PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herkes Tarkan olmaya çalıştı,ama Tarkan'dan sonrası hiç olmadı...

x_y_z
06-06-08, 12:35
90'larda herkesin dilinde bir şarkı başladı..."Kendine gel kendine dönde bir bak haline..."Herkes o yıllarda bu şarkıyı dinliyordu..Daha sonra "Asla vazgeçemem senden asla...Yapamam sevgisiz" herkes konserleri dolduruyordu...Tüm Türkiye'de sevenlerinin sayısı fazlaydı..."Acayipsin"le dünyaya bir açıldı pir açıldı...Daha sonra,herkes Tarkan'ın ulaştığı yere gelmeyi çabaladı...
Ama hiç kimsenin ünü Avrupa'yı,Asya'yı,Afrika'yı ve Amerika'yı aşamadı.
Birileri bir şeyler yapmaya çalıştı,bir şeyler yapabilmeyi...Mustafa Sandal "Aya Benzer"ini "Moonlight" a çevirdi,ancak Almanya'nın 3-4 şehrinden başka hiç bir yerde dinlenmedi ki,raflardan 10 günde düştü.Ancak Tarkan'ın tüm albümleri
Avrupa'da yayınlandı ve satış rekorları kırdı...Karma Avrupa'da 450 bin,Dudu 2,5milyon,"Tarkan" albümü ise 5 milyona yakın satarak patlama yaptı...Ve hala da satıyor...90larda yine Serdar Ortaç denedi Tarkan'ın yaptığını "Karabiberim" ile Kenan Doğulu denedi,"Yaparım Bilirsin" ile sadece Türkiye'de elde ettiği başarılarla kaldılar,ki sonrada rafları erken sırada terketti...
Şu an da dünyada Metamorfoz fırtınaları esiyor...Rusya'da,Belçika'da...Hatta Japonya'da bile alıcıları var...Duyumlara göre Metamorfoz 300 bini geçmiş sadece avrupada..Dahası ne olur belli değil..Şimdilerde ise Tarkanın yaptığını Murat Boz,Yalın deniyor...Bakın 20 yıllık müzik yapım şirketi olarak söylüyoruz,
yine olmayacak..!Yine yerlerine oturacakllar,en çok satan Tarkan olacak..
Onlarda boş boş konuşacaklar Tarkan hakkında..Ama Tarkan yinede her yerde milyonlar satmaya devam edicek..Durmak yok Tarkan..Kim tutar seni,
sen "acayipsin.."

Günce Dergisi
Şeref Altın

arjen22-tarkan
06-06-08, 12:46
Katılıyorum Dediklerine binlerce insan Tarkan Gibi Yapamadılar Yapan da Olmas Bu Saatten Sonra Tarkan da bi şeytan tüyü war kimse çözemiyor ... Tarkan da bir Işık Var Kimse Çözemiyor... Tarkan da Starlık Var Kimse Erişemiyor !!!

karma_elcin
06-06-08, 12:48
Kenan doğulu bile 30'undan sonra bu yurtdışı sevdasına düştü ingilizce albüm falan ama Tarkan gibi kimse olamıyorrrrr!!!..Tarkan'ın sihri başka :)

ozkan1907
06-06-08, 12:48
x-y-z arkadasın koydugu haberler nedense bana pek inandırıcı gelmio kusura bakmayın yüzde doksan haberlerde kaynak acıkca belirtilmemis oluyo

x_y_z
06-06-08, 12:56
x-y-z arkadasın koydugu haberler nedense bana pek inandırıcı gelmio kusura bakmayın yüzde doksan haberlerde kaynak acıkca belirtilmemis oluyo

bir link olunca,yada ulasabilecek mail adresi olunca ben zaten ekliyorum,
sadece bir kanal olunca,yada gazete olunca eklemiyorum..ki onlarida siz alip ulasablirsiniz zten :)

TARKANFREAK
06-06-08, 14:53
vayy be ne kadar güzel yazmis seref altin..sevdim ben bu adami.. herkes onun gibi itiraf edemiyo bu gercekleri..helal sana..alemin tek megastari :1: :1: tarkan!!:1: :1:

emre_emre
06-06-08, 15:16
iyi güzelde bu saydıkları içinden sadece tarkan ve mustafa sandal ing albüm yaptı yurt dışı için girişimde bulunan onlar henüz kenan yada serdar ortaç ,emre altuğ,murat boz ,yalın bu tip girişimde bulunmadı haber biraz eksik serdar ortaç şuan türkiyede en fazla albümü satan adam dogruya dogru 4 sene öncesine kadar adı büyükler liginde anılmazken şimdi gerçekten en başarılı isimler arasında her albümü 700-800 bin satıyor şuan ki bu piyasanın durumunda onlarda ing bir albüm denesinler görelim başarılı olacaklar mı olmayacaklar mı ben nedense bu konularda büyük konuşamıyorum en ummadık taş baş yararmış dünya piyasası çok farklı bir şarkı bulurlar tuttumu tamamdır

Ozz
06-06-08, 16:27
Tanrım birilerinin ağzından bunları duydum yaa sana şükürler olsun (ingilizce mi yazsaydım acep :18: :18: )

Bunların kafasına bişi mi düştü acep, bilmiyolar mı doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar... Bu kadar dürüst olmanın ne alemi var ki :D

Pamela_beyazgul
06-06-08, 20:30
shhhhhhhh arkadaslar. Tarkanima nazar deymesin :)

gülcan
06-06-08, 20:55
yaptığı güzel işler başarıları şarkıları sesi yorumu o güzel yüreği ile sen başkasın bambaşka ..!

Aacayip bişeysin:)

nazar değmesin Tarkan'a tü tü tü 41 buçuk kere maşallah..!
:)

HakanÇelik
06-06-08, 21:00
iyi güzelde bu saydıkları içinden sadece tarkan ve mustafa sandal ing albüm yaptı yurt dışı için girişimde bulunan onlar henüz kenan yada serdar ortaç ,emre altuğ,murat boz ,yalın bu tip girişimde bulunmadı haber biraz eksik serdar ortaç şuan türkiyede en fazla albümü satan adam dogruya dogru 4 sene öncesine kadar adı büyükler liginde anılmazken şimdi gerçekten en başarılı isimler arasında her albümü 700-800 bin satıyor şuan ki bu piyasanın durumunda onlarda ing bir albüm denesinler görelim başarılı olacaklar mı olmayacaklar mı ben nedense bu konularda büyük konuşamıyorum en ummadık taş baş yararmış dünya piyasası çok farklı bir şarkı bulurlar tuttumu tamamdır

Serdar Ortaç belki ingilizce albüm çıkarmadı; ama yıllar önce "Loca Para Amar"
adında sanırım ispanyolca bir sıngle çıkardı. Ve sonu hüsran oldu. Zaten bir
röpörtajında benim müziğim yurt dışında iş yapmaz demişti.

alper...
06-06-08, 21:47
bu haberde sertab erener eksik..eurovision şarkısı ile bir çok avrupa ülkesinde top10 oldu..isveçte 4 hafta zirvede kaldı..ingilizce albümü çok başarılı olmadı ama tarkandan sonra listelerde en başarılı isim sertabdır.

MEGASTAR
07-06-08, 03:40
Gercekten cok guzel bi yazi "Arada bi" boyle yazilari okumak icimi ferahlatiyor:1: :1:

veli
07-06-08, 11:18
işte bu TARKAN farkı dır. Herkes TARKAN ı kötülüyolar ama TARKAn onları muhataba bile almıyor zaten de almaması gerekir.
Çünkü 'O' Türkiye nin ve Dünya nın MEGASATAR'ı...