PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce Tarkan'da yükselis mi var düsüs mü var ?

x_y_z
15-07-08, 15:07
Tarkan'in ilk albümü 1993 te cikti...
Daha o zaman genc,yırtık pantolon,az rüküs giyinen biriiydi Tarkan...
http://img143.imageshack.us/img143/7128/wittbx5.png (http://imageshack.us)
Sonra A-acayipsin'le tüm Türkiye ona hayran oldu,
sıkıdım sarkisiyla dünyayi salladi...daha sonra ölürüm sana yillari biliyorsunuz.
http://img523.imageshack.us/img523/9646/4211220071143591691al5.jpg (http://imageshack.us)
Karma albümüyle 3 yil sonra yine mükkemmel bir dönüs yapti,
dudu da büyük bir patlama yapti..ve o yilin en iyi albümü secildi.
http://img523.imageshack.us/img523/5933/c160uw3be2.jpg (http://imageshack.us)

----------------------------------------------
evet,simdi gecelim asil soruya:
bence o zamanlardan beri Tarkan'da düsüs var..
mesela karma zamanindaki sahne performansi veremiyor.
ya sizce ?

onursamed
15-07-08, 15:11
ya ingilizce şarkılarını söylesin ister düşüş olsun ister olmasın.=)))

dumbledoor
15-07-08, 15:48
evt sahne sovlarınında dusus var bide artık her konsere gidio eskiden sewçiyordu nerde o gobek sovları ahh ahh

sinemtevetoglu
15-07-08, 16:19
devamlı yükselmeseydi bu kadar eleştirilmezdi zaten...biz tv lerde çok sık görmediğimiz için ve eski yıllara nazaran daha olgun davranışlar sergilediği için böyle düşünüyoruz belki ama...sanatına geldiğimizde şarkıları hep daha kaliteli, konserleri her seferinde daha dolu, hayran kitlesi hala artıyor, yurt dışında daha iyi tanınıyor, dilini geliştirdi bunlar birer artıdır diye düşünüyorum...yani hep daha iyiye...

aylin_23
15-07-08, 16:24
bence göbek şovu yapmasın artık yapmıyor da kot üstü tishırt bence iyi oldum bitti tarkanın süslü sahne kıyafetlerini sevmedim ve müzikal anlamda kitleleri tam yakalayamadı bu albümde ama albüm kaliteli

denizmavisi
15-07-08, 17:01
açıkca söylemek gerekirse şarkı seçimlerinde bir düşüş var nerde o eski parçaları ama sahne şovu yine süper

Pamela_beyazgul
15-07-08, 18:04
bence yukselis var!
Tarkan hep benzer sarkilari soylemezki
degisiyor. Tarkan istedigince degissin ben hep onunlayim

pare_pare
15-07-08, 20:26
bencede tarkan yeniliyor kendini bir düşüş söz konusu olamaz

xmenon
15-07-08, 21:54
bencede düşüş olduğu falan yok kendini yenilediği için bize her albümü biraz garip geliyor kalitesi arttıkça anlamakta zaman alıyor tabi, sahne şovuna gelince 2001 yılına göre şimdi 7-8 yaş daha yaşlı o şovlarını artık yavaş yavaş görememeye başlıcaz bunda garip olan bir şey yok vücut yaşlandıkça esneklik azalıyor zaten dizinde problemi var bildiğiniz gibi allah korusun bidaha nüksederse o problem belki de hiç oynayamaz bidaha, onun için görsellikte fazla zorlamaması normal ve hak veriyorum ona o kalitesini hep yükseltsin yeter öyle değilmi

szr67
15-07-08, 22:27
yerinde sayıyor bence

ellow
15-07-08, 23:42
evt sahne sovlarınında dusus var bide artık her konsere gidio eskiden sewçiyordu nerde o gobek sovları ahh ahh

Bence gayet basarılı sahnesi,hersey dozunda ve yerinde guzel!!
Evet gitmeli tabiki konserlere,amme hizmeti yapmıyor,para kazanıyor,bu onun isi...

tarkantutkunu
16-07-08, 00:04
bence ismini popülerliğini koruyor tarkan 1999 da neyse şimdide öle

metamorfoz ilk çıktığı bi ay bi kaç grup onu gazetelerde devamlı kötüleyip durdu halk olarak zaten yargısız infaz etmek te üstümüze yok okuyan inandı ve etkisinde kaldı müziği bilen insanlar ise kafasında en ufak şüphe duymadan bu albümünde 12 den vurdugunu anladı tarkanın

sahneye gelicek olursak karma döneminde çok dinamik ve vücud olarakda çok diriydi böylee herşey yıl 2008 tarkanı yıldırmaya çalışıyoalr ama herşey yolunda tarkan sen bakma onlara.......

dudu
16-07-08, 00:47
bence zamanın farklılığı söz konusu ,insanlar hergün her saat değişebiliyor tarkanla alakası yok ... :19:

StaR
16-07-08, 00:55
Tarkan durmadan yükseLiyor ! AsLa düşüş söz konusu biLe oLamaz!..

günışığım
16-07-08, 03:24
Tarkan herzaman İN ;=)

szr67
16-07-08, 12:01
yerinde sayıyor derken neyi kastettiğime bağlı sen artık bu cümlenin hangi yerinden anlarsan.nedenlerini sana açıklıyorum;

.Mütevaziliğinden vazgeçemedi starlık ruhunu kendine yapıştıramıyor.
.Sahne showlarına özen göstermesi gerekirken uygulaması kolay sahneler kuruluyor(Sahne bir popstarın sirkidir orda sergiler starlığını ama tarkan hep aynı şeyleri hep aynı türü devam ettiriyor)
.Kıyafetleri berbat sokak serserisine benziyor,ona yakışan kostümler artık kullanılmıyor sokakda ne giyerse sahnenede aynı kıyafetleri giyiyor.
.Hayranlarına kullandığı kelimeler,cümleler 15 yıldır aynı kelime haznesi genişlemeli ( canlarım,muck muck , )
.Sözde dünya starı ünvanı konuluyor ama Tarkanı amerikada türklerden başkası tanımıyor bir los angeles ın göbeğinde bir new york da arena konserleri yapılmıyor.
.Turneler hep aynı Rusya -Avrupa oda sadece almanya ve kentleriyle sınırlı ve bir de türkiyeye yakın ülkeler tercih ediliyor ( özbekistan kazakistan azerbeycan ) bir japonya da korede çinde konser verdiğini duymadım işitmedim.
.Şarkılarını beyeniyoruz ama tarkan uluslararası olma yolunda gerilemeye devam ediyor alaturka melodilerini şarkılarına koymağı benimsemiş elektroniğe yakın bir albüm yapıyor ama gene aynı tarkan ilerleyemiyor.Kır zincirleri tarzında
hiç bir melodi üretemiyor yıllardır.

.ekip yenilikçi değil ekibi bir ekip değilde he bi bakarız bi ara gibi bir ekiple çalışıyor.Tarkan şimdi söyleyin yerindemi sayıyor yoksa gelişiyormu yerinde sayan sanatçılar günümüzde pek tercih edilmiyor.Hande yener in tarzını örnek almalı Dünya starı dediğimiz sanatçılırın hiç biri orkestra kullanmıyor logic kumaşlı melodiler üretim sahne de tek laptopla konser veriyor dünya starları tarkan halen 11 tane orkestra elemanıyla birlikde bu kadar fazla orkestra kullanan sanatçı akustik albüm yapması gerekirki bu orkestra bir işe yarasın..Tarkan tiesto ile çalışıcaksa bu çok büyük bir katkı sağlar tarkana çalışsın ozan çolakoğlunu artık bıraksın yenilikçi olmalı müzik tarzında dünya techno dinliyor electronik albümler tercih ediyor.alaturka tarzlar bitti..

bu sitede herkez bu tür konularda gerçekleri konuşacığına tarkanı kendini kandırarak koruyor biraz gerçekçi olunmalı bizler gerçekleri söylemeliyiz ki desteklediğimiz sanatçı kendini ölçüp biçsin hayranlarım beni takip edenler demek ki bunu yapmamı istiyolar diye karar pazar yapabilsin ama burdaki üyeler tarkan iyi tarkan dünya starı diye boşa gazlar veriliyor.biraz görüşler gerçekçi olsun ki desteklediğimiz kişi ilerlesin

kartales26
16-07-08, 12:22
her zaman bir numara rakipleri sürekli değişti.bir tayfun rakibi oldu şimdi ortalarda yok daha sonra mustafa sandal dediler şimdi onun da hali perişan daha sonra karşısına kenan doğuluyu koydular eurovizyondan sonra şimdi onunda esamesi okunmuyor.serdar ortaç dediler baktılar adam hep aynı müzikler yapıyor sahne performansı berbat o da olmadı şimdi de tarkan'ın öğrencisi murat boz'u rakip koydular karşısına onun da sonu belli.Dikkat ettiyseniz rakipleri sürekli değişiyor ama tarkan hala en başta bir numara varmı ötesi

@Y$£
16-07-08, 15:30
tarkan her zaman yükseliyor...o bi tane yaa

tara
16-07-08, 15:42
bence tarkandaki butun degisikliklerinde bir olgunluk var yani sadece artik tarkan 25 yasinda degil ona gore hareketleri performanci ve sarki secimi de degisti .yani artik daha anlamli sarkilar okumak ona yakisir gelipde simdi bi oynama sikidim sikidim gibi bi sey okusa onun kisiligine uymaz bence
hem bence tarkan cok akilli davranislari sonucunda buraya geldi butun rakiplerini yendi ve ayakta kalmayi basardi
boyle devam etsin

xmenon
16-07-08, 18:21
Sen tarkanın yaptıklarını giydiklerini eleştirip duruyorsun szr67 ama kendini yenilediğini herkesin onu beğendiğini unutup kendi doğrularınla tarkanı görmek istediğin gibi tarif ediyorsun o her yıl yeniledi kendini ama senin 67'de kaldığın herhalinden belli Tarkan'a sokak serserisi diyecek kadar, düşüncesiz ve bence haline ağlanacak birisin ve yöneticilere şaşırıyorum Sokak serseri lafını tarkana yakıştıran birini hala bu forumda barındırıyorsunuz...

ellow
16-07-08, 18:59
Muzik alt yapısı, orkestra vs.bunlar uzerine yorum yapacak kadar bu konularda engin bilgim yok!!
Fakat kıyafetlerinin 'sokak serserisi' gorunumunde olduguna katılmıyorum!!
MTV de izlersen Enrique Ilesias,Timberlake iste aklına kim geliyorsa populer bu tazda giyiniyorlar,yani Tarkan su anda gayet trendy!!
Starlık ruhu demissin,bence fazlasıyla var...
Cok mu seyler bekliyoruz bazen,herseyin zamanı var,cok elestiriyoruz bence!!Niye baskalarına karsı bu kadar beklenti icinde degiliz??

bounce
16-07-08, 19:18
ozan çolakoğluyla yola devam bence metamorfoz un çıktığı ilk zamanlar hiç beğenmedim düzenlemelerini ama ozan çolakoğlunun kredisi var halen o nedenle bi albüm daha hakkı var .....bu arada dikkatimi çekti kimse uyan şarkısını heyecanla beklemiyor çıksa da dinlesek felan....o tarz bi heyecan hiç bir üyede göremedim..... .......metamorfoz hayranlarda da etkiyi göstermeye başladı umarım uyan şarkısı sıkı bir şarkıdır yoksa vay tarkan vay diyeceğim.......

bounce
16-07-08, 19:20
Cok mu seyler bekliyoruz bazen,herseyin zamanı var,cok elestiriyoruz bence!!Niye baskalarına karsı bu kadar beklenti icinde degiliz??sen tarkan diyince türkiyede ne anlama geldiğinin farkında değilsin o zaman........soruya bak yaa.....

xmenon
16-07-08, 19:31
Uyan şarkısını herkes sabırsızlıkla bekliyor ama unutmaki o bir pop parçası değil doğa parçası olacak onun için ilginin çokta yoğun olmasını bekleme çünkü o kadar duyarsız bir toplum haline getirdiler ki bizi hep gereksiz şeylere yöneliyoruz malesef

bounce
16-07-08, 21:43
Uyan şarkısını herkes sabırsızlıkla bekliyor ama unutmaki o bir pop parçası değil doğa parçası olacak onun için ilginin çokta yoğun olmasını bekleme çünkü o kadar duyarsız bir toplum haline getirdiler ki bizi hep gereksiz şeylere yöneliyoruz malesef
ben buna katılmıyorum şarkı iyiyse beste ve söz açısından ayrıca ozinga da başarılı iş koymuşsa ortaya şarkının içeriği önemli olmaz...mesela tarkanın bir oluruz yolunda şarkısı....... sözler müzik ve düzenleme harikaydı...ah o yıllar....

szr67
16-07-08, 22:12
bu forum sitesinin düşüncelere,fikirlere,yorumlara,özeleştirilere kapalı sadece tarkanı pozitif yönde etki tepki yaratılması için kurulmuş bir yapı olduğunu bugün anladım.Kendine ait özeleştiri sanki bir üyeyi asker arkadaşıymışcasına rahatça o kişiye ifadeler kullanabilen bir üye yapısında olduğu anlaşıldı.

tarkan gibi efendi görüşlere açık bir beyefendinin bu kadar benmerkezci üye yapısı olduğunu duysa kahrolurdu.Tanımadığım bir üye bir varlık ağlanacak haldesin cümlesini burda bu kadar kendisine yakışacak seviyede kullanabiliyorsa burda bir edepsizlik görürüm ben hiç yakıştıramadım,beni tanısan,yakından temasımız olsa he derim bu adam veya bayan bir şeyimi paylaşmışımdır eksik bir tarafımı görmüştür eleştirir ama bu kadarına da pes artık burdaki çoğu üye tarkanı bu tür konu başlığı açıldığı zaman ölçüp biçim öğle yorum yapmanızı tercih ederim hemen desteklediğiniz bir kişiyi övmek göklere çıkarmak zorunda değilsiniz bir zorunluluk koşulmamış,yeri geldiği zaman hep beraber tarkanı beğenicez yeri geldiği zaman eleştirimizi yapıcaz.Bu terbiye sanatçının eleştirilere açık bir insan oluğunu bilmiyor hemen avukatı gibi kesiliyorsanız karşıma ben onda bir problem ararım sokak serserisi denilen cümlem tamamiyle kıyafetlere özgü bir cümlemdi ama gene aklından anlıyıcağına bacağından anladı sevgili üye...burda bu son yazımdı bu kadar eleştirilere kapalı bir forumda yer alamam size sevgiyle-barışla dostluk-hoşgörüyle hoşçakalın sağlıkla kalın dileklerimi iletmek istiyorum.:41:

Bundan sonra resim kaynaklarımı bu siteyle paylaşıcam.

ellow
17-07-08, 00:23
sen tarkan diyince türkiyede ne anlama geldiğinin farkında değilsin o zaman........soruya bak yaa.....

susuyorum sadece!!

tarki_ceycey
29-08-08, 17:50
tarkan hala mükemmel ama eskiden heryerde değildi şimdi her yerde yani yer seçimi yapmıyor