PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eurovision adı verdiğimiz garip şey!

x_y_z
25-05-08, 12:24
Eurovision,53 yıldır düzenlenen ve son 5 yıldır telefonlardan gelen oylarla belirlenen basit bir şarkı yarışması...Keşke gerçekten şarkı yarışması olsa..!
Dün izleyen var mı Eurovision'u?Mor ve ötesi...!Deli şarkısı gerçekten çok güzeldi...Ben beğendim;sahne performansları da eh idare eder...!
Ama 7.bitirdik yarışmayı...Olabilir;her şarkı beğenilecek diye bir zorunluluk
yok...Keşke gerçekten oylarla belirlense,anlarım...Türkçe şarkı...Avrupada anlaşılmadı..Beğenilmedi,derim...Ama bakın dikkat ettiyseniz;
Türkiye olarak Azerbaycan'a 12 puan verdik;onlar da bize...Sizce biraz;
"dostumun düşmanı düşmanımdır" atasözünü hatırlatacak bir oylama yok mu...
Herkes ya komşusuna;yada çok iyi anlaştığı ülkelere puan verdi...
Bizim Yunanistandan daha güzel şarkımız vardı...Saçma sapan "dost kazıkları"
yüzünden 7.olduk..!Dün bir ara konuşuyorduk..Bu programa Tarkan katılsın;bari Sertaptan sonra tekrar bir kere daha 1.oluruz dediler...Tarkan bu tür programlara katılmaz;katılmamalı;dedim...Katılırsa en iyi şarkısıyla aslında 1.olacağına eminim hiç şüphem yok...Tarkan da şüphe duymuyor zaten....
Böyle abuk subuk bir oylama ile seçilen yarışmalara katılmak istemiyor o kadar!

nurseli
26-05-08, 13:35
bence eurovisiona türkçe şarkıyla katılmamalıydık ama inat ettiler kendi dilimizle birinci olmak istiyorlar ama böyle devam ederse olamayız möylede mor ve ötesi olduk döndük 7. olarak

belfü
26-05-08, 13:51
Bence çok gereksiz ve saçma bir yarışma Eurovisionu gerçek bir müzik yarışması olarak görmüyorum.Tarkan katılmamakla çok haklı çünkü yarışmada kimse bir şarkıyı beğendiği yada sevdiği için değil komşuyu memnun etmek için puan veriyor resmen politik ve siyasi müziğin içindede siyasetin olmasına karşıyım.Mor ve Ötesi Grupu çok kaliteli bir müzik yapıyor ve diğer şarkılara görede oldukçada güzeldi. başarılı bir performans sergilediler tebrik ediyorum ama 7 inci olmayı haketmediler

Mega Fanat
26-05-08, 18:34
TARKAN Bakudeyken eurovision ile ilgili soru sordular ONA,o da politik bi yarisma o yuzden ilgilenmiyorum dedi.Dopdogru demis iste!

Samet
26-05-08, 20:42
politik o isler
sarki yarismasi degil
KOMSULAR YARISMASI :P

TARKANFREAK
27-05-08, 14:14
Bence çok gereksiz ve saçma bir yarışma Eurovisionu gerçek bir müzik yarışması olarak görmüyorum.Tarkan katılmamakla çok haklı çünkü yarışmada kimse bir şarkıyı beğendiği yada sevdiği için değil komşuyu memnun etmek için puan veriyor resmen politik ve siyasi müziğin içindede siyasetin olmasına karşıyım.Mor ve Ötesi Grupu çok kaliteli bir müzik yapıyor ve diğer şarkılara görede oldukçada güzeldi. başarılı bir performans sergilediler tebrik ediyorum ama 7 inci olmayı haketmediler

her kelimesine katiliyorum valla..

karma_elcin
27-05-08, 15:05
müzik eleştirmenleri Arnavutluk, İsveç ve Türkiye'nin şansının olduğunu söylemişlerdi ama komşu komşunun oyuna muhtaçmış bunu yine anlamış olduk..:28:
bence artık türkiye de ciddiye almamalı bu yarışmayı, katılmamalı...:16:

rosebüşra
28-05-08, 15:17
bencede bu müzik yarışması değil siyasi bir program. mor ve ötesi tarzlarından dillerinden hiç bir şekilde taviz vermeden katıldılar ve muhteşem bi şov yaptılar o şarkıların içinde 7. değildi hakkettikleri derece onlar daha ii olmalılardı ama sunucuda dedi vermeyen ülkeler vermediklerine haklarını verirlerse işte o zaman 7. değil daha ii yerlere çıkabiliriz aynen katılıyorum

muniseboz
30-05-08, 18:01
ora muzık konusmuoo sıyaset konusuoo;)komsuLar yarısmasıı xD

askmeleyi
10-06-08, 00:17
bizim ulkeler neden bu kadar onem veriyor bu yarismaya..anlamiyorumm...cok sacma

asd1234
20-07-08, 20:59
Tarkan zaten katılmayacağını kesin bir dille söyledi,katılmamalı bence de..Bizim ülkemiz neden bu kadar önemsiyor bu Eurovision'ı onu halen anlamış değilim..

herseyim
20-07-08, 21:24
bencede cok sacma bir yarismaa;) zaten tarkan herkese kanitladi 1. oldugunu;) yarisma onemli deil bence;)

trkn_mls
31-07-08, 13:36
Arkadaşlar biliyorum herkes Tarkanın eurovisiona gitmesini istiyo ama seneye eurovisiona Grup Hepsi çıkacakmış....(kesinkes ilk 5'e gireriz)

GMZ
01-08-08, 01:53
Ya Bu Yarışma Zaten Bi Müzik Yarışması Olmaktan çıktı Ki Hep Politik şeylerle Puanlar Akıyo Saçma Sapan Yerlere Gidiyo Bu Yarışmaya Gidipte Napıcak Ya En Iyisini Yapıo Valla..

herseyim
01-08-08, 03:17
eurovisionnn guzel bir yarismaa amaa turkce sarkiylaa katildigimizdaa kazanamayik bencee ingilizceee olmasi lazimm;) tarkanin katilmasini isdeememmm bu yarismayaa;) cunku o zaten MEGASTAR;)

ecemaşkısı
01-08-08, 12:14
Gerçekten üLkemiz Çok önemsemekte :S

Bende bunu anLamş deiLm..Herkes bu yarışmanın KomşuLuk iLişkiLeryLe ilqiLi oLduğunun farkında..Neden bu kdr önemsiyoLar haLa "bnde" anLamadm S:

Ozge_kk
02-10-08, 13:51
sacma bi yarisma
tarkan asla bu sacmaligin icinde olmamali !

ecemaşkısı
10-10-08, 22:59
Bncde olmamalı ama olmazda boşuna endişenelnmeyelm :20:

tarkaseksüel
11-10-08, 00:21
tarkan katılırsa yazık olur vallahii