PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayseri'den TARKAN Geçti (Açıklamalar)

nofear1158
15-08-08, 00:22
Kayseri konser anımı sizlerle paylaşmak istiyorum.Konser aktiviteleri saat 18.00 de başlayacaktı.Biz ise 3 arkadaş saat 17.45 gibi konser alanının önünde ama dışardaydık.yaklaşık 1000 kişilik bi kalabalık vardı.Bu grubun çoğunluğu kızdı.Yaklaşık 25 derecelik bi sıcak bizleri bekliyodu.Ama sıcağa aldıran kimdi.Kalabalığın arasına daldık ve artık içeri girmek için sabırsızlanıyoduk.Saat 18.15 oldu ve biz hâla dışardaydık.Derken bi hareketlenme oldu ve baktık sadece bayanları içeri alıyorlar.Biz bu duruma erkekler olarak protesto ile karşılık verdik.Bayanlar paldır küldür içeri giriyorlardı...neredeyse biletleri bile kontrol edilmeyecekti.Sayıları da oldukça fazla olduğundan erkekler olarak bizim tepkimiz artıyor sabrımız taşıyordu.Derken bizim tepkimize daha fazla dayanamayan polisler bizi de içeri almaya başladı.İyi kötü içeri girdik ve "dünya varmış" dedik.Ama bizi beklemediğimiz bi süpriz daha bekliyordu.Konseri bayanlar ayrı yerde erkekler ayrı yerde izleyecekti.Ama bayanların tanıdığı erkekler veya aile olan kişiler bayanlar tarafında izleyebilecekti.Diğer erkek grubu ise konseri 50 mt. dışardan izlemek zorunda kalacaktı.Bizim bayan tanıdığımız olmadığı için biz konseri dışarda mı izleyecektik olamazdı böyle birşey.Bayanlar tarafı dolmadan ani çözüm üretmek gerekecekti ve bizde tanımadığımız boş bi bayana "bizi de içeri girdirebilir misiniz"dedik ve bayanda bizi kırmadı saolsun.Artık içerdeydik ve mutluyduk.En ön çaprazda kendimize bi yer bulduk ve çim saha olduğundan dolayı herkes gibi bizde çimlere serildik.Herkes bi şekilde vakit geçirmeye çalşıyordu.Saatler ilerliyor ve herşey aynen seyrediyordu.Bizde güvenlik görevlileri ile sohbet ediyorduk.Konser alanı dışında ise ayrı bi doritos sponsorluğunda aktiviteler vardı.Şarkı söyleme çeşitli yarışmalar vs.Bu arada saat 20.00 olmuştu ve konsere 1 saat kalmıştı.Heyecan gittikçe artıyordu.Konser alanı dolmak üzereydi.Yavaş yavaş seyirciler ayağa kalkarak yerlerini belirledi.Konser alanında yavaş yavaş türkçe,yabancı hareketli müzikler çalmaya başladı.Her şarkı başladığında "şimdi Tarkan çıkacak" diye hevesleniyorduk.O an tahmin edemiyorduk ki Tarkan'ın saatinden önce sahneye çıkamayacağını.Artık zaman gelmişti ve Tarkan'ın müzik ekibi sahneye çıktı ve vay anam vay'ın müziği çalmaya başlandı ve ardından Tarkan siyahlar içinde sahnede belirdi.Hayatımın en heyecanlı anlarının başında geliyodu bu an.O şarkılarını söylüyor danslarını ediyor biz ise onu hayranlıkla seyrediyorduk.Havanın tam kendisine göre olduğundan,çok eğleneceğimizi ve bu gece bütün sesimizi konserde bırakmamız gerektiğini söyledi.Vay anam vay,hüp,arada bir,hop hop,istanbul ağlıyor,şımarık,unutmamalı,pare pare,gül döktüm yollarına,kuzu kuzu,dedikodu,gülümse kaderine,kır zincirlerini,hepsi senin mi,uzun ince bir yoldayım,vazgeçemem,ay,dudu şarkılarını seslendirdi.Konser boyu oldukça mutlu görünüyordu.Hava iyi demesine rağmen 3 kostüm değiştirdi.Hepside birbirinden güzeldi.Son olarak "Dudu" şarkısını seslendirdikten herkese iyi geceler dileyip sahneden ayrıldı.Konserin tek beğenmediğim yanı kısa sürmesi (1 saat 45 dakika) ve de beklediğim şarkılar dilli düdük ve çat kapıyı seslendirmemesiydi.Bunların dışında gerçekten çok güzel ve büyüleyici bi organizasyondu.Bize bu mutluluğu yaşatan başta Tarkan ve doritos ekibi olmak üzere konser ekibi,kameramanlar seyirciler ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Saygılar

TarkanColl
15-08-08, 00:34
Harika anlatmışsın, gitmiş kadar olduk. Adana sıcağından sonra Kayseri akşamının serinliği Tarkan'a iyi gelmiş demekki.

Bir şey sorucam?

Adana'da sahneden aşağı inip ön tarafta olan herkesin elini tuttu, sarıldı (çığlıklar arasında). Kayseri'de böyle yaptı mı?

nofear1158
15-08-08, 00:42
Kayseri'de de yaptı ama sahneden inmedi.Sadece orta kısımda bulunanlara el uzattı.3 kişiye sarıldı.2 kıza 1 de erkek hayranına.Onlarda pankarttan dolayı... biliyosun pankart olayını

asd1234
15-08-08, 00:44
Harika anlatmışsın, gitmiş kadar olduk. Adana sıcağından sonra Kayseri akşamının serinliği Tarkan'a iyi gelmiş demekki.

Bir şey sorucam?

Adana'da sahneden aşağı inip ön tarafta olan herkesin elini tuttu, sarıldı (çığlıklar arasında). Kayseri'de böyle yaptı mı?
Off yaa insan bunu Erdek'te de yapardı :D Bu arada Ebru abla sen Tarkan'ı adana konserinde sahne arkasında beklemişsin sanırım,foruma ne zaman gelecek,birşey söyledi mi?Bir de birşey daha söyleyeceğim,orda beklemene korumalar nasıl izin verdi :) ?

TarkanColl
15-08-08, 00:47
Adana konserinde önlerde olan herkes sarıldı. Sahnenin kenarına merdiven koydu Levent. Ordan indi. Hemde 2 defa.

Bana geldi yanağını uzattı. (sanki kulağına bir şey söyleyecekmişim gibi.) Ben de yanağına kocaman bir öpücük kondurdum. :17:

Ama Tarkan'a helal olsun. :20: Biz o nemde sıcakta nefes almakta zorlanırken o performansından hiç ödün vermedi. Sadece konserin sonuna doğru az kalsın üzerindeki atleti parçalıyordu. Çookkk terledi...

asd1234
15-08-08, 00:51
Adana konserinde önlerde olan herkes sarıldı. Sahnenin kenarına merdiven koydu Levent. Ordan indi. Hemde 2 defa.

Bana geldi yanağını uzattı. (sanki kulağına bir şey söyleyecekmişim gibi.) Ben de yanağına kocaman bir öpücük kondurdum. :17:

Ama Tarkan'a helal olsun. :20: Biz o nemde sıcakta nefes almakta zorlanırken o performansından hiç ödün vermedi. Sadece konserin sonuna doğru az kalsın üzerindeki atleti parçalıyordu. Çookkk terledi...
Hatta "Çıplak çıksam ama ayıp olur olmaz" gibisinden birşey demiş o konserde sanırım :)

TarkanColl
15-08-08, 00:52
Off yaa insan bunu Erdek'te de yapardı :D Bu arada Ebru abla sen Tarkan'ı adana konserinde sahne arkasında beklemişsin sanırım,foruma ne zaman gelecek,birşey söyledi mi?Bir de birşey daha söyleyeceğim,orda beklemene korumalar nasıl izin verdi :) ?

Arkaya kimseyi almıyorlardı. Sağolsun Tarkan'ın koruması Levent beni ve ablamı arkadaki Tarkan'ın otobüsüne kadar götürdü. Otobüsün önünde 3-4 sn bekledik. Ve kapıdan çevik bir şekilde atladı Tarkan aşağı. Siteden forumdan bahsettim. Ama kısa bir görüşme olacağı ve sahne için hazırlanması gerektiği için uzun konuşmadık.

Şimdilik ben buluştum Tarkan ile ama emin olun onu yakından görmeyenlerin buluşmaları içinde elimden gelen gayreti göstereceğim. Sadece biraz zamana bırakıp beklememiz lazım arkadaşlar...:20:

TarkanColl
15-08-08, 00:54
Hatta "Çıplak çıksam ama ayıp olur olmaz" gibisinden birşey demiş o konserde sanırım :)

Evet öyle dedi ve üzerindeki atleti parçalar gibi yaptı. Kızlar hemen coştu tabii. :18:

asd1234
15-08-08, 00:54
Arkaya kimseyi almıyorlardı. Sağolsun Tarkan'ın koruması Levent beni ve ablamı arkadaki Tarkan'ın otobüsüne kadar götürdü. Otobüsün önünde 3-4 sn bekledik. Ve kapıdan çevik bir şekilde atladı Tarkan aşağı. Siteden forumdan bahsettim. Ama kısa bir görüşme olacağı ve sahne için hazırlanması gerektiği için uzun konuşmadık.

Şimdilik ben buluştum Tarkan ile ama emin olun onu yakından görmeyenlerin buluşmaları içinde elimden gelen gayreti göstereceğim. Sadece biraz zamana bırakıp beklememiz lazım arkadaşlar...:20:
Tarkancoll'u kurman bile bunun için başlıbaşına bir adım zaten Ebru abla,devamını da bekliyoruz tabi :) İnşallah hepimize nasip olur Tarkan'la konuşmak :)

TarkanColl
15-08-08, 00:58
Tarkancoll'u kurman bile bunun için başlıbaşına bir adım zaten Ebru abla,devamını da bekliyoruz tabi :) İnşallah hepimize nasip olur Tarkan'la konuşmak :)

Teşekkür ederim. İnşallah Tarkan'ı yakından görmeyi arzu eden herkesin bir gün bu dileği gerçek olur. Ben bu anları yaşamak için 15 sene bekledim. Ama emin olun Tarkan dinleyen, albmlerini alan, Tarkan'ı sevip zaman ayırıp konserlere giden, Tarkan'ı takip eden ve forumlara üye olup yorum yazan herkes onunla tanışmayı hak ediyor. Sadece bir kaç kişi değil... :20:

bounce
15-08-08, 02:51
benim anlamadığım kayseri konseriyle ilgili erkekler ile bayanlar neden ayrı yerde duruyor...ne yani iran mı burası..:13: allahım yaa şu gerici zihniyete bakar mısınız..bunun tarkanla alakalı olmadığını düşünüyorum ordaki polisle alakalı bi durum....
yanlış mıyım...bilen varsa aydınlattsın beni

herseyim
15-08-08, 03:34
cok guzel cok saoll paylasdigin icin;)

denizmavisi
15-08-08, 15:00
bize de nasip olur inş bi gün Tarkan ile tanışmak adana konserinde bende vardım ama keşke ebrunun yanında olsaymışım büyük bi şansı kaçırdım

violetta
15-08-08, 15:07
oh my god [/URL]! who is will translate me every this words :9: [URL="http://www.0zz0.com"] (http://www.0zz0.com)

sweetgirl
15-08-08, 16:12
benim anlamadığım kayseri konseriyle ilgili erkekler ile bayanlar neden ayrı yerde duruyor...ne yani iran mı burası..:13: allahım yaa şu gerici zihniyete bakar mısınız..bunun tarkanla alakalı olmadığını düşünüyorum ordaki polisle alakalı bi durum....
yanlış mıyım...bilen varsa aydınlattsın beni

anlamıycak bişe yok tatsızlık çıkmaması amacıyla yapılmış bişeydi abaza okadar çokki konseri izleyemeden gidenler bile oluyor bu tatsızlıklardan dolayı.laf atmalar taciz olayları vs..evet konser alanına ayrı ayrı alındı fakat eşiyle birlikte olanlar yine eşiyle girdi bayanlara yakın taraftan.çokta iyi oldu bu şekilde olması herhangi bir rahatsız eden tavırla karşılaşmadı çoğu bayan..:19:

ezel1710
15-08-08, 16:28
anlamıycak bişe yok tatsızlık çıkmaması amacıyla yapılmış bişeydi abaza okadar çokki konseri izleyemeden gidenler bile oluyor bu tatsızlıklardan dolayı.laf atmalar taciz olayları vs..evet konser alanına ayrı ayrı alındı fakat eşiyle birlikte olanlar yine eşiyle girdi bayanlara yakın taraftan.çokta iyi oldu bu şekilde olması herhangi bir rahatsız eden tavırla karşılaşmadı çoğu bayan..:19:

aynen katiliyorum iyiki öyle olmus

ezel1710
15-08-08, 16:33

basin dönmedimi o öpücükten sonra? birde bulusmussun sonra ben tam hastanelik olurdum herhelde. saka bir yana mütis birsey olmali.

trknmania
15-08-08, 16:36
:13: şu insanlara birinin konser izleme adabını öğretmesi gerek bence!ne dersiniz arkadaşlar?

Ozz
15-08-08, 16:48
:13: şu insanlara birinin konser izleme adabını öğretmesi gerek bence!ne dersiniz arkadaşlar?

Memleketimin (belki diğer ülkelerde de vardır haksızlık etmeyelim ülkemize) acı gerçeği! * Sadece konserlerde değil ki herhangi bir kafeterya, park, bahçe vs... girişi ücretli yaparsın kimse gelmez ya da gelen işyeri sahibine yetmez.. girişi ücretsiz yaparsın ipini koparan gelir.

Ben çok kişi biliyorum sırf "Tarkan'ın konserine herkes gider şimdi, abaza kaynar" deyip te gitmeyen.

Daha dün bir yemekte arkadaşımla bu konuyu tartıştık. Kız ciddi Tarkan Hayranı olmasına rağmen, doritos konserine gitmeyecek sırf bu nedenden. İstabul Harbiye, Rumeli gibi belirli kesimin gidebileceği konseri bekliyor Ankara'da. Ne kadar kötü bir durum aslında çok ince bir çizgi...

Çok pahalı biletleri alamayacak durumu olan ama Tarkan hayranı olan ve onu izlemek isteyen herkes için harika bir fırsat amaaaaaaa

Gel gör ki... bu abazaları nasıl ayıklayacaksın .... orası bir muamma işte...:16:

sengibisidünyayagelmez
15-08-08, 17:32
şu olayları duydukça ist.daki doritos konserine gitmekten vazgeçicem nerdeyse. ama bi yandan da TARKAN... onu görmeden yapamam çok özlerim...ve biletimi de aldım. neyse birilerinin himayesine giricez artık. olmadı annemle giderim o yanımdayken kimse yanaşamaz. sana da kayseri konserini bu kadar detaylı ve güzel anlattığın için çok teşekkür ederim.

bounce
15-08-08, 18:33
bence bu resmen haremlik selamlık olayı...bu neden çok saçma.... o zaman tüm tarkan konserlerinde kadınlar bi tarafta erkekler bi tarafta dursun....yani koskoca türkiyemi ne hale getirdiler yahuu...tarkan konserine abazanlık için gelene de kadınlarla erkekleri ayrı yerde konuşlandıranlara da ve abazan çoktur gelmem diyene de yazıklar olsun...kişi kendinden bilirmiş herşeyi....
mesela tarkanın 2006 ankara konserinde çoğu insanlar tarkan için ve halk konseri olduğu için virane yerlerden geldi...ama konserde hiç tatsızlık yaşanmadı bu konuda ..bunun elit kesimle alakası yok...demet akalın tarkan konserinde içki içiyordu.neden kimse buna bişey demiyor.....ne bu çifte standart...

arjen22-tarkan
15-08-08, 18:45
Aynı Durumları Diyarbakır'da da Yaşadık !

Ozz
15-08-08, 19:06
bence bu resmen haremlik selamlık olayı...bu neden çok saçma.... o zaman tüm tarkan konserlerinde kadınlar bi tarafta erkekler bi tarafta dursun....yani koskoca türkiyemi ne hale getirdiler yahuu...tarkan konserine abazanlık için gelene de kadınlarla erkekleri ayrı yerde konuşlandıranlara da ve abazan çoktur gelmem diyene de yazıklar olsun...kişi kendinden bilirmiş herşeyi....
mesela tarkanın 2006 ankara konserinde çoğu insanlar tarkan için ve halk konseri olduğu için virane yerlerden geldi...ama konserde hiç tatsızlık yaşanmadı bu konuda ..bunun elit kesimle alakası yok...demet akalın tarkan konserinde içki içiyordu.neden kimse buna bişey demiyor.....ne bu çifte standart...

:18: Demet akalın elit değil ki :18: :18: o araya sızmışşş o hem araya sızdı hem de konserde sızdı... yalnız diğer yazdıklarına kısmen katılmıyorum. Sen erkek olduğun için bi bayan gözü ile olaya bakamazsın. Tabiki de haremlik selamlık olayı kabul edilemez ki anladığım kadarı ile olay tam öyle değil daha çok damsız girilmez gibi birşey. Gerçi o da ilginç haklısın belki tepki vermek te ama kalkıp abaza çoktur diyip gelmeyen kızlara yazıklar olsun deme bence...:20:

sweetgirl
15-08-08, 20:36

ya arkadaşım bayan olmadığın için anlıyamıyosun bu olayı,elit kesim yada gelir düzeyi düşük insanların sınıflandırılması diye bişey söz konusu değil,olayı çarpıtma,sende gidip konserde elle sözle tacize maruz kalsan anlardın,sadece bayanların tacize maruz kalmaması için alınmış bi önlem.babası abisi nişanlısı kocası olan yine birlikte girdi konsere,
2006daki konserde tüm bayanların önünde ardında sen Yoktun heralde NERDEN BİLEBİLİRSİN KİMİN BAŞINA GELDİ GELMEDİ!tacize uğrayan gelip sana anlatacak değil ki,bazı bayanlar çok büyük tepki gösterirken bazıları sessiz kalmayı tercih eder,yaşanmadı diyemeyiz bu yüzden.

demet içki içtiyse günahı boynuna:D olayın bunla ne ilgisi var...çifte standart sınıf ayrımı gibi durumlara karşıyım tabi ama insanlar içeri bayan erkek ayrı alınmış,kesker alaka çifte standartla,demetin içkisiyle!!!!!!!

bounce
15-08-08, 21:58
ya arkadaşım bayan olmadığın için anlıyamıyosun bu olayı,elit kesim yada gelir düzeyi düşük insanların sınıflandırılması diye bişey söz konusu değil,olayı çarpıtma,sende gidip konserde elle sözle tacize maruz kalsan anlardın,sadece bayanların tacize maruz kalmaması için alınmış bi önlem.babası abisi nişanlısı kocası olan yine birlikte girdi konsere,
2006daki konserde tüm bayanların önünde ardında sen Yoktun heralde NERDEN BİLEBİLİRSİN KİMİN BAŞINA GELDİ GELMEDİ!tacize uğrayan gelip sana anlatacak değil ki,bazı bayanlar çok büyük tepki gösterirken bazıları sessiz kalmayı tercih eder,yaşanmadı diyemeyiz bu yüzden.

demet içki içtiyse günahı boynuna:D olayın bunla ne ilgisi var...çifte standart sınıf ayrımı gibi durumlara karşıyım tabi ama insanlar içeri bayan erkek ayrı alınmış,kesker alaka çifte standartla,demetin içkisiyle!!!!!!!
benim yazdığım şey sadece senin yorumuna değil tüm yazılanlara ait cevabım...elit kesim konusu mesela....istediğin kadar savun ama burada gercekten haremlik selamlık yapılmış..bu çok üzücü.. taciz edilir diye farklı yerlere konuşlandırılmış insanlar .....o zaman kayseri sokaklarında da böyle bişey yapılsın kadınlar ayrı kaldırımdan erkekler ayrı kaldırımdan yürüsün..hem böylece laf da atamazlar kadınlar taciz e de uğrayamaz . yada tarkan bir daha kayseride konser vermesin hem sorun da böylece çözülmüş olur..
..tacize uğrayan da sesini çıkaracak arkadaşım sesini çıkaracak....sesini çıkarmayınca taciz edende özgüven kazanıyor...sonra güzelim memleketimi ne hale getiriyorlar yaa
ayrıca bu kadın erkek ayrı ayrı durmasının fikir babasının da burdan sevgiyle:13: anıyorum....

nofear1158
15-08-08, 22:12
sizlere hiç yakıştıramıyorum arkadaşlar olayı ne boyutlara getirdiniz...ve hala devam etmekte ısrarlısınız..gönül isterdi ki Tarkan'ın başarıları ve konserlerini tartışalım!!!

bounce
15-08-08, 22:19
arkadaşım herkes tarkanın ne kadar başarılı olduğunu biliyor bir daha belirtmeye gerek yok...konu çok ayrı bi yerde.....

TarkanColl
16-08-08, 00:22
Tamamen erkek kadın ayrımı yoktu. Adanada da ortada bir bölüm ayrılmıştı. Oraya sadece damsız almıyorlardı. Yani serserileri, konsere sadece bayanları taciz ve rahatsız etmek için gelenleri almıyorlardı. İyi kide böyle yaptılar. Tüm bayanlar konseri çok rahat izledik. :20:

devilscream
16-08-08, 02:24
benim yazdığım şey sadece senin yorumuna değil tüm yazılanlara ait cevabım...elit kesim konusu mesela....istediğin kadar savun ama burada gercekten haremlik selamlık yapılmış..bu çok üzücü.. taciz edilir diye farklı yerlere konuşlandırılmış insanlar .....o zaman kayseri sokaklarında da böyle bişey yapılsın kadınlar ayrı kaldırımdan erkekler ayrı kaldırımdan yürüsün..hem böylece laf da atamazlar kadınlar taciz e de uğrayamaz . yada tarkan bir daha kayseride konser vermesin hem sorun da böylece çözülmüş olur..
..tacize uğrayan da sesini çıkaracak arkadaşım sesini çıkaracak....sesini çıkarmayınca taciz edende özgüven kazanıyor...sonra güzelim memleketimi ne hale getiriyorlar yaa
ayrıca bu kadın erkek ayrı ayrı durmasının fikir babasının da burdan sevgiyle:13: anıyorum....
arkadasim yani dediklerin bence cok yanlis
ben böyle bir ayrimin yapilmasina hak veriyorum
cünkü bu doritos konserlerinin halk konserinden farki yok
tek fark cips yemek gerekiyor ve cips yiyen herkes bu konsere gelebiliyor
Tarkan'in normal de vermis olduğu,"Harbiye" vb. gibi özel konserler
ücret olarak yüksek,bu sebepten dolayi kimse insanlari taciz etmek için
o ücreti ödemez,Doritos konserlerinde ise insanlari taciz edebilmek
için yalnizca cips yemek yeterli...bi bakima Tarkan dinlemeye gelenleri ayiriyorlar da diyebiliriz...

TarkanColl
16-08-08, 02:31
Haremlik selamlık diye bir durum yok arkadaşım olayı başka yönlere götürmeyelim. Ortadaki bölüme ilk olarak konsere tek gelmiş kadınlar çocuklar ve eşi, erkek kardeşi veya erkek arkadaşları ile gelmiş kızlar alındı. Yani o bölümler de karışıktı. Sadece serseri tipler yoktu. Adana'da böyle oldu. Kayseri'de de böyle oldu. Bir halk konseri için çok güzel düşünülmüş bir durumdu.

Tarkan'ın Adana'da yaptığı tüm konserlere gittim. Bu konser kadar güzel, olaysız ve rahat geçen bir konser izlemedim. Bizim eğlencemiz Tarkan'ı da coşturdu...:20:

sweetgirl
16-08-08, 03:34
katılıyorum sizlere çok iyi oldu konseri çok rahat izledim :20:
oynayıp zıplarken üzerine bastığım demir kırıldı birden,yanımdakilerle birlikte tüm sıra olduğumuz gibi çöktük:18:

bounce
16-08-08, 18:59
konu tarkan la ilgili bi durum değil....o nedenle tartışmayı uzatmaya gerek yok....