Mustafayla tarkan artık bir degil.Tarkan daha büyük oynuyor ...
:36_1_30:

bravo bravo bravo bravo

duygu
20-05-06, 19:39
tarkan cı olmasalarda tarkan ın değerini anlıyck...