PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yıldızların köpekleri çantasında uyuyor

scorpioness
07-05-08, 15:43
Tarkan’ın sevgilisi olarak adından söz ettiren Bilge Öztürk, “FNDK” markasıyla ünlü bir ismin gölgesinde kalıyor gibi görünse de aslında oldukça yetenekli, tutuğunu koparan ve hayatta ne istediğini bilen bir avukat…

http://img369.imageshack.us/img369/9652/12695720kp4.png (http://imageshack.us)

Hobi diye başladığı çanta tasarımı şu an Hollywood’daki ünlüler tarafından talep görüyor. Amerikalılar’ın deyimiyle yeni "IT" çantaları olan FNDK ürünleri, ünlüler arasında da hızla bir fenomen haline geliyor. Cameron Diaz gibi bir çok ünlünün de bunlardan istediği kullağımıza gelen haberler arasında.

HELLO!: FNDK fikri nasıl ortaya çıktı?
Bilge Öztürk: Aslında herşey köpeğim Fındık’ın ailemize katılmasıyla başladı. Minik bir Yorkshire Terrier. Öncelikle veterinere gidip gelirken zorluk oluyordu. Çünkü büyük cins köpekler gibi arabada güvenli yolculuk edemiyordu. Ben de Fındık’ı güvenli ve rahat taşıyabilmek amacıyla uygun bir çanta aradım. Aynı zamanda hoş ve şık olsun istedim. Tam aradığım gibi bulamayınca da kendim tasarlamaya başladım. Önce kendime ve çevremdeki birkaç arkadaşıma tasarladım. Baktım çevremde bu yönde talepler çoğalınca “FNDK” markası ortaya çıktı ve de ilk olarak 2007’nin sonlarında Mudo mağazalarında herkesin beğenisine sunuldu.

HELLO!: Herkes takı, tişört tasarlarken neden pet çantası tasarlamayı düşündünüz?
B. Öztürk: Herhangi birşey tasarlamak gibi bir planım yoktu aslında. Annemden geçen bir beceri herhalde. Kendi diktiğim elbiselerim, ürettiğim takılarım var. Hatta sevdiğim arkadaşlarım için de yapıyorum. Ancak bunlar yakın çevrede kalan, FNDK gibi daha geniş kitleye ulaşmayan hobilerim. Pet çantası tasarlamak, gereksinimden doğdu çünkü hayatımızın bir parçası, ailemizin üyesi Fındık bana ilham verdi ve onun ihtiyaçları doğrultusunda gelişti.

HELLO!: Daha önceden çizimle ya da tasarımla ilgili bir eğitiminiz var mı?
B. Öztürk: Hayır herhangi bir eğitim kurumuna gitmedim. Kumaş, dikiş, nakış, aksesuvar, baskı türleri, makine kullanımı, elde dikiş, iplik ve yardımcı malzeme seçimi, kumaş boyama, örgü vs. gibi konularla ilgili olarak deneyimim pratikten ve küçüklüğümden beri annemden aldığım temelden kaynaklanıyor. Ayrıca FNDK çantalarının tasarımında ilk gününden beri arkadaşım Gökçe Eğrek de bana tam bir destek sağladı. Onun deneyimleri de hızlı yol almamıza etken oldu. Mesela katalog tasarımı gibi konularda arkadaşımız Pamir Bezmen, FNDK markasına büyük destek verdi ve çok güzel bir katalog hazırladı. Internet sitesinin hazırlanması için ise yine ödüllü yetenek Sertaç Pişkin ile çalıştık.

Bu özel röportajın devamı HELLO dergisinde...

kaynak ve haberle ilgili fotolar için:
http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=12140&rid=2368

karma_elcin
07-05-08, 15:56
bence Paris Hilton işi bu tarz şeyler:13: (kopek mamalarına, aksesuarlarına cok fazla para harcayanlara şaşıyorum, çünkü bir sürü sokak köpeği var onlarla ilgilenilse daha ii olur, yani ithal kopek alınacağına Türkiye'deki aç bi kopek beslenebilir, yani ben oyle yaptım, herkese de tavsiye ederim) ...daha farklı şeyler yapabilirdi Bilge Öztürk...:11: :11: :11:

sarıpapatya
07-05-08, 16:13
başarılı kadın canım tebrik etmek lazım sitesine baktınızmı çok hoş http://www.fndk.com.tr/

herseyim
07-05-08, 17:00
tesekkurler:) onemli bir haber deil bence;) cantasinda kopek uyursa uyur magazincileri ne ilgilendirir benda bilmem;)

aliyaşar
07-05-08, 19:00
gerçkten çok şık ve hoş bi tasarım.:20: güzel fikir.becerikli yengemis ;)haber için teşekkürler :)

Tugcee
08-05-08, 03:42
offf başka uğraşçak şeymi bulamadı yaaa gitsin işini yapsınnn önemli bi hbr deill

aliyaşar
08-05-08, 11:29
arkadaşlar neden böle tepki gösteeriyosunuz neden kızıyosunuz?isteyen istediini yapar kimse kimseye karışmas.böle bişey yapmak istemiş ve yapmış.insanlar her zaman mutlu olacakları şeyleri yapmalıdırlar.bilge hanım da bu işten zevk aldığı için bölyle bir şey yapmış.çok da güsel olmuş.yaptıı işi beğenirsiniz beğenmessiniz o ayrı tabi;ama kalkıp da başka işi mi yktu niye böle bişey yaptı veya bunu yapacağına sokak köpeklerine yardım etsin demek bize düşmez.tabii ki sokak köpeklerine yardım etse daha iyi olur;ama yardım etmediğini nerden biliyosunuz belki de ediyodur.isterse etmesin,biz burda kimseyi yargılamak için bulunmuyoruz.bunu unutmayın.bu çok yanlış bi tutum bence :13:

Avukatligin yaninda kendine baska bi ugras bulmus olmasi guzel bisey bence.
Bundan parada kazaniosa ne mutlu ona... sevdigi isi yapip para kazanmak herkesin hayalidir.:20:

yasemen958
08-05-08, 13:33
bence Paris Hilton işi bu tarz şeyler:13: (kopek mamalarına, aksesuarlarına cok fazla para harcayanlara cok kızıyorum, çünkü bir sürü sokak köpeği var onlarla ilgilenilse daha ii olur, yani ithal kopek alınacağına Türkiye'deki aç bi kopek beslenebilir, yani ben oyle yaptım, herkese de tavsiye ederim) ...daha farklı şeyler yapabilirdi Bilge Öztürk...:11: :11: :11:

neden kiziyorsun anlamadim ....:16:
parasi var alir,parasi yok alamaz..

karma_elcin
08-05-08, 13:37
neden kiziyorsun anlamadim ....:16:
kızmıyorum...benim görüşüme ters...
:11:

sengibisidünyayagelmez
03-09-08, 04:37
eline sağlık Bilge abla:)