PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şarkisi Yok Para Basiyor

bounce
19-05-08, 21:56
Helal olsun Tarkan'a... Yüz kere, bin kere helal olsun. Albüm çıkarıyor; başarısız bir albüm.

Son albümü 'Metamorfoz' iyi değil ama getirisi süper! Çıkalı 5 ay olmuş, kimsenin hafızasında

tek bir şarkısı yok. Ancak Tarkan şakır şakır para kazanıyor.

Hemde ne para!

Albüm ilk çıktığında Türk Telekom ile anlaşıp 2.5 trilyon kazanmıştı. Şarkılarının internette

indirilme hakkını 'TTNetMüzik' portalına satmıştı. Ardından, 'Trekstor' firmasıyla anlaşma

imzaladı. Ve firma 'Tarkan' markalı MP3'leri piyasaya sürdü. Hatta, Tarkan Almanya'ya gidip

Hannover'deki fuarda ürünün tanıtımını yaptı. Sanatçının bu anlaşmadan da 2.5 trilyon lira

aldığı iddia edilmişti.

Ve son olarak Doritos'la anlaştı. 1995'te de Doritos Panço'yu tanıtmıştı. Konser ve reklam

filmi karşılığı 2 milyon dolar alan Tarkan bu kez yaz konserleri verecek. 13 yıl önce,

23 konser ve iki yıllık reklam filmi anlaşması yapmıştı.

Bu sefer 9 konser için anlaştı. Ve aynı parayı aldı. Konserlerin sloganı şu:

'Doritos nerede müzik orada' Tarkan'ın sloganı ise şöyle olmalı: 'İşimi bilirim,

paramı kaparım; hem de çuvalla'

Şimdi gelelim kıssadan hisseye... Gelenek şöyleydi... İyi şarkı üretemeyen sanatçılar,

bir zaman şöhret olsalar bile zamanla unutulur yok olup giderlerdi. Bunun pek çok

örneğini hepimiz sayabiliriz. Ancak Tarkan'da böyle olmuyor. Son çıkardığı albümlerin

hiçbiri tutmadı, ama Tarkan eskisi gibi para kazanıyor. Yıllar önce edindiği şöhretini

bugün bile çok iyi kullanıyor. Bunun en önemli bir diğer nedeni de şu...

Hâlâ onu geçecek bir erkek müzik starı yok. Mustafa Sandal ve Kenan Doğulu da iyiler ama

Tarkan efsanesini yıkamadılar. O nedenle yeni şarkılarını beğenmeseniz de tanıttığı

cipsleri yemeye devam edeceksiniz. Yerseniz!

BİLAL ÖZCAN/BUGÜN

bounce
19-05-08, 21:58
konuyu ben açtım ama yorumum ayrı olsun istediğim..... tarkan da düşüş var ama tabiii tarkan 1 sene de megastar olmadı yanii ondan dolayıda 1 albümle silinecek diye bi durum yok bence yeni remix albümü de beklemeli....

szr67
19-05-08, 22:00
tarkan'nın adı ve promosyonu var onun için zirvede öksürüp kayıt'a alsa single diye çıkarsa 200bin satar markalaşmış bir popstar tarkan

Rumeli59
19-05-08, 22:00
Pardon Tarkan Hannover´ye gelmedi!!!! Hasta oldugunu icin iptal etmistir!!

bounce
19-05-08, 22:04
tarkan'nın adı ve promosyonu var onun için zirvede öksürüp kayıt'a alsa single diye çıkarsa 200bin satar markalaşmış bir popstar tarkan
evet tarkanın kemikleşmiş dinleyicisi var albüm çıkalı 1 hafta olmuştu ve 100 bin üzerinde satış yaptı.....

Metamorfoz albümünde gayet iyi sarkilar var. Ama tabi bu albüm digerlerinden degisik ve benimsemekte zaman aliyor. Ilk zamanlar bende biraz soguk yaklasmistim albüme, ama dinledikce icimi isitiyor, dinledikce daha guzel nameler yakaliyorum.. sarkilari seve seve 3-4 kere arka arkaya dinliorum.
Son cikardigi albümlerden kasti ne anlamadim, Metamorfoz ve Come Closer'dan bahsediliyosa eger.. bence ya albümler dinlenmedi ve kulaklaktan dolma fikirlerle bu yaziyi yazdi, yada gercekten müzikten uzaktan yakindan bilgisi olmayan biri.
Tarkan iyi yapiyor bence, 90 yasina kadar sarkici kalacak diye birsey yok. Ayni futbolcularin 50 yasina kadar futbol oynayamacagi gibi oda isini garantiye alacak tabikide. Marka olmanin avantaji bu... çuval giyse trilyonlar alirda giyer!
Bu haberin ne derece samimi ve ne derece dogru oldugu zaten yanlis bilgi vermesinden belli degilmi... Allah gazetecilerimizi basimizdan eksik etmesin:9:

HakanÇelik
19-05-08, 22:12
Tarkan 2008 yılına albümüyle damgasını vurmuştur. 2008 yılının satış rekortmenidir. Şarkıları 5 aydan fazla olmasına rağmen hala ilk günkü gibi listelerin zirvesindedir. Asıl Bilal Özcan'ın okuyucusu yok, o ise hala gazetecilik yapmaktadır.

gence
19-05-08, 22:15
Metamorfoz albümünde gayet iyi sarkilar var. Ama tabi bu albüm digerlerinden degisik ve benimsemekte zaman aliyor. Ilk zamanlar bende biraz soguk yaklasmistim albüme, ama dinledikce icimi isitiyor, dinledikce daha guzel nameler yakaliyorum.. sarkilari seve seve 3-4 kere arka arkaya dinliorum.
Son cikardigi albümlerden kasti ne anlamadim, Metamorfoz ve Come Closer'dan bahsediliyosa eger.. bence ya albümler dinlenmedi ve kulaklaktan dolma fikirlerle bu yaziyi yazdi, yada gercekten müzikten uzaktan yakindan bilgisi olmayan biri.
Tarkan iyi yapiyor bence, 90 yasina kadar sarkici kalacak diye birsey yok. Ayni futbolcularin 50 yasina kadar futbol oynayamacagi gibi oda isini garantiye alacak tabikide. Marka olmanin avantaji bu... çuval giyse trilyonlar alirda giyer!
Bu haberin ne derece samimi ve ne derece dogru oldugu zaten yanlis bilgi vermesinden belli degilmi... Allah gazetecilerimizi basimizdan eksik etmesin:9: :20:
yüzde yüz katılıyorum.Bikere samimi gelmedi.Olumsuz eleştirilere açığım aslında ama bu yazı çok saçma

szr67
19-05-08, 22:21
metamorfoz albümünde kendimize dair şarkılar yok bu çok büyük bir eksiklik son albümde tarkanın şuan halen dinlediğim ölürüm sana albümüdür ve karma bu 2albümde slowlar son derece kaliteli ve mutlaka kalbimizin kenarında acısını hissetiğimiz bir anımızı bulabiliyoruz bu ölürüm sana albümünde de geçerli,metamorfoz albümde ise tarkanın yeni sounlar ve değişim adına başlattığı bu başkalaşım 2şarkı haricinde ters tepti''Vay anam Vay&Pare Pare'' tarkanın bu başkalaşım adı altında yürüttüğü süreç son bulmasını diliyorum.Tarkan'a alaturka ve R&B tarzı şarkılar yakışıyor.Rock ve electro tarzı sehirci kaybına yol açar.Konserlerde kuzu kuzu-bounce-dudu-kır zincirlerini tarzında şarkılar yaratılmassa yukarıda yazdığım markalaşmayı ufakda olsa yerinden oynatır.''DİKKAT''

bounce
19-05-08, 22:28
zaten dikkat ettiysenz tarkan son konserlerinde de metamorfoz albümünden 4 şarkı söylüyor dilli düdük vay anam vay arada bir ve dedikodu sonrasında kuzu kuzu dudu yu söylüyor
referans 23 nisan trt konseri....ve doritos konseri

onursamed
19-05-08, 22:29
al elmaya taş atan çok olurya
tarkan album satışı güzel hayranları memnun
liste başlarında bu na ne oluyor.dava mı açsak ne etsek?

leyla
19-05-08, 22:47
zaten dikkat ettiysenz tarkan son konserlerinde de metamorfoz albümünden 4 şarkı söylüyor dilli düdük vay anam vay arada bir ve dedikodu sonrasında kuzu kuzu dudu yu söylüyor
referans 23 nisan trt konseri....ve doritos konseri

konserlerde hep yeni albumdeki sarkilari soylemezler,eski sarkilarida soylerler.sadece yeni albumundeki sarkilari mi soyliyecekti??

devilscream
19-05-08, 23:59
Asıl Bilal Özcan'ın okuyucusu yok, o ise hala gazetecilik yapmaktadır.
doğru söze ne denir...bravo

x_y_z
20-05-08, 00:24
bu adam komik yahu..tarkanin hit sarkisi yokmus..! peh..
vay anam vay,dilli düdük,arada bir,istanbul agliyor,cat kapi,pare pare,
dedikodu ve bam teli patlamazsa ben de neyim..! su an herkes Tarkan dinliyor..her siralamada bir numara..tarkan isinden memnun..isini gayet iyi yapiyor..konserde 20-30-40 bin kisiyi rahatca costuruyor...ama dili olan konusuyor durumu..ati olan üsküdarı geciyor..cok yanlis seyler bunlar..
ama bu adama inat diyorum ki tarkan türkiyede hic dinlenmese de,yine de ben dinlemeye devam ediceğim :) :20:

eskalen
20-05-08, 00:36
Eski şımarık, şıkdımlı, ölürm sanalı Tarkan ile şimdiki Tarkan'ı bir tutuyorlar...Adı üstünde Metamorfoz dedi albümüne....Bi bunu anlasalar..Hiç bir sanatçının albümüne hele bide Tarkan'ın albümüne önyargılı bakmak çok büyük hata....Tarkan şu an iyi bir albüm yapmasaydı son günlerde olan konserlerde Tarkan mekanları, yerleri ne kadar inlettiğinin bir göstergesi olmazdı...Ama var..Herkesi coşturuyor ve coşturmaya devam edecek.....

ozinga
20-05-08, 01:27
ben buna acı gerçekler derim:19: :19:

ekrem
20-05-08, 01:37

öksürüğü bile geç. boş kaset cıkarsa tamamen sessiz yaz üstüne tarkan diye rekor kırsın

hermes
20-05-08, 05:07
Metamorfoz oldukca kaliteli ve iyi bir albumdur...Tarkan'in eski albumleride gayet iyidir, kalitelidir... Eminim Tarkan Metamorfozu tamamen hareketli sarkilardan olusan tam bir dans albumu yapmak istemistir ama Turkiye'de oyle bir sey yaptigin anda canini okuyorlar...Buna ragmen cesurca davranip temposu yuksek bir albume imza atti... Bilal Ozcan hikayedir arkadaslar, dedikoducunun biri... Zaten Turkiye'de medyanin hali icler acisi. Bir New York Times i alin elinize, bir de memleketimizin diger guzide gazetelerini... Rezilliik...

Pamela_beyazgul
20-05-08, 08:33
Bu haberin ne derece samimi ve ne derece dogru oldugu zaten yanlis bilgi vermesinden belli degilmi... Allah gazetecilerimizi basimizdan eksik etmesin:9:

Aynen!!! Katiliyorum sana :20:

İZMİRLİ
20-05-08, 10:09
Her sanatçının bir zirve yaptıgı an olmuştur TARKANınki de karma dönemiydi. Eger KARMA gibi türk pop tarihinin en başarılı albümlerinden birine imza atıyorsanız bundan sonraki beklentide en az onun kadar oluyor. Dogal olarakta beklenti büyük olunca yapılan ve ortaya cıkan iş küçük görüldü...Fakat metamorfoz albümüde cok kalite ve türk pop müziginde yapılmamış örneksiz bir iştir...Tarkan yerine bu albümü k.dogulu s.ortaç yada m.sandal cıkarmış olsa yere göge sıgdıramazlardı diye düşünüyorum...

ümitcoll
20-05-08, 13:01
tarkanın şarkısınmı kimse bilmiyo diyo ben yurtta açıyorum şarkıyı söylemeyen yok valla billa

tarkantutkunu
20-05-08, 13:10
eğer tarkan bu albüm çıkmadan önce bir single yapıp nabız yoklasaydı bu albüme bu kadar kimse yüklenemezdi..
kaldı ki Metamorfozdan bir şarkıyı örneğin dilli düdük başka birinin albümüne verseydi bu şarkıları bu kadar kimse yadırgayamazdı hep gördüğümüz birşey varki her ay aynı tür haberleri yazan anti tarkan basını var bu ülkede bence fazla direneezler bizim gibi tam destek veren fanlar oldukca

karma_elcin
20-05-08, 13:27
adamın kazandığı paralarla kafayı bozmuş bazı insanlar...Tarkan'ın bu albümü diğer albümlerine göre farklı; alışamayanlar var ama Tarkan'ın şarkıları sabun köpüğü gibi değil, şarkıları zamanla anlaşılıo ve unutulmaz hitler oluyo..mesela kuzu kuzu singlelı nisan ayında cıkmıştı ama aylarca dinlendi ve liste başı oldu..Tarkan'ın bu albümünde de cok hoş şarkılar var ve aynı şeyler bu şarkılar için de geçerli olacaktır...

arjen22-tarkan
20-05-08, 13:29
Başarısız Da Olsa Ve Hala Çok Para Kazanıyorsa ;
İŞTE TARKAN FARKI diyelim !!!

TARKANFREAK
20-05-08, 13:31
Tarkan 2008 yılına albümüyle damgasını vurmuştur. 2008 yılının satış rekortmenidir. Şarkıları 5 aydan fazla olmasına rağmen hala ilk günkü gibi listelerin zirvesindedir. Asıl Bilal Özcan'ın okuyucusu yok, o ise hala gazetecilik yapmaktadır.

aynen katiliyorum...bravo

MEGASTAR
20-05-08, 13:33
Adama bazi yonlerden hak veriyorum

1. Tarkan in Metamofoz albumu guzel ama bi karma veya bi olurum sana gibi deil

2. Tarkan i gececek bi pop star yok gelmedi gelmiyecekte

3. Gercekten iyi para kazaniyor bu MEGASTAR ligin bi armagani olsa gerek

ama yinede 2008 yilinin en iyi albumu METAMORFOZ. Tarkan Sibel Can a sarki veriyor kadinin album satislari artiyor, Kibariyeyle duet yapiyor herkes onun pesine dusuyor Tarkanla ilgili konusmak icin Yani TARKAN bu, MEGASTAR, ondan iyisi yok..............:20:

herseyim
20-05-08, 15:12
walla hakkidir kazansin:) devam etsin kazanmaya herzaman:)

denizmavisi
20-05-08, 17:34
Metamorfozun diğer albümlerinden iyi olmadığı bir gerçek ama Tarkanın da sağlam bir yerinin olduğu ve arkasında da bizler gibi kocaman kemikleşmiş bir hayran kitlesinin olduğu da bir gerçek bu yüzden de kimse onun yerine geçemez ve hiçbir zaman da unutulup gitmez

MEGASTAR
30-07-09, 05:19
ama son dizeler guzel olmus hani Tarkan efsanesi felan:D

haluk seki
30-07-09, 10:11
tarkan ewet eskisi kadar gündemde kalamıyor metamorfoz da istediği başarıyı bulamadı bunun tek suçlusu tarkandır kaç yıl aradan sonra yeni albüm o kadar iyi söz yazarlarıyla çalışsaydı albüm yeterince iyi olurdu.Eğer bu albümde metamorfoz gibi olursa tarkan büyük bir düşüşe geçer sakin tarkan seni çok seviyorum seni kırmak için söylemdim metamorfoz albümünün 2 sinide aldım hem normal hemde remix halinde
senden isteğimiz kimseye papuç bırakma eskiden vokalin olanlarada güvenme

hayallerimolmasa
30-07-09, 11:39
boşyere üzülmeyin,tarkan bundan sonra hiçbirşey yapmasada onu kimse unutamaz çünkü bağımlılık yapıyor...:11:

redjingle
30-07-09, 11:49
Tarkan ın son çıkardığı hiçbir albüm tutmadı, Tarkan başarısız gibilerde bişeyler yazılmış.Çok komik buldum :) O paraları boşuna kazanmıyo adam.Tamam geçmişinin d eetkisi var ama, o hala parlayan bir yıldız.Ve başarısız bir albümü yok.Başarısız bir albüm dinlemek istiyorsanız, açın Mustafa Sandal'ın son albümü "Karizma" yı dinleyin.Mustafa Sandal'ı da çok severim ama, "Karizma" acaip bir hayal kırıklığı.Metamorfoz mükemmel bir albümdir.Come Closer ise Tarkan'ın belki de gelmiş geçmiş en iyi albümüdür.

ece**
30-07-09, 12:53
28:adama bak yaa bide küfretseydin?? :13: tarkan bu yaaa adı üstünde megastar ! hiç şarkı okumasın sadece nefes alsın wersın yada aksırsın tıksırsın onuda piyasaya sürsünler o bile bilmem kaç bin satar !megastar olmuş tabiii işini bilecek !!helal olsun butun aldıı paralar...ayrıca mustafa sandal kimmiş yaa tipitip bişey hiçte sesini beenemiorum yıllardır ne war o adamda hala anlamış deilim..kenan'ı anlarızda...30 yıl geçse yine mustiden bi tarkanm olmazz yaaa:28: kendileride beklesinn dursun tarkanın yerini alabilecek birini :28:

trknmania
30-07-09, 13:00
28:adama bak yaa bide küfretseydin?? :13: tarkan bu yaaa adı üstünde megastar ! hiç şarkı okumasın sadece nefes alsın wersın yada aksırsın tıksırsın onuda piyasaya sürsünler o bile bilmem kaç bin satar !megastar olmuş tabiii işini bilecek !!helal olsun butun aldıı paralar...ayrıca mustafa sandal kimmiş yaa tipitip bişey hiçte sesini beenemiorum yıllardır ne war o adamda hala anlamış deilim..kenan'ı anlarızda...30 yıl geçse yine mustiden bi tarkanm olmazz yaaa:28: kendileride beklesinn dursun tarkanın yerini alabilecek birini :28:

katılıyorum ececim yaa insan boşuna megastar olmuyo:21:tarkanım yaşayan efsane ....onun para kazanması için fazla çaba sarfetmesine gerek yok....her zaman her yerde 1 numara tarkaaan:17::17:8::21:
ayrıca ben mustiyi stardan bile saymıyorum:7:onu ayrı bir katagoride değerlendirmek lazım:21:

xmenon
30-07-09, 13:21
Metamorfozun kötü olduğu kısmına katılmıyorum...

dudu
30-07-09, 15:47
adı sanı duyulmayan adamlar bunlar ya, tarkan olmasa kimin üzerinde reklam yapardı merak ediyorum...

dudu_dilli
30-07-09, 16:53
Vallahi kardesim tarkan ne zaman yeni albüm çıkartıyorsa ben ozaman alıyorum cd takııyorum dinliyorum bir kerede ezberliyorum tarkana canım feda kemikleşmiş dinleyeci sayısını biliyoruz o yüzden yani metamorfoz albümü bence gayet iyi kalbimde bir numara tarkan hep öyle kalacak

emrepulcu
31-07-09, 05:06
bende son albümleri tutmadı lafını anlayamadım ya ben baska bir ülkede yasıyorum yada tarkanın en son albümünün yine diğer albümlerindeki gibi en çok satan oldugunu bazı arkadaslar bilmiyorlar...korsan ve internete rağmen bu başarıyı tek tarkan gösteriyor.Bir adamın üstüne bukadar gidilmez ya sağlam karakter varmış ki TARKAN HALA KENDİNİ BOZMADAN DEVAM EDİYOR ..BENİM TEK ELEŞTRİM SLOWLARINA ÖNEM VERMEYİŞ OLMASI KLİP ÇEKMEME ANLAMINDA ŞARKILAR BİRAZDA KLİPLERLE YAŞIYORLAR BENCE...DAHA FAZLA KLİP.............

trknmania
31-07-09, 12:33
bende son albümleri tutmadı lafını anlayamadım ya ben baska bir ülkede yasıyorum yada tarkanın en son albümünün yine diğer albümlerindeki gibi en çok satan oldugunu bazı arkadaslar bilmiyorlar...korsan ve internete rağmen bu başarıyı tek tarkan gösteriyor.Bir adamın üstüne bukadar gidilmez ya sağlam karakter varmış ki TARKAN HALA KENDİNİ BOZMADAN DEVAM EDİYOR ..BENİM TEK ELEŞTRİM SLOWLARINA ÖNEM VERMEYİŞ OLMASI KLİP ÇEKMEME ANLAMINDA ŞARKILAR BİRAZDA KLİPLERLE YAŞIYORLAR BENCE...DAHA FAZLA KLİP.............

katılıyorum sana emre bravo daha fazla kliiiiiip:21:ayrıca metamorfoz albümünün tutmadığını söyleyenler de çok gülünç oluyorlar.satış rakamlarına bakmadan sürekli konuşup duruyorlar ..insaf yaa..hayatımda dinlediğim en harika albümlerden birisi olmuştu metamorfoz..

erdem
31-07-09, 20:09
ya neyini sevmiyosunuz metamorfozun bence en iyi albümlerinden biri belkide en iyisi bana tarkanı o albüm sevdirdii....