PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şirket Sahibi Ünlüler

belfü
13-05-08, 10:03
Şirket Sahibi Oldular

ÜNLÜLER KAZANDIKLARI PARAYI MÜZİK YAPIMCILARIYLA PAYLAŞMAMAK İÇİN MÜZİK ŞİRKETİ KURUYOR. PATRON OLAN ÜNLÜLER ARASINDA Tarkan, Gülben Ergen GİBİ BİRÇOK İSİM VAR.
Bazı yapımcıların yıllarca, şarkıcıların sırtından çok büyük paralar kazanması nedeniyle oluşan güven eksikliği sanatçıları kendi işlerinin patronu olmaya yöneltti. Artık piyasada belli bir ismi olan çoğu şarkıcı albümlerini kendi imkanları ile çıkartıyor. Albümün dağıtımını ise büyük şirketlere veriyorlar. Albüm satışlarında birbirlerine rakip olan sanatçılar böylece yaptıkları albümlerinin de patronu oluyorlar. Bağlı oldukları müzik yapım şirketlerinden ayrılan birçok sanatçı, albümünün bütün masraflarını kendi üstlenerek tamamlıyor.

KÂR SANATÇIYA

Bitirdiği albümü ise Türkiye'nin en ücra köşesindeki alıcıya bile ulaşması için büyük dağıtım şirketlerine vererek piyasaya sunuyor. Bu durumda piyasaya çıkan albümün kârı da zararı da sanatçıya yansıyor.

MÜZiK ŞiRKETi OLAN ÜNLÜLER

Kenan Doğulu: Doğulu Prodüksiyon

Özcan Deniz: Deniz Prodüksiyon

Gülben Ergen: Ergen Yapım

Emrah: Emrah Müzik Yapım

Işın Karaca: Akış Production

İbrahim Tatlıses: İdobay

Gökhan Özen: GKN Prodüksiyon

Tuğba Özerk: Protective

Sertab Erener: Simya Müzik

Deniz Seki: Seki Prodüksiyon

Kıraç: Kıraç Müzik

Ajda Pekkan: Nevin Müzik

Hakan Peker: Peker Müzik

Orhan Gencebay: Kervan Plakçılık

Nihat Doğan: Son Müzik (Gecce.com) 12.05.2008 18:40

szr67
13-05-08, 11:11
tarkan'Nın hitt müzik&production nerde? hitt in ilk sırada olması gerek bunlar hayali firmalar hitt müzik profesyonel bir firma hitt i listeye almamaları ilginç:11:

Pamela_beyazgul
13-05-08, 11:22
evet hitt production nerde kaldi ??????????

ümitcoll
14-05-08, 19:12
"hitt" okadar kaliteki bi production ki bi sanatçının kurabileceği aklıllarına gelmiyo adamların hiçmi araştırmazlar yaa afedersiniz ama neysee valla kötü kızdım ya bu aynı türk devletleri listesinde türkiyenin olmaması gibi bişe bence :@

herseyim
15-05-08, 02:08
cok tesekkurler:) ben bunlari bilmiyordumm;)

arjen22-tarkan
16-05-08, 21:50
Bence ikide bir bunu gündeme getirmeleri hoş değil !!!