PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Gibisi Bir daha Gelmez!

belfü
26-05-08, 15:17
Sizler için izlediğimiz, Tarkan'ın Bilgi Üniversitesi tarafından hayata geçirilen Santral İstanbul'daki konseri tam anlamıyla büyük bir başarı örneğiydi.

TarkanPLUS'ın aldığı bilgiye göre o gece için 7000 bilet satılmıştı. Üniversitenin Bahar Festivali kapsamındaki konserler dizisi önce MFÖ ile başladı. Aradan geçen yıllara rağmen MFÖ, dimdik ayaktaydı ve gençlerle çok kolay iletişim kurabiliyordu. Konserin bir bölümünde seyirciyle birlikte yaptıkları "vokal egzersizleri" son derece keyifliydi. Eski ve yeni pek çok şarkısını seslendiren MFÖ, 1 kez bis yaparak 1.5 saat sahnede kaldı. Mazhar, sahneden veda ederken "Ne de olsa biz eski nesiliz... şimdi gidip Eurovision'ı izleyeceğiz" dedi ve hemen ekledi: "Tarkan'a sevgiler".

MFÖ'nün ardından sahneye çıkan Ayben, hem kendi, hem de Ceza'nın şarkılarıyla beğeni toplarken seyirci de ona eşlik etti.

22:30'da sahneye çıkması beklenen Tarkan, kendinden önceki sıralama bir parça kaydığı için yaklaşık 22:50 gibi sahneye çıkabildi. Sahneye çıkmadan önce TarkanPLUS, Tarkan ile siyah otobüsünde kısacık da olsa bir karşılaşma imkanı yakaladı. Tarkan, onu beklediğimiz yere, kendine ayrılmış özel bölmeden çıkıp geldiğinde "Tarkan'ın ışığını" bir kez daha yakalama şansına sahip olduk. Son derece zarif ve samimiydi. Kısa konuşmamızı kendimize saklayıp otobüsten indik ve alanda Tarkan için sabırsızlanan seyircilerin tezahüratlarını da duyarak konser için yerimizi aldık.

Tarkan, "Vay Anam Vay" ile sahneye çıktığında seyirci mutluluktan çığlık atıyor ve şarkıya ritm tutuyordu. Tarkan, sahneye adımını atar atmaz hep bildiğimiz şeyi bir kez daha kanıtlamıştı: O, seyircisini anında kıskıvrak yakalayabiliyordu. Seyircideki coşkuyu farkeden Tarkan'ın sık sık "Beni mest ettiniz", "Acayipsiniz vallahi" dediğine şahit olduk o gece.

Tarkan'ın ikinci şarkısı "Arada Bir" oldu. Seyircinin yeni şarkı sözlerini ezbere bildiğini duyan Tarkan'ın gözlerindeki sevinç dev ekrandan açıkça belli oluyordu. 15 yıldır ilk kez bu yıl üniversite konserlerine çıktığını belirten Tarkan, "keşke bu kararı daha önce verseymişim" anlamına gelen sözler söyleyerek duygularını konser alanındakilerle paylaştı.

"Kış Güneşi", "Unutmamalı" gibi eski ve "Pare Pare" gibi yeni şarkılarda Tarkan'a alanı dolduran "dev koro" eşlik etti. Buradaki performanslar muhteşemdi. "Kuzu Kuzu", "Dudu", "Şımarık", "Bu Gece"... "Dedikodu", "Dilli Düdük"...

Tarkan, hiç durmadan şarkı söyledi. Sadece çok kısa bir süre gömleğini değştirmek için sahneden ayrıldı. Enerjisi hiç sönmedi ve seyircini de hep diri ve coşkulu tutabildi. "Büyüksün baba", "Adamın sahnesine bak ya!" gibi yorumları konser boyunca hep duyduk seyirciler arasında. Tarkan'ı ilk kez izleyenler de vardı, defalarca izleyenler de. Ancak, hepsinin ortak düşüncesi belliydi.

2 bis yapan Tarkan, ilk defasında "Gülümse Kaderine", ikincisinde de konserinin açılış şarkısı "Vay Anam Vay"ı bir kez daha seslendirdi. Finaldeki konfeti yağmuru nefis bir görüntü ve coşku yarattı. Tarkan, programının sonunda Santral İstanbul'a önümüzdeki sene de gelmek istediğini söyleyerek Bilgi Üniversitesi'ne teşekkür etti.

Konser bittiğinde gerçek bir kez daha açık ve seçikti: Ülkemizde pek çok büyük sanatçı var. Ama Tarkan gibisi bir daha gelmez.

Gönderen TarkanPLUS zaman: 25.5.08

bounce
26-05-08, 15:35
okurken heyecanlandığımı hissettim o bis duygusunu tarkanla ankara konserinde yaşamıştım süper bi durumdu geleyimmi bi daha demişti.....ankara konserlerini iple çekiyorum...

hsaex123
26-05-08, 15:46
Evet :) Katiliyorum Sana

eskalen
26-05-08, 15:50
Gercekten super bir istanbul koseriydi....TarkanPlus cok iyi anlatmis:) Eklemek gerekirse Show tv de anahaberde soyle dediler: Tarkan sanki oraya sarki soylemeye degil, eglenmeye geldi.....:)

x_y_z
26-05-08, 17:43
tarkan gibisi anca 10 asir sonra gelir ;) anlatilanlara göre gercekten güzel bir konser olmuss..gidenler iyi eglenmsitir her halde ;)

MEGASTAR
27-05-08, 03:52
tarkan gibisi anca 10 asir sonra gelir ;) anlatilanlara göre gercekten güzel bir konser olmuss..gidenler iyi eglenmsitir her halde ;)
10 Asir sonra bile gelmez :1: O Bir MEGASTAR

TARKANFREAK
27-05-08, 11:09
allahim cok heycanli ya :) muhtesem bir konser olmus demicem cünkü tarkanin tüm konserleri muhtesem.

nokta
27-05-08, 19:11
bende katılıyorum tarkan gibisi bir daha gelmez kıymetini bilmek lazım