PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Temizlikçim Bile Star Ama Tarkan Değil!"

belfü
02-06-08, 09:30
'Ya ben ya kedi' diyen emektar temizlikçinize ne derdiniz? "Temizlikçim işinin starıydı. Kediyi gönderdim" diyen ünlü iletişim uzmanı Yücel Atış, Tarkan'ın ise star olmadığını söylüyor.

Ne Tarkan ne de Sezen Aksu... İş yerinizin çaycısı, mahallenizin bakkalı, taksi şöförü ya da belki siz bir starsınız...

Dikkat çeken, varlıklarını, farklarını hissetiren, hayata renk katan ama bazen de geçimi zor, anlaşılamayan starlar... Sadece ekranlarda ya da magazin sayfalarında değil hayatın her alanında varlar. Peki ne yapmalı? Hayatımıza renk, işe verim katmalarını mı izlemeli yoksa kaprislerini çekmeyip hayatımızdan mı çıkarmalı... "Ne onlarla ne de onlarsız" noktasından yola çıkan ünlü iletişim uzmanı Yücel Atış da önce iş dünyasındaki yöneticilere yardımcı olması amacıyla ele aldığı daha sonra herkesin el kitabı olarak kullanabileceği "Starlarla Yaşamak" adlı kitabıyla raflardaki yerini aldı. Starları yönetmenin zor olduğunu anlatan Atış, starların iyi yönetildiği takdirde onlardan yüksek verim alınabileceğinin ve fark yaratılacağının önemini vurguluyor. Yücel Atış, starların değerinin anlaşılamamasını, o toplumdaki gelişme ve keşiflerin önündeki engel olarak görüyor. Türkiye'den neden bir dünya starı çıkmadığını anlatan Atış, bir de ilginç iddiada bulundu. Atış'a göre yıllardır 'Megastar' bildiğimiz Tarkan ise kesinlikle bir star değil...

BELKİ SİZ DE BİR STARSINIZ...
Atış, "Belki bir starla çalışıyorsunuz belki de siz bir starsınız ama farkında değilsiniz. Ya da eşiniz, sevgiliniz bir star. Onların starlara özgü özelliklerini ve huylarını keşfederseniz onları kolayca yönetebilirsiniz" diyor. Son dönemin en çok parlayan starının Acun Ilıcalı olduğunu söyleyen Yücel Atış, Ilıcalı'nın kolay ve etkin iletişim kurma özelliğini çok iyi kullanarak parladığını belirtiyor. Atış; politikada Turgut Özal, Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit'in star olduklarını bu dönemin politika starlarının ise Tayyip Erdoğan ve Mustafa Sarıgül olduğunu söylüyor. Tayyip Erdoğan'ın risk alma özelliğiyle star özelliğinin öne çıktığını anlatan Atış, "Starlar risk alır. İyi İngilizce bilmediği halde bildiği kadar İngilizce'yle George Bush'a 'How are you?' diye elini omuzuna atabilecek bir özgüven ve risk alma cesareti var" diyor. Mustafa Sarıgül'ün Leyla Gencer'in İtalya'daki cenaze törenine katılmak için Türkiye'den giden tek Türk politikacı olduğunu hatırlatan Atış, Sarıgül'ün sorumluluk alma bilincini taşıma özelliğiyle starlığını ortaya koyduğunu söylüyor. Starların en önemli özelliğinin tek yönlü olmamak olduğunu belirten Atış'a göre Hülya Avşar tartışmasız bir star.

Takvim.Gazt

TARKANFREAK
02-06-08, 11:13
ya bu adam ne dediginin farkindami ya?? tarkan star degilmismis..bu adami tanimiyorum ama sinirlerimi ziplatti gercekten. yeni kitab cikarmis ya satsin diye laf atiyo tarkana...adamin taktigide iyi yani hee..milletin zitina gidiyoo..tarkan en büyük star türkiyede bu ne diyo..komik gercekten biryandanda...ama sinirbozucuda :5: (ben bu adami döverim)

Mega Fanat
02-06-08, 11:28
Acaba bu adam kendi soylediklerinnen bi sey anliyor mu???

dedikodu_tugberk
02-06-08, 11:47
millet sapıttı ya (......) herif ya herkes prim peşinde yapma bunu yücel

Inge
02-06-08, 13:39
diger "unlu "olanlar cok iyi anladilar.
"Tarkan" ile ilgili bir sey söylersen hemen magazinda haber olacaksin.
Kim star artik?

eskalen
02-06-08, 13:52
Elimizdeki starları zamanında star deyip sonradan arkadan vurup o star değil kelimesi savruluyor....Tarkan star olmasaydı bu kadar geniş kitlelere hitap edemezdi....Her zman çıkan böye haberler, mutlaka olumsuz biri çıkar....Ama işin ayrımı, herkes onlar gibi düşünmüyor...Önemli olan da bu!

gülcan
02-06-08, 16:10
hiç bişey demiyorum ağzı olan konuşuyor

TARKAN da star değilse e kim kaldı geriye...

bu adam bence ne dediğini bilmiyor..
:(

karma_elcin
02-06-08, 16:23
cok da tın yani..:12:

x_y_z
02-06-08, 17:56
iste yine tarkanin adini alarak ünlü olmaya calisan bir herif daha..tarkan star degilse,bu adam cöpcü bile degil yani...o kadar..!

eje...
02-06-08, 20:37
puahahahaah
bi yol alsın yaa xD

tunalı
02-06-08, 21:02
of ya artık pes pes pes vallah ne diyeceğimi bilmiyorum