PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ArkadasLar sizce de Tarkan'a yapıLan eLestiriLerin dozu biraz kacmadı mı ?

StaR
22-06-08, 00:09
Ha çıktı ha çıkacak derken, dört yıllık aradan sonra megastarımız Tarkan, yeni yıla yakışır şekilde ‘Metamorfoz’ adını verdiği yeni albümüyle çıkış yaptı. Ama ne çıkış… Yeni, dillere düşecek şarkılarıyla, yeni haliyle… Her zamanki görkemiyle… Ve insanların yaptığı eleştirilerle… Her zamanki gibi…

Yani Tarkan’ın her albümünün çıkışında yaptıkları gibi… !
‘Dudu, Kuzu Kuzu, Şımarık, Acayipsin’ albümleri çıktığında da yapılmıştı bu eleştiriler. Ama ilginçtir bu eleştiriler her defasında, eleştirenlerin bile diline düşen sevilen şarkılara bıraktı yerini. Bu kez de öyle olacak biliyorum. Yani eleştiriler yine ok ok atılacak. Eleştiri oklarının hedefe ulaştığı sanılarak… Albümü bir kez üstünkörü dinleyerek ya da hiç dinlemeden sarf ediliyor cümleler.

Albümü beğenmeyenler, şarkıları eleştirenler, albümde elektronik müziğe çok yer verdiğini söyleyenler, şarkı sözlerini basit bulanlar, yılbaşında çıktığı TRT ekranlarından aldığı parayı eleştirenler, albüm kapağını ve yeni imajını beğenmeyenler mi ararsınız... Ya da albümünü Justin Timberlake albümüne benzetenler, ‘Albüm içine sindi mi Tarkan’ diyenler, şarkı sözlerini atasözleri sözlüğüne benzetenler mi…

Ohooooo daha neler neler…

Tarkan’la ilgili olumsuz cümleler söyleniyor peşisıra. Söylenmeye devam edecek bu gidişle. İnsanların ağzı torba değil ki büzesin. TRT’den aldığı parayı abartarak yazanlar mı ararsınız, albümünü kötüleyenler mi, şarkılarının çalıntı olduğunu söyleyenler mi... "Al elmaya taş atan çok olur ya"! Şimdi Tarkan’a yapılanlar da o hesap işte!

Albümü eleştirdikten sonra sıra yılbaşındaki çıktığı TRT ekranlarındaki (sözde) başarısızlığına geldi. O da yetmedi ses-görüntü uyumsuzluğuna, senkronizasyon olmadığına yükleniyorlar bu kez de. Tarkan’ın; yayını 7 share’le alıp, 28’e kadar yükselttiğini, TRT’nin izlenme payını 4’e katladığını kanıtlayan raiting raporlarından sonra insanlar bu durumu hala başarısız sayıyorlarsa, diyecek bir şeyimiz yok!:15:

bounce
22-06-08, 01:24
vallaha tarkanı yeni albümünde 2 konuda eleştirdim onda da haklı olduğumu düşünüyorum
1.konu keşke enstrümantal albüm yapsaydı ...herşeyin canlı çalındığı bir albüm olsa süper olurdu
2.konu ise şarkı sözleri konusu...pek fazla bişey yapmamış atasözlerinden çok yararlanmış...bir de şarkı sözleri aceleye getirilmiş gibi...bunu metamorfoz albümü çıkmadan önce tarkan.com da yayınlanan fotolardan anlayabilirz.....
ama yenisi gelene kadar 1 numara tarkan....

StaR
22-06-08, 01:29
vallaha tarkanı yeni albümünde 2 konuda eleştirdim onda da haklı olduğumu düşünüyorum
1.konu keşke enstrümantal albüm yapsaydı ...herşeyin canlı çalındığı bir albüm olsa süper olurdu
2.konu ise şarkı sözleri konusu...pek fazla bişey yapmamış atasözlerinden çok yararlanmış...bir de şarkı sözleri aceleye getirilmiş gibi...bunu metamorfoz albümü çıkmadan önce tarkan.com da yayınlanan fotolardan anlayabilirz.....
ama yenisi gelene kadar 1 numara tarkan....
Son cümLene kesinLikLe katıLıyorum :20: Her zaman ve her yerde Tarkan 1 numara!!