PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sezen Aksu - Deniz Yıldızı

megastar_mert
23-06-08, 20:28
http://www.2yuz.com/custom_images/_album/61/61.jpg
Prodüktörlüğünü Arto Tunçboyaciyan’ın yaptığı albümde bazı şarkılarda Aksu’ya Armenian Navy Band eşlik etti. Albümün yapımcısı ise, Doğan Music Company (DMC).

Deniz Yıldızı’nın içeriğini, “duygusal ve fiziksel olarak yoğun bir dönemin içinden çıkmış yoğun şarkılar” olarak yorumlayan Aksu albümde yer alan sözlerini, “daha önce olmadığı kadar kişisel sözler” olarak değerlendiriyor.

Yıldırım Türker tarafından yazılan “Kırık Vals” ve “Sor Beni” isimli eserler dışında albümde yer alan tüm eserlerin sözleri Sezen Aksu’ya ait. “Yol Arkadaşım”, “Güvercin”, “Roman”, “İzmir’in Kızları”, “Memet”, “Tanrı’nın Gözyaşları”, “Beşik” gibi eserlerde ise Aksu besteci olarak da yer alıyor.

Albüme adını veren “Denizyıldızı” başta olmak üzere, “Hala Haber Bekliyorum Senden”, “Kırık Vals”, “Kutlama”, “Sor Beni” ve “Menajer” isimli eserlerin besteleri de Arto Tunçboyaciyan tarafından yapıldı.

Albümdeki 8 eserin düzenlemesini yine Arto Tunçboyaciyan yaparken, diğer eserlerin düzenlemelerinde de Mustafa Ceceli, Ayda Tunç, Mithat Can Özer ve Aytuğ Yargıç gibi genç müzisyenlerin imzası bulunuyor.

Deniz Yıldızı’nın bir önemli sürprizi ise, Arto Tunçboyaciyan’ın Onno Tunç ve Ayda Tunç’dan esinlenerek ON:AY adını verdiği bir Onno Tunç bestesi.

Sanatçı’nın arşiv kayıtlarından edinilen eserde, Onno Tunç’un kendi çaldığı piyanoya yıllar sonra kızı Ayda Tunç kemanıyla eşlik ediyor.

Kaynak : http://www.istanbulfm.com.tr

gülcan
23-06-08, 21:51
hayırlı olsun.. Albümü şarkıları çok merak ediyorum:)

herseyim
24-06-08, 02:08
walla hayirlisii olsun:) imaji super olmus:)

tunalı
24-06-08, 12:37
çok kötü imaj ama eminim her şarkısı hit olacaktır yine

megastar_mert
24-06-08, 13:59
Ben imajına bayıldım.. Bayan da bu tip saçı pek sevmem ama..Sezen Aksu 'ya ayrı bir hava vermiş bence.. Farklı ve hoş bir albüm gelecek gibi.. hayırlısı :)

x_y_z
24-06-08, 14:28
Sezen artık iş yapamıyor bence...Eski şarkıları daha güzeldi..

megastar_mert
24-06-08, 15:39
Sezen artık iş yapamıyor bence...Eski şarkıları daha güzeldi..

Albüm satışlarında belli olacak bakalım ne kadar iş yaptığı.. Katılmıyorum

bounce
24-06-08, 20:43
walla hayirlisii olsun:) imaji super olmus:)
bence de süper olmuş 97 yılındaki imajına dönmüş süper olmuş....

arjen22-tarkan
25-06-08, 16:12
Çok Hoş bi albüm olmuş Yol Arkadaşım ŞArkısı Çok Güzel !

megastar_mert
25-06-08, 19:44
Albümü şimdi aLdım herkese tavsiye ediyorum .. İzmirin Kızları şarkısı mükemmel öldüm bittim taptım şarkıya :D

Bir kısım sözleri şöyle :

İzmir’in kızları
Ayıptır söylemesi
Laf aramızda sevişe sevişe de ölür
Dövüşe dövüşe de icabında

Hiçbir topuk tıkırtısı
Bu kadar davetkar çalamaz
Bir göz vuruşuyla
Yerle bir eder
Böyle bir şey olamaz

:1: :10:

karma_elcin
26-06-08, 15:11
Onno Tunç'tan vazgeçemio..Sezen Aksu için üzülüorm cok; Onno Tunç'un vefatı Sezen'i yıktı :(
Albümün kapağını cok beğendimm, cok masum çıkmış tatlı minik serçe :)

İZMİRLİ
26-06-08, 16:16
Albümü şimdi aLdım herkese tavsiye ediyorum .. İzmirin Kızları şarkısı mükemmel öldüm bittim taptım şarkıya :D

Bir kısım sözleri şöyle :

İzmir’in kızları
Ayıptır söylemesi
Laf aramızda sevişe sevişe de ölür
Dövüşe dövüşe de icabında

Hiçbir topuk tıkırtısı
Bu kadar davetkar çalamaz
Bir göz vuruşuyla
Yerle bir eder
Böyle bir şey olamaz

:1: :10:

ahhhh izmirin kızları ahhhh :11: :11: :11:

megastar_mert
26-06-08, 16:21
ahhhh izmirin kızları ahhhh :11: :11: :11:

Evet canım hemşerim.. ayrıca Kraliçem, bu albümde bize (izmirlilere) çok güzel jestler yapıyor.. Konseri 2 gün önce verdi İzmirde, La Sera nın orada.. Çok teşekkür ederiz..İyi ki var "Sezen Aksu" Harika bir albüm.. Kesinlikle dinlemelisiniz :41:

ozgee
27-06-08, 00:13
Albüm satışlarında belli olacak bakalım ne kadar iş yaptığı.. Katılmıyorum
bencede hala güzel ama eski sarkıları cok begeniliyor insanların kulakları onlara cok asina ve o sarkıları arıyolar o yüzdende yenilerinden cok fazla keyif alamıyolar bu benim fikrim sürekli bi kıyaslama var tarkan icinde aynısı gecerli bu yüzden cevremdeki bicok insan tarkan eskiden daha basarılıydı fln diyolar ayrıca korsan yaygın oldugu icin albüm satısları iyi bi kanıt olmaz
bir göz vurusuyla yerle bir eder kısmı cok hosuma gitti...

İZMİRLİ
27-06-08, 11:44
albümü dinledim olan üstü...bu sene cok kaliteli albümler cıktı bir dinleyici olarak cok memnunum --- f.göçer - s.ortaç - s.aksu -e.akbayram - tarkan (2008 albümü sayılır) bu albümler gercektende benim cok begendigim albümler oldu

:20:

HakanÇelik
27-06-08, 13:17
Sezen Aksu'nun albümünün kısa kayıtlarını dinledim. Yine çok güzel bi albüm yapmış. Ayrıca resmi sitesine bir göz atmanızı tavsiye ederim. Böyle güzel bir site olamaz. Darısı Tarkan'ın başına...

eastanbul
11-07-08, 09:03
Sadece bir müzik albümü değil...Aynı zamanda Türkiye belgeseli olmuş...Biraz öteki'nden biraz beriki'nden....
Ayrıca albümde çok olgun bir acı var.Eski albümlerine nazaran...
Dinlerken,Sezen'in kalbiyle toplumsal bazı konuları da üzülerek yeniden hatırlıyorum...
Alnından kocaman öpmek isterdim...

İZMİRLİ
11-07-08, 11:09
Sadece bir müzik albümü değil...Aynı zamanda Türkiye belgeseli olmuş...Biraz öteki'nden biraz beriki'nden....
Ayrıca albümde çok olgun bir acı var.Eski albümlerine nazaran...
Dinlerken,Sezen'in kalbiyle toplumsal bazı konuları da üzülerek yeniden hatırlıyorum...
Alnından kocaman öpmek isterdim...

aynen katılıyorum sana bravo , albümden cok türkiye belgeseli gibi gercekten

Blg
12-07-08, 02:54
yol arkadaşım çok güzel bir şarkı

**MegaStarkan**
13-07-08, 18:03
Başda beğenmemişdım, şimdi ıse çok iyi buluyorum.
Deniy Yıldızı, Yol arkadaşım ve İzmirin kızları favorilerim.

RaSKaS
13-07-08, 18:22
İlk dinleyişimde pek tutmamıştım albümü
eski şarkılarının yerini tutmaz gibi gelmişti.
ancak aynı tarkan ın albümü gibi dinledikçe güzelleşen albümlerden biri
İzmirin Kızları benim de favorim.

tarkaseksüel
13-07-08, 21:55
:28: :28: deişiklik yaramış bu kızaaa:28: :28: :28:

kevser
20-08-08, 01:56
kıza???:):)