PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Işte Attiğiniz Maillerin Karşiliği...

babeface
19-05-06, 00:34
18 Mayıs 2006
Pakize SUDA psuda@hurriyet.com.tr

Duygusallık başa bela

ŞU sıralar Tarkan hayranlarından mail geliyor durmadan. Herhalde bütün köşe yazarlarına gidiyordur.

İngilizce albümle ilgili yazılıp çizilenlere kızıyorlar. Basının "Tarkan’ı karalama kampanyası" başlattığına inananlar bile var.

Bir mektubun bir bölümünü örnek olarak alıyorum buraya.

"Tarkan ülkemizin yurtdışında tanınmasına sebep olmuş en önemli sanatçımızken ona karşı uygulanan bu karalama kampanyasını kınıyorum ve çok sevgili ülkemin basın mensuplarından utanıyorum. Bu kadarı fazla artık. Bizler aptal değiliz, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu biliyoruz ve sizler onu yok etmek için ne kadar hevesli olsanız da biz buna izin vermeyeceğiz. Kıbrıs konseri albüm çıkmadan haftalar önce duyurulmuşken bunu bile malzeme yapmanız çok komik. Meydanı boş bulup Tarkan’ı sahipsiz sandınız ama maalesef yanıldınız, arkasında biz varız."

Arkadaşlar "duygusal" gördüğünüz üzere. Hepimiz gibi.

Toplum olarak en önemli sorunlarımızdan biri bu bence.

Hemen her konuda duygusal olmak.

Bu yüzden ne eleştiriler gerçek eleştiri oluyor, ne eleştirilenler buradan kendilerine bir fayda sağlamayı becerebiliyorlar.

Tartışmalar deseniz "konu üzerine" olmaktan çıkıp "Manyak!", "Sensin manyak!" şeklinde sürüp gidiyor.

Demirel’in "Başını örtmek isteyen öğrenci Arabistan’a gitsin" sözü üzerine Erdoğan’ın "Sen git Arabistan’a!" demesini hatırlarsınız...

* * *

Yine Tarkan konusuna dönersek, basındaki eleştirileri ben de takip ettim.

Çoğu "Zaten güzellik yarışmasında verdiği konserdeki kıyafeti de çok kötüydü, şişmanlamış üstelik!" düzeyindeydi.

Yani diyeceğim bu arkadaşlar da "duygusal".

Gözümden kaçmış başkaları da vardır belki ama bir tek, sadece albümü eleştiren birine rastladım. Naim Dilmener.

"İngilizce albüm diye sözler vermiş, vaatlerde bulunmuştu, evet yapmak zorundaydı ama böyle bir albüm yapacağına sözünü tutmayıp yapmasaydı daha iyiydi! Bu albüm bize çok bir şey söylemiyor. Biz zaten bu sounda dayalı çok şarkı dinledik ondan Türkçe olarak. Bir de bunları İngilizce niye dinleyelim ki? Belki yurtdışındakiler... Ama onlar da ne yapacak bu kadar orient şarkıyı?"

Bana gelince...

Müzik otoritesi olmadığımdan albümü doğru bir yere oturtamamaktan korkarım. Bu yüzden bir fikir beyan etmemem en iyisi.

Fakat en azından bir dinleyici ve de görevi icabı "her şeye maydanoz" biri olarak bir-iki laf edebilirim.

Ama bunu bile yapmam. Beceremem çünkü.

Çünkü ben de bu memleketin bir evladı olarak söz konusu "duygusal"lardan biriyim. Neticede ne niyetle başlarsam başlayayım bakmışsınız albümü öve öve bitiremiyorum.

Ama Tarkan hayranlarının ifadesiyle "acımasızca" eleştirenlere benim de söyleyecek bir çift sözüm var. (Vallahi "duygusallık"tan arınmış olarak!)

Tarkan tek albümle, tesadüfen şöhreti yakalamışlardan değil arkadaşlar!

Onun için tek albümle de gidemez!

İngilizce albümü sizi sarmayabilir ama bunu "Tarkan bitti!"ye kadar götürmek hakikaten insafsızlık, haksızlıktır.

Tarkan’ın öyle tek bir albümle tükenmeyecek kadar büyük kredisi var bu ülkede.

pakize suda...bravo

TarkanColl
19-05-06, 00:43
Teşekkürler Pakize Suda. Bir teşekkür mailini hak ettin. :36_3_15:

eratin
19-05-06, 00:45
bravo :36_3_12: bravo :36_3_12: bravo

wengin
19-05-06, 00:46
İşte tarkanı gerçekten anlayan bir yazar.... :36_1_33[1]: bravo

zynprtrk
19-05-06, 00:54
Gerçektende Teşekkürler Pakize Suda...Bencede Ebru hep laf sokacak değiliz ya gazetecilere biraz da iyi mesajlar yazalımda görsünler Tarkan hayranlarını...

TarkanColl
19-05-06, 00:56
Benim Pakize Hanım'a mesajım...:36131411hq:

Sayın Pakize Hanım,
Haykırışlarımıza kulak verdiğiniz ve bu günkü yazınızda bizlere yer ayırdığınız için teşekkür ederim.

Biz Tarkan hayranları aşağıda linki olan forumda toplandık, Tarkan ile ilgili fikir alış verişinde bulunuyoruz.
http://www.tarkancoll.com/forum (http://www.tarkancoll.com/forum)

Bu aşağıdaki linkte de sizin yazınızla ilgili yorumlarımızı bulabilirsiniz.
http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?p=9251#post9251 (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?p=9251#post9251)

Sevgiler
Ebru

http://www.tarkancoll.com (http://www.tarkancoll.com)
http://www.tarkancoll.com/forum (http://www.tarkancoll.com/forum)

TarkanColl
19-05-06, 00:58
Amma da reklam yapmışım yaw...:36_11_6: :36_11_6:

Nzl
19-05-06, 01:08
TARKAN TÜRKİYENİN TEK GERÇEK STARIDIR BU ASLA DEĞİŞMEYECEK

Tarkan Ülkemizin Yurtdişinda Taninmasina Sebep Olmuş En Önemli Sanatçimizken Ona Karşi Uygulanan Bu Karalama Kampanyasini Kiniyorum Ve Çok Sevgili Ülkemin Basin Mensuplarindan Utaniyorum! Bu Kadari Fazla Artik Bizler Aptal Değiliz Neyin Doğru Neyin Yanliş Olduğunu Biliyoruz Ve Sizler Onu Yok Etmek Için Ne Kadar Hevesli Olsanizda Biz Buna Izin Vermeyeceğiz. Kibris Konseri Albüm Çikmadan Haftalar Önce Duyurulmuşken Bunu Bile Malzeme Yapmaniz Çok Komik. Meydani Boş Bulup Tarkan'i Sahipsiz Sandiniz. Malesef Yanildiniz Arkasinda Biz Variz.

Bu mail 07.05.2006 tarihinde benim tarafımdan gönderilmişti
Şuan öyle şaşkın haldeyimki, ben hep karşı olduğum konularda mesaj gönderiyorum ama tarkanla ilgili gönderdiğim iki mailde yayınlandı, devam edeyim bari...........
:36_1_33[1]: :36_1_33[1]: :36_1_33[1]:

wengin
19-05-06, 01:14
brvo nazzz tebrikler. Etkileyici bir mail. Emindim zaten bu forumdan birisi o maili attığını..bravo :36_3_15:

zynprtrk
19-05-06, 01:16
Sayın Pakize Suda,
Bir okurunuz ve bir Tarkan hayranı olarak bugünkü yazınızdan dolayı size sonsuz teşekkürlerimi iletirim. Ayrıca yazınızın sonuna eklediğiniz "Tarkan’ın öyle tek bir albümle tükenmeyecek kadar büyük kredisi var bu ülkede." sözüne bayıldım. Harikasınız. Nihayet Tarkan'ı ve onu sevenleri anlayan birisini görmek çok güzel. Teşekkürler Pakize Suda. Kalemine Sağlık...

Zeynep Ertürk
www.tarkancoll.com/forum

Buda benim yazdığım Mail...:36_3_12:

TarkanColl
19-05-06, 01:19
Naz devam canım. Senin mailler baya etkili oluyor. :36131411hq:

zynprtrk
19-05-06, 01:19

Tarkan Ülkemizin Yurtdişinda Taninmasina Sebep Olmuş En Önemli Sanatçimizken Ona Karşi Uygulanan Bu Karalama Kampanyasini Kiniyorum Ve Çok Sevgili Ülkemin Basin Mensuplarindan Utaniyorum! Bu Kadari Fazla Artik Bizler Aptal Değiliz Neyin Doğru Neyin Yanliş Olduğunu Biliyoruz Ve Sizler Onu Yok Etmek Için Ne Kadar Hevesli Olsanizda Biz Buna Izin Vermeyeceğiz. Kibris Konseri Albüm Çikmadan Haftalar Önce Duyurulmuşken Bunu Bile Malzeme Yapmaniz Çok Komik. Meydani Boş Bulup Tarkan'i Sahipsiz Sandiniz. Malesef Yanildiniz Arkasinda Biz Variz.

Şuan öyle şaşkın haldeyimki, ben hep karşı olduğum konularda mesaj gönderiyorum ama tarkanla ilgili gönderdiğim iki mailde yayınlandı, devam edeyim bari...........

Canım Harikasın...Seninde Klavyene ve yüreğine sağlık...:36_11_6:

Nzl
19-05-06, 01:20
brvo nazzz tebrikler. Etkileyici bir mail. Emindim zaten bu forumdan birisi o maili attığını..bravo :36_3_15:

teşekkürler engin...

Nzl
19-05-06, 01:24
teşekkürler zeyno&ebru
Sizin kadar olmasamda vakit buldukça birşeyler yapmaya çalışıyorum tarkan adına.......

:36_3_12: :36_3_12: :36_3_12:

zynprtrk
19-05-06, 01:37
teşekkürler zeyno&ebru
Sizin kadar olmasamda vakit buldukça birşeyler yapmaya çalışıyorum tarkan adına.......

:36_3_12: :36_3_12: :36_3_12:

Seni Seviyorum Tarkandaşım...İyiki varsın...bravo :36_3_15:

enrique
19-05-06, 01:44
ellerinize sağlık arkadaşlar..3-4 ay bi sabretsinler bi sussunlar üff sonra neyin ne oldugunu görcekler zaten..akacak kan damarda durmaz hesabı bu albümde patlicak amerikada kimsenin şüphesi olmasın..ahmet ertegün kimlerin elinden tuttuysa zaten bütün amerika onları konuştu kaldı ki tarkanın onlardan fazlası var!!! just a little time ;)

EmiLy
19-05-06, 13:27
vay bee, bu mailler süper oldu..ben de yazıcam şimdi, kompozisyonum berbattır ama, Tarkan için yazmaya çalışıcam :)

EmiLy
19-05-06, 13:34
Sayın Pakize Suda,
Bir Tarkan hayranı olarak bu yazınızdan dolayı size teşekkür etmek istiyorum...Bizi anlayan birinin çıkması çok güzel..
''Tarkan tek albümle, tesadüfen şöhreti yakalamışlardan değil arkadaşlar!
Onun için tek albümle de gidemez!
İngilizce albümü sizi sarmayabilir ama bunu "Tarkan bitti!"ye kadar götürmek hakikaten insafsızlık, haksızlıktır.
Tarkan’ın öyle tek bir albümle tükenmeyecek kadar büyük kredisi var bu ülkede.''
Bu sözleriniz çok hoşuma gitti...
Çok teşekkür ederiz......Tarkan'a ve bize yazınızda yer ayırdığınız için tekrar teşekkürler...
Sevgiler
http://www.tarkancoll.com/forum

EmiLy
19-05-06, 13:35
:36_3_15: :36_3_15: :36_3_15: :36_3_15:

Nzl
19-05-06, 13:55
Seni Seviyorum Tarkandaşım...İyiki varsın...bravo :36_3_15:

Bende seni seviyorum zeyno.......Tarkan manyağıııı

:36_3_12:

EmiLy
19-05-06, 13:56
o forumun da manyağı :)

HakanÇelik
19-05-06, 15:58
keşke herkes pakize suda gibi engin görüşlere sahip olsa...

bravo

Khaos
19-05-06, 16:28

gururumuzsun...düşüncelerini ve tabiki bizimde düşüncelerimizi bu şekilde dile getirdiğn için çok teşekkür ederim sana.:36_3_15:

gökçem
19-05-06, 16:36
bravo

:36_3_15:

duygu
19-05-06, 18:24
tebrikler naz çalışmalarının dewamını diliorm...tarkancıların sesini duyurduğun için teşekkrler...

Nzl
19-05-06, 21:51
tebrikler naz çalışmalarının dewamını diliorm...tarkancıların sesini duyurduğun için teşekkrler...

Canım ben teşekkürederim, hep birlikte duyurduk!!!

EmiLy
19-05-06, 21:54
nazzz gerçekten etkileyici bir yazı..tebrik ederim..
çalışmalarının devamını diliyoruz canım :)

Nzl
19-05-06, 22:00
nazzz gerçekten etkileyici bir yazı..tebrik ederim..
çalışmalarının devamını diliyoruz canım :)

teşekkürler emily........

:36_3_15: :36_3_15: :36_3_15:

EmiLy
19-05-06, 22:07
:36_3_15: :36_3_15: :36_3_15: :36_3_15: