PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metamorfoz Remixes (İlk yorumlar)

robertjordan
31-07-08, 20:49
Merhabalar,

İlk olarak Erdem Kınay Mix (Vay Anam Vay) şarkıya bambaşka bir hava katmış ve eğlendiriyor. Kumsalda dans ediyormuş gibi hissediyorsunuz kendinizi.

İknci olarak Kıvanch K ve Gangsta Mix (Hop Hop) dikkati çekenlerden. Düzenleme gerçekten çok ustaca. Ayrıca şarkının nakarat kısmını sadece melodi olarak geçmeleri ayrı bir güzellik sebebi. "Sen o cicili bicili yalanlarını" sözlerini duymak için heyecanla beklerken remix bitiyor ve tadı damağınızda kalıyor.

Üçüncü olarak Gurcell Mix (Vay Anam Vay) parçanın nakarat kısmında müthiş iş çıkarmış. Gece kulüplerindeki eğlence formatına çok uygun. Zirve yapıyor iniyor..çıkıyor...iniyor...

Dinlemediğim üç şarkı kaldı. Yine de dinlediklerim içinden dikkatimi çekenleri paylaşmak istedim. Albüm Ağustos ayını avcuna alacak gibi duruyor. Ama yine de bu yeni düzenlemelerin bu albümü "karma" güzelliğine çıkaracağı kanaatine sahip olamadım.

Herkese sevgiler.:19:

yasemen958
31-07-08, 21:22
:20: :20: :20:

günışığım
31-07-08, 21:24
Ben Cok Begendim.. Hop Hop Favorım

xmenon
31-07-08, 23:39
Dilli düdük ötmeye başlamış valla o ne remix olmuş öyle inanılmaz yahu ama en müthişi Hop Hop harbiden

szr67
31-07-08, 23:40
albümü ttnet müzik den tamamını indirdir albüm hareketli yanlız murat methew erdem ve dj tiestonun remixlerinden başka şarkılar 5 para etmez tiestonunki felaket olmuş 100 kere dinlesen vazgeçemezsin

bu arada tarkanın ilerki albümünde orkestra haricinde murat mettew erdemi aranjörü olarak albümde çalışsa bomba parça melodileri çıkar çok samimi söylüyorum

xmenon
31-07-08, 23:44
albümü ttnet müzik den tamamını indirdir albüm hareketli yanlız murat methew erdem ve dj tiestonun remixlerinden başka şarkılar 5 para etmez tiestonunki felaket olmuş 100 kere dinlesen vazgeçemezsin

bu arada tarkanın ilerki albümünde orkestra haricinde murat mettew erdemi aranjörü olarak albümde çalışsa bomba parça melodileri çıkar çok samimi söylüyorum
Aynı mesajı kopyala yapıştır yapmaya utanmıyormusun :18: :18: :18: :18: :28: :28: :28:

devilscream
31-07-08, 23:44
Hop Hop,Dilli Düdük,Çat Kapı,İstanbul Ağlıyor(Mathew Erdem mix) benim favorilerim,dinlemediklerim de var:)

onursamed
31-07-08, 23:55
Hop Hop,Dilli Düdük,Çat Kapı,İstanbul Ağlıyor(Mathew Erdem mix) benim favorilerim,dinlemediklerim de var:)

ben daha dinleyemedim ya siz nsl dinlediniz???

szr67
01-08-08, 00:00
ben daha dinleyemedim ya siz nsl dinlediniz???
ttnet adresinden indirebilirsin

szr67
01-08-08, 00:01
Aynı mesajı kopyala yapıştır yapmaya utanmıyormusun :18: :18: :18: :18: :28: :28: :28:

düşüncelerim değişmedi oyüzden olabilir mi:20:

Blg
01-08-08, 00:12
serkan hökenek'in çat kapı remixi çok kaliteli bi çalışma, istanbul ağlıyor'un diğer remixi de çok başarılı olmuş. bu şarkılara 5 para etmez diyebilenler bence renklerin ve zevklerin tartışılmazlığı klişesini bile aşıyor. her ortamda tartışılır yani...beş para etmez diyebilmek için özellikle bu saydığım iki şarkıya derin bir melankoli halinde falan olmak gerek :)

bence albümün en kötü remixi dedikodu, sadece sonundaki oo oo kısmı güzel. yani aslında o bile güzel değilde, neyse işte..

denizmavisi
01-08-08, 00:13
2-3 parça hariç diğer remixleri beğenmedim o kadar övülen tiestonun ki de çok sıradan bizim yerli aranjörlerin remixleri çok daha kaliteli, kim ne derse desin Tarkan özüne yani alaturkaya döndüğünde süper oluyor diğer tarz şarkıları ona pek yakıştıramıyorum nedense

herseyim
01-08-08, 03:14
bence cok bombaa olacakk bu yazz bu remixlerlee:)

90_model
01-08-08, 05:37
gün gibiye remix yapılmaması gerçekten hayret verici bi durum :9: :9: :9: :9: :9: :9: :9: :9:

Tar-Khan
01-08-08, 07:02
gün gibiye remix yapılmaması gerçekten hayret verici bi durum :9: :9: :9: :9: :9: :9: :9: :9:
ya cok titiz yapildi bu albüm...
berlinden dj pasha remixi begenilmedi albüme...
yani bircok daha remix yapildi bu albüme bircok djlerden ama
en iyileri bunlar secildi...
acapella elimde vay anam vay ve dedikodunun...
ona bir versionda ben aticam...
keske 2 cdli albüm yapilsaydi...

sarıpapatya
01-08-08, 13:11
ben daha tamamen dinlemedim bugün nasıpse inşallah ama dinlediğim kadarıyla çat kapı güzel ayy çok merak ediyorum yaa :4: :4:

90_model
01-08-08, 13:44
ya cok titiz yapildi bu albüm...
berlinden dj pasha remixi begenilmedi albüme...
yani bircok daha remix yapildi bu albüme bircok djlerden ama
en iyileri bunlar secildi...
acapella elimde vay anam vay ve dedikodunun...
ona bir versionda ben aticam...
keske 2 cdli albüm yapilsaydi...

gerçekten varmı acapelları bana da gönderebilir misin arkadaşım şimdiden tşk ettim :41: :41: :41:

demirerkan
01-08-08, 14:24
süper :20: :20: :20: :20: :20:

love_speak
01-08-08, 14:28
ya arkadaşlar nerdn dinleyebilirim meraktan çıldırcam walla biri bana yardım etsin lütfeeennn!!!!!!

serkoy
01-08-08, 14:33
merhabalar, öncelikle ben çok beğendimm remix albümü en beğendiğim parçalar sırasıyla:

-Dilli düdük
-Vay anam vay(erdem kınay)
-arada bir(funkee mıx)
-istanbul ağlıyor(murat matthew erdem)
-dedikodu
-hop hop...

çat kapı bana göre klip çekilcek bir remix değil dilli düdük için süper bir klip çekebilir son imajıyla...

x_y_z
01-08-08, 14:39
ben daha dinleyemedim en iyisimi indirip dinleyimm..bakalim nasıl olmus remixler..

askmeleyi
01-08-08, 14:43
cok begendim.... pare pare hepsiden Super )))) :20:

onursamed
01-08-08, 15:07
dilli düdük şarkısına harika klipler çekilebilir

mzbayrak
01-08-08, 16:31
hepside bombaaaaaaaaa hepside superrrrrrrrrrr durmak yokkkkkkkkkkkkkkk ........

love_speak
01-08-08, 16:33
arkadaşlar nerdn dinleyebilirim ttnet hariç

tarkantutkunu
01-08-08, 16:40
herşeyi bir kenara bırakıp çat kapı'ya hayran kaldım

**MegaStarkan**
01-08-08, 17:36
Ben henüz yorum yapamicagim.
Bugün erzincanda bir kac yere sordum yoktu.
Bi' müzik marketine girince satis yapan bayan var dedi.
Ben hani nerde diye sorunca orjinali yok, Cd'ye kopyalicagini demistiler....
Ankara'da vardir, yarin alirim. Viyana'ya daha gec gelir.
Sanirim Türkiye'de müzık marketlere bile güvenilmiyor.
Ha ttnet'den indirip vermek istemisse, durum biraz farkli....ama yinede garip.

szr67
01-08-08, 19:34
vay anam vay ın Tarkan-Vay_Anam_Vay_Elektherock_Mix i değişik bir tarzı var hoş

Tarkan-Dilli_Duduk_Suat_Atesdagli-Yalcin_Ates_Mix i çingenelerin müzik tarzı bu şarkıya iyi monte edilmiş

uniqe
01-08-08, 20:23
dedikodu ve tiesto dısında butun sarkılar dinlenebilir duzeyde. remix klişelerine girilmeden yenıden aranje tıtızlıgınde calısmıs butun dj'ler.

sarıpapatya
01-08-08, 20:48
bende daha tamamen dinleyemedim bugün sordum bikaç yere daha yok hatta bugünmü çıkıyo dediler!!! anca salı gelir dediler yaaa 1 buçuk saatlik yol ama işte salıya kadar beklemek zor oucak :((

maverick
02-08-08, 11:53
bam teli yok yaa.........

Tar-Khan
02-08-08, 14:29
pare pare güzel ama cok sert bir beat...
yani trance tarzi cok sert ...
normal house version yapsaydi ama yinede dinlenibilir bir sarki...

favorim...

Cat Kapi,Hop Hop ,Dedikodu,Ist Aglyior murat matthew

caspian
02-08-08, 15:13
İNANAMIYORUMMMM!!!!

albümü tamamen daha yeni dinledim...arkadaşlar bu nedir harbiden böyle müthiş yaaa...favorilerim...hop hop...vay anam vay electrofied mix(tanıdık geliyor müzikler ama tam uymuş yani...
remix albüm orjinal albümünde üstüne geçmiş sanki...müthişsin tarkan...;)

karma_elcin
02-08-08, 16:37
pare pare tartışmasız mukemmel olmuş..hop hop, çatkapı, vay anam vay erdem kınay mix ve vay anam vay elektherock mix de super :)

kisgunesi
02-08-08, 16:46
süper bence

Mega_Star
02-08-08, 16:56
pare pare en güzeli ama uzun olması biraz kötü olmuşsanki ..diğer mixlerde güzel

devilscream
02-08-08, 16:58
Evet albümü tamamen dinlediğime göre net yorum yapabilirim:10:
Vay Anam Vay Erdem Kinay Mix,Arada Bir Be Funkee Mix,Dilli Düdük,Hop Hop,İstanbul Ağlıyor Murat Matthew Erdem Mix,Çat Kapı,Arada Bir Ozinga Mix en beğendiğim parçalar:20:
Nedense Pare Pare Tiesto Mix bana cok sıkıcı geldi;
Albümü dinlerken o sarkiyi gecmemek elde değil:11:
Dedikodu Ozan Doğulu Mix'in en son kisimlari cok güzel,ama genelde
beğenmedim,orijinal Dedikodu daha iyi
Bu iki sarki(Pare Pare-Dedikodu) disinda Albüm çok güzel:20:

bounce
02-08-08, 17:48
arkadaşlar erdem kınay süper yapmış vay anam vayı keşke diyorum tarkan metamorfoz u erdem kınayla çalışsaydı....ozan çolakoğlu urban tarzı müzikte başarılı değil...birde keşke re make yapılsaydı şarkılar...remix albümleri o kadar iyi olmuyor genelde orjinale yakın olduğu için....tarkanın ayrılık zor albümü remix albümü değildi 5 farklı versiyon vardı farklı enstrümanlarla ...tarkan izin vermemiş demekki...tarkan istanbul ağlıyor matthew mix te tekrar okumuş şarkıyı bana gülümse kaderine murat matthew mix i hatırlattı..

zilli
02-08-08, 17:53
Tarkan Olmamış Albüm özüne Dön Artık

bounce
02-08-08, 18:00
vay anam vay electherock mix in girişi hande yenerin romeosu yemin ediyorum

karma_elcin
02-08-08, 18:07
hı?? ne alaka??şu benzetme huyundan vazgeçin yaa bu remix albümü adı üstünde: R-E-M-İ-X!!:11:

levent_taka61
02-08-08, 18:40
hop hop koparıyor insanı!!!!!!!!!!!!!!!!!!

devilscream
02-08-08, 19:06
arayin arayin,biraz daha uğraşın,bu remix sarkilarda daha hangi sarkilari bulacaksiniz...

bounce
02-08-08, 20:29
arayin arayin,biraz daha uğraşın,bu remix sarkilarda daha hangi sarkilari bulacaksiniz...
enes sana cevap veriyorum sadece kanka...bunda kötülük neden aradın onu anlamadım....yalan mı söylüyorum benzemiş abi allah allah herşeyden kötü anlam çıkarmayın... müzikal açıdan iyi bir bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum bunu akorlar kısmında görebilirsin...

devilscream
02-08-08, 20:51
enes sana cevap veriyorum sadece kanka...bunda kötülük neden aradın onu anlamadım....yalan mı söylüyorum benzemiş abi allah allah herşeyden kötü anlam çıkarmayın... müzikal açıdan iyi bir bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum bunu akorlar kısmında görebilirsin...
Merak etme müzikal anlamda bende iyiyim,sarki söylüyorum,enstruman caliyorum ama konu bu değil...
Ama artik vazgecmek lazim illa bir sarkiya benzetmekten
Zaten Romeo sarkisinin da "Calinti" oldugunu duymustum...
Ayrica bunlar zaten Remix ve hepsinin altyapilari Bilgisayar
ortaminda hazirlanmis,yani hepsi belli Müzik programlarinin belli
efektlerinden ibaret
Dj'lerin kalitesi de bu efektleri kullanisiyla ortaya cikiyor...

Mega_Star
02-08-08, 21:30
bırakın aynıymı değilmi bırakın bu ayakları illaki bi eleştiri bulacaksını neymiş 2 saniyesi benziyormuş..bakarsan pare pare de tiestonun bi şarkısı var ona tamamen benziyor ama değişik.

ozinga
02-08-08, 21:51
birde imzamdaki şarkıları kıyaslayın bakalım tıpkısının aynısı gitar bölümleri....

devilscream
02-08-08, 22:23
birde imzamdaki şarkıları kıyaslayın bakalım tıpkısının aynısı gitar bölümleri....
sen de dinlemezsin olur biter,sana zorla dinleten mi var...

ozinga
02-08-08, 22:27
sen de dinlemezsin olur biter,sana zorla dinleten mi var...

yoo ben öle bişey demedimki dinlicem tabii ki de sadece en çok o mix i sewmiştim ama öyle işte:D

szr67
02-08-08, 22:48
tarkan metamorfoz albümü olarak bu albümü yayınlasa milyon satardı keşke albüm bu olsaydı sonuncu şarkı 13.şarkı bi bomba çok sevimli olmuş

Mega_Star
02-08-08, 23:38
gün gibi olsaydı iyi olurdu o şarkıyı çok seviyorum

karma_elcin
03-08-08, 00:07
müzikal açıdan ii bi bilgiye sahibim ben herşeyi biliyorum modundan cık artık yaa!!!..burda bir sürü insan enstruman çalmasını bilio ben de dahil (ilkokuldan beri müzik dersi alan bi kişiyim 3 tane de enstruman çalıyorum ama senin gibi her şeyi bilmiş edasına bürünmüyoruz..bunlar mix şarkılar dünyadaki bütün ünlü şarkıcıların mixlerine dikkat et bir sürü ezgi bulursun müzikal açıdan ii bi bilgiye sahipsen bunları da bilirsin heralde...lütfen bi daha da boyle bilmiş bilmiş tavırlar içersine girip şu şuna o buna benzio demeyin artık küresel bi müzik deryası var herşey iç içe geçmiş durumda herşey kaynaşmış bu benzetmeyi 90'lı yıllarda yapsan anlarım ama şu an boyle yorumlar yapmak gereksiz..

Yakisikli89
03-08-08, 01:07
Vay anam Vay Electrofied Remix, Dilli Düdük'ün ve Dedikodu'nun Remixleri 'Tek' hosuma gidenlerden...

digerlerinde bi özellik bulamadim

Dj Tiesto büyük bir üstat olmasina ragmen, beni Remixi acmadi
ve cok uzun, sikici, monoton geldi.. ki bunlar remixlerinde cogu zaman var diyebiliriz

Ama genel olarak cok emek sarfedilmis
bunun farkina variliyor..
resimlere zaaten diyecegim yok. güzel resimler

Yakisikli89
03-08-08, 01:10

benziyor olabilir. ilk üc saniyeye bende benzettim ama bunda calinti olmus diye bir kural yok
sen müzike genel olarak bak

bounce
03-08-08, 01:37
benziyor olabilir. ilk üc saniyeye bende benzettim ama bunda calinti olmus diye bir kural yok
sen müzike genel olarak bak
ben çalmış demedim sadece ilk 5 6 saniyenin benzediğini söyledim burdan çalmış anlamı çıkarmamanız gerek....

müzikal açıdan ii bi bilgiye sahibim ben herşeyi biliyorum modundan cık artık yaa!!!..burda bir sürü insan enstruman çalmasını bilio ben de dahil (ilkokuldan beri müzik dersi alan bi kişiyim 3 tane de enstruman çalıyorum ama senin gibi her şeyi bilmiş edasına bürünmüyoruz..bunlar mix şarkılar dünyadaki bütün ünlü şarkıcıların mixlerine dikkat et bir sürü ezgi bulursun müzikal açıdan ii bi bilgiye sahipsen bunları da bilirsin heralde...lütfen bi daha da boyle bilmiş bilmiş tavırlar içersine girip şu şuna o buna benzio demeyin artık küresel bi müzik deryası var herşey iç içe geçmiş durumda herşey kaynaşmış bu benzetmeyi 90'lı yıllarda yapsan anlarım ama şu an boyle yorumlar yapmak gereksiz..
müzikal açıdan şeklinde iyi bilgiye sahibim şeklinde yazmasam bunu biliyorum yüzde yüz eminim /müzikal açıdan bişey bilmiyorsunuz yorum yapmayın/ şeklinde cevap alacaktım..ben hava atmıyorum olan şeyi söylüyorum akorlar kısmından en çok benim çıkardığım akorlar var....
önceden dediğim gibi forumu çok geriyorsun:13:

RaSKaS
03-08-08, 02:42
genel olarak beğendim remixleri
pare pare tam beklediğim gibi olmamış
Arada bir ozinga ve funkee mix güzel olmuş.aynı şekilde dedikodu da fena değil.
en çok beğendiklerimden biri dilli düdük oldu.çok eğlenceli bi şarkı olmuş.
Vay Anam vay' ların arasında en çok beğendiğim erdem kınay mix oldu.
ama bir numaram metamorfozda da olduğu gibi istanbul ağlıyor.
Murat Matthew Erdem , Ayrılık Zor da olduğu gibi yine müthiş bir mix e imzasını atmış.:20:

HURRICANE
03-08-08, 03:02
1 Numaram Vay anam vay erdem kınay mix
2 numaram hophop kıvanc k mix
3 numaram arada bir funkee mix
4 numaram istanbul ağlıyor murat mathew mix muhtesem olmus

tiestonun mix ini de ozan doğulunun mixinide begenmedım hiç..o dedikodu gibi şarkı ne hale gelmiş yazık ya:(

Mega_Star
03-08-08, 04:11
tiesto nun pare pare ye benzer bi parçaya daha remix yapmıştı o da aynısı yaklaşık 10 dk..paul oakenfold souther sun diye bi şarkı..ordada müzik yavaşlatılmış..ama orjinal hali daha güzel şarkının:)

karma_elcin
03-08-08, 14:09
ben çalmış demedim sadece ilk 5 6 saniyenin benzediğini söyledim burdan çalmış anlamı çıkarmamanız gerek....

müzikal açıdan şeklinde iyi bilgiye sahibim şeklinde yazmasam bunu biliyorum yüzde yüz eminim /müzikal açıdan bişey bilmiyorsunuz yorum yapmayın/ şeklinde cevap alacaktım..ben hava atmıyorum olan şeyi söylüyorum akorlar kısmından en çok benim çıkardığım akorlar var....
önceden dediğim gibi forumu çok geriyorsun:13:
üfff bi de zeytinyağı gibi üste çıkman yok mu hasta ediosun yaa :S poff yani...
yenilir yutulur bi laf et artık, sürekli eleştirmen edasıyla konuşmanın bi anlamı yok...
beğenmiyosan da açık açık sole beğenmedim diye yok bu şarkıya benzemiş yok çalıntı, yok eski Tarkan'ı özledik, yok efendim yakışmamış, bırakın bu lafları...
akor diye tutturmuşsun olabilir neşet ertaş eserlerindeki gibi bol notalı farklı ezgiler bulamassın ki zaten Tekrar ediyorum bu REMİX BİR ALBÜM cok fazla irdelemek saçma olur ama alışkanlık haline gelmiş Tarkan'ı eleştirmek besbelli...:28:

Shikidim_Shikidim
03-08-08, 15:45
Şimdilik 5.şarkıya kadar dinleye bildim bence şuana kadar hepsi çok güzel :-D dierlerini bilemem tabi

eskalen
03-08-08, 19:25
Metamorfoz Remixes albümünü tam olarak dinledim ve benim kendimce yorumlarım şöyle;

1-"Tiesto-Pare Pare" : Çok uzun ve dinlerken sıkıyor....Belki onun tarzı farklı dünya çapında bir Dj olduğundan, ondan böyle beğenilmemiş olabilir....11 dakka gibi büyük bir süre olması da dikkat geçiyor....Ama işte adı var ondan önplanda....Kısacası, ben beğenmedim Pare Pare'yi....
2- "Arada bir-Levent Gündüz": Çok güzel olmuş...Levent Gündüz'ün çalışması hiç sıkmıyor hatta bu yeni remix versiyonu daha bi dinletmeye teşvik ediyor, clublarda ve çoğu mekanlarda direk çalınabilecek bir -Arada Bir-yapmış Levent Gündüz.....Ozan Çolalkoğlunun ki ise daha bir mix karışımına gitmiş...Fena olmamış, biraz elektro girmiş farklı olması için doğal olarak...
3- "Hop Hop-Kıvaç K" : Çok hareketli ve özellikle çoğu mekanlarda çalınıp oynatacak bir hale gelmiş...Bence orjinalinden daha bi güzel olmuş bu remix'i.... -Hop Hop- çok başarılı olmuş, süper bir remix olmuş.
4-"Çat Kapı-Serkan Hökenek" : Hafif ağırdan bir remix olmuş....Ama Tadında bir olmuş, hoş ve güzel....
5-"Dilli Düdük-Suat Ateşdağlı ve Yalçın Aşan" : İçinde en farklı sound'u barındıran tek remix bu! :)...Dilli Düdük'e farklı bir boyut getirmiş.....Bence Tarkan, Konserlerde Dilli Düdük'ün bu halini canlı seslendirmeli , çok başarılı ve farklı bir remix olmuş....Tam bizim insanımıza göre oyun havası şeklinde olmuş biraz:)
6-"Dedikodu-Ozan Doğulu": Bana kalırsa tam bir hayal kırıklığı....Dedikodu en sevdiğim parçalardan biri Tarkan'ın albümünde....Ozan doğulu nasıl yapmışsa artık bu remix'i kendisine göre güzel mi geldi acaba bilmiyorum ama genel olarak bakıldığında sözler karmakarışık hatta bazıları kullanılmamış bile, yani en karmakarışık remix = Dedikodu ....Kısacası Orjinal Dedikodu'yu aratıyor, remix'i tat vermiyor!
7-"İstanbul Ağlıyor-Serkan Hökenek ve Murat Mattew": Serkan Hökenek çok güzel yapmış, istanbul ağlıyor çok iyi hale getirmiş remix'iyle....Dinlerken çok tat veriyor...Hafifiten İstanbul Ağlıyor'un hareketlisi olmuş.....Tarkan'ın klavyecisi Murat Mattew'in İstanbul Ağlıyor'u ise orjinalinden farklı bir duygusallık katmış....Sade ve parçaya uygun bir remix yapmış., çok beğendim...Yani "İstanbul Ağlıyor" lar tam not süper :)
8-"Vay anam Vay (Hüseyin karadayı, Gürsel Çelik, Erdem Kınay ve Kıvanç K &Omar Basaad)" : En başta en elektro Vay Anam Vay Hüseyin Karadayı'ya ait :) Düz tempoyla elektro yapmış.....Kıvaç K & Omar Basaad'ın Vay Anam Vay'ı ise gitar ile farklı hale gelmiş....Ayrı bir güzelliğe sahip.....Erdem Kınay Ve Gürsel Çelik'in Vay Anam Vay Remixleri ise clublarda ve çoğu popüler mekanlarda kesinlikle çalınması gereken iki remix parça....Gürsel Çelik'in bir harika.....Dinlerken hiç sıkmıyor.....Erdem Kınay'ın ki ise fevkalede....Hafif ivme olarak tempo biraz düşük.....Ama dinlerken çok tat veriyor.....Erdem Kınay'ın Vay Anam Vay'ı en başta değişilmez bir remix olmuş...

bounce
03-08-08, 22:54
bunu bir daha söylemek gereği hissediyorum tarkan yeni albümünü de bu tarz yapacaksa erdem kınay ile çalışsın bence

MEGASTAR
04-08-08, 00:44
Ben ce iyi olmus Tarkan herzaman Tarkan

HND
04-08-08, 02:02
Çat Kapı şarkısından emindim. Dinledikten sonra da sasirmadim, müzikalitesi belli.. Bi de Hop Hop.. orjinalini de beğenmiştim, remix'i de güzel.

xmenon
04-08-08, 02:18
Ç.A.T K.A.P.I benim en büyük favorim müthiş olmuş Hökeneğin ellerine sağlıkkkkk

Mega_Star
05-08-08, 22:33
albümü indirmiştim çoğu mixler güzel 1 kaçtanesi hariç... şimdi orjinalını aldım

RaSKaS
05-08-08, 22:47
pare pare - tiesto yu albümü ilk dinleyişimde pek tutmamıştım
belki süresinden , belki hareketli olmasından ...
ama dinledikçe yanıldığımı anladım :)

Mega_Star
06-08-08, 02:47
evet pare pare en güzeli dinledikçe dinleyesim geliyor.:)

asd1234
06-08-08, 03:59
Ben albümü ancak bugün aldım,ve dinleme şansım da yeni oldu.Saate filan aldırmadan son 1 saattir dinliyorum şarkıları..Albüm kartoneti,resimler hatta cdlerin renk seçimi(siyah beyaz) dahi muhteşem.Tarkan fırtına gibi geliyorum demiş resmen.Şarkılara gelirsek;

En çok sevdiğim,hiç şüphesiz 13.parça,İstanbul Ağlıyor-M.Matthew Erdem Mix. Tarkan'ın nağmeleri,sesi o kadar güzel ve ön planda ki,hele hele ilk nakarata geçişlerde müzikteki iniş çıkışlar harika zaten..

Özellikle beğendiklerimden,Dilli Düdük/Suat Ateşdağıl-Yalçın Aşan mix te çok güzel olmuş,dilli düdük daha güzelleşmiş,daha da eğlenceli bi parça olmuş.Tek kelimeyle harika.

Arada bir Be Funkee mix te çok güzel olmuş bence,albümün güzel şarkılarından.Orijinalini de seviyorum zaten.

Çat kapı Hökenek mix,çat kapının orijinalinden daha iyi olmuş bence.Klip çekilebilecek bir parça hatta.Ben çok sevdim en azından :)

Hop hop'un Kıvanç K. tarafından mixlenmiş halini de çok beğendim,favorilerimden.Darbukayla girilmesi ve bitirilmesi ayrı güzel olmuş zaten.

Şimdilik gözüme kulağıma çarpanlar bunlar,baştan sona dinlediklerimden en beğendiklerim yani.Şu ana kadar dinlediklerimden dolayı bi kez daha diyorum ki;Tarkan'a helal olsun..Maşallah megastarımıza,eline yüreğine,sesine boğazına,şarkıları Mix'leyenlerin de emeğine sağlık :) Diğer şarkıları dinledikçe yazacağım yine..

xmenon
06-08-08, 16:44
Pare pare banada baştan garip gelmişti ama dinledikçe acayip çekici bir havası olduğunu farkettim ;)

sengibisidünyayagelmez
07-08-08, 19:03
ben metamorfozda olduğu gibi remix albümünde de en çok dedikoduyu sevdim. ama tiestonun mixi de hiç fena değil, gerçi hepsi birbirinden güzel de:) ee tarkan farkı ne diyelim. konserdeki performansa bakacak olursak tarkanın en kısa sürede akustik-ispanyol tarzı bir albüm çıkarması gerektiğini düşünüyorum. her alanda bir numara o!!

Ozz
07-08-08, 19:11
ben bir kere dinledim çok sağlıklı olmaz yorumlar ama pare pare bence albümün adına en çok yakışan şarkı olmuş. Tarkan'ın Tiesto ile çalışması her ne kadar " Ticari" gibi algılansa ve mikse ön yargı ile bakılsa da ben pare pareyi çok tuttum. Uzun olmasına gelince genelde böyle şarkılarda sanırım bu çok da abes bir durum değil. Daha çok dinliiim diğer şarkılar hakkında da yorum yaparım ama pare pare ritimleri dakka bir gol bir beni götürdü :20:

love_speak
08-08-08, 19:23
dilli düdüğe bittim walla ne güzel olmuş öle inş klipte buna gelir...
genelde albüm güzel

MEGAFUN
08-08-08, 20:47
hop hop,dilli düdük,çat kapı çok güzel

asd1234
08-08-08, 23:11
Dilli düdük ve İstanbul Ağlıyor(M.M.Erdem Mix)favorilerim ya,her gün en az 20-30 kez dinliyorumdur :D Bayıldım cidden.İkisine kesin klip gelmeli,tabii Çat kapı,Hop Hop,Vay anam Vay(Elektrofied mix) ve Arada Bir [Be Funkee Mix] e de klip çekilmeli bence.Dedikodu da fena değil,dinledikçe beğeniyorum.Sonundaki "Oooof ooof,oooooooff" kısmı özellikle..

Tarkan bir an önce klip çekmeye başlasın bence,ama en başta Dilli Düdük Remix'e.Aslına değil remixe çekmeli klibi(dilli düdük adına) çünkü tam yaz parçası olmuş,ve bence tek kelimeyle muhteşem.

Ozz
09-08-08, 17:56
Albümü baştan sona defalarca dinledikten sonra şarkılara kendimce, kendi zevkim standartlarında 10 üzerinden not verdim. :18: Buna göre;

1. Hop Hop_Gangsta Mix_Kıvanç K. : 10.00

2. Pare Pare_Tiesto Mix: 10.00

3. Çat Kapı_Hökenek Mix: 10.00

4. Vay Anam Vay_Electrofied Mix_Kıvanç K & Omar Basaad:9.50

5. İstanbul Ağlıyor_Murat M. Erdem Mix: 9.50

6. Vay Anam Vay_Elektherock Mix: 9.00

7. Dilli Düdük_Suat Ateşdağlı & Yalçın Aşan Mix: 8.50

8. İstanbul Ağlıyor_Hökenek Mix: 8.50

9. Dedikodu_Ozan Doğulu Mix: 8.00

10. Vay Anam Vay_Gürcell Mix: 8.00

11. Arada Bir_ Be Funkee Mix: 7.50

12. Arada Bir_Ozinga Mix: 7.50

13. Vay Anam Vay_Erdem Kınay Mix: 7.00

:28: Not verirken çok eğlendim. Tavsiye ederim.... Bu arada aslında Tiesto'yu çok sevdim ama sanırım tekno yaşım geçti yoksa onu bir numaraya rahatlıkla koyardım. Bi de bizim türklere kıyak geçtim :20: çok yetenekliler...Albüm mükemmel olmuş. Herkes bu albümle çıksa daha çok satardı diyor ama ben katılmıyorum. Bence bu albümü kaldırabilmek için şarkıların tanıdık olması gerekirdi. İyi ki remix olarak çıkmış...Tebrikler tüm dj lere.....

Tanrımm:18: gören de müzik otoritesi sanacak...cümlelere bak... bunlar sadece benim zevkim... ben sadece iyi bir müzik dinleyicisiyim.. zaten o yüzden tarkanı:20: seviyorum...

x_y_z
12-08-08, 14:15
ben tam anlamıyla dün dinlediğim için bu gün yorum yapıcam,

Arada Bir Funkee mix gerçekten çok güzel,buna kesin bir klip gelmeli
Ozinga mix versiyonu ise daha diskomsu bir şey olduğu için klibe gerek yok
diye düşünüyorum.Vay Anam Vay Gürcell Mix,gerçekten çok güzel,diğer vay anam vay mixleri ise idare eder.Pare pare Tiesto gerçekten mahvetmiş,
hiç güzel değil.İstanbul Ağlıyor'u Murat Matthew güzel mixlemiş,diğeri vasatın altında.Dilli Düdük çok eğlenceli bir şey olmuş.Dedikodu Ozan Çolakoğlu güzel mixlenmiş.Çat kapı Hökenek ise gerçekten muhteşem..

nofear1158
12-08-08, 15:28
Albümü tam olarak dinledim ve şarkıları süzdüm.Şöyle bi yorumlayım dedim albümü;
1-Pare Pare (Tiesto mix):Parçada müzik kısmı çok.Biraz daha şarkının o güzel sözleri ön plana çıksa daha iyi bi çalışma olabilirdi.Ama genel olarak dinledikçe kulağa hoş gelen bi yapım olmuş.Puan:9.00
2-Vay Anam Vay (Electrofied mix):Çok sade bi çalışma olmuş.Ama müziği ve sözleri birbirine uyumlu.Vay anam vay ların vasatından...Puan:8.50
3-Arada Bir (Be Funkee mix):Çok hareketli bi çalışma olmuş.En beğendiğim ve kusursuz bulduğum çalışmalardan biri.Zaten orjinal albümde de favori parçam.Puan:10.00
4-İstanbul Ağlıyor (Hökenek mix):Orjinal İst. Ağlıyor'u aratmış bence.Şarkı orjinaline göre biraz daha hareketlendirilmek istenmiş ama tam oturmamış.Yine de saygı duymak lazım.Puan:7.50
5-Dilli Düdük (Suat Ateşdağlı&Yalçın Aşan mix):Favori parçalarımdan biri.Orjinalinden güzel olmuş.Tam bi hareketli yaz parçası olmuş.Bana göre kusursuz.Puan:10.00
6-Vay Anam Vay (Erdem Kınay mix):Şarkıda Tarkan'ın sesi ön plana çıkmış.Biraz daha slow hÂl almış.Açıkçası Vay anam Vay'a yakışmamış.Ama yinede dinlenebilir şarkılardan.Puan:8.00
7-Dedikodu (Ozan Doğulu mix):Kesinlikle orjinal Dedikoduyu aratmış.Şakı biraz dağılmış.Bazı kısımlar es geçilmiş ve tam anlamıyla olmamış.Mantıklı olan tek mixli şarkı olduğundan biraz daha iyi düzenlenmesiydi.Ozan Doğulu'dan daha iyi bi çalışma beklerdim açıkçası.Tavsiye etmediğim bi şarkı Puan:7.00
8-Arada Bir (Ozinga mix):Gercek mix diye buna derim ben.Her hattıyla çok güzel olmuş.Ne de olsa Ozan Çolakoğlu'nun Puan:9.50
9-Vay Anam Vay (Gürcell mix):En beğendiğim Vay Anam Vay mix'i.Orjinaline çok benziyor.Müziği olağanüstü... güzel bi çalışma Puan:10.00
10-Çat Kapı (Hökenek mix):Serkan Hökenek ist.ağlıyordaki hatasını yapmamış ve çat kapı yı çok güzel yeni baştan yaratmış.Herşey yerine oturmuş müzik,ses,vurma,arkaplan sesler vs.tebrik etmek lazım...Puan:10.00
11-Hop Hop (Kıvanç K Gangsta mix):Yine güzel çalışmalardan biri.Şarkının hakkı verilmiş.Puan:9.00
12-Vay Anam Vay (Elektherock mix):Beğendiğim 2. vay anam vay fazla söze gerek görmediğim bi parça Puan:9.00
13-İstanbul Ağlıyor (Murat Matthew Erdem mix):Bi şarkı herşeyiyle bu kadar güzel yakışır herhalde.Olağanüstü...Puan:10.00

Benim değerlendirmelerim bunlar.Tarkan namelerinden fazla süpriz yok beklediğim gibi...

aslı
25-08-08, 15:57
Ben beğenmedim elektronik tarkanı, eskiye dönsün tarkan dudu gibi şarkılar yapsın bizi hoplatsın :)))))))

qüccin
26-08-08, 22:36
Evet albümü tamamen dinlediğime göre net yorum yapabilirim:10:
Vay Anam Vay Erdem Kinay Mix,Arada Bir Be Funkee Mix,Dilli Düdük,Hop Hop,İstanbul Ağlıyor Murat Matthew Erdem Mix,Çat Kapı,Arada Bir Ozinga Mix en beğendiğim parçalar:20:
Nedense Pare Pare Tiesto Mix bana cok sıkıcı geldi;
Albümü dinlerken o sarkiyi gecmemek elde değil:11:
Dedikodu Ozan Doğulu Mix'in en son kisimlari cok güzel,ama genelde
beğenmedim,orijinal Dedikodu daha iyi
Bu iki sarki(Pare Pare-Dedikodu) disinda Albüm çok güzel:20:

dediklerine katılıorm gerçekten pare pare banada çok sıkıcı geldi:12: dedikodununda orjinal hali daha güsel ama dier parçalar gayet iyi

MassConfusion
26-08-08, 22:45
bnce Tiesto güzel yapamamış pare pare yi bnm hoşuma gitmedi :(

kevser
27-08-08, 16:25
ewett çok kalitesiz olmuş bence diğerleri ondan daha güzel bide tiesto çok ünlüymüşte çok başarılıymışta falan filan...

demirerkan
27-08-08, 19:56
dedi kodu harika süper tek kelimeyle

Tar-Khan
27-08-08, 20:29
Tiesto Rmxi neden 13 dakikaya kadar yapmis hala anlamis degilim...
cok gereksiz uzatmalar var sanki trye gelirken hemen ayaküstü bi remix yap gibi hava sezdim...
dilli düdük trompet tadinda saxophon tarzi cok hosuma gitti.. roman havasida seziliyor icerliliginde...
hop hop cok kuru ama cokda süper...
vay anam vay hüseyin karadayi hosuma gitmedi fazla ama icerliliginde süper fantazieler var...
erdem kinay micde ise jingle duyuluyor basta cok ayip bence bir tarkan albümünde ismini eklemesi...
cat kapi güzel olmus...

garez
28-08-08, 16:13
üzerine çalışılmış bir albüm

garez
28-08-08, 16:31
erem kınay mix süper ayıptır söylemesi serdar ortaçın adamıdırda