PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MHP den Tarkana"Duyarsız"Suçlaması

belfü
06-05-08, 15:07
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Ünlü Pop Sanatçısı Tarkan'ın Dedesi Olarak Bilinen Dr. Fethi Tevetoğlu'nun Mezarı Başında Tarkan'a "Duyarsız" Suçlamasında Bulundu.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, ünlü pop sanatçısı Tarkan'ın dedesi olarak bilinen Dr. Fethi Tevetoğlu'nun mezarı başında Tarkan'a "duyarsız" suçlamasında bulundu.
'3 Mayıs Türkçülük Günü' etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ve ünlü pop sanatçısı Tarkan'ın dedesi olarak bilinen Dr. Fethi Tevetoğlu'nun Samsun Asri Mezarlığı'nda bulunan mezarı ziyaret edildi. 'Türkçülük Günü' etkinliğine MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Türkiye Kızılay Derneği Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, Türk Ocakları Derneği Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. Tuncer Çağlayan ve sayıda vatandaş katıldı.

Tarkan'ın dedesi olan Dr. Fethi Tevetoğlu'nun MHP lideri Alparslan Türkeş ile birlikte 1944'deki Türkçülük-Turancılık Davası'ndan yargılandığını söyleyen MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, "Tarkan'ın dedesi Tevetoğlu, Türkeş ile birlikte 3-4 sene 'tabutluk' denilen hücrelerde yatan bir üsteğmendi. Eski Samsun senatörü olan Tevetoğlu'nun pek çok kitabı da bulunmaktadır" dedi.

Fethi Tevetoğlu'nun torunu Tarkan'ın Türk Devleti'ne karşı duyarsız olduğunu savunan Karapıçak, "Irkına ve milletine karşı duyarsızlığının ölçüsü gözler önündedir. Bizler böyle olmasını istemezdik. İnşallah düzelir, dedesi gibi olur. Tarkan'dan milletin sıkıntılarını, dertlerini kendine dert etmesini istiyoruz. İnşallah kendince Türkiye için manevi duygulara karışır. Tarkan'ın manevi duygulara karışmasını canı gönülden istiyoruz. Türk milletinin manevi duygularına karışması halinde ise sevinecek ve gurur duyacağız" diye konuştu.

7 Kasım 1989'da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Dr. Fethi Tevetoğlu'nun 'Türkçülük Günü' münasebetiyle mezarı başında Kuran-ı Kerim ve dualar okundu.

(OE-SA-ÖZ-Y) (İhlas Haber Ajansı) 03.05.2008 15:46 [1335187]

samurai_55
06-05-08, 15:14
dualar heryerden ruhlara ulşaır...mezarın başına gitmeye gerek yok.....tarkan gidiyodur hemde bilip bilmeden kimseyi suçlamamak lazım

Bamboo
06-05-08, 15:32
ne zannaediyor bu kendini atatürk falan mı yorumlara bak yaa kendilerinin türkçülük adına 13-15 yaş gurubu çocukların ellerine silah tutuşturdukları ortada kalkmış duyarlıktan bahsediyor terbiyesiz....

karma_elcin
06-05-08, 15:35
Tarkan vatanına ve milletine karşı cok duyarsız bi insan olsaydı; gidip Amerikan vatandaşı olurdu, ingilizce albüm yapıp ünlü olurdu, böyle bi imkanı vardı..ama Tarkan Türkçe şarkılarla Türkçeyi ve Türkçe şarkıları yabancılara duyurdu, Tarkan görevini yaptı bana göre...Tarkan'ın bocaladığı zamanlar olmuştur muhakkak fakat bu onun suçu değil (Almanya'da doğup büyümesi, başka kültürle daha haşır neşir olması vb..)

Ozz
06-05-08, 16:17
:16: :16: Komik Hatta :11: iğrenç bi durum.

yok deveeeee desem mesajım adminler tarafından silinir mi? :18: :18: :18:

Annem de altın gününde Tarkan'ın adının geçtiği bir konuşma yapıp reyting toplamak istiyor....Hele hele kadınlar arasında allaaahhhh gelsin altınlarrr:18:

DUYARSIZSANIZ...DUYARSİZSİNİZ....:28:

DUYARSIZ NASIL OLUNURMUŞ YAKINDA DUYARSINIZ....:18:

off yaa koptum valla... Allahımmm daha neler göreceğiz...

Kolbandi
06-05-08, 16:39
Tarkan annesine babasına bu kadar saygılıyken elbetteki dedesinede saygılıdır.Kimse kimseyi bu konuda suçlamaması gerekir.Tarkan bunu duyarsa mutlaka bir cevap vercektir çünkü ailesinden birine karşı,vefasızlıkla suçlanıyor.Yenilir yutulur birşey değil.Belki söyleyen olur tarkan onlarla muhatap olmaz cevap vermez diye.Ama sonuçta öz dedesi için vefasızlıkla itham ediliyor.Ben tarkanın cevap verceğini tahmin ediyorum.Ama medyada değilde suçlayan kişiyi telefondan arıyarak gerekli cevabı verir diye düşünüyorum..

RaSKaS
06-05-08, 17:14
bir onlar kalmıştı Tarkan a karışmayan :)
Tarkan ın yaptığı işin siyasetle bir alakası yok
ayrıca duyarlılık konusunda yazılacak çok şeyim var ama bulunduğumuz forumun kuralları buna müsade etmez
bu duyarlılıktan bahseden kişilerin veya bir kısmının vatan millet konusunda ne kadar duyarlı oldukları tartışılır !
Ülkesinin tanıtımında büyük rol oynayan birine duyarsız demek, dil uzatmak ne kadar duyarlılık ?

belfü
06-05-08, 17:43
Mezarda bunlar konuşulurmu ya ben çok üzüldüm. asıl bunlar duyarsızlık örneği orası manevi bir yer yani saygılı olunması gerekiyor hem kimi kime şikayet ediyorlar bunları konuşalacak yer var konuşulmayacak yerler var ve arkadaşlarımın görüşlerine canı gönülden katılıyorum.

nokta
06-05-08, 18:19
ben bilemiyorum acaba gerçek dedesimi

özge
06-05-08, 19:57
bi siyasetçilerin Tarkana laf atmadığı kalmıştı oda olduu sonundaa....hem türkçülükle ve duyarlılıkla ne alakası var emin olun tarkan hepsinden daha türk ve milletine karşı daha duyarlı çünkü siyasetçilerin ne kadar milletine duyarlı olduğu apaçık ortada..dedesini mezarını ziyaret etmedi diye bu tür şeyler konuşulması çok çirkinn hem onlara kalmadı tarkanın dedesine sahip çıkmak... tarkan dedesinin değerini hepsinden daha iyi biliyordur

kanky
06-05-08, 20:43
Duyarsızlığın böylesine can kurban ...tarkan gibi dünya'ya bizim müziğimizi..adımızı..mı tanıttıda böyle konuşabiliyor...Bence..sadece prim yapıyor...

gence
06-05-08, 20:58
Duyarsız adam Uğur Mumcu mu okur be.Ayrıca milliyetçilik tanımını iyi yapmak lazım.Bir Mhp milliyetçiliği vardır,sadece kendilerini tanıyan ve diğer halkları yok sayan (bu benim tanımımdır).Bir de Atatürk milliyetçiliği vardır.Onlara göre vatanını sevmiyodur tabiki de.Onlar Kütleri de sevmez ama Tarkan onlara konser vermek için ayaklarına kadar gider,çünkü insana değer verir.Ben bu tip görüşlere karşı demek istiyorum :"Yaşasın Tüm Dünya Halklarının Kardeşliği "

dumbledoor
06-05-08, 22:51
gelmediyse bencede dedesine karsı duyarsız gibi gorunuyor..

eskalen
06-05-08, 23:01
Bu tip konuların yani ailevi durumların ifşa edilmesini yanlış buluyorum....Çünkü sonra çok farklı yerlere çekiliyor bu durumlar (Tarkan olunca hele konu).... Tarkan'a sanki bir çağrı gözüyle söylenmemeli diye düşünüyorum.....Teşekkürler....

herseyim
07-05-08, 00:14
allahim yawww duyarsiz heralde kendidir kendinden bilir heralde duyarsizligi:) ne gicik haber yaww;)

HakanÇelik
07-05-08, 01:59
Tarkan'dan ülkesi için duyarlı olmasını bekleyeceğinize, siz tüm siyasetçiler
ülkeniz için duyarlı olun. Milletin çoğu bir lokma ekmek bulamıyor. Ekmeğin
fiyatı rekor denecek seviyelerde. Azıcık da olsa cebinizi doldurmaktan vazgeçip
fakir halkınız için biraz daha ilgili olun. Tarkan dünya müzik listelerini Türkçe
şarkılarla alt üst etti. Sırf bu yüzden bile bir ömür alkışlanmaya değer. Tarkan'ı
duyarsızlıkla suçlayacağınıza, sizin gönlünüz biraz duyarlı olsun.Ayrıca Tarkan'ın
göstermelik milliyetçilerle işi hiç bir zaman olamaz!!!

Pamela_beyazgul
07-05-08, 15:16
Arkadaslar hepinize katiliyorum !!!!!!!!!!

Kolbandi
07-05-08, 16:47
Tarkan en iyi milliyetçilik örneğini zaten yurt dışında türkiyeyi temsil ederek gösteriyor.Başka söze ne gerek var.

MerveGül
07-05-08, 17:34
agzı olan konusuyor ohh ne ala hiç kimseyi tarkanın duyarsızlıgı ilgilendirmeeki

ekrem
07-05-08, 19:32
gitseydi reıklam yapıyo derlerdi gitmedi duyarsız dediler saağlık olsun be tarkanım sen her zaman bizim megastarımızsın

TARKANFREAK
09-05-08, 11:27
cok komik gercekten..sanki tarkan politikaci alla halla yaa

İZMİRLİ
09-05-08, 12:51
Bu adamlarla TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN aynı cümlede geçmesi bile talihsizliktir. Bunlar yüzünden Milliyetçilik çok farklı ve asıl özünden sapmış olarak algılanıyor...

MEGASTAR
09-05-08, 13:36
Duyarsız adam Uğur Mumcu mu okur be.Ayrıca milliyetçilik tanımını iyi yapmak lazım.Bir Mhp milliyetçiliği vardır,sadece kendilerini tanıyan ve diğer halkları yok sayan (bu benim tanımımdır).Bir de Atatürk milliyetçiliği vardır.Onlara göre vatanını sevmiyodur tabiki de.Onlar Kürtleri de sevmez ama Tarkan onlara konser vermek için ayaklarına kadar gider,çünkü insana değer verir.Ben bu tip görüşlere karşı demek istiyorum :"Yaşasın Tüm Dünya Halklarının Kardeşliği "

Buna eklicek fazla birsey bulamadim helal sana iyi demissin bravo bravo bravo bravo bravo bravo

"Yasasin Tum Dunya Halklarinin Kardesligi"