PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "İkim(n)izin yerine"

asd1234
09-07-08, 18:11
Dün,Tarkan ve Bilge’nin ayrıldığını ilk defa Tarkancoll’daki haberden öğrendim. Sonrasında da Tarkan.com’dan biraz daha uzun bir basın açıklaması okudum. Haliyle,belki birçoğumuz gibi “İyi” dedim, “İki aydır bir açıklama yapmadıklarından,Tarkan da hiç konuşmadığından ben bekliyordum,hayırlısı olsun,zaten çok sevmezdim Bilge’yi” diye düşündüm bir an. Ama sonra,içimdeki bir ses “Dur” dedi, “Tarkan için çok mu kolay oldu bu?” Dönüp basın açıklamasını bir kez daha okudum. Yazıdan bile anlaşılıyordu,bunun sadece bir “mantık ayrılığı” olduğu. “Tarkan kendi ağzıyla açıklama yapar yakında,neden ayrıldığını söyler” dedim sonra kendi kendime.Dün gece,kanallarda dolaşırken birden Özel Hat’ta altyazı geçtiğini fark ettim, “Tarkan ağlaya ağlaya Bilge’sinden ayrıldı”. O “ağlaya ağlaya” kelimesini gördükten sonra iyice meraklandım ve Tarkan’ın ayrılık haberinin çıkmasını bekledim.Gece 1’e doğru yayınladılar röportajı.Belki hepimiz izledik,izlemeyenler de internetten indirmiştir muhtemelen..Ama gerçek şu ki Tarkan’ın her hareketinden,her bakışından anlaşılıyordu Bilge’yi halen çok sevdiği. Tarkan açıklama yaparken Bilge’nin gözleri doldu,Bilge konuşmaya çalışırken de Tarkan ağlamaklı oldu..İşte en çok o an üzüldüm Tarkan için, “Ah be Tarkan” dedim kendi kendime, “Neredeyse ağlayacaksın hüngür hüngür” Ve o an,aklıma “İkimizin yerine” şarkısı geldi,hani Tarkan Elif Dağdeviren’den ayrıldıktan sonra yazmıştı,hani hayranları,yani biz de o üzüldüğünde ona ithaf ederek söylüyorduk bu şarkıyı..Dün gece de o Bilge’ye bu şarkıyı söyler gibiydi, “Ağlamadan ayrılık olmaz”dı ya,Bilge de ağladı ya hani..Şimdi Tarkan’ın belki en çok hayranlarına,fanlarına,bize ihtiyacı olduğu zaman,çünkü dediklerinden ve duruşundan anladığım kadarıyla sırf mesleği için ayrılıyor Bilge’den,kendi deyimiyle “Kendi yolunda biraz yürümek için,sanatçı adam” olduğu için,yani bir anlamda sırf bizim için..Demek istediğim şimdi Tarkan’a gerçekten çok destek olma zamanı.Nasıl olacağına gelince,hepimiz onun konserlerine gidebildiğimiz ölçüde gitmeye çalışıyoruz,hepimiz onun albümünün orijinalini almak için çabalıyoruz elbette.Tarkan’ın Eylül’de çıkacak remix albümünü de hepimiz alacağız sanırım.Bugüne dek olduğu gibi, Tarkan’ın her daim arkasında olduğumuzu bilmesi ve desteğimizi hissetmesi ona yetecektir zaten..

Uzun lafın kısası,Tarkan’ın gözleri doldu diye,Tarkan ağlamaklı oldu diye çok üzüldüm(k)..Çünkü hiçbirimiz onu üzgün görmeye,hele hele gözlerinin dolduğunu görmeye tahammül edemeyiz.Sizler gibi,ben de Tarkan'ımızın bilmesini istiyorum ki,ben(biz) hayranları halen onun şarkısını onun için söylüyoruz: “Sen üzülme gülüm,incinme..Canımın içi,iki gözüm,sakın küsme!Bana hediye bırak bütün kederleri,ben ağlarım ikim(n)izin yerine!”

Candan [asd1234]

aylin_23
22-08-08, 03:56
süper olmuş ya yeni gördüm aynen katılıyorum(z)

Blg
22-08-08, 17:00
Ben Tarkan'ın öyle çok da üzüldüğünü düşünmüyorum. Mantık ayrılığı olduğunu da düşünmüyorum. Bence üzülen birisi varsa o da Bilge'dir. İkisi için de hayırlısı olsun.

Katiliyorum. Hatta kesin bu isin icinde bir bit yenigi var ama artik olmus bitmis biseyin arkasindan konusmak saçma olur. Ikisinede mutluluklar :4:

asd1234
22-08-08, 18:58
Ben bu yazıyı yazalı bayağı uzun zaman olmuştu :) Ama yönetim yeni onaylamış sanırım. Yorumlarınız için de teşekkürler arkadaşlar :)

**MegaStarkan**
22-08-08, 19:34
Ben bu yazıyı yazalı bayağı uzun zaman olmuştu :) Ama yönetim yeni onaylamış sanırım. Yorumlarınız için de teşekkürler arkadaşlar :)
Yok yeni onaylanmadi. Bir ayi geciyor....
Kayitlara baktim ;)

sEçİl
25-10-08, 02:36
yazı çok guzel olmus candan her soledıgıne bıre bır katılıyorum bundan sonra umarım tarkanımız çooooook mutlu olur bunu fazlasıyla hakedıyor cnküü..

tarkaseksüel
25-10-08, 18:06
yenı album çıkınca belkı bır tanede bilge için yazar belli mi olurr

x_y_z
25-10-08, 19:18
gercekten cok güzel bir yazi olmus Candan'cim..eski bir yazi galiba ama ben yeni inceliyorum,gercekten eline saglik..

hilfa
26-10-08, 02:56
yazıyı yeni gördüm çok güzel olmuş okurken çok duygulandım:6: eline ve yüreğine sağlık.o bizim tarkanımız ve tabiki iyi olacak ve her zaman dik duracak çünkü onu seven binlerce seveni var.

Bounce21
29-11-08, 06:48
Ben de cok kiziyorum " iyi ki ayrildi zaten sevmiyordum o Bilgeyi" diyenleri duyunca.. Birisi sizin icin oyle soylese sevinirmisiniz? ben de izledim o ozel hatti ve icimde hic bir zaman sevinmedim cunku Tarkanim cok uzuluyordu.O uzulurken ben nasil sevinebilirim? ben nasil diye bilirim ki amaannn bosver ya! hayatta!! onun kederi bizim kederimiz.. o herseyin en iyisine laik!

siboss1992
29-11-08, 21:57
cok üzüldü her ikiside... :(