PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : artik göbek atmak istiyoruz...!

x_y_z
18-07-08, 12:38
arkadaslar dikkatlice okuyun,tamamini okuyunca hak vericeksiniz..

tarkanin eski sarkilarinda örnegin simarik,gül döktüm yollarina,kuzu kuzu,
şıkıdım hatta ölürüm sana şarkılarında rahatça kalkıp oynayabilecegi sarkilar vardi...ve diger sarkilar..."inci tanem","ikimizin yerine","vazgecemem" gibi slowlarlada partnerini dansa kaldirip dans edebiliyorlardi...
ancak bu albümde insanin ne kurtlarini dökebilecegi ne de oturup aglayabilecegi,sevgilisiyle dans edebilecegi tek bir sarki yok..
simdi diceksiniz ki dilli düdükte rahatca göbek atilir..
iyi de arkadaslar "pireyi deve yapti dilli düdük atese bile bile körükle gidiyor
kendi kuyusunu kazıyor enayi cır cır ötüyor" gibi sarkidan nee anlayacak ki oynasin...bam telinde mi dans edecek , istanbul ağlıyor da mı ?
oysa eski sarkilarinda bir aşk temasi vardi tarkanin...ya bu albümdde ?
tema bence "Tarkan".. !
kesinlikle ama kesinlikle Sezen Aksuyla yakin bir temasa girmesi sart..

Ozz
18-07-08, 13:13
:18: :18: okudum ve hak vermiyorum... Bunlar senin fikirlerindir ama kesinlikle katılmıyorum. hatta tek bir kelimesine bile....:19: :19:

herseyim
18-07-08, 13:49
bende okudumm bende sana hak vermiyorum walla ben vay anam vay da dedikoduda dilli dudukte yerimde duramamm. pare pare istanbul agliyor bunlardada sevgilimle dans ederim yani:)

dudu
18-07-08, 14:12
maalesef bende sana katılmıyorum dilli düdük te insan yerinde duramıyor ,gün gibi gibi parçanın sözlerinde duygulanmıyosa ben o insana ruhsuz derim....

tunalı
18-07-08, 14:14
belki haklısın ama sadece kendince haklı olabilirsin
ben sana bu konuda hiç katılmıyorm
ve tarkann hala türkiyeye yenilikler getirdiğine inanıyorm
dilli düdük te durmak mümkünmü yaa

x_y_z
18-07-08, 14:23

demiştim..ben de zaten dilli düdükte oynanmaz demiyorum..
sadece şımarık gibi şıkıdım gibi aşk temalı hızlı şarkılar değil..
insn sevgilisine,"pireyi deve yaptı" der mi..anlatmak istedigi,
medya..medyaya kafa tutuyor...hop hop siyasi..
istanbul ağlıyor da tema istanbul...ama hepsinin ortak temasi "tarkan"...
askla cok uzak..
oysa 5 yıl öncesine bakalım
"ağlamadan ayrılık olmaz,
hatıralar uslu durmaz.
kalanlar gideni gönlünde taşır,
aşk sevene yük olmaz,
biz böyle bilir böyle yaşarız."
bir ayrılık temasi ön plana atilmis.
yine hmm..
"küstürdün,canımdan bezdim insafa gel yeter,
ya beni al oralara,ya da kalbimi bana geri ver."
bir ihanet,bir intikam söz konusu..
aşkı unutmak isteyen genç adamın öyküsü var...
ama şimdi bakalım gün gibi ye,
"gün gibi doğdu yarim zefiri karanlığıma,
tam ümidi kesmişken yetişti imdadıma.
bundan böyle ben ölsem de gam yemem,
bu dünyanın kederi yük vız gelir bana."
burada kendi aşkından bahsediyor,karma,ölürüm sana ve dudu zamanında
tüm tema "aşk" için.. :)
bana katılmamanızın sebebi "oynak şarkı "olayii...
ama kurtlarimizi dökebilecegimiz,şıkıdım,şımarık gibi şarkılar degil..
yoksa dilli düdük ve çat kapı da da rahat rahat oynayabiliriz..

ezel1710
18-07-08, 15:35
bence senin sorunun sarkirlarla deil ozamanki sevgililerinle yanlis anlama.
o zamanki parcalarda bence sen fena halde asikmissin. göbek atip dasedebiliyormussun. ama simdi deilsin heralde o yuzden belkide sarkilari hissedemiyorsun. sana kücük bir tavsiye.
aksam hava kararinca yada gece. ac bilgisayari, kapat isiklari sevgilin varsa ac resmini tak kulaklii ve müzik önce istanbul aliyor,sonrada güngibi ama gözlerini kapatmayi unutma dinle birdaha dinle ve fikirlerin deisecektir.

x_y_z
18-07-08, 16:05
bence hiç alakasi yok bunla..aşk meşk geride kalmış bir şey..
illa müziğin temasi aşk olacak diye bir sey yok..
yabanci olarak ben,madonna,michael jackson ve tokio hotel dinlerim..
cogu sarkilarinda belli basli tema bile yok..
ancak daha önceki senelerde insanlara "Tarkan" deyince böyle bir ışık çıkıyordu insanları gözlerinden.."aaa Tarkan.." ayılıp bayılanlar,
Tarkanı Ricky Martin'le bir tutanlar vardi..peki ya simdi..."Tarkan..? "
"aman bee ne Tarkan'ı..Tarkan eşittir Gökhan Özen,kenan doğulu ve mustiii"
diyenler bile var...Tarkan devri bitmez..."tarkan bitti" diyenler,önce Tarkan hayranlarina büyük hakaret yapmis olurlar..ama sunuda bilinki
kuzukuzu daki,ölürüm sanadaki,hatta dududaki tarkan 100 de 100 başarılı..
şimdi ki tarkan 100 de 90 falan..

trkntrkn89
18-07-08, 16:07
bu kadar üstüne gitmeyin bence haklı yanları var,ama tarkan türkiyeye bi yenilik getirdi eminim 2-3 yıl sonra herkes böyle albüm yapcak,ama türkiye kaldıramadı bu albümü,arkadaşın bide şu haklı yanı var mesela vay anam vayı açıpta göbek atamassınız veya dilli düdüğü...ayrıca slow şarkılar güzel ama eskisine göre biraz daha durgun(özellikle nakarat bölümleri)yani bi unut beni gibi insan haykıramıo,ama sözler 10 numara bence....

ellow
18-07-08, 16:17
Tarkan yine basarılı,fakat bazı noktalarda haklı olabilirsin,bu calısmada 'gul doktum yollarına'tarzında bir parca yok,ama bu onunla alakalı birsey sanırım,degisik seyler denemek istiyordur,tarzim bu deyip birbirinin aynısı parcalar ile varolmak istemiyordur belki...
Bende Tarkan'dan romantik parcalar dinlemeyi cok seviyorum,duyarız umarım bol bol yeni single ile beraber...
Bu arada Metamorfoz da 'gun gibi' de yabana atılacak bir sarkı degil duygusal anlamda!!

trkntrkn89
18-07-08, 16:19
ya bide eskileri gibi yapsa hep aynı diolar,yeni bişi denese çizgisini bozdu diolar,anlamak mümkün diil....

ezel1710
18-07-08, 16:20
bence hiç alakasi yok bunla..aşk meşk geride kalmış bir şey..
illa müziğin temasi aşk olacak diye bir sey yok..
yabanci olarak ben,madonna,michael jackson ve tokio hotel dinlerim..
cogu sarkilarinda belli basli tema bile yok..
ancak daha önceki senelerde insanlara "Tarkan" deyince böyle bir ışık çıkıyordu insanları gözlerinden.."aaa Tarkan.." ayılıp bayılanlar,
diyenler bile var...Tarkan devri bitmez..."tarkan bitti" diyenler,önce Tarkan hayranlarina büyük hakaret yapmis olurlar..ama sunuda bilinki
kuzukuzu daki,ölürüm sanadaki,hatta dududaki tarkan 100 de 100 başarılı..
şimdi ki tarkan 100 de 90 falan..

tamam hakli olabilirsin de cok güzel sarkilar yapsa sezen aksuyla calissa eee deyirini bilen mi var. korsan mp 3 falan aldi basini gidiyor. deyerini bilen yok ki
yerden yere vuruyorlar onu her albümündee..
yaa her neyse durum bu ille yakaliyacak istediyi seye ve biz onunla gurur duymaya devam edices.

ozinga
18-07-08, 16:45
evet çook doğru tespitler yapmışsın ...
şarkılarda sürekli bi atıfta bulunma söz konusu....
ve alt yapılar sanırım 9-8 lik değil oynatmıor insanı:28: :28:

Ozz
18-07-08, 17:47
Valla ben şahsen, tarkan bu albümde, öyle sadece udlu, zurnalı şeyler yapmadığı için çok mutluyum. Oynamak isteyen oyun havası alsın. Adı üzerinde "oyun havası":18: :18:

Herkes aynı şeyi yapıyor şu aralar. Metamorfoz bu anlamda beni çok çok mutlu etti. Yavaş şarkılardan gün gibi şu aralar favorim.:1: :1:

xmenon
18-07-08, 18:26
evet çook doğru tespitler yapmışsın ...
şarkılarda sürekli bi atıfta bulunma söz konusu....
ve alt yapılar sanırım 9-8 lik değil oynatmıor insanı:28: :28:
Şu 9-8 sekizliğe iyiki değinmişin geçen bir program izlemiştim MFÖ grubunun 3 üyesinde biri adını unuttum diyor ki;bizim insanımız 9-8 liğe alışık yani (darbuka ritmi)onun dışında bi ritim hemen algılayamıyorlar ve şarkı kötüymüş gibi yükleniyorlar yani kısaca türk halkı şak-------şak-------şak'a alışık değil şak--şak--şak--şak bu ritme alışık onun içinde yeni bi ritim ortaya çıktığında afallıyorlar bu ne diyorlar yani tarkan dünya ritimlerinde müzik yaptığı ve 9-8 lik yapmadığı için bu albüm anlaşılmakta güçlük çekicek ben anladım daha ikinci günde ve büyük zevkle hergün dinliyorum sizde dediklerimi:1: düşünün anlayacaksınız...

ozinga
18-07-08, 19:30
Şu 9-8 sekizliğe iyiki değinmişin geçen bir program izlemiştim MFÖ grubunun 3 üyesinde biri adını unuttum diyor ki;bizim insanımız 9-8 liğe alışık yani (darbuka ritmi)onun dışında bi ritim hemen algılayamıyorlar ve şarkı kötüymüş gibi yükleniyorlar yani kısaca türk halkı şak-------şak-------şak'a alışık değil şak--şak--şak--şak bu ritme alışık onun içinde yeni bi ritim ortaya çıktığında afallıyorlar bu ne diyorlar yani tarkan dünya ritimlerinde müzik yaptığı ve 9-8 lik yapmadığı için bu albüm anlaşılmakta güçlük çekicek ben anladım daha ikinci günde ve büyük zevkle hergün dinliyorum sizde dediklerimi:1: düşünün anlayacaksınız...

dostum doğru diosunda tarkan ne 9-8 nede 4-4 lük bişi yapmış gibi karmakarışık bişi( bunu dilli düdükte görebilirsiniz başlangıçta darbuka var gibi ama abes bi ritmle keza sonra gelen ritm o kadar yavan ki)....yoksa 4-4 lük ritmli yabancı şarkılar gayet güzel...

bence yenilik adına sıradanlaştı çünkü yenilik adına bişey yok dinleyin eski yabancı pop şarkıları anlarsınız bilmeyenlere yenilik gelio tabii....

devilscream
18-07-08, 21:01
dinleyin eski yabancı pop şarkıları anlarsınız bilmeyenlere yenilik gelio tabii....
bence alakasi yok eski yabanci pop sarkilarla
aksine Metamorfoz sarkilari altyapi olarak su dönemin yabanci popuna benziyor
zaten git gide türk popu bu altyapilara geçis yapmaya basladi

HakanÇelik
18-07-08, 21:38
"Tarkan" deyince böyle bir ışık çıkıyordu insanları gözlerinden.."aaa Tarkan.." ayılıp bayılanlar,
diyenler bile var...

Google'ye Tarkan ve Ricky Martin yazıp arama yapsana. Bakalım hangisi hakkında daha fazla sonuç çıkıyor. Hem albümü eleştirme dönemi bitti. İkide bir
eski şarkılarla, yeni şarkıları kıyaslamayın bence. Onları yapan da Tarkan'dı.
Tarkan'ı, Tarkan'a rakip yapmanın manası yok.

eskalen
18-07-08, 21:42
İkide bir
eski şarkılarla, yeni şarkıları kıyaslamayın bence. Onları yapan da Tarkan'dı.
Tarkan'ı, Tarkan'a rakip yapmanın manası yok.

Herkesin elestirirken bilmesi gereken cumlede bu....:20:

ozinga
19-07-08, 01:25
hala bu forum eleştriyi hazmedemio ya pess yanii....

trkntrkn89
19-07-08, 01:33
bencede,,,:20: :20:,,ayrıca tarkana burdakiler rakip bulmuo,başkaları yakıştırıo..

devilscream
19-07-08, 01:42
arkadasim hazmedememe meselesi degil
eski tarkan-yeni tarkan,eski sarkilar-yeni sarkilar,sezen aksu sarkilari vs. karsilastirmalar defalarca yapildi
tekrardan gündeme getirmenin anlami yok
en azindan yeni konu acmak gereksiz
düsüncesi olan forumu arastirir,ilgili konulara yorumunu yapar...

ozinga
19-07-08, 01:53
arkadasim hazmedememe meselesi degil
eski tarkan-yeni tarkan,eski sarkilar-yeni sarkilar,sezen aksu sarkilari vs. karsilastirmalar defalarca yapildi
tekrardan gündeme getirmenin anlami yok
en azindan yeni konu acmak gereksiz
düsüncesi olan forumu arastirir,ilgili konulara yorumunu yapar...

bu açıklamalar devam ederse konu kilitlenecektir bu ifade3yi sen daha önce görmedin galiba:19: :19:

x_y_z
19-07-08, 02:00
konumuz sezenle ilgili degil ki..tarkanin eski sarkilari kadar basarili sarki yapamamasi ve insanlarin konserlerde göbek atamamasi..
düşüş yok..ama bir yükselişte yok.. :)

devilscream
19-07-08, 02:13
bu açıklamalar devam ederse konu kilitlenecektir bu ifade3yi sen daha önce görmedin galiba:19: :19:
ama senin bu tür mesajlarini cok gördüm...:19: :19: :19:

ozinga
19-07-08, 02:14
ama senin bu tür mesajlarini cok gördüm...:19: :19: :19:

ii o zaman daha çook göreceksiniz:11:

devilscream
19-07-08, 02:18
ii o zaman daha çook göreceksiniz:11:
yönetim izin verdikce...:19: :19: :19:

ozinga
19-07-08, 02:58
yönetim izin verdikce...:19: :19: :19:

yönetim evet yönetim taraflı yönetim..eleştriye kapalı yönetim....:11:

Bu mesajla forum kurallarına aykırı davranıldığı için üye uzaklaştırma almıştır!

Yakisikli89
19-07-08, 06:09
dilli düdükte ayaklari sag sol yapmaktan baska birsey olmyuor

kardesimiz kivratmakdan bahsetmis :) bu sarkida oriental sezgi duyamiyorum ben

yani katilmak zorundayiz

jix_melis
19-07-08, 13:38
laf etmiş torba dolsun ole bi şeydi galiba:D:D

sinemtevetoglu
19-07-08, 17:46
:18: :18: okudum ve hak vermiyorum... Bunlar senin fikirlerindir ama kesinlikle katılmıyorum. hatta tek bir kelimesine bile....:19: :19:

aynen! bu şekilde ki ilk albüm denemesi ve çokta başarılı buluyorum... eski tarzına yeniden dönecek zaten ama bu deneme ii oldu bence...Sezen şarkıları ve Sezen Aksu her zaman başımızın tacı ama o olmadan TaRkAn sanat camiasında gayet güzel kendi ayakları üzerinde durabilir bu albümle de kanıtlamış oldu...

denizmavisi
21-07-08, 05:29
bana göre Tarkanın şarkılarında bi düşüş var şarkı seçimleri özenli değil ya da artık eski parçaları gibi güzel çıkartamıyor son albümde de tabiki güzel parçalar var ama az maalesef bir an önce kendini toplamalı her yenilik güzel demek değildir

Blg
21-07-08, 17:05
Tarihi değerlendirmenin en öncelikli kuralı her olayı kendi dönemi çerçevesinde ele almaktır. Tarkan'ın A-Acayipsin albümü, Ölürüm Sana albümü şimdi çıksa, o zaman başarılı olduğu kadar başarılı olmaz. Çünkü devir değişti, insanların alışkanlıkları değişti. Artık kimse TV / Radyo başında şu şarkı çıksa da dinlesek diye beklemiyor, korsan, mp3 almış başını gitmiş... Herşey çok çabuk tüketiliyor.

Tarkan'ın yaptığı müziği "genre" olarak dinleyecek kesim şu sıralar elektronik müzikle kafayı bozmuş durumda, ondan geri kalanlar ise arabesk/fantezi, Bakkal müziği ve Rock müzik arasında bölüşülmüş. Tarkan'ın Metamorfoz'u da söylenildiği kadar yenilikçi bir albüm değil. Genelde canlı enstruman kullanan Tarkan'ın nerdeyse tamamen Mac'de yapılmış bir altyapı kullanması kayda değer bir değişiklik evet, ama şarkılar yine Tarkan şarkıları... Tarz aynı, kalıp aynı, motif aynı...

Yazılanlardan, söylenenlerden o kadar çok etkileniyoruz ki, tabir-i caizse deney hayvanı gibi olduk. Birisi çıkıp Ferhat Göçer başarılı diyor, herkes onun başarılı olduğuna inanıyor. Halbuki bana göre Tenor olduğu için ve sesine özel bir eğitim gördüğü için alaturka nağmeli şarkıları kesinlikle okuyamayan ve duygusuz yorumuyla şarkıları mahveden bir solist..

Neyse konuyu çok dağıttım, sonuç olarak Tarkan aslında çok da değişmedi bence, devir değişti...

tarkan_karma
23-07-08, 13:22
arkadaslar dikkatlice okuyun,tamamini okuyunca hak vericeksiniz..

tarkanin eski sarkilarinda örnegin simarik,gül döktüm yollarina,kuzu kuzu,
şıkıdım hatta ölürüm sana şarkılarında rahatça kalkıp oynayabilecegi sarkilar vardi...ve diger sarkilar..."inci tanem","ikimizin yerine","vazgecemem" gibi slowlarlada partnerini dansa kaldirip dans edebiliyorlardi...
ancak bu albümde insanin ne kurtlarini dökebilecegi ne de oturup aglayabilecegi,sevgilisiyle dans edebilecegi tek bir sarki yok..
iyi de arkadaslar "pireyi deve yapti dilli düdük atese bile bile körükle gidiyor
kendi kuyusunu kazıyor enayi cır cır ötüyor" gibi sarkidan nee anlayacak ki oynasin...bam telinde mi dans edecek , istanbul ağlıyor da mı ?
oysa eski sarkilarinda bir aşk temasi vardi tarkanin...ya bu albümdde ?
tema bence "Tarkan".. !
kesinlikle ama kesinlikle Sezen Aksuyla yakin bir temasa girmesi sart..
tarkan ın illa göbek atması gerek miyoo bana 10 tane slow şarkı yapsın bi albümde we beyeniyim göbek atmasada olur

MEGASTAR
27-07-08, 19:24
arkadasim olabilir sen begenmemis olabilirsin tamam bana gore de album bi karma veya olurum sana gibi deil ama ozellikle "Dilli Duduk" te ki nakarati nasil anlasin diyosun, onu anlamayan varsa zaten onun kendisiyle sorunu vardir... O kisim ztn tamamiyle deyimlerden olusuyo...
METAMORFOZ yine de cok guzel

tttaaarrrkkkaaannn
20-08-08, 22:01
sana katılıyorum...AMA şöyle...Tarkan bu albümde batılılaşma felsefesine yöneldi bu yüzden bu böyle..ama fikir olarak haklsıın

sengibisidünyayagelmez
21-08-08, 01:39
iyi ama TARKAN albümünü çıakrdığında söylemişti zaten, bu artık benim duygularımın dışavurumudur diye. kendimi tam olarak ifade ettiğim bir albümdür demişti. ve albümün adı da Metamorfoz.. bilmem bişey ifade eder mi? Ben de en çok kalkıp Dedikodu'da oynuyorum, Pare Pare de gayet duygusal..