PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkana 350 bin YTL !

badboyserkan
21-07-08, 14:42
Belediye işçi ve memuruna maaş ödeyemeyen Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın 19 Temmuz’da ilçede konser verecek Tarkan’a 350 bin YTL ödeme yaptığı, ödemenin peşin yapıldığı öne sürülüyor. Erdek Belediyesi tarafından elli YTL’den satışa sunulan biletlerin satışlarının istenilen oranda olmadığı, belediyenin bu konserden zarar edebileceği kaydediliyor.

Bilindiği gibi Sarı, nispet yapmış ve Bandırma’daki festivalde çıkan sanatçılar İbrahim Tatlıses ile Sertap Erener’i belediyenin parasıyla Erdek’e de getirtmişti.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde belediyeye ait çay bahçelerinin müstecirleriyle tuvalet krizi yaşayan Belediye Başkanı Sarı’ya bir tepki de Demokrat Parti Erdek İlçe Başkanı Levent Çalışkan’dan geldi. Başkan Sarı’nın yapmış olduğu aykırı uygulamalarıyla ilçenin imajını ülke gündeminde zedelediğini öne süren Çalışkan, Sarı’nın ilçede toplumun tüm kesimleriyle kavgalı olduğunu bununda ilçeye zarar verdiğini söyledi. İlçede bir çok yatırım tamamlanmayı, belediye işçileri ve memurları ise maaşlarının ödenmesini beklerken Sarı’nın belediye bütçesinden 350 bin YTL kaynak aktararak Tarkan’ı ilçeye getirmesinin yanlış olduğuna dikkat çeken Çalışkan, “Eğer belediyenin bu kadar parası varsa önce işçi ve memurların maaşlarını ardından da kaynak yetersizliğinden dolayı bıraktığını öne sürdüğü yatırımlarını bitirmesi gerekir bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” dedi.

kaynak; ilkhabergazetesi.com

dudu
21-07-08, 14:46
öyle bişi yaptıysa bence yanlış olmuş işçi ve memurların maaşı daha önemli ama megastarında ilçeye yaptığı yatırım inkar edilemez

trkntrkn89
21-07-08, 16:05
ya az çok ben bu belediye işlerini bilirim,çamur at izi kalsın strateji budur...

dudu
21-07-08, 16:10
tabi işin bu tarafıda var ama megastar zorla gitmediki konserini verir insanları eğlendirir gerisine karışmaz

trkntrkn89
21-07-08, 16:13
tabi işin bu tarafıda var ama megastar zorla gitmediki konserini verir insanları eğlendirir gerisine karışmaz

zaten amaç para kazanamk olsaydı tarkan konseri kendi düzenler bilet paralarınıda kendi alırdı,amaç turizmi canlandırmak,gerekirse halkl konseri bile olabilirdii..

cansu06
21-07-08, 16:59
böle bi haber tarkanın olumsuz eleştiriler almasına sebep olacak hem belediyenin suçu blkide sölediği gii bişi yoktur

bounce
21-07-08, 17:05
yakında çıkar kokusu.....

Blg
21-07-08, 17:10
Ben başka bir proje için Erdek Belediye başkanı Sn. Hüseyin Sarı ile bundan yaklaşık 6 ay önce görüşmüştüm. Taa o zamandan belliydi Tarkan'ın Erdek konseri ve belediyenin uluslararası Triatlon organizasyonu için yapılacak tanıtım planının en büyük parçalarından biriydi. Verilen paralar konuşulur bizim ülkemizde hep ama kazanılanlar konuşulmaz. Ayrıca siyasal sebepler için işçi-memur parasıyla Tarkan'a verilen paranın karşılaştırmasını yapan zihniyetin de TRT olayında ne çirkeflikler yaptığını gördük. Aman da vergilerimiz nereye gidiyor.... Bırakın bunları :)